Lis i Pies 1 i 2

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Lis i Pies 1 i 2

Postprzez TheHubi1998 » Cz sie 04, 2011 6:54 pm

Czy może orientujecie się czy powstał pomysł wydania "Lisa i Psa" na Disney DVD???
TheHubi1998

Imię: Hubert
GG: 0

Re: Lis i Pies 1 i 2

Postprzez lis22 » Cz sie 04, 2011 7:27 pm

Film " Lis i pies " ukazał się już w badziewnej serii " magiczna kolekcja ".
lis22

Postprzez TheHubi1998 » Cz sie 04, 2011 7:57 pm

Dzięki, ale mi chodzi właśnie wydania poza seriami ;D
TheHubi1998

Imię: Hubert

Postprzez lis22 » Śr sie 10, 2011 7:22 pm

Hmm ... jeden z pierwszych klasycznych filmów Disneya ze słabym obrazem na Blu-Ray?
http://www.blu-ray.com/movies/The-Fox-a ... ray/23803/
lis22

Postprzez Maciek! » Śr sie 10, 2011 8:22 pm

lis22 napisał(a):Film " Lis i pies " ukazał się już w badziewnej serii " magiczna kolekcja ".

A ja się ze wstydem przyznam, że mam conajmniej trzy filmy kupionne z tej kolekcji, w tym właśnie "Lisa i Psa"... ale co poradzić teraz innaczej ciężko je dostać. Niby okładka gorsza ale cóż poradzić? Film ciągle wyśmienity.

Jak dla mnie "Lis i Pies" to jeden z najmocniejszych filmów Disneya. Przynajmniej u mnie budzi strasznie silne emocje. Strasznie smutny i melancholijny w tonie, ale jak trzeba jest też z czego się pośmiać (zwłaszcza ten wróbel :) )
Może nie ma tyle zapadających w pamięci piosenek co przeciętny film Disneya ale pomijając ten mały minusik jak dla mnie jeden z najbardziej "zapomnianych filmów Disneya"... zapomnianych w tym kontekście bo mało kto go zna tak naprawdę. Z poza grona fanatyków Disneya nikt sobie nie kojarzy go tak samo jak "Alladyna" czy "Królewny Śnieżki". A szkoda!

"Lis i pies 2" w pierwszej reakcji zrobił na mnie negatywne wrażenie za sam pomysł... Bo NIE DA się robić kontynuacji do tego filmu. Nie chcę spoilerować ale
Spoiler:

Robienie filmu który niby dzieje się w połowie jedynki uważam także za kiepski pomysł...

Ale gdy już obejrzałem byłem zadziwiony jak bardzo mi się podobał, choć nie powinien. Film jest kompletnie w innym tonie (strasznie wesołkowaty) i klimacie i jeszcze ta wszechobecna muzyka country...
I może właśnie dlatego mi się tak podobał? Oglądając czułem się jakbym oglądał kompletnie inny film, któy akurat ma tych samych głównych bohaterów ale reszta obsady i opowieść jest kompletnie nowa. Ba! Nie ździwiłbym się jakby ten film byl początkowo filmem z jakimiś nowymi bohaterami ale w pewnej chwili ktoś powiedział...
- E! To się nie sprzeda jak nikt ich nie będzie znać. Wrzućmy bohaterów z jakiegoś innego filmu Disneya w głównych rolach!

Ale odkładając na bok brak większego związku z oryginałem... Filmik sam w sobie bardzo fajny, zwłaszcza muzyka! Warto rzucić okiem i nieznajomość oryginału nie przeszkadza...
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Scarpomaniak » Cz paź 27, 2011 5:21 pm

Mam pytanie do posiadających "Lisa i Psa" o polski, czy możecie powiedzieć jak wygląda wydanie w środku (menu, dodatki itp.)?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Kamisha » Pt paź 28, 2011 10:05 am

Widziałam kiedyś piękne wydanie Lisa i Psa na DVD Allegro, strasznie drogie. Jeśli chodzi o dodatki na płycie z Magicznej Kolekcji to nie ma nic oprocz dwoch bajeczek w stylu Kaczora Donalda.
Kamisha

Postprzez Scarpomaniak » Pt paź 28, 2011 1:56 pm

Oczekuję wyczerpującej odpowiedzi, czyli jakie menu (polskie czy angielskie), dodatki (jakie dokładnie i czy lektor/dubbing/napisy) oraz format samego filmu.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis » Pt paź 28, 2011 6:13 pm

Format filmu, menu i dodatków: 4:3
Menu w jęz. angielskim.
Dodatki:
Sing-a-long "Best Friends"
Dokument "Przekazanie buławy" (napisy; 6:22)
Krótkometrażówki: "Pomocna łapa" (dubbing) i "Lambert - zbaraniały lew" (napisy)
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Kamisha » Pt paź 28, 2011 6:48 pm

Scarpomaniak napisał(a):Oczekuję wyczerpującej odpowiedzi, czyli jakie menu (polskie czy angielskie), dodatki (jakie dokładnie i czy lektor/dubbing/napisy) oraz format samego filmu.

Wszystko to możesz bardzo łatwo wygooglować, więc nie wiem po co zadajesz to pytanie na forum.
Kamisha

Postprzez Scarpomaniak » So paź 29, 2011 5:35 am

Kamisha napisał(a):
Scarpomaniak napisał(a):Oczekuję wyczerpującej odpowiedzi, czyli jakie menu (polskie czy angielskie), dodatki (jakie dokładnie i czy lektor/dubbing/napisy) oraz format samego filmu.

Wszystko to możesz bardzo łatwo wygooglować, więc nie wiem po co zadajesz to pytanie na forum.

Na tyle płyty nic nie pisało, że menu jest po angielsku, a także zastanawiałem się czy jakaś krótkometrażówka jest z dubbingiem. Wielkie dzięki dla lisa za spis, spróbuje kupić za niedługo.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Scarpomaniak » N kwi 08, 2012 8:42 pm

Za niedługo nas czeka wydanie Blu-Ray "Lisa i psa", obu części (na szczęście DVD jedynki nie kupiłem i nie kupię) i niecierpliwie czekam na jakieś dane co do dodatków. Rozumiem, że tanie wydanie, więc dodatków nie musi być tyle ile na "Zakochanym Kundlu", ale liczę na 2-3 dodatki na każdej płycie (w USA, nie było więcej), a nie, że dostaniemy coś a la "Piraci...", zero dodatków
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez EVE11 » So kwi 14, 2012 9:21 pm

Super, napewno kupię.

Link do strony naszego dystrybutora:
http://www.cdprojekt.pl/movie/509/Lis_i_Pies

60 zł? Jak na blu to tanio. Nie jest to co prawda combo pack, ale i tak dobrze.
Jedyne co mnie zdziwiło to wydanie dwóch filmów w osobnych opakowaniach (Ameryka miała 2 w jednym). W sumie to logiczne - jak ktoś chce dwie części, to wyda więcej pieniędzy.
Chociaż, z drugiej strony, jak komuś jest Lis i Pies II jest niepotrzebny, to dla niego lepiej.

lis22 napisał(a):Hmm ... jeden z pierwszych klasycznych filmów Disneya ze słabym obrazem na Blu-Ray?
http://www.blu-ray.com/movies/The-Fox-a ... ray/23803/

Czy ktoś może mi wyjaśnić, na czym polega ta strata w jakości obrazu? tzn. może być bardzo zauważalna?
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Postprzez Mędrek1937 » Pt lip 13, 2012 7:41 am

Ma ktoś blu-ray Lisa i Psa? Jak tak to można prosić o jakiś opis? Dodatki, obraz. Będę bardzo wdzięczny.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Scarpomaniak » Pt lip 13, 2012 8:00 am

Dodatków nie ma żadnych, obraz nie jest najlepszy (tyle wiem, sam nie posiadam tego wydania). Więc EKSTRA wydanie.

No jest jeden plus, menu po polsku.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Następna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray