Alicja w Krainie Czarów (1951) - nowe wydanie 2DVD!

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Alicja w Krainie Czarów (1951) - nowe wydanie 2DVD!

Postprzez Sparkling1986 » Pt sty 08, 2010 10:21 pm

Na ultimatedisney pojawiła się wiadomość, iż nowe wydanie Alicji (ang. Special Un-Anniversary Edition) i to w wersji dwudyskowej, ukarze się 30 marca 2010 roku :D

Wiadomo, że wydanie będzie zawierać nowe dodatki, w tym scenę usuniętą "Pig and Pepper" i dokument "Reflections on Alice".

Na razie dostępna jest tylko miniaturka okładki:

Obrazek
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

GG: 0

Re: Alicja w Krainie Czarów (1951) - nowe wydanie 2DVD!

Postprzez Rachel » Pt sty 08, 2010 10:35 pm

Właśnie miałam o tym napisać! Nie posiadam się ze szczęścia. Plotki o wydaniu Alicji po premierze filmu Tima okazały się prawdziwe ;)
Obrazek
Szczerze mówiąc, nie podoba mi się ta okładka. Dziecinna, lekko rozmyte postacie... Ale dla Alicji zniosę i taką, trudno :).
Ostatnio edytowano Pt sty 15, 2010 2:26 pm przez Rachel, łącznie edytowano 2 razy
Rachel

Postprzez Sparkling1986 » Pt sty 08, 2010 10:38 pm

A mi sie właśnie podoba ;) kojarzy mi sie z okładką VHS z dzieciństwa. Ciekawe czy zostawią stary dubbing?

Obrazek
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez Rachel » Pt sty 08, 2010 10:51 pm

Rzeczywiście, podobne te okładki. Stary dubbing jest uroczy i dobrze mi się kojarzy. Alicja miała taki słodki głosik... ;) Mam nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się więcej informacji na temat dvd. Fajnie, że pokazali okładkę. W końcu to świeża informacja.
Rachel

Postprzez Scarpomaniak » So sty 09, 2010 7:57 am

Stary dubbing napewno zostawią! Jeszcze niedawno widziałem "Alicję w Krainie Czarów" z tym właśnie dubbingiem na Disney Channel.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Salinas » N sty 10, 2010 9:09 pm

no w końcu!!!!
ale się cieszę... jak w "Śnieżce" nie trawiłam starego dubbingu tak "Alicji" nie wyobrażam sobie z innym - teraz pozostaje poczekać cierpliwie - 30 marca to nie tak długo :) damy radę :)
Salinas

Postprzez Rachel » Pt sty 15, 2010 2:32 pm

Na Amazonie pojawiła się pełna lista dodatków:

- Reflections on Alice: Walt Disney labored for almost twenty years to get his vision of Alice in Wonderland on the screen. In this featurette, learn about how a exceptional group of talented individuals conquered the difficulties of translating Lewis Carroll’s beloved tale into a classic animated movie
- Deleted scene: Pig And Pepper: In the twenty years it was in development at the Walt Disney Studios, Alice In Wonderland went through many changes. This rare glimpse at a scene that was once considered for a 1939 version of Alice In Wonderland is narrated by the directors of The Princess And The Frog, and offers their informed perspective on how scenes come and go during the development of an animated movie
- Remastered and restored with an all-new transfer
- Virtual Wonderland Party activities including riddles, silly song & dance, Teapot orchestra, Mad Hatter Says, and other games and stories
- "Thru the Mirror" animated short with Mickey Mouse
- "I'm Odd" never before heard song
- 2 Sing along songs
- Set-top game
- "One Hour in Wonderland" documentary (60 mins.)
- "An Alice Comedy: Alice's Wonderland" featurette (8 mins.)
- "Operation Wonderland" featurette (11 mins.)
- Excerpt from "The Fred Warring Show" (30 mins.)
- Deleted Material Featurettes: "From Wonderland to Never Land," "Song Demos," Deleted Storyboard Concept: Alice Daydreams in the Park"
- Original Walt Disney TV introductions and trailers
- Art galleries
Rachel

Postprzez Salinas » Pt sty 15, 2010 5:23 pm

a ma ktoś juz oficjalne info, że będzie w Polsce?
bo ja nigdzie nie mogę nic znaleźć na ten temat.... :(
Salinas

Postprzez Mędrek1937 » N sty 17, 2010 5:11 pm

Salinas napisał(a):a ma ktoś juz oficjalne info, że będzie w Polsce?
bo ja nigdzie nie mogę nic znaleźć na ten temat.... :(

Spokojnie. Jest jeszcze czas. Dumbo wychodzi w Stanach 2 lutego, a u nas dopieru w marcu. Z Alicją może byc podobnie, w końcu wydanie w Ameryce jest zapowiedzią na 30 marca, u nas pewnie w kwietniu.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Rachel » Wt lut 23, 2010 7:25 pm

Jak myślicie - zostanie wydany soundtrack przy okazji nowego wydania filmu?
Rachel

Postprzez lis22 » Wt lut 23, 2010 7:59 pm

Jest w ogóle " Alicja " z Polskim dubbingiem? ... być może go nie znam,gdyż oficjalnego wydania na VHS nie posiadam,tylko pirata z Niemieckim dubbingiem :lol:
lis22

Postprzez Semmko » Wt lut 23, 2010 8:40 pm

Witam serdecznie nowego kolegę na forum. Jakiś czas temu odbyła się poważna dysk... ukazał się w odcinkach pokaźny monolog mojego autorstwa, traktujący o legalności. Choć nie wszyscy zabrali głos w tej sprawie, każdy, jak mi się wydaje, wziął sobie do serca stosowne argumenty. Nieskromnie powiem, że w wyniku moich działań byliśmy blisko sytuacji, w której odpowiedni wpis zostałby nadrzędnie włączony do regulaminu tego forum. Zdecydowałem jednak, że o wiele lepiej będzie, jeśli stanie się to z uwagi na naszą wspólną wolę. Już od dawna wyrażano przekonanie, że panuje tu rodzinna atmosfera, choć ja widziałbym w tej szczególnej więzi disnejpolskich forowiczów coś więcej. Na razie proszę o powściągliwość względem publikowanych na DP! treści, przede wszystkim z uwagi na ich możliwie demoralizujący wpływ. W szczególności dotyczy to nawiązań do tych spośród niezgodnych z prawem aktywności, jakie powszechnie nazywa się piractwem.
Semmko

Imię: Ziemek

Postprzez lis22 » Wt lut 23, 2010 9:12 pm

Prawda jest taka że we wczesnych latach 90-tych nie było oficjalnych wydań filmów Disneya a takie kopie jakie są w moim posiadaniu były sprzedawane w sklepach z zabawkami ...
Oryginalne wydania VHS zacząłem kupować gdy tylko zaczęły się one pojawiać,czyli od " Króla Lwa ",mam ich trochę ale oczywiście obecnie w dobie DVD i Blu Ray już ich nie oglądam bo nie mam na czym ;) - obecnie łącznie z filmami Disney/Pixar posiadam 21 animacji Disneya na DVD ale nie jestem z tej kolekcji do końca zadowolony,zwłaszcza jeśli chodzi o jakość obrazu.
lis22

Postprzez Minky » Śr lut 24, 2010 8:55 am

"Alicja..." ma oficjalny, polski dubbing. http://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_w_K ... lm_1951%29
Dla wielu osób, w tym i starszego pokolenia, panna Liddell ma irytujący, piskliwy głosik, ale ja uważam, że w pewien sposób jest słodziutki. Czego nie powiedziałabym o starej Śnieżce. ;]
Od kilku lat w okolicach Wielkanocy TV4 emituje właśnie tę wersję Alicji bodajże w Lany Poniedziałek ok. godziny 10 rano. Nie jest to bynajmniej regułą, ale od jakiegoś czasu film jest tam emitowany przynajmniej raz w roku.
Minky

Imię: Magdalena
GG: 1372890

Postprzez maffi » Cz lut 25, 2010 10:47 pm

Nie mam pojęcia, czy kiedykolwiek wydano w Polsce "Alicję..." (chyba nie), niemniej jednak polski dubbing dostępny jest na oryginalnych wydaniach DVD z innych regionów.
Alicję świergolącą i chichocącą w języku Piastów można usłyszeć na wydaniu z rynku Węgierskiego oraz z krajów Benelexu.
Na obu w/w rynkach "Alicję..." wydano dwukrotnie i polski dubbing pojawił się tylko na pierwszych wydaniach.

Jeżeli chodzi o krajowe wydanie to chyba coś jest na rzeczy, gdyż ostatnio pewien jegomość handlujący na Alledrogo płytami z polskim dubbingiem z innych rynków (m.in. Alicja, Dzwonnik, Lis i Pies) wystawił jednorazowo chyba osiem egzemplarzy "Alicji..." w cenie zdecydowanie niższej niż dotychczas - chyba wyprzedaż przed nowym wydaniem ;-)

pozdr.
maffi
maffi

Następna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray