Król Lew DIAMOND EDITION - nowa edycja jesień 2011!

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Król Lew DIAMOND EDITION - nowa edycja jesień 2011!

Postprzez lis22 » Śr wrz 21, 2011 10:07 am

A ja nie wiem,czy jest sens wywalania 120 zł na tak bidne wydanie ... :?
" Król Lew " to jeden z największych przebojów wytwórni Disneya a tu nawet oryginalne wydanie jest biedne jak na " diamentową edycję ',trochę mnie to dziwi,czyżby Disney nie przyszykował się dobrze do takiej premiery?
a może czeka nas jeszcze kolejne wydanie BD?
sam już nie wiem ... w każdym razie,polskie wydanie zapowiada się po prostu biednie i tyle ... a tyle na ten film czekałem ...
lis22

GG: 0

Postprzez Sparkling1986 » Śr wrz 21, 2011 10:44 am

Wychodzi na to, że Ci, którzy zaopatrzyli się w platynowe dwupłytowe edycje Króla Lwa, Bambiego i Aladyna są teraz szczęśliwcami (jeśli chodzi o wydania DVD)
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez lis22 » N paź 09, 2011 11:53 pm

Więc,jestem posiadaczem wydania Blu-Ray " Króla Lwa "
co rzuca się w oczy już na samym początku? - brak tekturki,która była jedną z domen diamentowej kolekcji i ogólnie,bieda tego wydania
mamy tylko trzy dodatki:

- " Król Lew " - wspomnienia producenta Dana Hahna - według oficjalnych danych 20 minut
- Sukces " Króla Lwa "
- wpadki i gagi

dokumenty są ciekawe,w miarę wyczerpujące ale jest ich stanowczo za mało,brakuje osobnego dokumentu o muzyce,o piosenkach,choć Hans Zimmer wypowiada się dosyć często w obu dokumentach,Tim Rice też,w przeciwieństwie do Eltona Johna
brakuje mi czegoś więcej o piosenkach,wersji demo,jakiegoś mini koncertu po latach
brakuje też szkiców,galerii,czegoś o animacji,słowem wielu dodatków z dwu płytowego wydania DVD z 2003 roku / w wersji z USA wszystko to jest /.
Zwłaszcza jeżeli skonfrontujemy nasze wydanie i dodatki z tym,co jest w oryginale:

Disney Second Screen (HD): Sync The Lion King and your computer or iPad with this downloadable app to enjoy content including interactive games, storyboards and concept art from the film, animation tests and more.

Audio Commentary: Producer Don Hahn and co-directors Roger Allers and Rob Minkoff deliver a lively audio commentary sure to delight fans of the film. Don't look for it in the "Bonus Features" menu, though. It only appears as an option after selecting "Play Movie."

Pride of The Lion King (HD, 38 minutes): This excellent recently produced Lion King retrospective features executive producer Thomas Schumacher, former chairman of Walt Disney Studios Jeffrey Katzenberg, former president of Walt Disney Feature Animation Peter Schneider, co-directors Rob Minkoff and Roger Allers, producer Don Hahn, composer Hans Zimmer and other notable members of the cast and crew discussing the film, its production and its legacy.

The Lion King: A Memoir - Don Hahn (HD, 20 minutes): Don Hahn, circa 2011, takes a look back at Don Hahn, circa 1994, and charts the development, creation and release of The Lion King.

Disney's Virtual Vault (SD, 109 minutes): While a variety of extras from the previously releases of The Lion King aren't housed physically on the disc, they are available via Disney's online "Virtual Vault." Treat yourself to "The Making of The Morning Report" (3 minutes); additional deleted scenes including "Bug Football," "Hakuna Matata" and "Can You Feel the Love Tonight" (5 minutes); six "Musical Journey" featurettes (20 minutes); a "Circle of Life" music video with Elton John (5 minutes); five "Stage Journey" featurettes (17 minutes); seven "Film Journey" featurettes (32 minutes); three "Story Journey" featurettes (12 minutes); a "Storyboard to Film Comparison" (4 minutes); two "Early Concepts," "Timon & Pumbaa Find Simba" and "Simba's Presentation" (7 minutes); and an abandoned scene, "Warthog Rhapsody" (4 minutes). It isn't as ideal as a second disc full of archive special features, but completists will appreciate its inclusion nonetheless.

Deleted & Alternate Scenes (HD, 15 minutes): Allers and Minkoff introduce five deleted and alternate scenes: "Zazu Flatters Mufasa," "King of the Wild," "Scar Wants Nala As His Queen," "Simba and Nala Reunited" and "Zazu Flatters Scar."

The Morning Report (HD, 3 minutes): This extended scene, created for the previously released Platinum Edition DVD, brings a song written for the musical stage to animated life.

Bloopers & Outtakes (HD, 4 minutes): Simba, Timon, Pumbaa, Mufasa, Scar and the rest of the Pride Lands gang flub lines, pull hamstrings and miss their marks in this animated gag reel.

Interactive Art Gallery (HD): Hundreds of images are spread across four galleries: "Character Design," "Visual Development," "Storyboards" and "Layouts and Backgrounds."

Sing-Along Mode (HD): Sing along with the film's songs, karaoke style.

Sneak Peeks (HD, 12:15): Trailers for Lady and the Tramp, The Muppets, Cars 2, African Cats, Cinderella, Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas, Tinker Bell and the Pixie Hollow Games, The Lion King 2: Simba's Pride, The Lion King 1˝, Prep and Landing: Naughty vs. Nice, Broadway's The Lion King, Treasure Buddies and Tinker Bell and the Secret of the Wings top off the package.

aha,muszę się jeszcze pochwalić: po wymianie kompa i zainstalowaniu Windowsa 7 mogę już oglądać filmy z BD na PC / PowerDVD / - w końcu po roku od zakupu napędu BD ;)

Po seansie początku filmu:

na PC nie da się odtworzyć filmu w wersji oryginalnej,z głośników dochodzi tylko syk ...
obraz ... niby jest ok,ale nie do końca - na zbliżeniu na lwicę Sarabi z małym Simbą widać,np.poziome lub ukośne pasy,podobnie jak to było na DVD - ogólnie,wydaje mi się,że obraz / kolory,ostrość,nieskazitelność / są trochę gorsze niż w przypadku ubiegłorocznego wydania " Pięknej i Bestii ",ale całego filmu jeszcze nie widziałem tylko fragmenty na PC a muszę go sprawdzić i na PC i na PS3.
lis22

Postprzez Malaki_Ravenous » So paź 22, 2011 11:28 am

To smutne, co oni robią z tymi wydaniami..... Za każdym razem człowiek ma nadzieję, że z kolejna klasyką będzie coraz lepiej, a jest zupełnie odwrotnie.. Porównajcie >>to<< z obecnym..wydaniem (chociaż na usta ciśnie się inne słowo..). Chyba jedynie Czas Simby wypada lepiej, ale nadal tylko pod względem normalnego dubbingu (a nie super wspaniałej wersji 2.0 :roll:) bo zdaje mi się, że bieda wydania pozostała..
Malaki_Ravenous

Postprzez Kamisha » Wt paź 25, 2011 9:46 am

Ja kompletnie nie rozumiem, po co wydawac kolejny raz to samo, i to pod tak ohydną okładką i jeszcze nazywać to "Diamond Edition" :/ Przeciez pierwsze wydanie DVD było majstersztykiem, piękna okładka, dwie płyty z cudownym nadrukiem, masa materiałów dodatkowych. Nie można było po prostu zwiększyć nakładu poprzedniego wydania? A nie, przepraszam, na nowym więcej się zarobi... Poza tym te nowe wydanie można kupić za smieszne pieniądze w porównaniu do poprzedniej edycji, więc to już mówi samo za siebie. Dobrze wiedzą, że jakość diamentowej edycji jest dużo gorsza. No ale zarobić trzeba.
Kamisha

Postprzez mat1510 » Wt paź 25, 2011 5:51 pm

Ja ci wyjaśnie
Otóż wydanie DVD musi być gorsze gdyż jest to premiera Blu Ray a nie DVD i na to byli twórcy wydania nakierowani
tak więc nie dziw im się
pozatym na DVD nie masz jakosci HD ani 3D.
Ja dalem za swoje wydanie 130 zl. Wiec cena rowniez nie byla smieszna.
A ze dodatkow malo to fakt.
Diamentowa Kolekcja nie jest na DVD tylko na Blu Ray.
Tak samo jak wychodzily Platinum na DVD to VHS tez wychodzila gozej niz pierwowzor.
Juz teraz rozumiesz Kamisha???
mat1510

Imię: Mateusz
GG: 7494291

Postprzez Scarpomaniak » Śr paź 26, 2011 12:01 pm

mat1510 napisał(a):Ja ci wyjaśnie
Otóż wydanie DVD musi być gorsze gdyż jest to premiera Blu Ray a nie DVD i na to byli twórcy wydania nakierowani
tak więc nie dziw im się
Tak samo jak wychodzily Platinum na DVD to VHS tez wychodzila gozej niz pierwowzor.

A ile na Blu-rayu jest dodatków - kilka
A ile na starym DVD - kilka godzin
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Kamisha » Śr paź 26, 2011 1:59 pm

tak więc nie dziw im się

Prrr, kolego. Nie zagalopowuj się zanadto. Wyszło i DVD i Blu-Ray. DVD jest w śmiesznej cenie 39,99zł. Jedyne, w czym sie pomyliłam, to to, że faktycznie DVD nie jest Diamond.
Kamisha

Postprzez lis22 » Wt lis 01, 2011 1:02 pm

tak więc nie dziw im się

Problem w tym, że w Polsce i nowe wydanie DVD, i wydanie Blu-Ray prezentuje tę samą, marną jakość
na BD nie ma u nas większości dodatków, w tym wszystkich tych, które były dostępne na dwu płytowym wydaniu DVD, a które są dostępne na oryginalnym wydaniu Blu-Ray, choć nie w HD, ale są
my dostaliśmy marnej jakości wydanie BD, bez większości dodatków i drożej niż w USA, gdzie edycję ze wszystkimi dodatkami można nabyć za ok.80-90 zł ( za naszą dałem 109 zł ).
lis22

Postprzez Szympi » Cz lis 03, 2011 3:31 pm

Nie zamierzam tego kupić... po co mi to? Mam dwie części na komputerze. A po co mi dodatki? Nie uszczęśliwią mnie nie wiadomo jak...
A te wpadki i gagi były już dawno dostępne na Internecie... widziałem je na YouTube. Więc to nic świeżego nie jest...
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Imię: Szymon

Postprzez jupix » Cz lis 03, 2011 6:45 pm

Szympi napisał(a):Nie zamierzam tego kupić... po co mi to? Mam dwie części na komputerze. A po co mi dodatki? Nie uszczęśliwią mnie nie wiadomo jak...
A te wpadki i gagi były już dawno dostępne na Internecie... widziałem je na YouTube. Więc to nic świeżego nie jest...

Ale po co te nerwy? Pamiętaj, że tutaj wszyscy są pozytywnie nastawieni do ciebie. Liczymy na podobną reakcję z twojej strony.
600 postów w 6 lat, dwudziestka na karku, ale miłość do Disneya - dozgonna!
jupix

Imię: Wojtek

Postprzez TheHubi1998 » Pt lis 04, 2011 11:08 am

Czy ktoś kto kupił sobie Króla Lwa może powiedzieć czy są jakieś ciekawe zwiastuny na płycie???

Pozdrawiam :timon:
TheHubi1998

Imię: Hubert

Postprzez EVE11 » Pt lis 04, 2011 8:23 pm

Ja ma Lion Kinga na bluray (mój pierwszy tego typu krążek, allegro za 72zł).
Zwiastuny filmów na płycie to m.in. Zakochany Kundel, dwa z serii Disney Nature. Był jeszcze jakiś film, którego trailer pominęłam (za bardzo mi się spieszyło do przejrzenia zawartości).

Oszołomiło mnie to menu... Można wejść do niego podczas oglądania filmu! Jest, co prawda, troszkę mało "afrykańskie", takie łączenie na siłę klasyki z nowoczesnością - ale da się przeboleć. Dodatki - jak zwykle bida z nędzą. Ale co zrobić.
Pozytywnie zaskoczył mnie nadruk na płycie! Nie szary, ale kolorowy, zarówno na blurayu, jak i...kopii DVD. Cud. Istny cud! :shock:

Uwaga na drugą część filmu (także posiadam na niebieskim krążku) - w okolicach sceny upadku Ziry Kiara "opiera" łapę na powietrzu, a nie na skale. Tak, jakby tło im się cofnęło. Wada pozostała z poprzedniego wydania Specjalnego, wydawanego jeszcze za czasów Imperiala. Ale to już wina producenta, a nie dystrybutora.

Uch, zapomniałam dodać, że w jedynce nie ma piosenki "Poranny Raport". Nawet dobrze się składa.
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Postprzez Szympi » So lis 05, 2011 12:51 pm

jupix napisał(a):Ale po co te nerwy? Pamiętaj, że tutaj wszyscy są pozytywnie nastawieni do ciebie. Liczymy na podobną reakcję z twojej strony.

A czy ktoś powiedział, że ja się denerwuję? :D Powiedziałem to, co myślę. A odbierać słowa w Internecie można różnie, a ja pisząc nie byłem zdenerwowany. ^^
A jaka wersja kręgu życia?
Spójrz na gwiazdy. To z nich patrzą na nas wszyscy władcy z przeszłości. Jeśli będziesz samotny, nie zapomnij, że ci królowie pośpieszą ci z pomocą. I ja także.
Szympi

Imię: Szymon

Postprzez EVE11 » N lis 06, 2011 9:16 am

Nowa. Jak zawsze.
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray