CD Projekt: Magiczna Kolekcja 04.03.2011

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

CD Projekt: Magiczna Kolekcja 04.03.2011

Postprzez duśka » Śr lut 09, 2011 6:23 pm

... a w niej:

1.Aladyn i Król Złodziei
2.Alicja w Krainie Czarów
3.Bernard i Bianka
4.Dumbo
5.Goofy na Wakacjach
6.Kacze Opowieści: Poszukiwacze Zaginionej Lampy
7.Lis i Pies
8.Miecz w Kamieniu
9.Mickey, Donald, Goofy. Trzej Muszkieterowie
10.Wielki Mysi Detektyw

Oni chyba nie myślą, że jak wydają filmy w tych badziewiastych wydaniach bez ładu i składu to zwalnia ich równocześnie z porządnych wydań z obrazem i dźwiękiem jak bóg przykazał !!! Przejechałam się na Dzwonniku z Notre Dame. Nie kupię więcej tego badziewia, choćby jakiś film miał już nigdy nie wyjść na naszym rodzimym rynku :evil:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

GG: 0

Re: CD Projekt: Magiczna Kolekcja 04.03.2011

Postprzez Inuki » Pn mar 07, 2011 2:18 pm

Kupiłem dzisiaj film "Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy" i okazało się, że na płycie nie ma polskiej wersji językowej! Są tylko napisy - dubbingu brak. W ustawieniach pod polską wersją językową jest oryginalny angielski dubbing. Tym sposobem występuje on na płycie dwa razy. Sprawdziłem wszystkie możliwe wersje językowe, na trzech różnych odtwarzaczach i niestety dubbingu polskiego brak pomimo, że informacja o nim widnieje na okładce.

Pytałem już na forum CDP czy mój egzemplarz, to pojedynczy przypadek, czy też cały nakład jest trefny i będą wymieniać płyty? Jak nie to zwracam płytę do sklepu i koniec :evil:
Inuki

Postprzez Scarpomaniak » Pn mar 07, 2011 2:33 pm

To już chyba wiem dlaczego w Empiku nie było kaczek, a były wszystkie inne płyty z Magicznej Kolekcji.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Inuki » Śr mar 09, 2011 1:40 pm

No i stało się to czego sie spodziewałem; CDP zmienił opis na stronie filmu "Kacze opowieści: Poszukiwacze zaginionej lampy" i teraz dumnie napis głosi, że polska wersja to tylko napisy. Z ich strony odzewu brak (na forum i na maila), więc szkoda gadać. jutro oddaję film do sklepu i niech się inni martwią. Aż z wrażenia anulowałem zamówienie na "Bambiego"; odczekam sobie jakiś czas i zobaczę jakie będą opinie o tym wydaniu. Teraz w dniu premiery, w ciemno, z pewnością nic od CDP nie kupię.
Inuki

Postprzez lis » Śr mar 09, 2011 8:24 pm

Ech, dlaczego akurat ten temat musiał mi umknąć? :( Właśnie przed godziną kupiłem to wydanie (specjalnie dla polskiego dubbingu, bo wersję brytyjską posiadam od kilku lat), na szczęście jeszcze nie zdążyłem go rozfoliować, co powinno ułatwić reklamację.
Wydaje mi się, że to błąd w authoringu DVD, bo jak inaczej wyjaśnić, że w menu polski dubbing jest jedną z oferowanych wersji językowych? Poważny dystrybutor na Zachodzie zarządziłby nowe tłoczenie i wymianę wadliwych płyt, u nas niestety pewnie zostanie tak jak jest. :(

Inuki, a próbowałeś zmienić ścieżkę dźwiękową za pomocą przycisku na pilocie?
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Inuki » Pt mar 11, 2011 6:23 pm

lis napisał(a):Inuki, a próbowałeś zmienić ścieżkę dźwiękową za pomocą przycisku na pilocie?

A cio to pijot? :mike: :lol:

Nie no pewnie, że sprawdzałem :wink: Poniżej oficjalne stanowisko CDP (z ich forum); no i muszę im w jednej sprawie honor zwrócić - odpisali na maila :lol:

"Przepraszamy Was wszystkich za zaistniałą sytuację. Niestety, z przyczyn niezależnych od CD Projekt cały nakład "Kaczych Opowieści" nie zawiera polskiego audio. Wyjaśniamy sytuację z producentem ale zalecamy zwrot filmu w sklepie, w którym został zakupiony ponieważ nie jesteśmy w stanie określić czy i kiedy będzie możliwa wymiana płyt na prawidłowe."
Inuki

Postprzez disneymaniak » Pn gru 09, 2013 10:12 pm

Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Czy ktoś kupował niedawno "Kacze Opowieści. Poszukiwacze zaginionej lampy"? Bo widzę że gdzieniegdzie jeszcze można dostać wydanie z Magicznej Kolekcji, ale nie wiem czy jest to już nowy nakład czy ciągle ten stary bez polskiego dubbingu, o którym tu pisaliście. Jeśli wciąż tego nie poprawili to lipa:( Mam nadzieję że wznowią nakład i to ze starym dubbingiem, bo nieodżałowany E.Robaczewski jako Sknerus to był dubbingowy strzał w dziesiątkę. Nie wiem po co jeszcze raz dubbingowali serial "Duck Tales", może wygasły jakieś prawa, albo coś, ale na miejscu dystrybutora wystarałbym się o ten stary, legendarny dubbing i wydał chociaż tą pełnometrażową wersję jeszcze raz w najbardziej ulubionej, polskiej wersji.
disneymaniak

Postprzez izaulka » Pn gru 16, 2013 9:01 pm

Podbijam.
Aż tak kiepska ta kolekcja? Bo niektóre filmy na DVD wydane są właśnie tylko w jej ramach.
izaulka

Imię: Iza

Postprzez backpack » Cz sty 16, 2014 2:36 pm

Wiesz, większość tych wydań (np. Rogate Ranczo czy Kurczak Mały) to dokładnie taka sama zawartość płyt jak tych wydanych wcześniej, no chyba że np. Tarzan czy Aladyn były wydaniami dwupłytowymi, to w tej kolekcji masz tylko płytę z filmem, bez tej z dodatkami. Kilka tytułów ukazało się w Polsce tylko nakładem tej serii (Dzwonnik czy Kacze Opowieści). Jednak to co najbardziej razi to... okładki i chyba o to się głównie rozchodzi, z czym się w sumie zgadzam bo wyglądają paskudnie :? :)
backpack

Imię: Bartek

Postprzez izaulka » Cz sty 16, 2014 2:58 pm

Dzięki za odp. :wink: Właśnie brzydkie są te żółte okładki - przez nie prawdziwa okładka filmu jest pomniejszona. Najsmutniejszy jest fakt, że filmy w ogóle niewydane w Polsce na DVD można kupić tylko w ramach Magicznej Kolekcji, która mimo przystępnej ceny nie zachęcają do zakupu :(
izaulka

Imię: Iza

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray