Strona 1 z 1

Czy Kaczora Donalda mogą czytać dziewczyny?

PostNapisane: Pt sie 03, 2012 7:07 pm
przez Złotka
Jestem dziewczyną i mam 13 lat. Kiedyś jak byłam mała zaczęłam oglądać Kacze Opowieści. Bardzo mi się ta bajka podobała. Niedawno odanlazłam te forum i zaczęłam je czytać. Dużo wątków było o komiksach z Kaczorem Donaldem. Pomyślałam, że może jak lubiłam o tym bajkę, to może i teraz spodobają mi się komiksy. Odnalazłam stronę gdzie autorem ich był Don Rosa i zaczęłam je czytać. Stało się tak jak podejrzewałam- polubiłam je. Postanowiłam, tak na próbę, kupić sobie Giganta. Mieszkam na wsi, więc poprosiłam mamę, żeby mi kupiła. Powiedziała, że się zdziwiła, bo takie rzeczy raczej czytają chłopcy. Jednak zgodziła się kupić. Nie było ich jednak w kioskach.
Ale teraz tak się zastanawiam- czy komiksy z Kaczorem Donaldem mogą czytać dziewczyny?

Re: Czy Kaczora Donalda mogą czytać dziewczyny?

PostNapisane: Pt sie 03, 2012 7:28 pm
przez Spooky
Nie mogą. Paragraf 22 wyraźnie o tym wspomina, jak mogłaś o tym nie wiedzieć? :wink:

Oczywiście, że mogą. A dlaczego nie? W każdym razie radzę czytać w stosownych dawkach, bo kaczkofaństwo uderza do głowy, a potem na forum ludzie dyskutują czy lepsze jest kreska taka, czy może taka ;)

Re: Czy Kaczora Donalda mogą czytać dziewczyny?

PostNapisane: So sie 04, 2012 5:53 pm
przez Arcer
Kiedyś w KD w "waszym komputerze" była wzmianka, że tylko 30 procent czytelników stanowią dziewczyny. Na imprezach komiksowych widzę podobną sytuację, ale na takim profilu Komiksy Gigant na facebooku wypowiadają się częściej niż chłopcy :). Wśród moich znajomych jakoś nie pamiętam zbyt wielu przypadków zakupu komiksu przez koleżanki, ale może się z tym kryły jeszcze bardziej niż chłopaki? :)

Re: Czy Kaczora Donalda mogą czytać dziewczyny?

PostNapisane: So sie 04, 2012 5:56 pm
przez solariskuba
Bo dziewczyny lubią gadać. :wink: Więc można powiedzieć, że 50% dziewczyn, kupujących Kaczora Donalda piszą na Facebooku, a chłopców np. tylko 3%.

Re: Czy Kaczora Donalda mogą czytać dziewczyny?

PostNapisane: Cz sie 16, 2012 2:35 am
przez Maciek!
I Ja nie widzę przeciwwskazań i prawdę mówiąc bardzo dziwi mnie to pytanie...

Fakt, faktem chwilami miewam wrażenie, że świat Kaczogrodu jest raczej zdominowany przez męskie persony, a większość bohaterek stanowią mało interesujące stereotypy kobiece jak np. Daisy (choć są wyjątki np. Magika) ale z drugiej strony ja osobiście jakoś nigdy - nawet jako dziecko - szczerze nie przywiązywałem tak wielkiej wagi do tego jak płci są bohaterowie danego komiksu/książki/filmu - W.I.T.C.H czytałem wiele razy i naprawdę nie robiło mi różnicy, że to były czarodziejki czy czarodzieje więc to naprawdę kwestia podejścia...