Król Lew DIAMOND EDITION - nowa edycja jesień 2011!

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Król Lew DIAMOND EDITION - nowa edycja jesień 2011!

Postprzez Kamisha » N lis 06, 2011 1:41 pm

EVE11 napisał(a):Uwaga na drugą część filmu (także posiadam na niebieskim krążku) - w okolicach sceny upadku Ziry Kiara "opiera" łapę na powietrzu, a nie na skale. Tak, jakby tło im się cofnęło. Wada pozostała z poprzedniego wydania Specjalnego, wydawanego jeszcze za czasów Imperiala. Ale to już wina producenta, a nie dystrybutora.

No cóż, KL2 zawiera mnóstwo błędów [3 lwice spadające ze skały podczas walki Kiary z Zirą to mistrzostwo w tej dziedzinie] i z tego co mi wiadomo żaden nie został naprawiony... :/
Kamisha

GG: 0

Postprzez kamiledi15 » Pt gru 02, 2011 2:28 pm

Chcę sobie kupić dvd pl z Królem Lwem, ale mam jedno podstawowe kryterium - piosenka początkowa musi być ta, co w oryginale, ta, którą pamiętam z kina. Czy jest choć jedno wydanie dvd, które nie zmieniło tej piosenki, czy na wszystkich jest zmienione? Cieszyłem się, że wychodzi Król Lew 3D, ale niestety zmiana Kręgu Życia to porażka. W Carrefourze widzę to wydanie:
http://www.nokaut.pl/filmy/krol-lew-dvd-dubbing.html
Ma zmieniony Krąg Życia, czy nie? Są tutaj jakieś dodatki?
kamiledi15

Postprzez duśka » Pt gru 02, 2011 3:33 pm

Niestety nie znajdziesz na DVD ani na BD oryginalnego Kręgu Życia. Również nad tym ubolewam :cry: Miałam nadzieję, że będzie na poprzednim 2-dyskowym wydaniu specjalnym gdzie niby miały być dwie wersje filmu - kinowa i specjalna jednak w obu zmieniony był Krąg Życia. Nie wiem już teraz czy kiedykolwiek będzie wydana oryginalna wersja (jak na VHS) - raczej wątpię, skoro ta zmieniona zaczęła funkcjonować na dobre na nośnikach i w kinie.
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez kamiledi15 » Pt gru 02, 2011 4:49 pm

No to na razie nie kupuję :(
kamiledi15

Postprzez kamiledi15 » Wt gru 20, 2011 10:09 pm

No to teraz znowu to pytanie, bo chcę sobie kupić płytę cd z muzyką z tego filmu. No i teraz pytanie - można gdzieś kupić soundtrack z oryginalną wersją Kręgu Życia, czy tu też walnęli wszędzie tą nową? Patrząc na Empiku, na soundtracku śpiewa Beata Bednarz, po czym wnioskuję, że to chyba niestety nowa wersja.
kamiledi15

Postprzez Tarabu » Śr sty 11, 2012 2:51 pm

Kupiłem DVD, oczywiście jak zwykle polscy dystrybutorzy musieli coś zwalić.
O ile anglojęzyczne wydanie Blu-Ray ORAZ DVD ma piękne, animowane menu:
http://www.youtube.com/watch?v=1atxsH_O4zY
http://www.youtube.com/watch?v=ud4H7V4mS1w
to w polskim wydaniu jest ono statyczne, najwyraźniej zrobili screena i go wkleili go jako tło. :|
Tarabu

Postprzez mat1510 » Pn sty 30, 2012 8:41 am

Mam wydanie Blu Ray 3D + Blu Ray
i na tym drugim faktycznie menu jest statyczne.
Jednakże płyta 3D zawiera menu dynamiczne takie same jak masz na you tube.
Jak chcesz mogę zrobić screena na dowód tego.
mat1510

Imię: Mateusz
GG: 7494291

Postprzez lis22 » So lut 11, 2012 2:18 am

Oj, bardzo mi czegoś takiego brakuje na wydaniu Blu-Ray:

http://www.youtube.com/watch?v=ewFLN_A4 ... re=related

szkoda, że ten materiał jest z hiszpańskim tłumaczeniem, które przeszkadza i rozprasza ...
lis22

Postprzez lis22 » Pt lip 20, 2012 6:37 pm

Więc tak, obraz na Blu-Ray jest ponoć bardzo dobry w tym wydaniu " Króla Lwa " i z reguły tak jest ale nie do końca ... czy jakiś inny posiadacz wydania BD także widzi pewne skazy w pierwszych scenach filmu, gdy Rafiki wchodzi na Lwią Skałę, wita się z Mufasą, ten podchodzi do Sarabi i gdy kamera pokazuje Sarabi z małym Simbą to po prawej stronie obrazu widać takie słabo wyraźne pasy na jej postaci, widać je też na rękach Rafikiego, który podnosi swój kij do góry nad Simbą, chwilę potem jeszcze to widać ale później już nie ... podobnie jest z wersją DVD, czy Wy też to widzicie?
film ponoć pod kątem obrazu przewyższa " Piękną i Bestię ' a ja w PiB nie widziałem żadnej skazy, więc już za samo to KL nie ma doskonałego obrazu.
Widać to też na tym filmiku, gdy znika duch Mufasy i biegnący za nim Simba zatrzymuje się, to na jego ciele widać takie pasy;
http://forum.blu-ray.com/showthread.php ... 5&page=129
znalazłem na YT filmik w FHD i tam też to widać:
http://www.youtube.com/watch?v=cADgZqts ... re=related
dodam jeszcze, że w scenie, gdy Simba idzie po Nalę aby zabrać ją na Cmentarzysko Słoni w pewnym momencie u góry z lewej strony widać jakieś brudy na niebie, myślałem że mam brudny monitor a to było od filmu
poza tym, film wygląda dużo lepiej na PS3 niż w PowerDVD na PC - na PC nie mogę w prawie żaden sposób ingerować w jakość obrazu, oprócz jasności i kontrastu, gdyż gdy używam go jako monitora to większość ustawień jest zablokowanych, dopiero gdy używam go jako tv mogę korzystać z pełni ustawień - na PS3 obraz jest żywszy i ma o wiele lepsze kolory, na PC jest bardziej stłumiony i wyprany z barw - co ciekawe, na PC lepiej wygląda np. " Robin Hood " Scotta, nie posiada błędów obrazu widocznych na PS3 ... na prawdę, dziwne zjawiska.
------
Obejrzałem cały film i jestem trochę rozczarowany jego stroną techniczną, gdyż na pewno nie jest ona lepsza od " Pięknej i Bestii ", filmu starszego o trzy lata - przede wszystkim, tych pasków na postaciach jest dużo więcej, sporo jest ich na Pumbie w trakcie " Hakuna Matata ", są na Simbie, gdy wraz z Nalą staczają sie ze zbocza w trakcie " Can You Feel the Love Tunight ', na szabli Pumby pod koniec piosenki, na hienach u Mufasy, gdy te domagają się od niego jedzenia, itp.
widać, ze wersja Full HD, poza na prawdę dobrymi kolorami powiela wszystkie błędy wydania DVD ... jestem ciekaw, czy film był jeszcze jakoś czyszczony od momentu premiery w Imaxie?, a może odnowiona jest tylko wersja 3D?
w każdym razie, wie ktoś może skąd biorą się owe pasy na postaciach/, gdyż efekt ten obserwuje w wielu animacjach Disneya, szczególnie na DVD.
lis22

Postprzez lis22 » So lip 21, 2012 6:34 pm

Tutaj macie zdjęcie tego zjawiska, które obserwuję u siebie na Blu-Ray:

http://img225.imageshack.us/img225/8307 ... 004020.png
lis22

Postprzez Sparkling1986 » Wt lis 04, 2014 12:06 pm

Ostatnio odświeżyłem sobie Króla Lwa i tak mi się spodobał, że postanowiłem się zaopatrzyć w edycję Blu-ray póki jeszcze trwają wyprzedaże :) Zakupiłem reedycję z maja 2014 roku (bez ramki Diamond Edition i bez dodatkowej płyty DVD niestety...), ale niska cena była zachęcająca (byłaby niższa, gdybym się wcześniej zdecydował). Po trzech latach od premiery nie powinno być reedycji tytułu 'Ze Skarbca Disneya', ale widocznie to kolejny dowód, że skarbiec znika w Europie...Wielka szkoda, że poskąpiono nam dodatków z edycji amerykańskiej, aczkolwiek zostawiono nam dwa trwające łącznie godzinę (nie liczę wpadek). O ile pierwszy z nich - Wspomnienia Dona Hahna - dotyczy produkcji, o tyle drugi z nich - Sukces Króla Lwa - skupia się bardziej na produkcji broadwayowskiej. Menu rozczarowuje - wygląda po prostu okropnie i jeszcze mały Simba na skale :mike: Niemniej jednak zakupiłem dla samego filmu, który ostatnio odświeżony zrobił na mnie wielkie wrażenie - większe niż kilka lat temu, gdy kupowałem edycję DVD :) Mam wątpliwości odnośnie dubbingu - czy to ten sam z edycji DVD? Bo jakoś brzmi mi inaczej (czytaj: gorzej)...
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez Scarpomaniak » Wt lis 04, 2014 4:57 pm

Sparkling1986 napisał(a):Czy to ten sam z edycji DVD? Bo jakoś brzmi mi inaczej (czytaj: gorzej)...

Jest to ten sam, bodajże z różnicą (mogę się mylić), że chyba pod koniec jest inny "Krąg życia".
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Sparkling1986 » Wt lis 04, 2014 5:53 pm

Dzięki. Mam wrażenie, że zapamiętałem go zupełnie inaczej... Ach, no cóż - zawsze pozostaje oryginalna wersja :)
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Poprzednia strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray