Królewna Śnieżka DIAMOND EDITION - nowa edycja 2DVD!

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Królewna Śnieżka DIAMOND EDITION - nowa edycja 2DVD!

Postprzez Sparkling1986 » Śr gru 02, 2009 5:49 pm

Inuki napisał(a):Kupił ktoś może edycję kolekcjonerską z książką? Jak to wygląda w środku? No i o czym jest ta książka; jakieś szkice, wywiady, to są? Będę wdzięczny za info, bo waham się pomiędzy tą edycją, a Blu-ray :wink:

Kilka postów wczesniej dałem linki do hiszpańskiej stronki z zapowiedziami filmów na DVD oraz Blu-ray.
Są tam zdjęcia wydania kolekcjonerskiego Śnieżki - podaję stronkę jeszcze raz :)
http://www.zonadvd.com/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=1043

A tak wydanie wygląda w realu (przód i tył)

Obrazek

Obrazek
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

GG: 0

Postprzez Jakijajah » Pt gru 04, 2009 3:54 pm

To jest książka dla dzieci, nie materiał o filmie.
Obrazek
Jakijajah

Postprzez Mędrek1937 » So gru 05, 2009 6:10 am

Na allegro można zobaczyc jak wygląda w realu blu- ray:
http://www.allegro.pl/item842411549_kro ... _w_wa.html
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Postprzez Sparkling1986 » Pt gru 11, 2009 3:53 pm

Na empik.com pojawiła się zapowiedź wydania filmu z książką. Cena to 69,99 zł (empik.com 64,49 zł).

Obrazek

http://www.empik.com/krolewna-sniezka-i-siedmiu-krasnoludkow-plus-ksiazka-film,prod36050006,p
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez Mędrek1937 » Pt gru 18, 2009 3:18 pm

Wreszcie mi się udało odtworzyc w pełni moją płytę na blu- ray. Obraz wyśmienity (szcególnie z DisneyView), dodatki (narazie troche oglądałem). Menu z magicznym lustrem jest fajne, tylko razi mnie to, że tłumaczenie odnosi się do płci kobiecej. Mogli zrobic 2 wersje. No cóż.
Obrazek
Mędrek1937

Postprzez Mędrek1937 » Pt gru 18, 2009 3:53 pm

Obrazek
Mędrek1937

Postprzez Jupiter » So gru 19, 2009 7:13 pm

OMG... chciałbym mieć taką wersję KŚi7K. Na allegro chodzą jakieś stare kasety. Ciekawe czy z tą wersją.

Co do Kundla... to jednak przyzwyczaiłem się już do nowego dubbingu, ale ten stary tez jest piękny.
Jupiter

Postprzez Pahan » So gru 19, 2009 9:50 pm

Co do starych kaset, to jest duża szansa że to właśnie ta wersja - właśnie taką mam, a pochodzi ten VHS gdzieś z przełomu lat 80. i 90. Zdziwiłem się ładnych parę lat temu, kiedy na nowym wydaniu tych napisów zabrakło (teraz wiem, że raczej nie mogło być inaczej). Szkoda, bo to bardzo miły akcent.

A stary dub do "Zakochanego kundla" słyszę pierwszy raz. :D Głosy są fantastyczne, zwłaszcza Tramp.

EDIT:

Tutaj mamy jeszcze pierwszy dubbing do "101 dalmatyńczyków" - myślę, że równie ciekawy.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Salinas » N gru 27, 2009 2:23 pm

stare dubbingi mają coś w sobie - nie wyobrażam sobie "Kopciuszka" z innym dubbingiem niż jest i mam nadzieję że nigdy go nie zastąpią, ale Śnieżkę wolę tę nową - stary dubbing mnie bardzo męczył, głos Śnieżki mnie nieziemsko irytował, nie ogladałam często tej bajki właśniez powodu dubbingu - teraz z tym nowym to moge ogladać non stop :)
Salinas

Postprzez lis22 » Wt lut 23, 2010 9:18 pm

Czy takie wydanie: http://www.empik.com/krolewna-sniezka-i ... 36050006,p
jest w Polsce tylko dla wersji DVD? - pytam gdyż na Amazonie jest podobne dla wersji Blu Ray:
http://www.amazon.com/White-Seven-Dwarf ... 93&sr=1-50
a nawet i coś takiego:
http://www.amazon.com/White-Dwarfs-Limi ... 61&sr=1-48
szkoda że Polska jest nadal pomijana jeśli chodzi o takie wydania filmów.

Jakijajah napisał(a):To jest książka dla dzieci, nie materiał o filmie.

Hmmm ... tutaj widać że to jest książka o filmie: http://www.zonadvd.com/modules.php?name ... 043&page=2
chyba że u nas coś pozmieniali ... :?
Ostatnio edytowano Śr lut 24, 2010 7:12 pm przez lis22, łącznie edytowano 1 raz
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Pn mar 08, 2010 6:20 pm

Właśnie w tej chwili na Disney Channel leci Królewna Śnieżka... z starym dubbingiem!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez ICspotsM » So kwi 17, 2010 2:41 pm

lis22 napisał(a):Mam jeszcze pytanie do osób mających " Śnieżkę " na Blu Ray - też ją dzisiaj zakupiłem,czy powinna być w środku jakaś wkładka,książeczka? / na filmikach na YouTube,jest /.

Gdy DVD było nowością, Disney umieszczał różnego rodzaju wkładki - broszurki z ofertą innych tytułów. Podobnie z edycjami VHS w latach '90.
Poza Odlotem, który miał ulotkę informującą o konkursie, żaden film wydany na Blu-ray w Polsce nie ma wkładki. 8)
Odnoszę wrażenie, że większość osób udzielających się na tym forum wychodzi z założenia - lubię ten film = ten film jest dobry; nie lubię tego filmu = ten film jest kiepski. Odczucie względem filmu to nie to samo co jego ocena podparta argumentami.
ICspotsM

Postprzez lis22 » So kwi 17, 2010 4:17 pm

Aha - ja widziałem na YouTube filmik pokazujący zagraniczne wydanie Blu-Ray " Śnieżki " które miało rozkładaną wkładkę więc myślałem że i u nas taka będzie.
Ogólnie,Blu-Ray trochę mnie rozczarowuje - na DVD były różne kolekcjonerskie wydania filmów / 3,4,5 płytowe / które miały też ciekawe pudełka,różniące się od zwykłych wydań jedno lub dwu płytowych - na Blu-Ray wszystkie filmy wyglądają tak samo,brak jest na razie okazalszych wydań w innych niż standardowe opakowaniach,a to mnie trochę martwi bo bardzo lubię ciekawe i ładnie wydane edycje filmów/ także muzyki i gier /.

A tak ogólnie to mam swój pierwszy film na Blu-Ray choć nie wiem,kiedy / za ile lat / dane mi będzie go zobaczyć w tym formacie - może wtedy już BD będzie takim samym przeżytkiem jak teraz DVD a kiedyś VHS? ;)
lis22

Postprzez Inuki » N kwi 18, 2010 10:17 am

Kupiłem w listopadzie, obejrzałem wczoraj (jakoś czasu nie było :mrgreen: ). Film świetny; głupio mi trochę, ale nie pamiętałem go dobrze z dzieciństwa, starego wydania DVD nie posiadam :oops: Nowy dubbing jest bardzo dobry, drażni jedynie Danuta Stenka w roli Królowej. Strasznie nijaka jest; za to w roli Wiedźmy pani Danuta spisała się rewelacyjnie. Na resztę obsady, moim zdaniem, nie ma co narzekać, bo bardzo ładnie wszystko wyszło. Marian Opania w roli Gburka to mistrzostwo :D Szkoda tylko, że piosenki są trochę za cicho nagrane i czasami nie można zrozumieć słów. Kupiłem wydanie DVD z książką, ale teraz zastanawiam się czy nie kupić wydania Blu-ray. Jednak w tym wydaniu dziwi mnie trochę to, że druga strona okładki nie zawiera żadnej grafiki (tak jak w wydaniu DVD), przez co środek jest '"goły" :?
Inuki

Postprzez lis22 » N kwi 18, 2010 2:21 pm

Grafiki na drugiej stronie okładki nie ma / oprócz dwóch drzew ;) / ale same dane techniczne i spis dodatków zajmują sporo miejsca+ cztery fotki - pamiętajmy że BD ma mniejsze pudełko niż DVD - ciekawe,czemu? :?:
lis22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray