KOPCIUSZEK

Tu osoby niezarejestrowane mogą zadawać pytania użytkownikom forum.

KOPCIUSZEK

Postprzez Maria » N sty 23, 2011 1:27 pm

Czy ktoś z Was posiada "Kopciuszka" Wydanie Specjalne na DVD? Chciałabym sie dowiedzieć, jaki tam jest dubbing: stary czy nowy? Tak naprawdę myślałam, że zrobiono tylko jeden - ten stary z 1950, ale na Wikipedii przeczytałam, że stworzony został nowy. Nie jestem pewna, czy to rzeczywiście prawda, w końcu na Wikipedii może być jakaś pomyłka i dlatego chcę sie upewnić. :wink:
Maria

Re: KOPCIUSZEK

Postprzez ewelina123 » Śr mar 09, 2011 3:51 pm

Z tego co mi wiadomo sa tylko z polskim dubbingiem nie lektorem 1950 roku. Mialam ta bajke na vhs gdzie byla wersja zdubbingowana. Tak samo jak i Ty poszukuje tej starej wersji z lektorem, lub zrodla, ale z tego co Mi wiadomo to podobno ma trafic na polki sklepow odnowiona stara, pelna werja klasyczna wlasnie z polskim lektorem nie dubingiem ktory jest naprawde tragiczny. Tylko wtedy musisz wydac troche kaski z tego co slyszalam okolo 150 - 200 zlotych wiec przygotuj sie wtedy finansowo :wink:
ewelina123

GG: 28343715

Postprzez Pahan » Śr mar 09, 2011 5:01 pm

Z lektorem była piracka wersja z lat 80./90. więc wątpię czy zostanie wydana na DVD. Natomiast rzeczywiście istnieje stary dubbing, sprzed kilkudziesięciu lat. :) Niestety, najprawdopodobniej wyjdzie ten najnowszy.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez RapunzelFlowerShine » Pt gru 30, 2011 9:44 am

Właśnie ten "stary" był w wydaniu na dvd. Nie zawsze w wikipedii jest napisana prawda, w tym przypadku nie ma dowodu na to że Kopciuszka dubbingowano dwa razy. Jest prawdopodobieństwo że w najnowszym wydaniu Kopciuszka zrobią nowy dubbing ale jak narazie nic o tym nie wiadomo. Trzeba będzie trochę poczekać, w końcu się okaże jak z tym jest.
RapunzelFlowerShine

GG: 20234718

Powrót do Forum dla niezarejestrowanych