Diamentowe Edycje [2009 - 2016]

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Diamentowe Edycje 2009-2010

Postprzez lis22 » So cze 12, 2010 11:27 am

Z tego co widzę jest to wydanie okolicznościowe ( 25 lat od premiery ) a skoro u nas nie wyszły takie wydania " Pocahontas " i " The fox and the hound " to wątpię że i to wyjdzie ... :?
lis22

GG: 0

Postprzez Inuki » Śr cze 16, 2010 7:37 pm

Wygląda na to, że następnym filmem w Diamentowej Edycji będzie... "Bambi" :? Ciekawe co z "Fantazją"; ponoć w grudniu miała wyjść.

http://www.blu-ray.com/news/?id=4757
Inuki

Postprzez Sparkling1986 » Śr cze 16, 2010 7:40 pm

Inuki napisał(a):Wygląda na to, że następnym filmem w Diamentowej Edycji po "Pięknej i Bestii" będzie... "Bambi" :? Ciekawe co z "Fantazją"; ponoć w grudniu miała wyjść.

http://www.blu-ray.com/news/?id=4757

potwierdzenie również na hiszpańskiej zoniedvd KLIKNIJ
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez all » Cz cze 17, 2010 2:39 pm

Fantazja i Fantazja 2000 ma wyjść 7 Grudnia 2010 w USA.
all

Re: Diamentowe Edycje [2009 - ????]

Postprzez Sparkling1986 » N sie 15, 2010 9:06 am

Zapowiedzi Diamentowych Edycji na 2011 rok:

Bambi - wiosna 2011
Król Lew - jesień 2011

Chyba rok, w którym nie kupię żadnej edycji, gdyż posiadam poprzednie 2-płytowe wydania, a wątpię, żeby nowe wydanie Króla Lwa było lepsze [na DVD rzecz jasna].
Sparkling1986

Postprzez jakopo » N sie 15, 2010 5:16 pm

Niecierpliwie czekam na wznowienie Króla Lwa !

Dorwanie w normalnej cenie pierwszej części graniczy z cudem ( "normalna" cena na Allegro to ponad 60zł ),
nie wspominając nawet o części drugiej, która potrafi kosztować nawet dwa razy więcej ( w sumie nie wiem, z czego to wynika )
Mój blog: http://sounfunny.tumblr.com
Moja kolekcja zabawek Pixar (i nie tylko): http://www.flickr.com/photos/jacobpl
jakopo

Imię: Jakub

Postprzez lis22 » Pn sie 16, 2010 12:06 pm

60 zł za " Króla Lwa " na DVD to nie jest aż taki majątek ( w dniu premiery kupiłem chyba za ok.80 zł ),są droższe filmy Disneya,np." Bambi ".

Czekam na przyszłoroczne wznowienia - oby " Bambi " był wydany przynajmniej tak jak ostatnio a " Króla Lwa " zakupię na BD.
lis22

Postprzez jakopo » Pn sie 16, 2010 12:21 pm

No niby nie jest to majątek, ale myślę, że wznowienie będzie znacznie tańsze.

A to, że w dniu premiery kupiłeś za 80zł to raczej normalne, bo wtedy dvd ogólnie były w takich cenach. Teraz nowe dvd są po 50zł powiedzmy, po 2-3 miesiącach są już po 20-30 złotych. A z tego co wiem, te wznowienia filmów Disneya są ogólnie po 30-40zł na starcie.
jakopo

Postprzez Scarpomaniak » Pn sie 16, 2010 12:50 pm

jakopo napisał(a):No niby nie jest to majątek, ale myślę, że wznowienie będzie znacznie tańsze.

A to, że w dniu premiery kupiłeś za 80zł to raczej normalne, bo wtedy dvd ogólnie były w takich cenach. Teraz nowe dvd są po 50zł powiedzmy, po 2-3 miesiącach są już po 20-30 złotych. A z tego co wiem, te wznowienia filmów Disneya są ogólnie po 30-40zł na starcie.

To się źle orientujesz bardzo rzadko ceny Dinseyowskich klaysyków wynoszą mniej niż 40 złotych (mówie o takich z Diamentowej Kolekcji czyli o Królu Lwie, Alladynie, Pinokiu, Kopciuszku i innych takich), a nawet bardzo długo są po cenie 50-55 złotych, a nie raz są przez cały czas po takiej cenie (aż się nie skończy nakład), choć ostatnim czasie była wyprzedaż DVD Inperiala i dlatego ceny tak spadły. Teraz mamy CDProjekta i mamy w brzydkie okładki klasycznych filmów za 25-30 złotych.
jakopo napisał(a):Dorwanie w normalnej cenie pierwszej części graniczy z cudem ( "normalna" cena na Allegro to ponad 60zł ),
nie wspominając nawet o części drugiej, która potrafi kosztować nawet dwa razy więcej ( w sumie nie wiem, z czego to wynika )

Nowe wydanie też będzie kosztowało min. 50 złotych (przy promocji w Empiku, która raczej będzie), a na drugą część to warto czekać, bo 120 złotych to cena z kosmosu.
A gdzie ja kupowałem trylogię Króla Lwa (na DVD)?
Trzecią część dostałem bardzo dawno (czyli trochę po premierze), więc nie wiem ile wtedy kosztowała ta część.
Drugą część kupiłem trochę póżniej w promocji na Merlinie chyba za 30 złotych oczywiście kupiłem "WYDANIE SPECJALNE"
Pierwszą część kupiłem dużo później (chyba ok. 3-4 lata temu) w Media Markcie w Rybniku za 35 złotych (bylo nawet kilka sztuk).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez haku32 » Pn sie 16, 2010 2:23 pm

lis22 napisał(a):60 zł za " Króla Lwa " na DVD to nie jest aż taki majątek ( w dniu premiery kupiłem chyba za ok.80 zł ),są droższe filmy Disneya,np." Bambi ".

Czekam na przyszłoroczne wznowienia - oby " Bambi " był wydany przynajmniej tak jak ostatnio a " Króla Lwa " zakupię na BD.

Witam na forum :)
Pomimo swojego wieku nadal uwielbiam filmy disneya i kolekcjonuję je już od dość dawna - tak sobie postanowiłem będąc jeszcze dzieckiem :) i tutaj pojawia się jedyny problem takiego hobby - zacząłem od kaset vhs, potem wszystko od nowa na dvd no i kiedy uzbierałem już prawie wszystkie polskie wydania pojawił się blu ray :) no ale cóż, jak się coś kocha to nie ma, że boli :) dobrze, że w piątek zostałem tatusiem to chociaż mam na kogo zwalić te "dziwne" zakupy :) pozdrawiam wszystkich
A co do cytatu - faktycznie za "Króla Lwa" zapłaciłem ostatnio 70 zł ale już np "Bambi" kupiłem za 5 zł w wałbrzyskim Realu (coś na początku roku i co śmieszniejsze była to kolejna już przecena, tym razem z 10 zł) - farty się czasem zdarzają - dobrze, że w mieście mojej żony nie wiedzą co dobre :)
haku32

Postprzez jakopo » Pn sie 16, 2010 5:30 pm

Witaj !

No to rzeczywiście - źle się orientuję. Pomyliłem tę serię z serią z "brzydkimi okładkami".

W każdym razie - myślę, że na nowe wydanie się szarpnę, o ile jego jakość będzie zadowalająca.

Co do tych wyprzedaży - ja swego czasu dorwałem, także w Realu, "Ratatuj" za jedyne 9,99zł :)

A co do wydań na VHS - wiem, co czujesz. Sam zbierałem bajki na kasetach, miałem całkiem pokaźną kolekcję, potem wszystkiego się pozbyłem, jak weszło dvd. Pożyczałem po prostu z wypożyczalni, co nowsze bajki, ale przestałem, gdy naciąłem się na niezły bubel - mowa tu o Dzwonniku z Notre Damm 2, który miał naprawdę potworną animację. Trochę przykre, że co nowsze produkcje są coraz brzydsze. Sprawa tyczy się też serii Król Lew, gdzie najładniej animowana jest część pierwsza, druga jest już tylko w porządku, o trzeciej części nie wspominam, gdzie i animacja i fabuła moim zdaniem kuleje.
jakopo

Postprzez Pahan » Wt sie 17, 2010 6:29 pm

jakopo napisał(a):Pożyczałem po prostu z wypożyczalni, co nowsze bajki, ale przestałem, gdy naciąłem się na niezły bubel - mowa tu o Dzwonniku z Notre Damm 2, który miał naprawdę potworną animację. Trochę przykre, że co nowsze produkcje są coraz brzydsze. Sprawa tyczy się też serii Król Lew, gdzie najładniej animowana jest część pierwsza, druga jest już tylko w porządku, o trzeciej części nie wspominam, gdzie i animacja i fabuła moim zdaniem kuleje.

To dlatego, że niemal wszystkie kontynuacje tworzone są prosto na rynek DVD (kiedyś VHS), przez całkiem inne studia niż oryginalne filmy czyli tzw. klasyki. Możesz poczytać i zabrać głos na ten temat tutaj.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Sparkling1986 » Wt sie 17, 2010 6:37 pm

haku32 napisał(a):
lis22 napisał(a):60 zł za " Króla Lwa " na DVD to nie jest aż taki majątek ( w dniu premiery kupiłem chyba za ok.80 zł ),są droższe filmy Disneya,np." Bambi ".

Witam na forum :)
Pomimo swojego wieku nadal uwielbiam filmy disneya i kolekcjonuję je już od dość dawna - tak sobie postanowiłem będąc jeszcze dzieckiem :) i tutaj pojawia się jedyny problem takiego hobby - zacząłem od kaset vhs, potem wszystko od nowa na dvd no i kiedy uzbierałem już prawie wszystkie polskie wydania pojawił się blu ray :) no ale cóż, jak się coś kocha to nie ma, że boli :) dobrze, że w piątek zostałem tatusiem to chociaż mam na kogo zwalić te "dziwne" zakupy :) pozdrawiam wszystkich
A co do cytatu - faktycznie za "Króla Lwa" zapłaciłem ostatnio 70 zł ale już np "Bambi" kupiłem za 5 zł w wałbrzyskim Realu (coś na początku roku i co śmieszniejsze była to kolejna już przecena, tym razem z 10 zł) - farty się czasem zdarzają - dobrze, że w mieście mojej żony nie wiedzą co dobre :)

No cóż u mnie też się zaczęło od kaset vhs, potem przeszło na dvd, ale już tylko z kolekcji platinum [brak miejsca], pomimo, że też swój wiek mam :) A co do porównań zakupowych: Króla Lwa kupiłem jeszcze przez sklep internetowy za 39zł [ostatnie egzemplarze w tej cenie] a Bambiego za 29zł [też ostatnie w tej cenie] jeszcze kilka lat temu. Żałuję tylko, że nie wszystkie wydania z kolekcji Platinum posiadały 2 płyty, czy kartonik.
Sparkling1986

Postprzez jakopo » Wt sie 17, 2010 7:41 pm

Wspominasz o dwóch płytach i kartoniku...

Mnie marzą się wydania na przykład filmów Pixara w jakiś pięknych digipackach , nie mówiąc już o steelbookach.
Coś na wzór wydawnictw Polskiego Wydawnictwa Audiowizualnego, mam tu na myśli na przykład Antologię polskiej animacji, czy Antologię polskiej animacji eksperymentalnej, gdzie za 30zł dostajemy 2 DVD, na każdym po 14 filmów w gustownym digipacku w tekturce ( porządnej tekturce, nie jakimś tam kartoniku ) i książeczkę o filmach. Ale tutaj już się rozmarzyłem i nieco odbiegłem od tematu. :wink:
jakopo

Postprzez lis22 » Śr sie 18, 2010 7:11 pm

Ja też zaczynałem od VHS w 1995 roku,czyli od " Króla Lwa ",miałem ich / mam nadal / całkiem sporo,potem przerzuciłem się na DVD /pierwszym zakupem był " Hercules " w pierwszym wydaniu za ok.100 zł w 2001 r/ a teraz gdy uzbierałem już prawie całą kolekcję klasyków Disneya / nie uznaje drugich,trzecich części robionych na rynek VHS/DVD oraz filmów pokroju " Kurczak Mały "," Dżungla ",' Rodzinka Robinsonów " czy " Piorun " / to zaczęły się pojawiać filmy na Blu Ray i pomimo że nowej technologii / tv + odtwarzacz / nie będę miał jeszcze długo to filmy juz kupuję i mam jak na razie dwa z pięciu dostępnych ;P

ale już np "Bambi" kupiłem za 5 zł w wałbrzyskim Realu (coś na początku roku i co śmieszniejsze była to kolejna już przecena, tym razem z 10 zł)

O,kurka ...... ja nabyłem tylko " Ratatuj " za 9.90 zł a " Bambi " chodzi na Allegro w granicach 80 - 250 zł ... a bardzo chciałbym mieć ten film w swojej kolekcji / brakuje mi 9 klasycznych animacji do kompletu na DVD / - mam nadzieję że jeśli w przyszłym roku naprawdę pojawi się " Bambi " to będzie to równie udane wydanie jak poprzednie.
lis22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray