Diamentowe Edycje [2009 - 2016]

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Diamentowe Edycje [2009 - ????]

Postprzez Sparkling1986 » Śr sie 18, 2010 7:19 pm

lis22 napisał(a): mam nadzieję że jeśli w przyszłym roku naprawdę pojawi się " Bambi " to będzie to równie udane wydanie jak poprzednie.

Nie jest to najlepsze wydanie 2DVD, jednak zawiera dość ciekawe dodatki - m.in o restauracji filmu, piękne galerie, oryginalny trailer i krótkometrażówkę [jedne z moich ulubionych rodzajów dodatków na tych wydaniach DVD] :D
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

GG: 0

Postprzez lis22 » Śr sie 18, 2010 8:21 pm

Sparkling1986 napisał(a):
Nie jest to najlepsze wydanie 2DVD, jednak zawiera dość ciekawe dodatki - m.in o restauracji filmu, piękne galerie, oryginalny trailer i krótkometrażówkę [jedne z moich ulubionych rodzajów dodatków na tych wydaniach DVD] :D

Mnie osobiście podoba się jeszcze zapis narad z Disneyem oraz dodatki o kwestiach technicznych,min.o opracowanej specjalnie do filmu kamerze.
lis22

Postprzez Meriones Minor » Śr wrz 22, 2010 9:45 am

Hej! Mam takie pytanie z troszkę innej beczki. Dotychczas w kółko wałkowałam filmy Disneya w starych wydaniach na VHS. Teraz mam już odtwarzacz DVD i troszkę odłożonych pieniążków, ale... widząc tą różnorodność wydań łapię się za głowę! :oops:
Na czym polega różnica między edycją "special", "platinum" i "diamond"? W której znajdę nawięcej dodatków?
"Cały świat będzie ci nieprzyjazny, Książę o Tysiącu Wrogów, i ktokolwiek cię schwyta, zabije cię"
~Richard Adams, "Wodnikowe Wzgórze"
Meriones Minor

Imię: Marta
GG: 2200395

Postprzez Inuki » Cz lut 17, 2011 3:09 pm

Kolejnym tytułem w Diamentowej Kolekcji będzie "Zakochany kundel"; premiera na wiosnę 2012. Takie info jest w wydaniu Blu-ray "Bambiego" (fotka poniżej)

http://img.bluray-disc.de/files/newsbilder/big__Disney-Vorschau-Flyer-News-01.jpg
http://www.blu-ray.com/news/?id=5897
Inuki

Postprzez Monica » Cz lut 17, 2011 5:05 pm

Kapitalnie :) Teraz nie muszę już szukać okazji na allegro :D
Monica

Postprzez Sparkling1986 » So mar 26, 2011 1:55 pm

Mozliwy kalendarz wydan bajeczek (jesli oczywiscie beda podazac wg poprzedniego)

Snow White and the Seven Dwarfs - Winter '09
Beauty and the Beast - Winter '10
Bambi - Spring '11
The Lion King - Winter '11
Lady and the Tramp - Spring '12
Cinderella - Winter '12
Peter Pan - Spring '13
The Little Mermaid - Winter '13
The Jungle Book - Spring '14
101 Dalmatians - Winter '14
Sparkling1986

Postprzez EVE11 » Cz kwi 14, 2011 6:09 pm

Meriones Minor napisał(a):Na czym polega różnica między edycją "special", "platinum" i "diamond"? W której znajdę nawięcej dodatków?

No cóż... Wydania różnią się chyba tylko z nazwy. Każde edycje to po prostu nowy "ciąg płyt", ja przynajmniej tak uważam.

Odnośnie dodatków... Zależy od dystrybutora. Platiniumki i edycje specjalne były dystrybuowane przez Imperial. Jak na moje oko miały dużo więcej dodatków (zwłaszcza wydania jednopłytowe) niż te z Cd Projektu. Wystarczy porównać wydanie specjalne "Zakochanego Kundla" i "Bambiego" z diamentówki.

Swoją drogą... Marzę o tym, żeby polskie płyty z filmami Disneya miały oryginalny, ale w 100% spolszczony nadruk. Ciekawe, czy to kiedyś nastąpi :D
Jeśli chcesz być wielkim, zaczynaj od rzeczy małych. - św. Augustyn
EVE11

Imię: Ewa Klara

Postprzez lis22 » So kwi 16, 2011 3:34 pm

Wydania DVD za czasu Imperiala miały dużo więcej dodatków niż obecnie - chociażby świetne,dwu płytowe wydanie " Aladyna "
ech,gdyby CDP wydawał chociaż tak edycje Blu-Ray ... a tymczasem,zdarza się że wydanie DVD jest u nas bogatsze niż BD ( Piękna i Bestia ) ...
lis22

Postprzez duśka » Pt kwi 22, 2011 11:43 am

Nadal w kalendarzach wydań brakuje kilku istotnych tytułów. Kilka będzie ponownie wydanych np. Kopciuszek, Mała Syrenka, Księga Dżungli. A co np. z Pocahontas, Taranem, Dzwonnikiem? Chociaż, jeśli filmy w reedycjach maja być pozmieniane jak w przykładzie poniżej, to chyba wolę mieć jednak stare wydania bez dźwięku przestrzennego i poprawionego obrazu:

http://www.youtube.com/watch?v=KiuBw_kj ... re=related :evil:

Piosenka piękna itd. itp. ale znowu ingerencja w klasyczne dzieło które ingerencji nie potrzebuje :!: :evil:
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez lis22 » Pt kwi 22, 2011 2:10 pm

Tylko że ta piosenka była już obecna na wydaniu DVD w USA
dodawanie nowych scen mi nie przeszkadza,ale grzebanie przy obrazie i zmienianie go na gorsze ( Piękna i Bestia ) już tak - domalowywanie szczegółów tła,poprawianie scenografii,wyostrzanie konturów postaci ...
choć nie wszystkie zmiany są tak złe:
http://www.ultimatedisney.com/thelionking2.html
wydaje mi się że scena przy wodospadzie podczas ' Can you feel the love tunight ' jest teraz lepsza,wyraźniejsza a woda wygląda super :)
ale z krokodylami już przesadzili ...
lis22

Postprzez duśka » Wt kwi 26, 2011 6:24 am

lis22 napisał(a):dodawanie nowych scen mi nie przeszkadza,ale grzebanie przy obrazie i zmienianie go na gorsze...juz tak

jednym słowem Tobie przeszkadza grzebanie w formie a mi natomiast w treści :wink:
Jak widać każdy ma swoje wyobrażenie na temat filmów disneya, każdy pamięta inny szczegół. Moim zdaniem razi Cię Lisie to, że klasyk już nie wygląda jak film tylko jak bajka rysunkowa - traci na tajemniczości i szlachetności. Mam podobnie kiedy w dodatkach są oryginalne teledyski promujące film i widać w nich fragmenty a'la VHS :wink: Autentycznie cieplej się na sercu robi. Myślę jednak, że gdyby ktoś kupił film na BD za 100 zł i znalazł tam film wyglądający jak na VHS-ie to podejrzewam, że byłaby niezła afera i wieszanie psów na twórcach. Nie da się zatem dogodzić każdemu. Upieram się jednak przy swoim przekonaniu, że ingerencja w treść (zmiana słów kluczowych piosenek, dodawanie scen) działa bardziej na niekorzyść filmu niż ingerencja w obraz.

P.S. Szkoda, że nie zareagowaliśmy jako fani disneya przy wydaniu specjalnym Króla Lwa domagając się obiecanej, drugiej, kinowej wersji filmu bez jakichkolwiek zmian w formie i treści. Moim zdaniem wpuścili nas tym wydaniem w kanał :x
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Re: Diamentowe Edycje [2009 - 2016]

Postprzez Sparkling1986 » So lis 08, 2014 7:47 pm

Taką informację można było przeczytać na polskich portalach podczas premiery BD Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków:

"Filmy ze "Skarbca Disneya" ukazują się w specjalnych dwudyskowych wydaniach. W realizację każdej z nich wytwórnia wkłada dużo wysiłku, aby pokazać swoje największe arcydzieła w sposób, na jaki zasługują. Począwszy od wyjątkowych okładek, kończąc na bogactwie dodatków specjalnych - kolejne wydania filmów z kolekcji są prawdziwym wydarzeniem dla każdego miłośnika Disneya. Wyjątkowość wydania podkreśla fakt, że filmy te są dostępne w sprzedaży przez ograniczony czas. W zgodzie z tradycją i strategią wytwórni, po kilkunastu miesiącach sprzedaży wracają do "Skarbca Disneya", gdzie mogą przeczekać nawet siedem lat."

No cóż, czas pokazał, że po dwóch latach zrezygnowano z dwóch płyt BD na rzecz jednej, do tego nowych dodatków w HD jak na lekarstwo było i do tego nie zawsze związanych. W Europie do tego na 2013 roku kolekcja się zakończyła, gdy jesienią 2013 wydano od razu dwa tytuły, a pozostała reszta wyszła już jako zwykłe BD. W Polsce dodatkowo zrezygnowano z kartoników. Szkoda, że nazwa Diamentowa Kolekcja brzmi obecnie szumnie tylko z nazwy...

Gdzieś przeczytałem, że po zakończonej Diamentowej Kolekcji większość klasyków ma zostać wydana na nowo w nowej kolekcji - ktoś wie coś więcej na ten temat? :mike:
Sparkling1986

Poprzednia strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray