Król Lew DIAMOND EDITION - nowa edycja jesień 2011!

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Król Lew DIAMOND EDITION - nowa edycja jesień 2011!

Postprzez Mędrek1937 » Wt sty 04, 2011 3:56 pm

Look at the official cover art :o
Obrazek

Fantastyczne, prawda
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek
GG: 0

Postprzez lis22 » N sty 09, 2011 12:51 pm

Trochę inna okładka:
http://1.fwcdn.pl/an/49468/17803.$.jpg
film ma być też w wersji 3D - błeee

Inwazja klasyki Disneya w 3D na Blu-rayu

W tym roku na półki sklepów trafi co najmniej piętnaście trójwymiarowych wydań Blu-ray od Disneya.
Wytwórnia zamierza wypuścić na rynek zarówno klasykę ("Król Lew", "Piękna i Bestia", "Miasteczko Halloween") jak swoje najnowsze przeboje ("Zaplątani", "Tron: Dziedzictwo").

Filmy będą sprzedawane w zestawach - oprócz płyty z wersją trójwymiarową wydania będą zawierać płyty z formatem 2D.

http://www.filmweb.pl/news/Inwazja+klas ... rayu-68779
lis22

Postprzez lis22 » N sty 09, 2011 12:52 pm

Trochę inna okładka:
http://1.fwcdn.pl/an/49468/17803.$.jpg
film ma być też w wersji 3D - błeee

Inwazja klasyki Disneya w 3D na Blu-rayu

W tym roku na półki sklepów trafi co najmniej piętnaście trójwymiarowych wydań Blu-ray od Disneya.
Wytwórnia zamierza wypuścić na rynek zarówno klasykę ("Król Lew", "Piękna i Bestia", "Miasteczko Halloween") jak swoje najnowsze przeboje ("Zaplątani", "Tron: Dziedzictwo").

Filmy będą sprzedawane w zestawach - oprócz płyty z wersją trójwymiarową wydania będą zawierać płyty z formatem 2D.

http://www.filmweb.pl/news/Inwazja+klas ... rayu-68779
lis22

Postprzez ZMarchewa » Wt sty 11, 2011 9:04 am

Teraz się tylko modlę, aby w tym wydaniu była też do wyboru opcja języka polskiego ;P
ZMarchewa

Postprzez EVE11 » Pt mar 25, 2011 1:45 pm

Tak sobie przeglądam ten temat i doszłam do wniosku, że starej wersji piosenki na płycie napewno nie będzie. Posiadam diamentową Śnieżkę - niestety z nowym dubbem. Nie sądzę, żeby w przypadku KL coś się zmieniło. A co do okładki uważam, że nie jest zła, aczkolwiek nie pasują mi te wąsy u Nali (Sarabi?). Nawet mogliby ją stamtąd usunąć, bo tworzy się zbyt duży bałagan. Ale to tylko moje zdanie.
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Postprzez duśka » Wt kwi 05, 2011 12:06 pm

Mam podobne odczucia. Na wydaniu BD Zaplątanych jest zwiastun wydania Króla Lwa i niestety jest fragment Kręgu Życia ale z tymi zmienionymi słowami co w poprzedniej edycji specjalnej. Tam miały być wersje polskie do wybory: kinowa lub specjalna, ale słowa piosenki w obu wersjach były zmienione :evil: Niecierpliwie czekam na jesienne wydanie. Bardzo chciałabym sobie kupić Króla Lwa na BD, ale chyba wstrzymam się z kupnem, dopóki ktoś kto kupi napisze jak to jest z tymi wersjami. Baaardzo bym chciała, żeby dostępna była wersja kinowa. Nie wyobrażam sobie innej. Odkąd uświadomiłam sobie, że na wydaniu specjalnym są pozmieniane słowa nie oglądałam już więcej tego filmu. No po prostu nie mogę ..... :cry:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez lis22 » Wt kwi 05, 2011 7:02 pm

E,tam,zmiana słów jednej piosenki to nic w porównaniu z tym,że filmy są odnawiane i nie przypominają swoich kinowych,oryginalnych pierwowzorów a raczej dobranockę ( vide, " Piękna i Bestia " )
ja bardziej się boję o jakość polskiego wydania BD " Króla Lwa ",czyli o ilość płyt i dodatków - mamy jeszcze parę miesięcy do premiery,czy my, forumowicze Disney Polska nie moglibyśmy wystosować jakiegoś apelu,petycji do polskiego oddziału Disneya o to,żeby z " Królem Lwem " nie postąpiono tak,jak z polską wersją " Pięknej i Bestii " na BD ...
lis22

Postprzez duśka » Cz kwi 07, 2011 6:17 am

co do strony wizualnej odnawianych filmów to masz Lisie trochę racji, jednak zmiana słów tak flagowej i charakterystycznej piosenki stanowiącej kultowe otwarcie Króla Lwa jest NIEWYBACZALNE :evil: Znasz film na pamięć, każdą scenę, każde słowo, każdy dźwięk i nagle kupujesz jego nowe wydanie, nie możesz się doczekać kiedy go obejrzysz. Włączasz PLAY a tu ZONK :evil: To już nie jest Twój film - przynajmniej ja tak to odbieram :cry: Mam nadal cichą nadzieję na możliwość wyboru wersji.
duśka

Postprzez lis22 » Cz kwi 07, 2011 12:52 pm

No tak,ale w tym przypadku przynajmniej nie zmieniono dubbingu jak przy innych klasycznych animacjach Disneya,np." Królewna Śnieżka ",tu też znałem pierwszy dubbing na pamięć a z tym nowym jeszcze nie oglądałam,sama zmiana dubbingu mnie trochę odpycha od seansu,choć wśród aktorów podkładających głos są same sławy ...
nie lubię zmian w znanych mi filmach,ale jedną piosenkę można jeszcze jakoś przełknąć - choć i ja znam na pamięć " Krąg Życia " w wykonaniu pani Dark i jest to w ogóle pierwszy utwór Eltona Johna ( w wersji solowej ) jaki usłyszałem.
lis22

Postprzez duśka » Cz kwi 07, 2011 3:36 pm

Zgadzam się Lisie :wink: Nowy dubbing sprawił, że Śnieżka straciła swój klimat. Zdanie moje jest takie - A NIECH ROBIĄ Z FILMAMI CO TYLKO IM SIĘ PODOBA, TYLKO NIECH DADZĄ NAM MOŻLIWOŚĆ WYBORU JAKĄ WERSJĘ CHCEMY OGLĄDAĆ i tyle w temacie :!: jest to proste - wystarczy umieścić w wydaniu wersję kinową i specjalną tak jak to rzekomo miało by być w Królu Lwie i sprawa załatwiona.
duśka

Postprzez lis22 » Cz kwi 07, 2011 4:48 pm

I żeby ta wersja kinowa miała oryginalny dubbing oraz obraz bez ingerencji,poza odnowieniem.
lis22

Postprzez Inuki » Pt kwi 08, 2011 10:06 pm

W sklepie internetowym bluedvd.pl film jest już w zapowiedziach. Dostępna będzie wersja zwykła i 3D, oraz druga i trzecia część :lol: Oby tylko z dodatkami i menu nie kombinowali :?
Inuki

Postprzez lis22 » Pn kwi 18, 2011 4:35 pm

Czy w przypadku wydania specjalnego DVD z 2003 roku ingerowano już w oryginalny obraz filmu?
dokonano więcej zmian niż tylko tekst " Kręgu Życia "?
natrafiłem na taki opis na filmwebie:

" Zmiany w wydaniu DVD względem wersji oryginalnej.

- inna technika animacji, obrazy położone od nowa, z dużym udziałem komputera, zmienione tekstury, zresztą najlepiej samemu porównać, różnica widoczna gołym okiem.
- zmieniona piosenka tytułowa
- zmieniona grafika w niektórych scenach (np. od nowa narysowane krokodyle w sekwencji I just can't wait to be king :)
- zlikwidowany kontrowersyjny napis 'SFX' wyglądający jak napis '-' w jednej ze scen filmu "

http://www.filmweb.pl/film/Kr%C3%B3l+Le ... a.,1551111

czyli,wersja Blu-Ray będzie wyglądać jeszcze gorzej? - przesycone kolory,wyostrzona kreska postaci przez co wyglądają one jak doklejone do tła,gryząc się z nim,itp?

... :?
lis22

Postprzez lis » Pn kwi 18, 2011 6:16 pm

Nie rozumiem, czemu notorycznie twierdzisz, że w wydaniach Blu-ray kreska jest "nadmiernie wyostrzona", kiedy ona jest po prostu ostra - zgodna z tym, co założyli sobie i zrealizowali twórcy. Kolory również nie są "przesycone", a jedynie "nasycone". Takie są uroki HD. Jeśli Ci to nie odpowiada, możesz przecież pobawić się ustawieniami swojego telewizora i odtwarzacza - zmniejszyć kontrast, nasycenie barw, zastosować filtr "film" (jeśli telewizor albo odtwarzacz posiada taką opcję), albo zastąpić kabel HDMI analogowym YPbPr (RGB). Twoja krytyka obrazu za jego nieskazitelność jest trochę bez sensu, mówiąc delikatnie. Jeśli obraz z czymś Ci się gryzie, to z Twoimi wspomnieniami. :)

To prawda, że "Król Lew" w wersji dla kin IMAX, która później trafiła na DVD, został nieznacznie zmieniony (dość szczegółowy opis zmian znajduje się tutaj). Mi też się nie podoba, że oryginalna, pierwotna wersja filmu jest niedostępna na DVD i mam wielką nadzieję, że to ona trafi do sklepów w tym roku (wzorem 5-dyskowego wydania "Łowcy Androidów", z wszystkimi dostępnymi kiedykolwiek wersjami), ale wynika to bardziej z zasady, której hołduję, niż z braku akceptacji dla zmian, które w tym przypadku są naprawdę drobne i nie wpływają w żaden sposób na zmianę treści i odbioru filmu. To nie "Gwiezdne Wojny" przerobione przez George'a (te jestem w stanie oglądać tylko w wersjach oryginalnych), ani "E.T." z wymazanymi komputerowo strzelbami, ani nieporadnie ocenzurowana "Fantazja" (znowu!). W przypadku "Króla Lwa"poprawiono jedynie jakość animacji w niektórych scenach. Kilka dodatkowych delikatnych pociągnięciem pędzlem po latach. Detale.

inna technika animacji, obrazy położone od nowa, z dużym udziałem komputera, zmienione tekstury, zresztą najlepiej samemu porównać, różnica widoczna gołym okiem.

Androny.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Pahan » Pn kwi 18, 2011 7:03 pm

lis22 napisał(a):" Zmiany w wydaniu DVD względem wersji oryginalnej.

- inna technika animacji, obrazy położone od nowa, z dużym udziałem komputera, zmienione tekstury, zresztą najlepiej samemu porównać, różnica widoczna gołym okiem.
- zmieniona piosenka tytułowa
- zmieniona grafika w niektórych scenach (np. od nowa narysowane krokodyle w sekwencji I just can't wait to be king :)
- zlikwidowany kontrowersyjny napis 'SFX' wyglądający jak napis '-' w jednej ze scen filmu "

I jeszcze dodana piosenka "The Morning Report", moim zdaniem słaba i zupełnie zbędna.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray