Pytania, pytania...

Tu osoby niezarejestrowane mogą zadawać pytania użytkownikom forum.

Pytania, pytania...

Postprzez Wolframik » Pn mar 26, 2012 7:37 pm

Cześć!
Mam parę pytań:
1) Znacie może jakiś dobry :D antykwariat/komiksiarnię w Katowicach albo Krakowie? W Krakowie znam tylko jedną na rynku przy Grodzkiej- Fankomiks, za to w Katowicach można było jeszcze niedawno kupić KD na dworcu, ale teraz przez te remonty sprzedawcy się gdzieś wynieśli.. Może wiecie gdzie? Chodzi mi przede wszystkim o stare numery KD :donald: ...

2) Słyszałem, że macie jakiś e- mailowy kontakt z redakcją KD. Moglibyście zapytać ich o kilka spraw:
- dlaczego w KD zaczyna pojawiać się coraz więcej stron typu Ale ciekawe, na których jest tekstu na połowę strony, a wydrukowane jest to na 3,4 stronach?
- w działach Figle Figlarzy i Kawały następuje coraz większy spadek treści, przykładowo można spojrzeć na dział Kawały w KD Z 2001,2002 itd.-jest tam mnóstwo kawałów, a nie tylko 4,5 na stronę. To samo dzieje się z Figlami.
- w KD jest bardzo miękki papier z okładkami, które w porównaniu z tymi z 98 są łamliwe itp. Dlaczego i co powoduje ten stan? Cena KD z 2012 to 7zł ,a z poprzednich numerów to 3,4 zł - świadczy to o tym, że pismo drożeje,a papier się pogarsza z każdym numerem..
- Moglibyście dodawać do KD serie zabawek papierowych (kart ZBUDUJ KACZOGRÓD,gier planszowych itp.) gdy w numerze jest jakiś ,,gorszy'' prezent np. glut. Te papierówki zrobiły furorę w porównaniu z glutami, spiderami, dinozaurami...
- Ostatnio w KD pojawia się coraz więcej komiksów Barksa i Rosy :scrooge: . Oznacza to, że chcecie wydawać komiks prawdziwych twórców w każdym KD, tak jak za ,,złotych czasów'' (94-98)?
- Istnieje szansa na ponowne przywrócenie Kaczogrodów albo komiksów z Kaczogrodu albo chociażby wydanie specjalnych Numerów KD z komiksami Roty,Vicara,Rosy i Barksa? Nie wiem dlaczego skarżyliście się na mały popyt tych albumów,jak w Krakowie, Katowicach były nie do dostania?
- Dlaczego dajecie bardzo słabe komiksy do KD takie jak np.Jak się masz, koteczku, nie macie wyboru komiksów z jakiejś grupy albo nie możecie zamieszczać komiksów Barksa :scrooge: z 94, które są nie do kupienia?

Dziękuję z góry za odpowiedzi, mam nadzieję, że się dowiem, tego co mnie ciekawi :wink:
Wolframik

Re: Pytania, pytania...

Postprzez Arcer » Śr mar 28, 2012 8:30 pm

Odpowiedzi na część z tych pytań możesz wywnioskować z tego tematu (oczywiście nie trzeba czytać całego takiego molocha, wystarczą ogólnie ostatnie strony).

Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się że ktoś będzie odwoływał się do KD z lat 2001-2002 jako wzoru jakości Figli Figlarzy itp. rubryk :). Mnie akurat te lata podobały się (nie tylko) pod tym względem mniej niż kilka poprzednich roczników, ale jak widać, wszystko to kwestia gustu :).
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Re: Pytania, pytania...

Postprzez Gladstone » Cz mar 29, 2012 2:24 pm

Wolframik napisał(a):Cześć!
Mam parę pytań:
1) Znacie może jakiś dobry :D antykwariat/komiksiarnię w Katowicach albo Krakowie? W Krakowie znam tylko jedną na rynku przy Grodzkiej- Fankomiks, za to w Katowicach można było jeszcze niedawno kupić KD na dworcu, ale teraz przez te remonty sprzedawcy się gdzieś wynieśli.. Może wiecie gdzie? Chodzi mi przede wszystkim o stare numery KD ...

W Katowicach możesz poszukać w Imago (spory wybór wszelakich komiksów) jest to stacjonarny sklep internetowej księgarni o tej samej nazwie - kto pamięta reklamę Komiksów Przygodowych z 2005? :) Sklep ten znajdziesz na ulicy Adama Mickiewicza 14, kiedyś widziałem tam "stertę" z różnymi starymi komiksami, były wśród nich KD ale w kiepskim stanie. Generalnie, najlepsze do uzupełniania kaczorowej kolekcji jest Allegro.
Wolframik napisał(a): Słyszałem, że macie jakiś e- mailowy kontakt z redakcją KD. Moglibyście zapytać ich o kilka spraw

Ostatnio jakoś tego kontaktu nie ma... :( ale pytania zadawaj we wskazanym post wyżej temacie.
Wolframik napisał(a): - dlaczego w KD zaczyna pojawiać się coraz więcej stron typu Ale ciekawe, na których jest tekstu na połowę strony, a wydrukowane jest to na 3,4 stronach?

Nie samymi komiksami człowiek żyje, czymś trzeba zapełnić numer... Te działy mają niby zwiększać ofertę KD, przyciągać nowych czytelników - czy tak jest, nie wiem.
Wolframik napisał(a):- w KD jest bardzo miękki papier z okładkami, które w porównaniu z tymi z 98 są łamliwe itp. Dlaczego i co powoduje ten stan? Cena KD z 2012 to 7zł ,a z poprzednich numerów to 3,4 zł - świadczy to o tym, że pismo drożeje,a papier się pogarsza z każdym numerem..

Jest dokładnie odwrotnie. Od kilku miesięcy papier jest zdecydowanie lepszy (przynajmniej jest biały a nie żółto-szary jak wcześniej). Przez te 14 lat (od wspomnianego 1998 roku) inflacja zrobiła swoje, wzrosły koszty druku, papieru, transportu itp.
Przeciętne pensje w Polsce - podliczając ile KD można było kupić za przeciętne roczne wynagrodzenie można dojść do wniosku, że obecnie cena jest nawet ciut korzystniejsza niż w 1998 :)
Wolframik napisał(a):- Moglibyście dodawać do KD serie zabawek papierowych (kart ZBUDUJ KACZOGRÓD,gier planszowych itp.) gdy w numerze jest jakiś ,,gorszy'' prezent np. glut. Te papierówki zrobiły furorę w porównaniu z glutami, spiderami, dinozaurami...

Wielu fanów również tęskni za papierowymi gadżetami ale wydaje się, że do nich nie ma już powrotu. Czasy się zmieniły, w epoce komputera i telewizji dzieciak nie zainteresuje się grą planszową (ale czy zainteresuje go wspomniany glut? - już lepiej żeby nie było żadnego dodatku, nie musiałbym wtedy "workami" wyrzucać tego badziewia ;))
Wolframik napisał(a):- Ostatnio w KD pojawia się coraz więcej komiksów Barksa i Rosy :scrooge: . Oznacza to, że chcecie wydawać komiks prawdziwych twórców w każdym KD, tak jak za ,,złotych czasów'' (94-98)?
- Dlaczego dajecie bardzo słabe komiksy do KD takie jak np.Jak się masz, koteczku, nie macie wyboru komiksów z jakiejś grupy albo nie możecie zamieszczać komiksów Barksa :scrooge: z 94, które są nie do kupienia?

Chcieć może i by chcieli, ale:
Redakcja napisał(a): Na stopniu centralnym Egmontu zapadła decyzja, że Egmont w Danii będzie przygotowywał porcje komiksów na każdy tydzień, a poszczególne kraje (Niemcy, Norwegia, Polska i nasze kraje koproducenckie) będą dawały ten zestaw w danym tygodniu. Ogranicza to wydatnie (ale niecałkowicie) moją możliwość doboru historyjek. „Niecałkowicie” to znaczy, że te niezbyt długie mogę od czasu do czasu wrzucić. No i dobieranie do przepisowej porcji w naszych numerach podwójnych.

A komiksy z 94 są jak najbardziej do kupienia trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i obserwować Allegro.
Wolframik napisał(a):- Istnieje szansa na ponowne przywrócenie Kaczogrodów albo komiksów z Kaczogrodu albo chociażby wydanie specjalnych Numerów KD z komiksami Roty,Vicara,Rosy i Barksa? Nie wiem dlaczego skarżyliście się na mały popyt tych albumów,jak w Krakowie, Katowicach były nie do dostania?

Pytania o Kaczogrody padały wielokrotnie, wydaje się, że seria nie ma szans na reaktywację. Została masa tomów Kaczogrodu Marco Roty, wydawnictwo nie pozwoli sobie na ponowne straty zwłaszcza po niewypale serii Komiksy z Kaczogrodu. KzK były dostępne w Krakowie, sam widziałem jak tygodniami leżały na półce w kiosku - ale po ponad roku od wydania rzeczywiście ciężko je spotkać :) Na temat wydań specjalnych marudzimy redakcji w większość "pakietów" pytań do niej wysyłanych ale nie liczyłbym że coś się ukaże.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

GG: 0

Powrót do Forum dla niezarejestrowanych