Piękna i Bestia DIAMOND EDITION - nowa edycja 2DVD!

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Piękna i Bestia DIAMOND EDITION - nowa edycja 2DVD!

Postprzez Malaki_Ravenous » N gru 05, 2010 1:47 pm

Posiadam DVD, acz nie mam porównania z BD. Jakkolwiek jednak obraz jest dobry. Nie 'kreskówkowy', acz również nie jakiś full wypasiony lepszego nie widziałam. Jest po prostu ładnie, zgrabnie.
Szkoda tylko, że nie ma tego klimatu typowego dla wszystkich filmów, nie tylko animowanych, z lat 90'tych. Wiecie, coś lepszego niż starsze rzeczy, ale jeszcze nie odpicowanego jak w dzisiejszych czasach.
I dodatki. Po prostu widać gołym okiem, że czegoś tu brak.. Ale można się zadowolić tym co jest, nawet bardzo. Beyond the beauty- wspaniały dokument, dużo mówi o panu Ashmanie (gość, który cieszy się razem z Menkenem trzymając oscary za muzę do Little Mermaid) i dziedzictwie Disney'a. Na BD ów filmu nie uświadczysz.
Muszę więc przyznać, płytka godna polecenia :mrgreen:
Malaki_Ravenous

Postprzez ICspotsM » N gru 05, 2010 5:43 pm

Malaki_Ravenous napisał(a):Posiadam DVD, acz nie mam porównania z BD. Jakkolwiek jednak obraz jest dobry. Nie 'kreskówkowy', acz również nie jakiś full wypasiony lepszego nie widziałam. Jest po prostu ładnie, zgrabnie.
Szkoda tylko, że nie ma tego klimatu typowego dla wszystkich filmów, nie tylko animowanych, z lat 90'tych. Wiecie, coś lepszego niż starsze rzeczy, ale jeszcze nie odpicowanego jak w dzisiejszych czasach.
I dodatki. Po prostu widać gołym okiem, że czegoś tu brak.. Ale można się zadowolić tym co jest, nawet bardzo. Beyond the beauty- wspaniały dokument, dużo mówi o panu Ashmanie (gość, który cieszy się razem z Menkenem trzymając oscary za muzę do Little Mermaid) i dziedzictwie Disney'a. Na BD ów filmu nie uświadczysz.
Muszę więc przyznać, płytka godna polecenia :mrgreen:

Mając na względzie, że powyższy post jest mało zrozumiały, a niektóre zdania pozbawione są logicznego sensu, chciałbym zwrócić się z prośbą o wyjaśnienie, rozwinięcie kilku stwierdzeń.
Co to znaczy, że obraz nie jest "kreskówkowy"? Nie spotkałem się wcześniej z takim przymiotnikiem. Tutejszy edytor teksu podkreśla ten wyraz jako błąd. Czy mógłbyś podać przykłady takiego obrazu?
Zastanawiam się również jaki jest typowy klimat dla wszystkich filmów z lat 90'tych (sic!).
Przyznaję, iż cieszy mnie fakt posiadania przez Ciebie DVD, chociaż nie masz porównania z BD.
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

GG: 0

Postprzez Lila » N gru 05, 2010 6:19 pm

Malaki_Ravenous - a możesz powiedzieć, czy kolory się bardzo różnią od tych pokazanych tutaj - http://www.dvdizzy.com/beautyandthebeast.html ?
Bardzo mi na tym zależy, bo jeżeli kolory są takie jak na wersji Imax, to raczej nie kupię płyty. :cry:
Lila

Imię: Paulina
GG: 23162456

Postprzez Malaki_Ravenous » Pt gru 10, 2010 6:27 pm

Więc byłoby to bliżej 2010 Diamond Edition Blu-ray's DVD copy aniżeli Beauty's 2002 Platinum Edition DVD.
Słowo kreskówkowy o dziwo- istnieje :roll: Włącz kanał z bajkami, obejrzyj cokolwiek co mógłbyś nazwać kreskówką. Zapewne rzuci się w oczy, że większość z nich ma specyficzne dla tego typu, niestonowane kolory. Zwyczajnie nawiązałam tu do poprzedniej edycji wydania dvd.
Filmy lat 90'tych.. Zobacz jakieś pozycje, porównaj z jakością obrazu dzisiejszych. Jeśli naprawdę nie widzisz różnicy..
Malaki_Ravenous

Postprzez ICspotsM » Pt gru 10, 2010 11:03 pm

Malaki_Ravenous napisał(a):Więc byłoby to bliżej 2010 Diamond Edition Blu-ray's DVD copy aniżeli Beauty's 2002 Platinum Edition DVD.
Słowo kreskówkowy o dziwo- istnieje :roll: Włącz kanał z bajkami, obejrzyj cokolwiek co mógłbyś nazwać kreskówką. Zapewne rzuci się w oczy, że większość z nich ma specyficzne dla tego typu, niestonowane kolory. Zwyczajnie nawiązałam tu do poprzedniej edycji wydania dvd.
Filmy lat 90'tych.. Zobacz jakieś pozycje, porównaj z jakością obrazu dzisiejszych. Jeśli naprawdę nie widzisz różnicy..

Zaczynając od końca - pytałem jaki jest typowy klimat dla wszystkich filmów, nie tylko animowanych, z lat 90'tych (sic!), o którym wspominałaś we wcześniejszym poście. Nie rozumiem dlaczego więc chcesz bym porównywał jakość obrazu ówczesnych pozycji z dzisiejszymi??
Co do włączenia kanału z bajkami i oglądania czegokolwiek co mogę nazwać kreskówką... euhm.. definicja słowa kreskówka to krótkometrażowy film animowany. Rozumiem, że Twoim zdaniem krótkometrażowe filmy animowane cechują niestonowane kolory, ergo zdanie "Nie 'kreskówkowy', acz również nie jakiś full wypasiony.." znaczy tyle co "(Obraz) Nie (ma) niestonowanych kolorów, acz również nie (jest) jakiś full wypasiony (makaronizmu chyba nie muszę tłumaczyć)...".

Malaki_Ravenous napisał(a):"Zapewne rzuci się w oczy, że większość z nich ma specyficzne dla tego typu, niestonowane kolory.

Zwłaszcza te czarno-białe. :roll:

Ponawiam prośbę o określenie typowego klimatu dla filmów z lat 90'tych(sic!).
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

Postprzez Lila » So gru 11, 2010 1:04 pm

Malaki_Ravenous napisał(a):Więc byłoby to bliżej 2010 Diamond Edition Blu-ray's DVD copy aniżeli Beauty's 2002 Platinum Edition DVD.

Dzięki, za odpowiedź. Skoro wersja DVD jest przybliżona do tej z Blu-raya (naprawdę nie wiem jak odmieniać ten wyraz po polsku :roll:), to chyba sprawię sobie prezent na święta. :D
Lila

Postprzez duśka » Pn sty 10, 2011 4:15 pm

Trochę z innej beczki.
Orientujecie się może czy muzyka z filmu Piękna i Bestia została kiedykolwiek wydana w polskiej wersji językowej tak jak np. Król Lew czy Pocahontas? Jakoś nie natrafiłam nigdzie na ślad takowego wydania. Miałam nadzieję na zakup przy okazji diamentowego wydania filmu, ale niestety wydali soundtrack w oryginale.
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez lis22 » Wt sty 18, 2011 1:53 am

duśka napisał(a):Trochę z innej beczki.
Orientujecie się może czy muzyka z filmu Piękna i Bestia została kiedykolwiek wydana w polskiej wersji językowej tak jak np. Król Lew czy Pocahontas? Jakoś nie natrafiłam nigdzie na ślad takowego wydania. Miałam nadzieję na zakup przy okazji diamentowego wydania filmu, ale niestety wydali soundtrack w oryginale.

Raczej nie i ... dzięki Bogu! ... Polski dubbing do tego filmu jest po prostu KOSZMARNY!
ja od zawsze oglądałem ten film w oryginalnej wersji językowej i tylko w kinie i z raz na DVD obejrzałem wersję zdubbingowaną - jeszcze raz: koszmar.
lis22

Postprzez duśka » Pn sty 24, 2011 10:44 am

Polski dubbing również mi się nie podoba, ale płyta to troszkę co innego. Jeśli miałabym coś przy niej robić, np. sprzątać lub pracować to wolałabym jednak polską wersję językową. Tak na prawdę w polskim dubbingu nie podoba mi się tylko Bestia. Pozostali są jak najbardziej OK. Bywały lepsze dubbingi ale nie jest z tym filmem aż tak źle. Większą radość dają mi jednak polskie wydania. Udało mi się kupić nawet Małą Syrenkę w polskiej wersji :ariel: - no to jest dla mnie perełka. Mam na kompie OST z Pięknej i Bestii w oryginale, ale to jednak nie to samo. Bardzo żałuję, że nie zrobili nam (no dobra - mi :wink: ) prezentu przy okazji ostatniego wydania filmu :(
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez Maciek! » So lut 05, 2011 6:31 pm

Nie wiem czy ktoś już dawał gdzieśtego :
http://www.youtube.com/watch?v=Dj6dky_5eQg
linka, ale uznałem, że tu wrzucę bo to takie niezwykłe. Co innego jak się ogląda jakąś tam inscenizacje, a co innego jak się to ogląda z aktorami z filmu :D

Powinni to na DVD załączyć :roll:

I jeszcze to :
http://www.youtube.com/watch?v=KkH-W-d8 ... re=related
:o :o :o
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Lila » N lut 06, 2011 2:40 pm

Maciek! - ten pierwszy filmik widziałam już jakiś czas temu. Uwielbiam go :D. Wystawili też na tych Oskarach piosenkę "Beauty and the Beast" - http://www.youtube.com/watch?v=-xyY6TchwEg. Takie występy na Oscarach miały też piosenki z Małej Syrenki i Aladyna.
Drugiego filmiku nie widziałam. Uroczy jest :D.
Lila

Postprzez lis22 » Śr kwi 06, 2011 7:04 pm

Czy najnowsze wydanie " Pięknej i Bestii " w wersji Blu-Ray prezentuje się tak,jak na tych screenach?:
http://www.poral.eu/beauty_and_the_beast_1991.php
okropne obrysowanie postaci przez co wyglądają one jak wycięte i wklejone do filmu ... :?
ech,jest to coś,czego w odnowionych wersjach filmów Disneya po prostu nie cierpię ... :(

Porównajcie sobie:

zatrzymany kadr z filmiku ze starej wersji filmu:

Obrazek

Bestia wygląda normalnie,Bella też,wszystko jest ok,nic nie wybija się na pierwszy plan,kreska postaci nie jest tak ostra,tak widoczna

i screen z Blu-Ray:

http://www.poral.eu/screen/BLU_RAY_1920 ... 991_14.png

wszystko jest takie przerysowane,obrysowane,kreska tak wyraźna że aż kuje po oczach a Bestia wygląda jak głupek ... :? :(

czy 0oglądając sam film też to tak koszmarnie wygląda?,ta wyostrzona,przerysowana kreska?
lis22

Postprzez Mędrek1937 » Cz kwi 07, 2011 6:53 am

Lisie22, zrozum wreszcie,że żadne zdjęcia, czy wideo nie oddadzą wyglądu blu- ray. Żadnych "odcięc" od ekranu nie ma. Powiem więcej: to wygląda jeszcze lepiej niż kiedykolwiek. Kiedy trzeba obraz jest rozjaśniony, kiedy trzeba ciemny- PIĘKNIE. Wszystko doskonale wyostrzone i nie da się wyłapac żadnych błędów. Nie sugeruj się zdjęciami z netu, bo to nic ci nie pomoże.
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Monica » Cz kwi 07, 2011 8:03 pm

Ta kreska, to obrysowanie postaci to właśnie to o czym pisałam zaraz po kupnie DVD :( Na dużym telewizorze wygląda to tragicznie, na małym laptopie jakoś ujdzie...
Monica

Postprzez lis22 » Pt kwi 08, 2011 7:40 pm

Mędrek1937 napisał(a):Lisie22, zrozum wreszcie,że żadne zdjęcia, czy wideo nie oddadzą wyglądu blu- ray. Żadnych "odcięc" od ekranu nie ma. Powiem więcej: to wygląda jeszcze lepiej niż kiedykolwiek. Kiedy trzeba obraz jest rozjaśniony, kiedy trzeba ciemny- PIĘKNIE. Wszystko doskonale wyostrzone i nie da się wyłapac żadnych błędów. Nie sugeruj się zdjęciami z netu, bo to nic ci nie pomoże.

Niestety,Blu-Ray nie zawsze gwarantuje obraz najwyższej jakości ... jestem właśnie po seansie " Robin Hooda " z 2010 r.na BD na PS3 i film nie powala jakością obrazu - przede wszystkim,we wnętrzach obraz rozjaśnia się i ciemnieje a na całości występują białe kropki,plamy - obraz jest tu gorszy od wersji DVD a film jest przecież nowy ...

P.S: czy " Piękna i Bestia " zakupiona w USA na BD pójdzie mi na PS3? - gdyż znalazłem coś takiego:
http://bluray.liesinc.net/
i na tej liście ' Beauty and the Beast " widnieje z regionen free.
lis22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray