Bambi DIAMOND EDITION 2011

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Bambi DIAMOND EDITION 2011

Postprzez lis22 » Wt mar 15, 2011 8:16 pm

Sparkling1986 napisał(a):
A skąd informacje, że na nowym wydaniu DVD będzie więcej dodatków? Jakoś nie spotkałem się nigdzie z taką informacją.

Cóż,liczyłem na to że przynajmniej będzie ich tyle co na poprzednim wydaniu ... a tymczasem,lipa ... :(
lis22

GG: 0

Postprzez Inuki » So mar 19, 2011 10:43 am

Naprawdę nikt nie widział/kupił wersji Blu-ray? :|
Inuki

Postprzez mat1510 » N mar 20, 2011 10:39 am

Ja zamówiłem niedawno edycje Blu-Ray Combo Pack i z pewnością w przyszłym tygodniu do mnie dojdzie tak więc opisze refleksje i porównam z wcześniejszym wydaniem DVD dodatki ;)
Tym bardziej że je już posiadam.
mat1510

Imię: Mateusz
GG: 7494291

Postprzez lis22 » Cz mar 24, 2011 10:51 pm

Mam pytanie odnośnie obrazu na płytach Blu-Ray: gdy oglądam w necie animacje w HD ( np.Naruto ) to na obrazie są takie pasy,min.na włosach,na ubraniach
czy na animacjach Disneya na BD też tak jest?,co to za efekt,zanieczyszczenie obrazu?,a jeśli występuje to po co w ogóle kupować filmy na BD skoro obraz nie jest idealny? ( czytałem że w ogóle nie warto kupowań na BD filmów starszych niż pięć lat,gdyż wyglądają one tak samo lub nawet gorzej niż DVD ).
lis22

Postprzez lis » Pt mar 25, 2011 6:50 am

lis22 napisał(a):Mam pytanie odnośnie obrazu na płytach Blu-Ray: gdy oglądam w necie animacje w HD ( np.Naruto ) to na obrazie są takie pasy,min.na włosach,na ubraniach

Przymiotnik "takie" wiele nie mówi. Musisz dokładniej opisać swój problem (np. zaprezentować zrzut ekranu), jeśli oczekujesz pomocy. Zapewniam Cię, że nie jest to standard i taki problem nie występuje podczas odtwarzania płyt Blu-ray - oczywiście przy poprawnie skonfigurowanym sprzęcie. Tymczasem proponuję na nowo wgrać kodeki.

lis22 napisał(a):( czytałem że w ogóle nie warto kupowań na BD filmów starszych niż pięć lat,gdyż wyglądają one tak samo lub nawet gorzej niż DVD ).

To bzdura. Choć oczywiście wyjątki - w postaci źle przygotowanego materiału HD - się zdarzają.
lis
administrator

GG: 3889388

Postprzez lis22 » Pt mar 25, 2011 2:19 pm

lis napisał(a):
lis22 napisał(a):Mam pytanie odnośnie obrazu na płytach Blu-Ray: gdy oglądam w necie animacje w HD ( np.Naruto ) to na obrazie są takie pasy,min.na włosach,na ubraniach

Przymiotnik "takie" wiele nie mówi. Musisz dokładniej opisać swój problem (np. zaprezentować zrzut ekranu), jeśli oczekujesz pomocy. Zapewniam Cię, że nie jest to standard i taki problem nie występuje podczas odtwarzania płyt Blu-ray - oczywiście przy poprawnie skonfigurowanym sprzęcie. Tymczasem proponuję na nowo wgrać kodeki.

Heh,na kompie filmy Blu-Ray w ogóle mi nie działają,męczę się z tym już piaty miesiąc - żadne kodeki nie działają,ciągle pisze że ich brak
Naruto nie oglądam w wersji BD tylko w wersji HD w małym okienku na stronie i tam jest niezbyt dobry obraz - ale skoro jest to HD to pomyślałem sobie iż jest to obraz zbliżony jakością do BD - pewnie się pomyliłem.

Co do filmów BD:

Cóż, nie ulega wątpliwości, że filmy w jakości BD faktycznie "dają po gałach", ale bardzo łatwo po zakupie materiału na takim krążku zaliczyć jęk zawodu. Dzieje się tak dlatego, że wiele filmów nigdy nie obejrzymy w jakości HD i wypuszczane są na płytach Blu-ray tylko po to, by nas naciągnąć na kasę (w rzeczywistości na płycie zapisany jest obraz w podbitej rozdzielczości). Czym się więc kierować przy zakupie? Odpowiedź jest stosunkowo prosta - najlepiej by film był kręcony od razu w HD w metodzie cyfrowej, ale tego rodzaju dzieła to swoiste perełki i jest ich po prostu niewiele. Większość filmów wciąż jest kręconych kamerami 35 mm i nie ma tutaj tragedii, bo obraz taki również będzie się prezentował w HD bardzo dobrze (jeśli nie świetnie), pod warunkiem jednak, że był to film kręcony w ostatnich latach.

Jeśli chcemy mieć bardzo dobrą jakość materiału HD, to niestety tylko produkcje kręcone w przeciągu ostatnich 5 lat

to fragmenty z poradnika; Blu-Ray w PlayStation 3:

http://www.ps3site.pl/poradnik-ps3site- ... ray/56280/
lis22

Postprzez mat1510 » Pt mar 25, 2011 7:23 pm

No więc tak otrzymałem dzisiaj Bambi na Blu-Ray Combo Pack i muszę wam powiedzieć że mimo wszystko wydanie jest genialne.
Płyta DVD zawiera co prawda dwa dodatki ale bardzo opszerne ponad 100 minut.
Te same dodatki znajdziemy na płycie Blu-Ray jak i zupełnie nowe i te z platynowej edycji DVD.
Obraz jest naprawdę genialny a dźwięk nic dodać nic ująć.
Bardzo dużo funkcji takich jak Disney Viev komentarz do filmu czy masa innych możliwości.
Geniusz tworzył to wydanie.
Na płytach znajdują się również zwiastuny takich pozycji jak:
Król Lew Diamentowa Kolekcja,
Iniemamocni na Blu-Ray,
Zaplątani na DVD i Blu-Ray,
Auta,
i wiele wiele więcej...
Także polecam zakupić bo to są dobrze wydane pieniądze zwłaszcza wersje Combo.
Zwłaszcza dla ludzi których interesuje dobry film.
Mam nadzieję że kolejne filmy będą równie dobrze wydane.
mat1510

Postprzez lis22 » Pt mar 25, 2011 7:26 pm

Hmm ... czyli samego DVD nie opłaca się kupić? - brak dodatków z poprzedniej wersji,są one tylko na BD?.
lis22

Postprzez mat1510 » Pt mar 25, 2011 8:09 pm

Tzn tak
Mam starą wersję DVD i porównując ją do nowej muszę stwierdzić że nie jest o tyle gorsza co inna.
W nowej jest bardzo opszerny dodatek ponad 90 minut pokazujący cały etap tworzenia.
I omówienie scenariusza przez Walt'a Disney'a i jego ekipe.
Mówiąc szczerze bardzo ciekawy film dokumentalny i chyba właśnie dla samego niego warto kupić nowe wydanie.
Mimo to że stare zawiera zupełnie inne materiały równie fascynujące oczywiście wypowiadam się jako Maniak Filmów Disneya.
Aczkolwiek tak jak mówie na Blu-Ray pełen wypas.
mat1510

Postprzez Inuki » Pt mar 25, 2011 8:54 pm

No a czy w dodatkach jest wprowadzenie Diane Miller, bo na okładce nie ma o tym wzmianki? W sumie to mógłbyś wypisać wszystkie dodatki jakie są na płycie? Chodzi o to co faktycznie jest na dysku, a nie na okladce; oczywiście, jeżeli to nie problem? Będę wdzięczny :wink:

Co do jakości HD, to @lis22 nie wierz we wszytko co piszą w necie :twisted: Klipy HD dostępne na stronach, to nie to samo co Blu-ray. W dodatku nawet filmy z zeszłego roku na Blu-ray mogą wyglądać tragicznie i nie różnić się wiele od wydania DVD, a filmy nawet sprzed 50-30 lat wyglądać wręcz rewelacyjnie (np. Przeminęło z wiatrem, Obcy). Wszystko zależy od tego ile kasy zostanie wyłożone na odnowiony transfer :wink:
Inuki

Postprzez lis » Pt mar 25, 2011 9:43 pm

Dodam jeszcze, że z taśmy filmowej można "wyciągnąć" rozdzielczość przewyższającą (nawet kilkunastokrotnie) tę z płyt Blu-ray.
O tym, jak dobrze starym filmom może zrobić transfer HD, najlepiej przekonać się na własne oczy - porównując zrzuty ekranu.
Zulu (film z 1964 r.): DVD vs. BD
Poszukiwacze ('56): DVD vs. BD
I coś z disnejowskiego podwórka:
Śpiąca Królewna ('59): DVDvs. BD
lis
administrator

GG: 3889388

Postprzez lis22 » Pt mar 25, 2011 10:21 pm

Inuki napisał(a):
Co do jakości HD, to @lis22 nie wierz we wszytko co piszą w necie :twisted: Klipy HD dostępne na stronach, to nie to samo co Blu-ray. W dodatku nawet filmy z zeszłego roku na Blu-ray mogą wyglądać tragicznie i nie różnić się wiele od wydania DVD, a filmy nawet sprzed 50-30 lat wyglądać wręcz rewelacyjnie (np. Przeminęło z wiatrem, Obcy). Wszystko zależy od tego ile kasy zostanie wyłożone na odnowiony transfer :wink:

Mam jednak nadzieję że większość filmów - czy to starych czy nowych,wygląda na BD przynajmniej b.dobrze
ja jak na razie mam tylko cztery filmy na BD ( " Królewna Śnieżka "," Księżniczka i Żaba "," Robin Hood ' i " Avatar " ) ale na razie nic nie oglądam gdyż na PC nie mogę odpalić żadnego filmu z BD ( czarny ekran ) a oglądając na PS3 mam okropny dźwięk ( monitor ma 3 wat a ja jestem głuchy na jedno ucho ) ...
Wczoraj puściłem sobie na PS3 reklamy z " Księżniczki i Żaby " i rzeczywiście,jakość takiej " Pięknej i Bestii " jest świetna / zwłaszcza kolory / gdyby nie fakt ze jest to ta odnowiona,pozbawiona magii wersja ...

Mam jeszcze pytanko: czy PS3 naprawdę tak dobrze skaluje obraz z DVD do FHD? - mam na DVD reżyserskie wersje trylogii " Władca Pierścieni " i gdyby to było prawdą to nie musiałbym wydawać ponownie kasy na wersje BD - zwłaszcza że,ponoć wersje kinowe nie grzeszą jakością na BD ...

lis napisał(a):Dodam jeszcze, że z taśmy filmowej można "wyciągnąć" rozdzielczość przewyższającą (nawet kilkunastokrotnie) tę z płyt Blu-ray.

Ja znalazłem jeszcze coś takiego: Super Hi-Vision (w przyszłości) 7680×4320
lis22

Postprzez Inuki » Pt kwi 08, 2011 10:09 pm

Czy ktoś kupił może "Bambi 2" na Blu-ray? Interesuje mnie menu na płycie; czy jest brzydkie i statyczne (tak jak w "Zaplątanych" i "Pięknej i Bestii"), czy też ładne animowane (tak jak "Księżniczka i żaba")?
Inuki

Postprzez lis22 » N kwi 24, 2011 12:11 am

Wczoraj wypożyczyłem sobie z wypożyczalni " Piękną i Bestię " na Blu-Ray - na temat samego filmu wypowiedziałem się w poświęconym mu temacie,tutaj chciałbym zająć się zwiastunami
bo o ile " Zaplątani " wyglądają rewelacyjnie,podobnie " Toy Story 3 " ( choć zaraz po tym zwiastunie płyta jakby się wiesza i doczytuje - na białym kwadracie widać niebieską kulę latająca w górę i w dół ) a i " Król Lew ' prezentuje się dobrze to bardzo zmartwił mnie zwiastun właśnie " Bambiego " ...
po pierwsze,obraz nie jest czysty,zwłaszcza postaci,wszystko się " rusza ',jest ziarno a w niektórych momentach obserwowałem lekkie " śnieżenie " ...
jest to ten zwiastun:
http://www.youtube.com/watch?v=8RabnWiEryQ
i na Blu-Ray prezentuje się on gorzej niż tu w 720p
czy osoby posiadające ten film na Blu-Ray mogą potwierdzić lub zaprzeczyć iż jakość samego filmu jest podobna? - wszak sam film zbiera świetne oceny za jakość obrazu.
lis22

Postprzez mat1510 » Śr kwi 27, 2011 3:31 pm

Witam,
Jakby ktoś był zainteresowany to mam do sprzedania poprzednie wydanie Bambiego na dvd.
2 płytowe.
Sprzedaje bo mam podwójne.
Jak co to tu albo na PW.
mat1510

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray