Kopciuszek (VHS, wydanie z lektorem)

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Kopciuszek (VHS, wydanie z lektorem)

Postprzez ewelina123 » Śr mar 09, 2011 3:35 pm

Moją ulubioną bajką z dzieciństwa Disneya była i będzię "Kopciuszek". Niestety mialam ją na kasecie z polskim lektorem (dublażem) :( Teraz mogę ją obejrzeć tylko z polskim dubbingiem który jest totalną porażka a to nie jest już to samo np. piosenki nie są śpiewane po angielsku, wogóle jest zupelnie inne tłumaczenie. :cry: Nigdzie nie mogę w internecie znalęźć informacji o starym lektorze zero, ponieważ nie wiem jak sie nazywa. :( Jednym słowem można powiedzieć, że zniszczyli ten piękny klasyk chociaż nie tylko tej bajki to dotyczy, bo z tego co wiem to Krolewna Sniezka jest najstarsza bajka. Slyszalam podobno ze do sklepow ma trafic odnowiona klasyczna wersja Kopciuszka, ze starym polskim lektorem. Moze wiecie cos na ten temat i jezeli ktosby wiedzial mogl by Mi powiedziec jak nazywa sie polski lektor i gdzie moge ta bajkę dostać, albo jezeli byla tak mozliwosc odkupic od kogos
ewelina123

GG: 28343715

Re: Kopciuszek1

Postprzez Scarpomaniak » Śr mar 09, 2011 5:03 pm

Disney nigdy nie wyda takiego filmu z lektorem, który (wg Pahana) jest piracki. Akurat zadzierasz z wielkim fanem dubbingu, a na dodatek takim, który ceni dubbing "Kopciuszka".
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez Pahan » Śr mar 09, 2011 5:58 pm

Scarpomaniak napisał(a):Akurat zadzierasz z wielkim fanem dubbingu

E, żadnego zadzierania tu nie zauważyłem.

Jeśli chodzi o "pirackość", to nie jestem w 100% pewny jak to było z legalnością tych tłumaczeń. Jakoś się tak utarło nazywać je pirackimi. Wiem tylko, że w tym okresie (wejście VHS) pojawiało się ich dużo. Sam mam sporo takich wersji na kasetach (w tym "Kopciuszka", jednak czy tam jest lektor czy stary dub, to głowy sobie nie dam uciąć).

Od lat planuję to wszystko przegrać na DVD, ale czasu jakoś brak... Przyznaję, że ten temat dał mi impuls, aby wreszcie to zrobić, więc Ewelina - jakby rzeczywiście to była wersja z lektorem, to dam ci znać na PW i coś pomyślimy z ewentualną wysyłką. :) Myślę, że zabiorę się za to w weekend.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez ewelina123 » Cz mar 10, 2011 12:29 pm

Dostałam ta kasetę razem z Mala Syrenką i Snieżka od mamy legalnie kupiona w sklepie to jest wersja z 1950 lub 1959 roku więc ponad sześćdziesiąt lat, wiec tutaj nie ma mowy o piractwie :) ale super by było gdybys miał ta wersję na płycie z lektorem bym miala co pokazać mojej chrześnicy.Tamtych bajek też już nie można znaleźć z lektorem. Bo mówie jak dla mnie dubbing to nie jest już to samo, zupełnie inne tłumaczenie :wink:
ewelina123

GG: 28343715

Re: Kopciuszek (VHS, wydanie z lektorem)

Postprzez RapunzelFlowerShine » N cze 19, 2011 5:55 pm

Kiedyś niektóre bajki Disneya w Polsce zanim doczekały się dubbingu miały najpierw lektora i Kopciuszek żeczywiście mial lektora. Ja miałam Kopciuszka na kasecie ale z dubingiem, który był według mnie niezły. Obecnie mam płytkę, która jest jakby podrobiona bo dostępny jest tylko film i galeria obrazków z tej bajki a reszta opcji była niedostępna (szlak! przecież była kupiona w normalnym sklepie z płytami, w którym już nic nie kupuję, to znaczy zanim przestałam tam kupować to kupiłam jeszcze 2 czy 3 filmy :| ) O jejku, zamiast przejść od razu do rzeczy to gadam co myślałam o tej cholernej płycie.
Więc dzisiaj szukałam pełnej wersji kinowej "Królewny Śnieżki" tak z ciekawości by przypomniec sobie te Polskie napisy i przy okazji obejrzeć stary dubbing, więc wpisałam w google "disney królewna śnieżka wersja kinowa" i weszlam na stronę chomikuj gdzie była i "Śnieżka" i "Kopciuszek" z lektorem. Równie dobrze możesz ją sobie ściągnąć ale trzeba mieć konto na chomikuj.pl no i trzeba doładować konto bo użytkownik dostaje od strony tylko 50 MB a film ma jakieś 460 MB. Na stronie mozna obejrzeć tylko pierwsze dziesięć minut filmu. Mam nadzieję że pomogłam.
RapunzelFlowerShine

GG: 20234718

Re: Kopciuszek (VHS, wydanie z lektorem)

Postprzez Scarpomaniak » N cze 19, 2011 7:45 pm

Nie chce się znowu kłócić, ale Kopciuszek na pewno nie ma lektora starszego niż dubbingu? Dlaczego?
Dubbing został zrobiony w 1961 roku, na zlecenie samego Walta Disneya, tak samo jak inne filmy z tego okresu. Walt Disney nie pozwoliłby na lektora, nawet w takim kraju jak Polska.
Przyjmijmy, że Kopciuszek został wydany na VHS w latach 90-tych legalnie, ale tej firmie nie chciało się grzebać w starych taśmach, żeby znaleźć dubbing, a nowy został zrobiony kilka lat później, więc zlecili lektora.
Jest to bardzo prawdopodobna wersja, z której wynika, że lektor jest z lat 90-tych.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray