Poszukuję gadżetu z Kaczora Donalda

Tu osoby niezarejestrowane mogą zadawać pytania użytkownikom forum.

Poszukuję gadżetu z Kaczora Donalda

Postprzez Przemek_07 » So mar 10, 2012 2:04 pm

Witam. W pewnym numerze Kaczora Donalda (rocznika i numeru niestety nie pamiętam) był dołączony gadżet - taki czerwony, przeźroczysty, prostokątny arkusz sztywnej folii. Służyło to do odrysowywania obrazków. Ta folia miała podstawkę. Kładło się to na obrazku, który chciało się przerysować, następnie kierowało na folię źródło światła a obrazek odbijał się na tej folii i się go przerysowywało. Jeśli ktoś pamięta o czym mówię i zna numer (i rocznik) KK, w którym ów gadżet się ukazał bardzo proszę o jego podanie. Ja kojarzę, że było to w przedziale 99-2001 ale pewności nie mam. A jeszcze lepiej jakby nadal ktoś to posiadał i chciał odsprzedać.
Pozdrawiam i liczę na pomoc! :donald:
Przemek_07

Re: Poszukuję gadżetu z Kaczora Donalda

Postprzez Pahan » N mar 11, 2012 7:05 pm

Prawdopodobnie chodzi Ci o "Mistrza rysunku" z numeru 25/1997. Fajny gadżet, do niedawna gdzieś miałem nawet swoją przedszkolną 'pracę' stworzoną za jego pomocą. :) Działał całkiem nieźle.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Arcer » N mar 11, 2012 8:03 pm

Nie pamiętam, żeby taki gadżet pojawił się później (a na pewno nie było go wcześniej), ale swój mam do tej pory w pudełku z prezentami z KD z lat 1995-2000. Niestety się porysował i nie działa tak jak niegdyś, a podstawka chyba się ułamała... Poszukaj bardzo grubej kolorowej folii w sklepie papierniczym, zadziała podobnie :).
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Przemek_07 » Pn mar 12, 2012 10:25 am

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi. Bardzo mi pomogliście. Sądziłem jednak, że to będzie trochę młodszy numer a tu taka niespodzianka - rok 1997 a ja pamiętam dokładnie jak tym gadżecikiem się bawiłem :D
@Arcer - ile bym dał, żeby zachowało mi się do dzisiaj takie pudełeczko ze skarbami z KK z tamtych lat :donald:
Przemek_07

Postprzez Alm » Wt paź 08, 2013 9:33 pm

A czy ktoś kojarzy - żółta gumowa proca w kształcie smoka z 2 skrzydełkami a jak się nią wystrzeliło w powietrze to spadała obracając się jak Helikopter lub Liść Klonu.
Stracilem ją coś koło 2002r.
Alm

Powrót do Forum dla niezarejestrowanych