Piękna i Bestia DIAMOND EDITION - nowa edycja 2DVD!

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Piękna i Bestia DIAMOND EDITION - nowa edycja 2DVD!

Postprzez Mędrek1937 » So kwi 09, 2011 4:56 am

Tak, blu- ray nie zawsze powala jakością, to zależy od wydania, i od telewizora. Ale blu- ray od Disneya jest zawsze perfekcyjny pod względem obrazu, a Piękna i Bestia w szczególności. Na DVD mogą byc problemy, bo teraz Disney przykłada się do HD, nie SD więc...
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek
GG: 0

Postprzez lis22 » So kwi 09, 2011 9:17 pm

Czy ktoś mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć że " Piękna i Bestia " wydana w USA ma region free?.
lis22

Postprzez lis » So kwi 09, 2011 9:38 pm

Wiarygodne źródła potwierdzają, taką informację można również dostrzec na okładce. Mówimy oczywiście o BD, DVD tradycyjnie jest w Regionie 1.
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez lis22 » N kwi 10, 2011 12:07 am

Czyli będę mógł odtworzyć obie płyty BD z amerykańskiego wydania " Beauty and the Beast " na PS3 w Polsce?
jeśli tak,to super wiadomość :)
lis22

Postprzez Mędrek1937 » N kwi 17, 2011 4:59 pm

Mam takie pytania. Po raz pierwszy raz oglądałem film już z piosenką Human Again. Możecie mi powiedziec jak to wyglądało, kiedy piosenki tam nie było? Zastąpiła jakąś scenę, dodano jakąś scenę, czy odjęto? Proszę, powiedzcie :oops:
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez Lila » N kwi 17, 2011 5:06 pm

Mędrek1937 napisał(a):Mam takie pytania. Po raz pierwszy raz oglądałem film już z piosenką Human Again. Możecie mi powiedziec jak to wyglądało, kiedy piosenki tam nie było? Zastąpiła jakąś scenę, dodano jakąś scenę, czy odjęto? Proszę, powiedzcie :oops:

Nie zastąpiła ona żadnej sceny. Po prostu po piosence "Something There", gdy służba zamknęła drzwi od biblioteki, jest scena z myciem Bestii. :)
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Mędrek1937 » Wt kwi 19, 2011 2:07 pm

Dzięki. Tak po przemyśleniu sądzę, że lepiej jednak z Human Again, bo wydaje się, że więcej czasu mija zanim całkowicie się w sobie zakochają. I ta piosenka jest świetna 8)
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez Lila » Wt kwi 19, 2011 5:57 pm

Zgadzam się :) . Pierwszy raz oglądałam film już z dodana piosenką i dziwnie mi się później oglądało film bez tej sceny.
Lila

Postprzez lis22 » Śr kwi 20, 2011 12:35 am

lis22

Postprzez Lila » Śr kwi 20, 2011 11:39 am

Tego, że komnata Bestii była zniszczona w oryginalnej wersji nie zauważyłam. Btw, nawet remont podłóg i okien zrobili. Zdolniacha z tej służby. Przydali by się u mnie w domu :mrgreen: .
Lila

Postprzez lis22 » Śr kwi 20, 2011 5:35 pm

Moim zdaniem,grzebanie przy tłach i przy scenografii odbiera filmowi klimat i pewien urok ... :?

Tego, że komnata Bestii była zniszczona w oryginalnej wersji nie zauważyłam.

A czy to nie jest czasami ta komnata z różą? - chyba Bestia zniszczył ją w napadzie szału ... dawno oglądałem film więc już nie pamiętam,ale ona powinna być poniszczona.
lis22

Postprzez Lila » Śr kwi 20, 2011 10:15 pm

lis22 napisał(a):
Tego, że komnata Bestii była zniszczona w oryginalnej wersji nie zauważyłam.

A czy to nie jest czasami ta komnata z różą? - chyba Bestia zniszczył ją w napadzie szału ... dawno oglądałem film więc już nie pamiętam,ale ona powinna być poniszczona.

Jestem pewna, że to ta sama komnata. Wygląda identycznie, tylko trochę schludniej :). Według mnie, "posprzątanie" przez animatorów komnaty, było dosyć przemyślane, no bo w końcu służba miała mieć wysprzątane cały zamek. Fajnie, że zadbali o takie detale. Tylko bez sensu jest "odremontowanie" ścian i okien. Rozumiem, że zasłony powiesili świeże, ale bez przesady. No, ale nie będę się już czepiać. Równie dobrze mogę się kłócić o to, że LeFou nie mógł wytrzymać tak długo na mrozie, wyczekując powrotu Belli i jej ojca :P.
Lila

Postprzez lis22 » N kwi 24, 2011 12:04 am

Ponieważ wczoraj w VideoWorld wszystkie filmy były po 4.99 zł wypożyczyłem min. " Piękną i Bestię "
na razie przejrzałem zwiastuny i dwie sceny z filmu ( min.scenę balową ) i rzeczywiście,obraz jest piękny,zwłaszcza kolory,do DVD się nie umywa,choć mimo wszystko jest trochę zbyt idealny ;( brakuje mi tej umowności i nieostrości z VHS ;)
lis22

Postprzez lis22 » Pn kwi 25, 2011 12:22 am

Obejrzałem cały film i mam jednak mieszane uczucia ...
jakości nie mogę nic zarzucić,kolory piękne,wszystko ok,tylko ... no właśnie,jest zbyt idealnie,perfekcyjnie,wręcz sterylnie ...
nie chodzi o to że obraz jest za dobry,ma być dobry,chodzi o to ze wszystko jest zbyt wyraźne,jakby podane na tacy - nie ma miejsca na umowność,wyobraźnię widza który musi sobie coś dopowiedzieć,wyobrazić - a tym cechowała się pierwotna wersja
myślę że nie jest to kwestia przeniesienia filmu na Blu-Ray,tylko wina leży w przygotowaniu filmu pod IMAX - to wtedy dokonano tych zmian i zaingerowano w obraz,domalowano szczegóły drugiego i trzeciego planu,wszystko wyostrzono,itp.
Chciałbym żeby kiedyś pojawiła się wersja oryginalna,bez ingerencji w obraz.

Sprawdziłem jeszcze dla porównania swoją wersję DVD,jak znosi ona porównanie z BD - muszę przyznać że sądziłem iż różnica na niekorzyść DVD będzie większa - kolory są ok ale tu film jest o wiele bardziej jaskrawy,nie kolorowy ale taki " przekontrastrowiony ",na BD kolory są żywe,piękne ale nie wala tak po oczach,w dodatku jak ma DVD zrobi się pauzę to widać różnicę; piksele i nieostrość niektórych elementów.

Mam jeszcze takie małe pytanko techniczne odnośnie DVD i odtwarzania na Power DVD - za każdym razem gdy oglądam film DVD na PC mam takie pionowe pasy na ekranie,najlepiej są one widoczne na czarnym tle - co to może być?,Wy też tak macie?,czy to jakaś wada mojego sprzętu?.
lis22

Postprzez Mędrek1937 » Wt kwi 26, 2011 7:07 am

Znowu mam parę pytań. Po pierwsze kupił ktoś może na DVD "Zaczarowany świat Belli" lub "Zaczarowane Święta"? Jeśli tak, to jak to się prezentuje?Po drugie: był wcześniej jakiś dubbing Pięknej i Bestii przed tym z panią Wilk? Wydaje mi się, że nie, ale jak wyjaśnic to:
http://www.youtube.com/watch?v=_sHE9IaB3XM
Słuchałem jeszcze "Something there" z tym dubbingiem. Bestię gra tam też Stefan Każuro (chyba tak to się piszę), natomiast Płomyk, pani Imbryk i Bryczek mają inne głosy.

Też chcę wyrazic swoje niezadowolenie Menu. Jest beznadziejne. Nie może się równac z tym majestatycznym filmem. W ogóle nie pasuje. To jak porównywac "Harrego Pottera i Księcia Półkrwi" z "Powrotem króla" (odpowiednio najgorszy i najlepszy). Mam nadzieję, że to się zmieni.
Obrazek
Mędrek1937

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray