Kalendarz wydań DisneyDVD w Polsce

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Kalendarz wydań DisneyDVD w Polsce

Postprzez lis22 » Cz kwi 28, 2016 7:01 pm

Tak mają się, ponoć prezentować dodatki na Blu-Ray " Zootopii ":

Deleted Characters (03:10)

Research: An Animal Adventure (09:55)

Zoology: The Roundtables, Hosted by Ginnifer Goodwin (18:15)
Animation (06:50)
Characters (05:45)
Environments (05:40)

Scoretopia (05:00)

The Origin of an Animal Tale (09:10)

ZPD Forensic Files (03:20)

Additional Scenes (28:10)

Disney chyba wycofał się z premiery 7 czerwca, gdyż na Amazonie znikła data premiery, czyżby chciano jak najwięcej wyciągnąć z kin i dopiero później wydać film na BD/DVD?
Swoją drogą, prawie 30 minut scen niewykorzystanych ... sporo jak na animacje.
lis22

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Pt kwi 29, 2016 7:55 am

Wiesz, dodatki wyglądają standardowo jak na Blu-Ray Disneya. Nie licząc scen usuniętych (mam nadzieję, że to się potwierdzi). Bardzo mi się nie podobało co zrobili z "Krainą lodu", ponieważ tam dali z 3 sceny usunięte co było widać, że usunięto późno, a 1 która pochodziła z okresu, kiedy scenariusz miał być zupełnie inny. Tu, wygląda na to, zobaczymy pełną wizję.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lis22 » Pt kwi 29, 2016 11:17 am

Bo ja wiem? Taki " Frozen " miał dosyć mało dodatków, tutaj wygląda to ciut lepiej, obszerniej.
Co do usuniętych scen, to twórcy odcinają się od poprzednich wersji scenariusza, więc liczę na to, że to będą sceny z finalnej wersji filmu. I tutaj pytanie: czy to będą tylko ruchome storybordy, czy ukończone ujęcia? Gdyby to były gotowe ujęcia do finalnej wersji filmu to wolałbym, żeby je włączyli do filmu, wydając jakąś EE lub DC ;)
P.S: na BluRay.com piszą, iż Disney uznał, że rodziny z dziećmi nie oglądają dodatków specjalnych na BD/DVD, wiec nie warto ich dodawać do filmów ... totalny bezsens, przynajmniej dla mnie, gdyż jeszcze na początku wieku na DVD było więcej materiałów dodatkowych, niż obecnie na BD, nośniku o o wiele większej pojemności.
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Pt kwi 29, 2016 6:55 pm

lis22 napisał(a):Bo ja wiem? Taki " Frozen " miał dosyć mało dodatków, tutaj wygląda to ciut lepiej, obszerniej.

"Kraina Lodu" (i "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz") to był pokaz jak nie wydawać Blu-Rayów. Bez krótkiego metrażu i piosenek, nie było nawet 20 minut dodatków. Reszta filmów było wydana "nieźle", ale bez szału.
lis22 napisał(a):Co do usuniętych scen, to twórcy odcinają się od poprzednich wersji scenariusza, więc liczę na to, że to będą sceny z finalnej wersji filmu. I tutaj pytanie: czy to będą tylko ruchome storybordy, czy ukończone ujęcia? Gdyby to były gotowe ujęcia do finalnej wersji filmu to wolałbym, żeby je włączyli do filmu, wydając jakąś EE lub DC ;)

Nie ma szans na ful animacje. Jedyną taką scenę jaką pamiętam to jedna ze scen usuniętych z "Wall-E". Pewnie 1-2 sceny będą z początkową animacją, a reszta storyboardy. Skoro ma być aż 30 minut dodatków, to nie ma szans by coś ze wcześniejszej wersji filmu nie pojawiło. Taka ilość czasu da szansę przynajmniej pokazać jakąś wizję, a nie 2-3 przypadkowe sceny.
lis22 napisał(a):P.S: na BluRay.com piszą, iż Disney uznał, że rodziny z dziećmi nie oglądają dodatków specjalnych na BD/DVD, wiec nie warto ich dodawać do filmów ... totalny bezsens, przynajmniej dla mnie, gdyż jeszcze na początku wieku na DVD było więcej materiałów dodatkowych, niż obecnie na BD, nośniku o o wiele większej pojemności.

Wiesz, z jednej strony Pixar przygotowuje piękne edycje (trzeba pamiętać, że takie filmy jak "W głowie się nie mieści" miały oryginalnie płytę z dodatkami), a z drugiej Disney, nawet do filmów Marvela przygotowuje bardzo biedne edycje.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Pt kwi 29, 2016 9:29 pm

Przynajmniej " Przebudzenie Mocy " ma tę drugą płytę z dodatkami, ale nawet one nie zachwycają fanów. Pamiętam jeszcze takie specjalne wydania DVD " Atlantis The Lost Empire " i " The Emperors New Groowe " ( niedostępne w Polsce ) po brzegi wypełnione szkicami koncepcyjnymi, galeriami grafik, testami animacji, itp. Teraz jest znacznie gorzej.
Myślę, że gotowe, niewykorzystane sceny istnieją. Spójrz chociażby na tę rozpiskę:

http://i.imgur.com/MUQgwvW.jpg

lub na to:

https://40.media.tumblr.com/09f8cdab41f ... o1_500.png

a myślę, że to nie wszystko.

Na BD.com pojawił się nowy spis dodatków do " Zootopii " i premiera 7. 6 znowu wróciła:

Research work: An adventure in real life (13 min)
The origin of a history of animals (7 min)
Zoology: Roundtables (30 min)
Zootopia score (4 min)
Forensic police files of Zootopia (3 min)
Video of Shakira's song "Try Everything" (3 min)
Characters out (5 min)
Deleted scenes (25 min)

Obrazek

Zapowiedzieli też coś takiego:

Obrazek

zapewne niedostępne w Polsce, pfff ... Te ekskluzywne dodatki będą do pobrania dla jakiejś grupy pierwszych nabywców filmu?
lis22

Postprzez izaulka » Pt kwi 29, 2016 11:34 pm

O DVD ani słowa...* na pewno się pojawi, ale ciekawa jestem okładki. Wszystkie wydają się być napakowane postaciami, najfajniejsza jest ta od BD i choć mogliby użyć jakikolwiek z popularniejszych plakatów kinowych.

* Tak, wiem że jestem jedną z niewielu osób na tym forum, która JESZCZE zbiera DVD.
izaulka

Imię: Iza

Postprzez lis22 » Pt kwi 29, 2016 11:49 pm

Heh, ja porzuciłem DVD już w 2010 roku, nawet nie posiadając jeszcze ani odtwarzacza BD, ani tv FHD, filmy oglądałem na PS3 ( i dalej oglądam ) i na monitorze komputerowym ( teraz już na tv ). W sumie po siedmiu latach zbierania BD mam 108 filmów - więcej, niż DVD przez ponad 10 lat.
lis22

Postprzez lis22 » So kwi 30, 2016 2:40 pm

Potwierdzone info o wydaniu BD:

Walt Disney Pictures Home Entertainment has officially announced and detailed its upcoming 3D Blu-ray and Blu-ray releases of Byron Howard and Rich Moore's film Zootopia. The two releases will be available for purchase on June 7.

Synopsis: The modern mammal metropolis of Zootopia is a city like no other. Comprised of habitat neighborhoods like ritzy Sahara Square and frigid Tundratown, it's a melting pot where animals from every environment live together—a place where no matter what you are, from the biggest elephant to the smallest shrew, you can be anything. But when rookie Officer Judy Hopps (voice of Ginnifer Goodwin) arrives, she discovers that being the first bunny on a police force of big, tough animals isn't so easy. Determined to prove herself, she jumps at the opportunity to crack a case, even if it means partnering with a fast-talking, scam-artist fox, Nick Wilde (voice of Jason Bateman), to solve the mystery.

Blu-ray and 3D Blu-ray Special Features:
Zoology: The Roundtables – Ginnifer Goodwin hosts an in-depth look at the movie's characters, animation, environments and more. The artists at Disney Animation give a rare and in-depth look at the complexities of bringing an all-animal world to life from the ground-breaking technology behind the characters' fur and clothing to the varied and vast environments of Tundratown, Sahara Square and the Rainforest District as well as the deep thought and research given to bringing 64 unique animal species to life through animation.
The Origin of an Animal Tale – Follow the story's development from its origins to a big story shift that turned the film upside down. In this feature-length documentary, filmmakers give a candid look into the difficulties of creating the story of Zootopia and the bold decision to switch the main character late in the production process, putting one resolute rabbit center stage.
Research: A True-Life Adventure – The filmmakers traveled the globe to find inspiration for the diverse characters and amazing city of Zootopia. They reflect on the importance of research and how a deep dive into animal behavior at Disney Animal Kingdom theme park and a deep immersion into animal society on the African savanna shaped and inspired the characters of Zootopia and changed the filmmakers' lives forever.
Z.P.D. Forensic Files – Find the movie's hidden Easter Eggs. Every city has its hidden gems, especially when it has been created by the filmmakers of Disney Animation who love nothing more than sprinkling hidden references to some of Disney's greatest animated features throughout the story.
Scoretopia – Academy Award®-winning composer, Michael Giacchino spotlights five of cinema's greatest percussionists and how they brought an organic, animalistic sound to his powerful and emotional music score.
Deleted Characters – Directors Byron Howard and Rich Moore introduce citizens of Zootopia who did not make the final cut.
Deleted Scenes:
Alternate Opening – Young Judy Hopps rescues a fellow classmate and realizes she can reach beyond a life in carrot farming to a future in law enforcement.
Wild Times! Pitch – Nick desperately pitches the bankers of Zootopia on funding Wild Times!, an amusement park made exclusively for the predators of Zootopia and a sure-fire, money-making scheme for Nick and his friends.
Alternate Homesick Hopps – After a frustrating first day on the force, Judy has a conversation with her parents. See how this scene changed from a heartfelt conversation with her parents to tough love when her parents discover their daughter is only a meter maid and not a "real cop."
Detective Work – Judy borrows a fellow police officer's computer to conduct research, which turns out to be no small task.
Alternate Jumbo Pop – In this early version of the story where Nick was the main character, the filmmakers and Jason Bateman were able to take hustling to a new level.
Hopps' Apartment – When Judy's entire family pays her a surprise visit they are shocked to discover the company she's keeping.
The Taming Party – In this emotional clip from an early version of "Zootopia," Judy attends her first "taming party" and gains a deeper understanding of the plight of the predator.
"Try Everything" Music Video by Shakira

Cóż, liczyłem na więcej scen ( skoro to ma być 25 - 28 minut ) oraz więcej z finalnej wersji filmu ...
lis22

Postprzez izaulka » So kwi 30, 2016 8:55 pm

lis22 napisał(a):Heh, ja porzuciłem DVD już w 2010 roku, nawet nie posiadając jeszcze ani odtwarzacza BD, ani tv FHD, filmy oglądałem na PS3 ( i dalej oglądam ) i na monitorze komputerowym ( teraz już na tv ). W sumie po siedmiu latach zbierania BD mam 108 filmów - więcej, niż DVD przez ponad 10 lat.

Zbieram płyty od 2,5 roku i mam koło 50 filmów ;) Tylko że teraz bardzo łatwo znaleźć filmy za ok. 10 zł, a pierwsze 10 filmów Pixara kupiłam za ok. 60 zł (wydanie z książką)
izaulka

Imię: Iza

Postprzez lis22 » So kwi 30, 2016 9:02 pm

Ja Pixara mam na razie niewiele: Toy Story 1-3 i " Inside Out ", resztę muszę nadrobić. Z DreamWorks też muszę kupić dwa Smoki i trzy Pandy 9 jak już trójka wyjdzie ).

Tester wydania BD " Zootopii ":

https://www.yahoo.com/movies/zootopia-b ... 00026.html

Jestem troszkę rozczarowany dodatkami, a zwłaszcza scenami niewykorzystanymi ... Najpierw pisali, że będzie 28 minut, potem 25, a teraz tylko siedem scen ... Przede wszystkim, film mógłby być dłuższy ( i tak jest przekłamanie o ok. 10-13 minut ), liczyłem na dłuższą sekwencję przybycia Judy do miasta ( to co jest na tych scenkach, które wkleiłem powyżej ) oraz na jakieś ujęcia z Bunnybarrow ( w filmie w ogóle nie ma króliczych domów ), a tu niewiele tego, na dodatek pomieszanie z poplątaniem, scen ze wczesnej wersji z tymi z wersji ostatecznej. Na dodatek nie będzie chyba komentarzy audio reżyserów. Szkoda.
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Wt maja 10, 2016 11:22 am

20 czerwca.
http://www.galapagos.com.pl/film-7476.html
http://www.galapagos.com.pl/film-7477.html
http://www.galapagos.com.pl/film-7478.html
Na Blu-Ray wszystkie dodatki z zagranicznych edycji, na DVD nic.
DVD z Czechami i Słowacją, Blu-Ray z Czechami, Grecją i Bliskim Wschodem, Blu-Ray 3D z Skandynawią.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Wt maja 10, 2016 1:24 pm

No proszę, tym razem Galapagos się postarał ( a już się bałem, że premiera będzie w sierpniu lub we wrześniu ), mam tylko nadzieję, że na prawdę będą tu wszystkie dodatki bo po pospiesznym ich przejrzeniu, czegoś tam brakuje.\
Ciekawe, jakie będą okładki wydań Blu-Ray? Te z USA są bardzo fajne, a te z UK i z Niemiec, niespecjalnie.
lis22

Postprzez Scarpomaniak » Wt maja 10, 2016 2:50 pm

lis22 napisał(a):mam tylko nadzieję, że na prawdę będą tu wszystkie dodatki bo po pospiesznym ich przejrzeniu, czegoś tam brakuje.\

Sprawdźmy (lista kilka postów wyżej) i http://www.galapagos.com.pl/film-7477.html
lis22 napisał(a):Zoology: The Roundtables

Zoologia: przy okrągłym stole
lis22 napisał(a):The Origin of an Animal Tale

Geneza zwierzęcej opowieści
lis22 napisał(a):Research: A True-Life Adventure

Rekonesans: przygoda z życia wzięta
lis22 napisał(a):Z.P.D. Forensic Files

Tajne akta zwierzogrodzkiej policji
lis22 napisał(a):Scoretopia

Muzyka filmowa
lis22 napisał(a):Deleted Characters

Bohaterowie drugiego planu (?)
lis22 napisał(a):Deleted Scenes:
Alternate Opening
Wild Times! Pitch
Alternate Homesick Hopps
Detective Work
Alternate Jumbo Pop
Hopps' Apartment
The Taming Party

Sceny usunięte: Alternatywny początek filmu, Dziki park rozrywki, Hops tęskni za domem, Praca w terenie, Dżambolody: alternatywna scena, Mieszkanie Hops, Obroża.
lis22 napisał(a):"Try Everything" Music Video by Shakira

Teledysk "Try Everything"

Czyli nie licząc dziwnego przetłumaczenia "deleted characters", wygląda na to, że wszystko jest.

EDIT: Są okładki
http://www.galapagos.com.pl/search.php? ... 3d&x=0&y=0
Amerykańskie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez lis22 » Wt maja 10, 2016 8:28 pm

Chyba jest jednak wszystko ;) i okładka ładna ( brakuje mi tylko tej gwiazdkowej rekomendacji ). Trochę szkoda, że nie ma u nas tej wersji limitowanej, ale nadal nie wiem, co tam będzie ponad to, co w regularu.
Disney Polska i Galapagos pozytywnie zaskoczyli 9 Mówiłeś, że premiera najwcześniej w sierpniu ;) ), zapewne jest to spowodowane wielkim sukcesem filmu ( obecnie już szósty najlepiej zarabiający film animowany wszechczasów, z szansą nawet na czwarte miejsce, a w Polsce najchętniej oglądany film z USA pierwszych czterech miesięcy 2016 r. ) i nie mogli już tak długo zwlekać.
lis22

Postprzez lis22 » Cz maja 12, 2016 2:27 pm

Włoski Steelbook Limited Edition :

Obrazek

ciekawe, czy wyjdzie też u nas? " Dobry Dinozaur " wyszedł ( a raczej wyjdzie jutro ), więc może i " Zootopia " się pojawi?
lis22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray