Filmy Disneya na Allegro

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Filmy Disneya na Allegro

Postprzez lis22 » So mar 27, 2010 2:34 pm

Ja nie posiadam starej Śnieżki ale zakupiłem nową na DVD a za dwa tygodnie kupię jeszcze na Blu Ray - na przyszłość ;)
Wczoraj dokupiłem sobie jeszcze " Miecz w kamieniu " za 19.90 zł i teraz brakuje mi naprawdę niewiele animacji:
" Fantazja " której w Polsce jeszcze nie było na DVD
" Bamb "i którego kupić można tylko na Allegro
" Alicja " którą kupię w kwietniu
" Piotruś Pan " którego też zakupię na Allegro
" Kocia Arystokracja " - Allegro
" Lis i Pies "
" Magiczny Kociołek " - obu filmów nie było jeszcze w Polsce
" Wielki Mysi Detektyw " którego zakupię w kwietniu
" piękna i Bestia " - ma wyjść w tym roku
" Dzwonnik z Notre Dame " - również brak polskiego wydania DVD
" Rogate Ranczo " kupię sobie w kwietniu
" Księżniczka i Żaba " - premiera w maju

Oczywiście,będę też kupował filmy które już mam lub będę miał a które ukażą się w przyszłości w lepszych / dwu płytowych / wersjach - jak na razie nasi dystrybutorzy " wykastrowali " z drugiej płyty chyba " Kopciuszka "," Zakochanego Kundla "," Małą Syrenkę "," Piękną i Bestię "," Pocahontas "," Nowe Szaty Króla "," Atlantis " i " Lilo i Stitch ".
Będę też kupował filmy na Blu Ray.
lis22

GG: 0

Postprzez ICspotsM » So mar 27, 2010 5:54 pm

lis22 napisał(a):Ja nie posiadam starej Śnieżki ale zakupiłem nową na DVD a za dwa tygodnie kupię jeszcze na Blu Ray - na przyszłość ;)
" Piotruś Pan " którego też zakupię na Allegro
" Magiczny Kociołek " - obu filmów nie było jeszcze w Polsce

1) Piotruś Pan:
http://www.allegro.pl/item977159870_pio ... 2_dvd.html :scrooge:

2) Chyba masz na myśli "Tarana i magiczny kocioł". Nigdy nie zrozumiem czemu polski tytuł nie brzmi po prostu "Czarny kocioł". Ech.

3) Trochę mnie dziwi Twoja metodyka zakupów. Nie zrozumiem mnie źle - fajnie, że podbijasz słupki sprzedaży Disney'owi Polska. Może dzięki temu będziemy mieli pełne wydania, nieokrojone z dodatków.
Zastanawiam się tylko czy lepszym rozwiązaniem nie byłby zakup np. Platynówki na allegro i Diamentowej Edycji albo po prostu samego Blu-ray'a.
Uważam, że wydanie DVD Śnieżki, które ukazało się kilka miesięcy temu nie jest warte ceny, którą nałożyli...
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

Postprzez Scarpomaniak » So mar 27, 2010 7:54 pm

ICspotsM napisał(a):
lis22 napisał(a):Uważam, że wydanie DVD Śnieżki, które ukazało się kilka miesięcy temu nie jest warte ceny, którą nałożyli...

Nie weim o co ci chodzi ja kupiłem sobie je za 45 złotych i wg mnie zrobili naprawdę porządną robotę (dodatki z starego DVD, pierwsze mniuty "Królewny i żaby" wraz z wprowadzeniem z lektorem, całkiem nowe dodatki, gry po polsku) szkoda tylko, że nowy dubbing, wg mnie te wydania jest warte może nawet 60 złotych.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez ICspotsM » So mar 27, 2010 10:26 pm

Scarpomaniak napisał(a):
ICspotsM napisał(a):
lis22 napisał(a):Uważam, że wydanie DVD Śnieżki, które ukazało się kilka miesięcy temu nie jest warte ceny, którą nałożyli...

Nie weim o co ci chodzi ja kupiłem sobie je za 45 złotych i wg mnie zrobili naprawdę porządną robotę (dodatki z starego DVD, pierwsze mniuty "Królewny i żaby" wraz z wprowadzeniem z lektorem, całkiem nowe dodatki, gry po polsku) szkoda tylko, że nowy dubbing, wg mnie te wydania jest warte może nawet 60 złotych.

W gwoli objaśnienia.. cytat jest z mojego posta, nie 'lis22'. :roll:

Odnosząc się do tego co napisałeś, wychodzę z założenia, że cena filmu na DVD przekraczająca 30 zł jest za wysoka. Jak już wspomniałeś część dodatków została przeniesiona ze starej edycji (brak kosztów związanych z produkcją), pozostała część, która jest na blu-ray'u w ramach Hyperion Studio, również mogłaby się znaleźć wraz z uproszczoną nawigacją na DVD - postanowiono jednak inaczej.
Brak angielskiej ścieżki w wersji mono oraz (rzecz gustu) oryginalnego polskiego dublażu. Kolejna rzecz to brak spolszczeń w filmie. :evil:
Co do pierwszych minut "Księżniczki i żaby" - to w interesie Disney'a leży promocja filmu. Chyba to nie jest wliczone w cenę...
Moim zdaniem powyższe ukazuje mankamenty polskiego wydania... zwłaszcza edycji DVD.

Porównując stopę życiową społeczeństwa polskiego do innych państw zachodnich, ceny filmów na nośnikach DVD i Blu-ray w naszym kraju nie zachowują takich proporcji do średnich zarobków, jakie są w krajach np. unijnych.
Są zawyżane dlatego, że konsumenci się na to godzą...
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

Postprzez lis22 » So mar 27, 2010 11:19 pm

Trochę mnie dziwi Twoja metodyka zakupów. Nie zrozumiem mnie źle - fajnie, że podbijasz słupki sprzedaży Disney'owi Polska. Może dzięki temu będziemy mieli pełne wydania, nieokrojone z dodatków.

Ale o co konkretnie chodzi? - że kupuję te same tytuły na DVD i na Blu Ray / w przyszłości / i że mam zamiar kupować wznowienia na DVD tych filmów które już mam a które wyjdą w bogatszych edycjach?
Widzisz,ja też do tej pory myślałem że nie dam się i nie kupię tych uboższych,jedno płytowych wydań za Chiny - ale człowiek się starzeje :wink: i chce w końcu uzbierać tę kolekcję Disneyowskich klasyków,choćby w takiej " wykastrowanej " formie - a to że dystrybutorzy nie traktują Polski poważnie tylko jak kraj trzeciego świata,to już naprawdę nie moja wina - oni sobie myślą że to kupują tylko dzieci i dlatego idą po jak najmniejszej linii oporu: jak najniższym kosztem za jak najwyższą cenę - ale co można na to poradzić?.
Ja,np.taką " Księżniczkę i Żabę " kupię w maju już tylko na Blu Ray,gdyż nie zostanie wydana dwu płytowa edycja DVD a samo wydanie Blu Ray będzie zawierać film na DVD - inną sprawą jest to że sam Blu Ray nie cierpi jakoś na nadmiar dodatków ... :?
Ostatnio edytowano N mar 28, 2010 3:03 am przez lis22, łącznie edytowano 1 raz
lis22

Postprzez ICspotsM » So mar 27, 2010 11:51 pm

lis22 napisał(a):
Trochę mnie dziwi Twoja metodyka zakupów. Nie zrozumiem mnie źle - fajnie, że podbijasz słupki sprzedaży Disney'owi Polska. Może dzięki temu będziemy mieli pełne wydania, nieokrojone z dodatków.

Ale o co konkretnie chodzi? - ze kupuję te same tytuły na DVD i na Blu Ray / w przyszłości / i ze mam zamiar kupować wznowienia na DVD tych filmów które już mam a które wyjdą w bogatszych edycjach?
Widzisz,ja też do tej pory myślałem że nie dam się i nie kupię tych uboższych,jedno płytowych wydań za Chiny - ale człowiek się starzeje :wink: i chce w końcu uzbierać tę kolekcję Disneyowskich klasyków,choćby w takiej " wykastrowanej " formie - a to ze dystrybutorzy nie traktują Polski poważnie tylko jak kraj trzeciego świata,to już naprawdę nie moja wina - oni sobie myślą że to kupują tylko dzieci i dlatego idą po jak najmniejszej linii oporu: jak najniższym kosztem za jak najwyższą cenę - ale co można na to poradzić?.
Ja,np.taką " Księżniczkę i Żabę " kupię w maju już tylko na Blu Ray,gdyż nie zostanie wydana dwu płytowa edycja DVD a samo wydanie Blu Ray będzie zawierać film - inną sprawą jest to że sam Blu Ray nie cierpi jakoś na nadmiar dodatków ... :?

O co innego mi chodziło... Edycja Blu-ray miała DVD z filmem, dlatego dziwi mnie fakt, iż kupujesz mocno okrojone i drogie wydanie na DVD... Skoro mogłeś kupić sam Blu-ray albo Blu-ray i wydanie z 2001 roku (zawiera inny dokument o powstawaniu Śnieżki i oryginalny dublaż).

Ja już wszystko kupuję (jeśli jest to możliwe) tylko na Blu-ray... DVD to ostateczność w przypadku zaniedbywanych przez Disney'a tytułów.

To nie dystrybutor tak nas traktuje tylko Disney Polska...
ICspotsM

Postprzez lis22 » N mar 28, 2010 3:12 am

Widzisz,tylko że ja Blu Ray jeszcze nie mam i raczej długo jeszcze mieć nie będę więc filmy na BD mam zamiar kupować " na przyszłość " a DVD na teraz - zresztą,prędzej uzbieram całą kolekcję na DVD niż na BD / zważywszy na to że teraz trzeba czekać na kolejne wznowienia poszczególnych filmów i kupić te pięć które już są na BD dostępne: " Śnieżka "," Pinokio "," Dumbo "," Śpiąca Królewna " i " Księżniczka i Żaba " / - a " Śnieżkę " kupiłem dla dodatków i dlatego żeby właśnie uzbierać kolekcję choćby na DVD - jak już pisałem,minie z 10 lat zanim na Blu Ray ukaże się większość filmów obecnie wydanych na DVD - a kto wie,jaki format zapisu obrazu i dźwięku będzie obowiązywał za te 10 lat? / jak kupowałem swój pierwszy odtwarzacz DVD to nikt nie wyobrażał sobie nic lepszego ;) /.
lis22

Postprzez duśka » Wt mar 30, 2010 7:08 am

Według mnie sprytnie postępują dokładając płytę DVD z filmem do wydania Blu-Ray. Kupujesz troszkę droższe wydanie, ale masz za to film w dwóch różnych technologiach. Teraz oglądam na DVD, ale już niedługo wyciągnę drugą płytę z wydania i obejrzę ją na blu-ray :wink:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez lis22 » Cz kwi 01, 2010 12:15 am

Pytanko nie związane z Allegro,ale:
film zakupiony w USA ( region 1 ) nie pójdzie mi na stacjonarnym odtwarzaczu DVD ale czy pójdzie na komputerowym napędzie DVD? - czy one też są zabezpieczone przed filmami z innych regionów?.
lis22

Postprzez Arcer » Cz kwi 01, 2010 8:17 am

Nie sam odtwarzacz (napęd) jest zabezpieczony, ale raczej program odtwarzający płyty - np. przy pierwszym uruchomieniu PowerDVD wybiera się region. U mnie była jeszcze możliwość wyboru opcji "bez regionu", ale nie wiem czy da się to zmienić później. Prawdopodobnie nie w prosty sposób, ale na pewno są jakieś programy, które potrafią to obejść.
Arcer
el moderatoro

Postprzez lis » Cz kwi 01, 2010 9:20 am

Arcer napisał(a):Prawdopodobnie nie w prosty sposób, ale na pewno są jakieś programy, które potrafią to obejść.

Na przykład AnyDVD, albo darmowy DVD43.
Stacjonarny odtwarzacz DVD bez blokady regionalnej można kupić już za 99 zł (a pewnie można znaleźć jeszcze taniej).
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Poprzednia strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray