Kalendarz wydań DisneyDVD w Polsce

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: Kalendarz wydań DisneyDVD w Polsce

Postprzez Scarpomaniak » Pn sie 24, 2015 10:58 am

Inuki napisał(a):Czy ktoś ma może wszystkie płyty "Gumisiów", które do tej pory się u nas ukazały? Zastanawiam się nad ich zbieraniem, ale z tego co czytałem na czeskich stronach to odcinki ponoć nie są po kolei, niektóre się powtarzają i w sumie na płytach nie ma wszystkich 65 odcinków. Prawda to to?

Ja mam 3 (3 kolejne idą), ale zgodnie ze spisami płyty 1-3 to odcinki 1-20 bez trzech odcinków, 4 to trzy pominięte + 21-22, 5 to 23-27, a 6 28-32. Dalej wszystko pasuje, chyba że jakieś odcinki się powtórzone, ale jak zerknąłem na kilka tyłów to nic takiego się zdarzyło. Ale mam nie potwierdzone informacje, że chyba 7. płyta (10. łącznie) 2. sezonu nie została wydana (albo bardzo szybko się rozeszła). Jakby co to została wydana na Węgrzech więc istnieje.
Inuki napisał(a):Jeżeli zaś chodzi o "Super Baloo", to w Czechach wydano chyba 14 płyt, ale ponoć brakuje 8 odcinków i też nie ma całości. Niestety nie mam jak na razie tego sprawdzić, bo część płyt w czeskich sklepach jest niedostępna, a przy opisie rzadko pojawiają się tytuły odcinków :-/

A co do "Super Baloo" - na Węgrzech, a tam wyszło najwięcej płyt. Wydano tam 54 odcinki, z tego co wiem to z wydaniem pozostałych 11 odcinków był problem też w USA (tak nawiasem to w USA wydano tylko połowę odcinków "Gumisiów").

EDIT: Mam potwierdzenie. Okazało się, że w Australii wydano dokładnie te same płyty z "Gumisiami" co w Polsce. Dostałem się do wszystkich tyłów opakowań i mogę potwierdzić, że jest to pełna kolekcja i wszystkie odcinki od 21 do ostatniego są chronologicznie. Jak pisałem wyżej - pierwsze 20 nie jest chronologicznie, ale chyba nie jest to wielki problem.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez mikebtls » Wt wrz 08, 2015 12:37 pm

jakoś żadnych zapowiedzi wydawniczych na październik od Galapagos...
szkoda, cały czas mam nadzieję na jakąś niespodziankę
mikebtls

Imię: Michał

Postprzez Sparkling1986 » N wrz 13, 2015 9:08 am

Pojawiły się zapowiedzi na październik, w tym "Kraina jutra" od 16.10. na DVD i Blu-ray.
500 days of magic, of distance, of tenderness.
500 days of intimacy, of awkwardness, of passion.
500 days of fury, of ecstasy, of uncertainty, of Summer.
Sparkling1986

Postprzez Scarpomaniak » N wrz 13, 2015 4:04 pm

I wiele płyt Disney Junior, i wznowienia "Teraz Miki", a także 'Nowe Kroniki Yody".
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez mikebtls » Pt paź 02, 2015 7:32 pm

duzo zapowiedzi na Galapagos na listopad.
m.in. Dinozaur, kontynuacje: Nowe Szaty Króla, Zakochany Kundel: Przygoda Chapsa - wszystko raczej na DVD
Póki co ani słowa o Inside Out :(
Szkoda, liczyłem, że sobie ją zakupię w listopadzie, ale trzeba będzie pewnie czekać na grudzień :)
mikebtls

Postprzez lis22 » So paź 03, 2015 7:39 am

Znowu prawie nic nowego na BD .... chyba już nigdy nie dostaniemy żadnych nowości, tzn. klasyków, których u nas brakuje. Ech ...
lis22

Postprzez Scarpomaniak » So paź 03, 2015 1:38 pm

mikebtls napisał(a):Póki co ani słowa o Inside Out :(
Szkoda, liczyłem, że sobie ją zakupię w listopadzie, ale trzeba będzie pewnie czekać na grudzień :)

Mam nadzieję, że ukaże się na początku grudnia.
Czyli marzenia o wydaniu płyty z dodatkami będą jeszcze trwać przez miesiąc. Ja decyzję czy kupię płytę w tym roku uzależniam od tego czy będzie płyta z dodatkami oraz czy krótkometrażówka będzie z dubbingiem.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez mikebtls » So paź 03, 2015 7:12 pm

o której krótkometrażówce mówisz?
Lava?

ja na pewno zaopatrzę się w wydanie BluRay, jeśli na DVD będą jakieś fajne dodatki, to pomyślę i o tym nośniku..
mam nadzieję, że będzie polska wersja Lavy, która o wiele bardziej mi się podoba niż wersja oryginalna
mikebtls

Postprzez Scarpomaniak » So paź 03, 2015 9:05 pm

mikebtls napisał(a):o której krótkometrażówce mówisz?
Lava?
ja na pewno zaopatrzę się w wydanie BluRay, jeśli na DVD będą jakieś fajne dodatki, to pomyślę i o tym nośniku..
mam nadzieję, że będzie polska wersja Lavy, która o wiele bardziej mi się podoba niż wersja oryginalna

"Lava" na pewno po polsku [tzn. z dubbingiem] będzie, i to pewnie w DTS 5.1. Chodziło mi o dodatkową krótkometrażówkę "Riley's First Date".
Dodatków na pewno będzie więcej niż na Blu-Ray, ale albo będzie tak sobie (1 dysk), albo super świetnie (2 dyski). Może ktoś napisać, ale od czasów "Królewny śnieżki" 2. płyty jeżeli były (a kilka razy tak się zdarzało, choć to i tak rzadkość) to nie były tłumaczone na polski i nie były wydawane w Polsce. Ale skoro się zmienił dystrybutor, który wydaje taką "Lego Przygoda" na 2BD, to może i tu udało się wywalczyć polskie napisy na 2. płycie?
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Sparkling1986 » N paź 04, 2015 10:31 am

Szczerze wątpię, byśmy dostali 2 dyski. Zmiana dystrybutora, to (tak jak mi powiedziała Pani ze sklepu i z Galapagosu) zmiana jedynie kodu kreskowego i szyldu, pod jakim w danym kraju zostaje wydany film - projekt, lokalizacja płyty itp. są już z góry narzucone i krajowy dystrybutor za dużo nie zdziała. Z tego co widziałem Francja i Wielka Brytania mają już swoje zapowiedzi 1xBD lub combo BD+BD3D na odpowiednio 27.10 i 23.11. Za w Hiszpanii animacja ukaże się dopiero 17.12.

Zrozumiałbym, gdyby choć Europa Zachodnia dostała 2 dyski, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić na tym tle jednopłytówek polskiego wydania 2xBD.
Sparkling1986

Postprzez Scarpomaniak » N paź 04, 2015 11:00 am

Sparkling1986 napisał(a):Z tego co widziałem Francja i Wielka Brytania mają już swoje zapowiedzi 1xBD lub combo BD+BD3D na odpowiednio 27.10 i 23.11. Za w Hiszpanii animacja ukaże się dopiero 17.12.
Zrozumiałbym, gdyby choć Europa Zachodnia dostała 2 dyski, ale jakoś nie potrafię sobie wyobrazić na tym tle jednopłytówek polskiego wydania 2xBD.

Ale..
Płyta z dodatkami zostanie wydana w Wielkiej Brytanii jako exclusive dla Zavvi.
W Hiszpanii w steelbooku będzie płyta z dodatkami.
W Portugalii będzie specjalna edycja z płytą z dodatkami, w Finlandii też.
A w Rosji normalna edycja będzie miała płytę z dodatkami.
Więc Europa Zachodnia (i Rosja, ciesz się Putin), jak zawsze, dostanie płytę z dodatkami. To co mówisz - wiem, przecież to ja powtarzam tysiąc razy, że to nie od dystrybutora zależy co będzie wydane. Ale coś jednak od dystrybutora zależy. W jego gestii jest zlecania lektora, przez to takie "Tajemnice lasu" miały tylko napisy. Nie wiem czy też napisy do dodatków nie są zlecane przez dystrybutora.
A poza tym, nie raz, nie dwa, Galapagos zrobił coś takiego, że wydał płytę z dodatkami, która nie miała polskich napisów.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Sparkling1986 » N paź 04, 2015 1:43 pm

Tylko, że wszystko co wymieniłeś to Europa Zachodnia. By tego było mało w UK tylko Zavvi Exclusive Steelkook będzie mieć dodatkową płytę, normalna edycja to 1xBD. W Portugalii i Hiszpanii 2 płyty będą mieć tylko wydania Steelbook, prócz nich też będzie edycja 1xBD. Bardzo możliwe, że to będzie ten sam Steelbook dostępny w regionie B.

Rosja chyba od jakiegoś czasu dostaje to, co USA (tak przynajmniej przeczytałem przy okazji Diamentowej Edycji Śpiącej Królewny), a w tym przypadku w ten sam dzień! (3.11), więc nie można się tym sugerować. Nie wiem, jak z tym wydaniem finlandzkim, ale wszystko wskazuje na to, że jeśli w Europie pojawi się wersja 2xBD, to będzie to Steelbook. A jak się mają wydania Europy Wschodniej?
Sparkling1986

Postprzez Scarpomaniak » N paź 04, 2015 3:22 pm

Sparkling1986 napisał(a): A jak się mają wydania Europy Wschodniej?

Ale dlaczego mamy porównywać się tylko do Europy Wchodniej? 1/3 płyt Blu-Ray Disneya, które u nas wychodzi (Dzwoneczki, Samoloty i kilka innych płyt) nie ma edycji w reszcie krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Sytuacja wygląda tak jak zawsze, jest tworzona płyta z dodatkami, gdzie jest angielski + kilkanaście wersji europejskich (do tej pory nie było polskiej). I w zależności od filmu i kraju, płyta ta się pojawiała albo w zwykłych edycjach, albo w specjalnych. Rosja zawsze dostawała europejską płytę, a nie amerykańską (nadal w większości przypadków dostają europejską wersję).
Ale ten steelbook przyniósł mi jeden pomysł. Cdp.pl nie wydał żadnego steelbooka, a Galapagos już dwa (tzn. "Avengers: Czas Ultrona" i zaplanowany "Ant-Man"). Więc może my też dostaniemy steelbooka filmu Pixara.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Sparkling1986 » N paź 04, 2015 3:59 pm

Sam mówiłeś, że panuje podział Ameryka, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia i tworzone są wersje płyt dla określonych grup krajów, a teraz mamy porównywać się amerykańskich wydań? Póki co, w Europie Zachodniej wychodzi wydanie 1xBD, a niektóre kraje dostaną dodatkowo steelbook 2xBD (pewnie limitowane) i ciężko mi uwierzyć, że akurat Polska znajdzie się w tym gronie. Ale dla tych co czekają na polski exclusive to pewnie dystrybutor też coś przygotuje - DVD z plakatem, naklejkami itp.

A to, że wydali steelbooki marvela, nie znaczy ze dostaną je bajki i filmy disneya. Galapagos wydawał już wcześniej steelbooki BD i DVD (zanim dostał Disneya) swoich bardziej popularnych i kasowych przebojów (np. Sherlock Holmes).
Sparkling1986

Postprzez Scarpomaniak » N paź 04, 2015 4:36 pm

Sparkling1986 napisał(a):Sam mówiłeś, że panuje podział Ameryka, Europa Zachodnia, Europa Wschodnia i tworzone są wersje płyt dla określonych grup krajów, a teraz mamy porównywać się amerykańskich wydań?

Tyle, że podział nie jest stały. Najczęściej płyty są tak tworzone, ale np. w przypadku mniej popularnych filmów często Polska jest doczepiana albo do Europy Zachodniej, albo do Skandynawii i Rosji.
Sparkling1986 napisał(a):Póki co, w Europie Zachodniej wychodzi wydanie 1xBD, a niektóre kraje dostaną dodatkowo steelbook 2xBD (pewnie limitowane) i ciężko mi uwierzyć, że akurat Polska znajdzie się w tym gronie.

Nie znamy informacji o wszystkich krajach, trzeba poczekać jeszcze z 2-3 tygodnie, ale tak zawsze było, płyta z dodatkami w części krajów w wydaniach specjalnych, w części jako normalne wydanie.
Sparkling1986 napisał(a):A to, że wydali steelbooki marvela, nie znaczy ze dostaną je bajki i filmy disneya. Galapagos wydawał już wcześniej steelbooki BD i DVD (zanim dostał Disneya) swoich bardziej popularnych i kasowych przebojów (np. Sherlock Holmes).

Ale z tego co ja wiem to steelbooki są robione na całą Europę jednocześnie, czyli wynika z tego, że Cdp.pl ani razu się nie podpiął pod wydanie steelbooka, a Galapagos już dwa razy. Biorąc pod uwagę, że Galapagos wydaje trochę tych steelbooków, to może wydadzą też tego z "W głowie się nie mieści".
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray