pytanie o wydania DVD

Informacje i dyskusje na temat edycji Disney DVD i Disney Blu-Ray oraz wspomnienia starych kaset VHS.

Re: pytanie o wydania DVD

Postprzez DeeDee » Pn wrz 08, 2008 5:54 pm

Sparkling1986 napisał(a):kilka miesięcy temu pojawił się news o tym, że Alicja zastępuje Aladyna w Platinum Edition (pisałem o tym na forum -> zobacz wcześniejsze wypowuedzi na forum). Tak więc wyjdzie około 2010-2011 (zbiegnie się z Alicją w Krainie Czarów Tima Burtona) :D

no to światełko w tunelu :D dzięki za odpowiedź
DeeDee

Postprzez tapir » Śr maja 05, 2010 4:56 pm

Przymierzam się do pozyskania Pocahontas na DVD i mam kilka pytań odnośnie polskiego, i nie tylko, wydania. Jest to dla mnie o tyle ważne, że chyba już nigdzie poza allegro, lub w przypadku gdy zdecyduję się na amerykańskie wydanie, Amazonem tego filmu nie dostanę.

Po raz: Już poczytałam trochę o tym, jakie polskie wydanie jest złe. Brak tytułu na grzbieciku, brak polskich napisów, etc. Nie znalazłam jednak jednoznacznej odpowiedzi na najważniejsze dla mnie pytanie: czy film jest przycięty do formatu 4:3, czy nieokaleczony?

Po dwa: Czy istnieją jakieś zagraniczne wydania, które zawierają polski dubbing?

Po trzy: Czy jest jakieś wydanie w drugim regionie DVD, które zawiera piosenkę "If I Never Knew You"?

Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź.
tapir

GG: 0

Postprzez lis22 » Śr maja 05, 2010 5:10 pm

Moja wersja " Pocahontas " na DVD jest popsuta / płyta jest czymś wysmarowana i nie działa / ale postaram się opisać to,co pamiętam:

1. na pudełku pisze że film jest w formacie 1,66.1 ale nie dam sobie za to głowy uciąć
3. o ile pamiętam,piosenka ta jest tylko w formie niewykorzystanej sceny i tylko w wersji nieukończonej / szkice lub tzw.work and progress /

to tyle co pamiętam,może inni forumowicze dodadzą coś od siebie?.
lis22

Postprzez tapir » Cz maja 06, 2010 9:11 am

No właśnie, boję się trochę tego pudełka, kiedy się naczytałam o pociętej Atlantydzie. Dlatego zależałoby mi na relacji kogoś, kto nie ma popsutej płyty, albo po prostu dobrze pamięta, czy to było tak czy siak. :)

A co do piosenki, to została ona ukończona i dodana do filmu na wydaniu DVD z okazji dziesięciolecia filmu. Coś jak "The Morning Report" z Króla lwa i "Human Again" z Pięknej i Bestii.
http://www.youtube.com/watch?v=KiuBw_kj1-U
A tu to wydanie:
http://www.amazon.com/Pocahontas-10th-A ... 850&sr=8-1
tapir

Postprzez lis22 » Cz maja 06, 2010 11:08 am

tapir napisał(a):
A co do piosenki, to została ona ukończona i dodana do filmu na wydaniu DVD z okazji dziesięciolecia filmu. Coś jak "The Morning Report" z Króla lwa i "Human Again" z Pięknej i Bestii.
http://www.youtube.com/watch?v=KiuBw_kj1-U
A tu to wydanie:
http://www.amazon.com/Pocahontas-10th-A ... 850&sr=8-1

Dokładnie ale,niestety u nas ta wersja filmu,to wydanie nie wyszło - zresztą,podobnie jak kilka innych dwu płytowych wydań / " Kopciuszek "," Zakochany Kundel ", " Mała Syrenka "," Piękna i Bestia ' czy ostatnio " Alicja w Krainie Czarów " ... :?
lis22

Postprzez tapir » Cz maja 06, 2010 2:56 pm

Niesamowite, chyba mi się post nie dodał parę godzin temu. Trudno, napiszę jeszcze raz:

Otóż wiem, że na polskim wydaniu nie ma tej piosenki. Chciałam się jednak dowiedzieć czy istnieje jakieś wydanie w drugim regionie DVD, na którym by była. :) Gdyby się okazało, że jest ona tylko na wydaniu amerykańskim, zaczęłabym rozważać sprowadzenia sobie tej płytki, ale puki co, mogłabym odtwarzać ją tylko na komputerze.

A a propos mojego pytania o zagraniczne wydanie z polską ścieżką dźwiękowa, to w któryś temacie znalazłam taką wypowiedź Inuitki:
Ja nie zauważyłam, bo już mam 3 DVD z "Pocahontas", w tym jedno z wersją polską, więc już tego nie kupowałam :)
Stąd w ogóle mi przyszło do głowy, żeby o to pytać.
tapir

Postprzez Mędrek1937 » Pt maja 07, 2010 12:13 pm

Pocahontas z nową piosenką może jest dostępna w europejskich wydaniach ale na pewno nie z polskim dubbingiem, jednak nie jestem pewny. Polskie DVD jest w formacie 1:66:1, ale nie polecam Ci tego wydanie. Obraz pozostawia wiele do życzenia, menu i dodatki w języku angielskim, ale jak kto woli :wink:
Obrazek
Jak po nocy świt, jak w piosence rytm, Piękna z Bestią jest
Mędrek1937

Imię: Bartek

Poprzednia strona

Powrót do Wydania DVD i Blu-Ray