Diamentowe Edycje [2009 - 2016]

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Diamentowe Edycje [2009 - 2016]

Postprzez Sparkling1986 » N paź 12, 2008 3:18 pm

Disney podał już oficjalne zapowiedzi kolejnych filmów w Platynowej Edycji na lata 2009-2010.

03.2009 - Pinokio

10.2009 - Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków (pierwsze wydanie w 2001 roku)

03.2010 - Fantazja (1940), również wznowiona będzie Fantazja 2000

10.2010 - Piękna i Bestia (pierwsze wydanie w 2002 roku)

Według wikipedii, daty wydania Fantazji i Pięknej i Bestii będą zamienione.

Możliwe też, że Alicja w Krainie Czarów będzię cześcią Platinum Edition (wg ultimatedisney ma zastąpić Aladyna i wyjść w marcu 2011 roku).

Miejmy nadzięję, że wznowiona Śnieżka i Bestia to zupełnie nowe wydania, wtedy będziemy mogli liczyć, że nasz dystrybutor je wyda, zamiast wznawiać stare wydania (jeśli jeszcze je ma)
Ostatnio edytowano So lis 08, 2014 7:39 pm przez Sparkling1986, łącznie edytowano 4 razy
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

GG: 0

Re: Platynowe Edycje 2009-2010

Postprzez Yua » N paź 12, 2008 5:43 pm

03.2010 - Fantazja (1940), również wznowiona będzie Fantazja 2000

Fajnie!
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez DeeDee » Pn paź 13, 2008 2:44 pm

Ostatnio zainteresowałam się Pinokiem, bo szperając na youtube odkryłam, że śliczne piosenki są w tym filmie. Więc cieszę, się że za pół roku :shock: będzie można go u nas kupić. Co do Pięknej i Bestii to liczę na duuuuuużo dodatków, bo poprzednie wydanie kupiłam niedawno za naprawdę majątek a generalnie nic nadzwyczajnego tam nie ma. Na Śnieżkę czekam z niecierpliwością, bo podobnie jak w przypadku Pinokia kiedyś nie miałam ich na vhsie więc nie znam ich Zbyt dobrze, teraz chcę je poznać (lepiej późno niż wcale). Muszę przyznać, że całkiem niezłe tytuły wybrali na przyszłość :D
A Alicję niech lepiej wydadzą, bo inaczej będą mieli ze mną do czynienia !!!! (taki dżołk)
DeeDee

Postprzez Sparkling1986 » Pt paź 24, 2008 6:47 pm

Również mam nadzieję, Alicja w Krainie Czarów zostanie wydana - jest to jedna z bajek mojego dzieciństwa i jedyna, którą oglądałem z polskim (zresztą świetnym) dubbingiem :D

Posiadam pierwsze wydania bajek Śnieżki i Bestii i rzeczywiście ilość dodatków w stosunku do wydań zagraniczych jest niewielka. A wydanie Śnieżki to porażka - bajka dla dzieci a menu i dodatki po angielsku :?
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez Lone Star » So paź 25, 2008 11:58 am

Najlepsza Śnieżka jest na starym, dobrym VHS-ie gdzie po filmie Angela Lansbury opowiada o Disney'u z polskimi napisami ;) Ma taki miły, babciny, ciepły głos i są nagrania z premiery Śnieżki, jest nagranie Walta przedstawiającego nam wszystkie krasnoludki po prostu cudo ! Może jak mi się kiedyś uda wrzucę to w przeciętnej jakości na YouTuba bo opanowałem już "sztukę" przenoszenia filmów z VHS na DVD :dopey:

A w ogóle najbardziej ciesze się z Fantazji ;-) Rhapsody in Blue :D :D :D
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez duśka » N mar 22, 2009 9:16 am

Nie będę zakładała nowego tematu, w każdym razie powiem krótko:

PLATYNOWE EDYCJE 2009-2012
Obrazek
Po raz pierwszy widzę blask...
duśka

Postprzez Jupiter » N mar 22, 2009 8:26 pm

Ta lista to nie mały szok. Myślałem, że platynówy teraz pojadą na powtórkach. A tu bach! Mamy Alicję, Tarana(mega szok biorąc pod uwagę, że to największa klapa Disneya i że wkrótce też wyjdzie jakieś Special Edition)), i Toy Story(film Pixara na platynówie?)
Teraz trochę żałuję, że ni kupiłem tego naszego dennego wydania Kopciuszka kiedy było tanie. Myślałem, że w ciągu kilku lat pojawi się nowe wydanie, ale jak widać przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.
A Dzwonnik z Notre Dame nadal się nie doczeka pewnie przyzwoitej edycji.
Jupiter

Postprzez ZMarchewa » Pn mar 23, 2009 4:20 pm

Ha! Nareszcie, wydaie platynowe Króla Lwa, mniemam, że dadzą wersję kinową, nie zmienioną, zupełnie taką, jaką mam na kasecie (która się już trochę tnie), a może nawet reaktywują sprzedaż Boxów pięciopłytowych (właśnie, swoją drogą, to wie ktoś, gdzie to można kupić?), bo mam ostatnio na nie niezłą 'chrapkę' :D
ZMarchewa

Postprzez duśka » Pn mar 23, 2009 5:19 pm

Szczerze powiedziawszy też czekam na Króla Lwa, bo ostatnie wydanie ze zmienionymi słowami "Kręgu życia" doprowadziło mnie do białej gorączki. Czekam także na Tarana bo przyznam szczerze że nigdy nie widziałam tego filmu :oops: Poza tym Dzwonnika także wyglądam, ale nie zapowiada się żeby miał wyjść w jakimś fajnym wydaniu. Mam tylko przegraną wersję DVD i to chyba jeden z kilku filmów, których mi brakuje w oryginalnej kolekcji klasyków Disneya. Mam nadzieję, że w końcu go wydadzą z dobrym dźwiękiem i dodatkami choćby z polskimi napisami :lol:
duśka

Postprzez ZMarchewa » Pn mar 23, 2009 5:50 pm

o właśnie, Dzownnika też bym sobie chętnie kupił, miło wspominam ten film, miałem na kasecie, ale mi się zagubiła :( a tak poza tym, to jestem ciekaw jeszcze właśnie tego zmienionego Tarzana, ale raczej kupować nie będę, bo już wcześniej było na DVD i sobie tamto wydanie wtedy zakupiłem :D .Mimo to, troszkę również wyglądam na Królewnę Śnieżkę, oglądałem na razie tylko po angielsku z napisami, całkiem fajne, ale nie mogę się doczekać, aż usłyszę polski Dubbing (tego z 1938 nie warto, bo nic nie rozumiem).
ZMarchewa

Postprzez Scarpomaniak » Pn mar 23, 2009 6:20 pm

Wydanie Królewny Śnieżki będzie z starym dubbingiem, bo w wydaniu z 2000 roku byl i w tym też będzie.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez DeeDee » Wt mar 24, 2009 2:30 pm

O rajuśku, jak ja bym chciała Dzwonnika!!! Oglądałam go tylko raz dawno temu, dlatego chciałabym go mieć - niech by już było jakieś badziewne wydanie, bo lepsze by było takie niż żadne...

Czekam na Alicję w Krainie Czarów - nie wiem czy lepiej się nastawiać czy lepiej nie oczekiwać?? Mam fioła na punkcie Alicji - posiadam VHS w oryginale zakupiony w USA, ale wiadomo, że VHS ma się nijak do DVD, no i dodatki...

Mam pytanie... Skoro poprzednie wydanie Króla Lwa było ze zmienionym Kręgiem Życia, to czemu wznowienie dvd wydaliby z wersją pierwotną, czyli kinową?? Czemu w takim razie w ogóle wypuścili tę edycję zmienioną??
Tak samo Królewna Śnieżka - czemu wydadzą taki stary dubbing skoro chyba jest jakiś nowszy, prawda? Przeważnie na dvd trafiają nowe dubbingi.
Trudno się połapać w tym wszystkim. Rozsądek podpowiada, żeby trzymać się jednej wersji, a tu co wydanie jakiegoś filmu to nie wiadomo jakiej wersji się spodziewać. Wytłumaczcie mi, bo nie za bardzo to rozumiem.
DeeDee

Postprzez Scarpomaniak » Wt mar 24, 2009 2:56 pm

Te drugi dubbing nie wiadomo czy zrobili a trzeci nie było prawdobodobnie to jest ekipa która odnawiała stary dzwięk.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez duśka » Wt mar 24, 2009 5:09 pm

Poprzednie wydanie DVD Śnieżki było ze starym dubbingiem, sądząc po mowie aktorów :wink: Ale moim zdaniem to tylko dodaje filmowi charakteru i szlachetności w końcu to film z 1937 roku. Co do nowych scen i piosenek to twórcy wypowiadają się że dana scena-piosenka była dobra, tylko nie trafiła do ostatecznej wersji z różnych tam względów a przy okazji wydania specjalnego chcieli pokazać swoim widzom jak to miało na prawdę wyglądać. Skoro nie trafiła to chyba był jakiś powód ku temu, nie :?: :roll: . Wierzę z całych sił, że platynówka Króla Lwa będzie "moim" filmem z dzieciństwa, niezmienionym i tak pięknym jak go pamiętam ze szkolnych lat. PS. I niech wreszcie się wezmą za Dzwonnika :x
duśka

Postprzez Inuki » Wt mar 24, 2009 6:14 pm

Ja teraz czekam na "Śnieżkę" oraz "Piękną i Bestię". Co do "Króla lwa", to jest szansa, że tym razem będzie to stara dobra wersja kinowa - przynajmniej na Blu-ray :D Czytałem, że Disney wydając swoje klasyki na Blu-ray chce pozostać przy oryginalnych wersjach kinowych filmów, jedynie obraz i dźwięk maja być poprawiane. Same zaś filmy mają być nietknięte :D Skoro na Blu-ray tak ma być, to wydania DVD pewnie też tak będą miały :wink: Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby tym razem naprawdę dali dwie wersje filmu do wyboru :D
Inuki

Następna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray