Piękna i Bestia DIAMOND EDITION - nowa edycja 2DVD!

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Piękna i Bestia DIAMOND EDITION - nowa edycja 2DVD!

Postprzez ICspotsM » Wt kwi 26, 2011 9:56 am

lis22 napisał(a):Ponieważ wczoraj w VideoWorld wszystkie filmy były po 4.99 zł wypożyczyłem min. " Piękną i Bestię "
na razie przejrzałem zwiastuny i dwie sceny z filmu ( min.scenę balową ) i rzeczywiście,obraz jest piękny,zwłaszcza kolory,do DVD się nie umywa,choć mimo wszystko jest trochę zbyt idealny ;( brakuje mi tej umowności i nieostrości z VHS ;)

lis22 napisał(a):Obejrzałem cały film i mam jednak mieszane uczucia ...
jakości nie mogę nic zarzucić,kolory piękne,wszystko ok,tylko ... no właśnie,jest zbyt idealnie,perfekcyjnie,wręcz sterylnie ...
nie chodzi o to że obraz jest za dobry,ma być dobry,chodzi o to ze wszystko jest zbyt wyraźne,jakby podane na tacy - nie ma miejsca na umowność,wyobraźnię widza który musi sobie coś dopowiedzieć,wyobrazić - a tym cechowała się pierwotna wersja
myślę że nie jest to kwestia przeniesienia filmu na Blu-Ray,tylko wina leży w przygotowaniu filmu pod IMAX - to wtedy dokonano tych zmian i zaingerowano w obraz,domalowano szczegóły drugiego i trzeciego planu,wszystko wyostrzono,itp.
Chciałbym żeby kiedyś pojawiła się wersja oryginalna,bez ingerencji w obraz.

Sprawdziłem jeszcze dla porównania swoją wersję DVD,jak znosi ona porównanie z BD - muszę przyznać że sądziłem iż różnica na niekorzyść DVD będzie większa - kolory są ok ale tu film jest o wiele bardziej jaskrawy,nie kolorowy ale taki " przekontrastrowiony ",na BD kolory są żywe,piękne ale nie wala tak po oczach,w dodatku jak ma DVD zrobi się pauzę to widać różnicę; piksele i nieostrość niektórych elementów.

Wpierw piszesz, że brakuje Ci nieostrości, aby następnie zrównać ją z piksealizacją na DVD.

Wygląd Pięknej i Bestii w HD to nie konsekwencja zmian naniesionych przed premierą IMAX, tylko techniki wykorzystanej do produkcji - CAPS.
Żaden film zrealizowany w CAPS nie będzie wyglądał na Blu-ray'u tak jak np. starsze produkcje - Królewna Śnieżka, Bambi etc.
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

GG: 0

Postprzez mat1510 » Wt kwi 26, 2011 4:38 pm

Cześć,
Orientujecie się może czy pojawi się edycja Blu-Ray 3D tego filmu ??????
mat1510

Imię: Mateusz
GG: 7494291

Postprzez lis22 » Wt kwi 26, 2011 10:31 pm

Wpierw piszesz, że brakuje Ci nieostrości, aby następnie zrównać ją z piksealizacją na DVD.

Wygląd Pięknej i Bestii w HD to nie konsekwencja zmian naniesionych przed premierą IMAX, tylko techniki wykorzystanej do produkcji - CAPS.
Żaden film zrealizowany w CAPS nie będzie wyglądał na Blu-ray'u tak jak np. starsze produkcje - Królewna Śnieżka, Bambi etc.

Nie chodzi mi o to żeby " Piękna i Bestia " wyglądała tak,jak " Bambi "," Dumbo " czy " Królewna Śnieżka " - w przypadku tych filmów nawet na BD widać że są to stare produkcje,żadne zabiegi tego nie zmienią
puściłem sobie na DVD pierwszy zwiastun " Pięknej i Bestii ",jest to taka wersja jaką widziałem po raz pierwszy i jaką zapamiętałem - oprócz bardzo wyblakłych kolorów ( tu nie mam pretensji o ich zmianę bo film na BD prezentuje się pod ich względem bajecznie ) wersja ta charakteryzuje się spójnością pomiędzy tłem a postaciami,obraz jest taki miękki,nie widać ostrych linii obrysu postaci - na Blu-Ray ( oraz na DVD ) najbardziej razi mnie właśnie brak tej spójności,harmonii - wszystko jest zbyt ostre a postaci często wyglądają tak,jakby były doklejone do tła ... nie wiem jak to bardziej obrazowo i plastycznie opisać ...
lis22

Postprzez mat1510 » N maja 01, 2011 7:23 pm

W tym roku czeka nas nowe wydanie Pięknej i Bestii w formacie Blu-ray 3D może warto by poprosić CD projekt o to by poprawili jakość wydania i dali nam tym razem przynajmniej 3 płyty.
co wy na to ????
mat1510

Postprzez lis22 » N lip 17, 2011 2:49 pm

A ja dostałem w końcu amerykańskie wydanie Blu-Ray " Pięknej i Bestii " i nawet porównując je z porządnie wydaną u nas " Królewną Śnieżką ",to wydanie made in USA bije na głowę nasze,chociażby jakością samego kartoniku,który jest tłoczony,mieni się i błyszczy,a nasz jest taki matowy.
lis22

Postprzez Mędrek1937 » N lip 17, 2011 2:54 pm

Czyli mam rozumiec, że masz playstation3 kupione w Polsce i płyta amerykańska ci działa? Coś kombinowałeś,czy od razu tak jest?
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez lis22 » N lip 17, 2011 3:24 pm

Tak,mam PS3 kupione w Polsce i płyta działa,ma ona region free,czyli,powinna chyba działać na każdym sprzęcie,ale nie jestem tego pewien.
lis22

Postprzez Mędrek1937 » N lip 17, 2011 3:34 pm

A gdzie kupowałeś? Możesz podac linka?
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez lis22 » N lip 17, 2011 4:09 pm

Mam rodzinę w USA ;) a kupowane zapewne na Amazon.com :P
lis22

Postprzez Mędrek1937 » Pn lip 25, 2011 10:29 am

Dzięki. Ja też mam rodzinę z USA i chciałbym poprosic ciocię o kupno. Ona też kupuje przez amazon.com, ale ja nie jestem pewny czy to na amazonie ma region free, bo nie pisze. Na innych stronach takie ma właśnie oznaczenie, ale nie chcę się w kopac. Mógłbyś zapytac rodzinę, gdzie kupywali? Byłbym Ci bardzo wdzięczny lisie.

Z drugiej strony nie jestem pewien czy chcę to wydanie. Generalnie oglądam Piękną i Bestię w oryginale, tylko że z napisami i będzie mi ich brakowac, bo naprawdę zawładnęły moim sercem (strasznie fajne tłumaczenie). Waham się czy nie poprosic o książkę "Tale as old as time: making and art of Beauty and the Beast" i jeszcze chciałbym miec obie Fantazję, tak jak wyszły w Stanach. Możecie poradzic?
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez mat1510 » Pn lip 25, 2011 10:44 am

Ja zakupiłem na amazonie i mi śmiga bez problemu :)
mat1510

Postprzez Mędrek1937 » Pn lip 25, 2011 11:25 am

Kurde, dzięki. Nie wiesz nawet jak mi pomogłeś.
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez lis22 » Pn lip 25, 2011 12:34 pm

Wersja z książką jest zapewne droga więc ja poprosiłem o standardowe wydanie
ja też oglądam ten film tylko w oryginale / dubbing jest dla mnie fatalny / ale też będzie mi brakować napisów - myślałem o tym żeby sobie jeszcze kupić polskie wydanie dla samego filmu ale kasy brak a sam film jest już ciężko dostępny / Empik,MM,Saturn / - szkoda też że ciężko jest już zakupić inne filmy Disneya na BD: " Pinokio " i " Śpiąca Królewna " są już praktycznie niedostępne,obie ' Fantazje " i " Dumbo " też ciężko namierzyć,można trafić tylko na " Bambiego " - z polskich wydań mam tylko " Królewnę Śnieżkę " i " Księżniczkę i Żabę ".
lis22

Postprzez mat1510 » Pn lip 25, 2011 1:14 pm

Naprawdę nie ma za co :)
A jeżeli chodzi o Fantazje, Dumbo czy inne to polecam allegro :)
Szkoda tylko że do tej pory nie udało mi się dostać Pinokia i Śpiącej Królewny na BD ;/ z tym to naprawdę jest problem.
mat1510

Postprzez Mędrek1937 » Pn lip 25, 2011 1:45 pm

Hej, mat, ale kupowałeś na amazonie amerykańskim?
Obrazek
Mędrek1937

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray