Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Postprzez WDCmaniak » Wt mar 17, 2009 11:44 am

Jestem ciekaw co redakcja szykuje na okoliczności związane z 9 VI oprócz wspomnianych powyżej "Pigmy Indians". Co do KGD, to mam nadzieję że będzie to tomik albo Gottfredsona albo Murry'ego, ewentualnie Scarpy, twórcy nie do końca dobrze wypromowani (szczególnie Murry) w Polsce, czytałem z tego co pamiętam komiksy które znalazły się w I HoF Murry'ego, zasługują one na uwagę ;).

W Scarpie 2 jest jeden ciekawy komiks - http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL++116-AP - drugi z Fantomenem, nigdy go nie czytałem, ale wiele ludzi bardzzo go chwali, mam na niego ochotę.
WDCmaniak

GG: 0

Postprzez marek » Wt mar 17, 2009 3:22 pm

A ja mam nowe pytanko:
Czy coś ruszyło się w sprawie ponownego wydania Życia i czasów?

Takie pytanie na pewno kiedyś było, ale trochę czasu minęło i może poznamy jakieś nowe szczegóły.
marek

Postprzez Wojtas » Wt mar 17, 2009 4:57 pm

Dziwie sie, ze pada takie pytanie. Przeciez akurat Vicara w KD jest nieproporcjonalnie duzo w stosunku do innych twórców. W zasadzie co tydzien, dwa jest jakis Vicar.

Tu się akurat nie zgodzę, ostatnio w KD Vicara jest niezbyt wiele(w tym roku był tylko jeden jego komiks,w poprzednim też nie było ich dużo).Co tydzień, dwa to może był ale 4-5 lat temu.
Ostatnio edytowano So kwi 11, 2009 12:53 pm przez Wojtas, łącznie edytowano 1 raz
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez DONAld » Wt mar 17, 2009 5:36 pm

marek napisał(a):A ja mam nowe pytanko:
Czy coś ruszyło się w sprawie ponownego wydania Życia i czasów?

Takie pytanie na pewno kiedyś było, ale trochę czasu minęło i może poznamy jakieś nowe szczegóły.

Takie pytanie zadałem na spotkaniu z redakcją KD i dowiedziałem się, że ŻiCSM zostaną wydane w grudniu '09 i będą znajdować się tam te komiksy co poprzednio + jeszcze 10 dodatkowych. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie sprzedawny w jednym, czy w dwóch tomach.
Obrazek
DONAld
Kaczor o dwóch dziobach

Postprzez marek » Śr mar 18, 2009 10:54 pm

Jeszcze jedno pytanko, które mnie nurtuje :P

dlaczego często miniaturki okładek KD umieszczane w zapowiedzi następnego numeru różnią się od właściwej okładki? Najczęściej tylko małym szczegółem, np. napisem o prezencie, choć ostatnio nawet całą okładkę wymieniono.
marek

Postprzez Scarpomaniak » Pn mar 23, 2009 3:23 pm

Witam! To mój pierwszy post na forum!

1. Czy niektóre numery pojedyńcze mogą być 56 stronne (oczywiście z trochę wyższą ceną).
2. Numer MegaGiga "Mikołał i jego przypadki" to było połaczenie dwóch świątecznych numerów duński czy w tym roku mogliście by to zrobić z Mamutem albo wydawać co rok jako specjalny tomik Giganta.
3. Czy w Kaczorze Donaldzie bedzie więcej komiksów Murry'ego
4. W Danii w niektórych numerach są dodatki w Polsce nie znalazlo się w nich kilka komiksów Scarpy. Czy w Polsce mogły by być wydrukowane jako normalny komiks w numerze do pojedyczego numeru nadawały by się kod: S 68063 duński tytuł: og Bjørne-banden orginalny tytuł: The Watery Menace i kod: I AT 137-A tytuł duński: Den sladrende skarnbasse tytuł orginalny: Topolino e lo scarabeo informatore a do podwójnego kod: I TL 135-A tytuł duński: Amundsens talisman tytuł orginalny: Paperino e l'amuleto di Amùndsen.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Fergus » Pn mar 23, 2009 4:36 pm

Scarpomaniak napisał(a):4. W Danii w niektórych numerach są dodatki w Polsce nie znalazlo się w nich kilka komiksów Scarpy. Czy w Polsce mogły by być wydrukowane jako normalny komiks w numerze do pojedyczego numeru nadawały by się kod: S 68063 duński tytuł: og Bjørne-banden orginalny tytuł: The Watery Menace i kod: I AT 137-A tytuł duński: Den sladrende skarnbasse tytuł orginalny: Topolino e lo scarabeo informatore a do podwójnego kod: I TL 135-A tytuł duński: Amundsens talisman tytuł orginalny: Paperino e l'amuleto di Amùndsen.

Na prośbę P. Rutke nie wysyłam już pytań z serii: "Czy mógłby zostać wydany w Polsce komiks [tytuł]...?" (po prostu takowych było za dużo i nie mógł wszystkich wziąć pod uwagę).
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Scarpomaniak » Pn mar 23, 2009 4:49 pm

Zmiweniłem pytanie.
W Danii w niektórych numerach są dodatki w Polsce nie. Znalazlo się w nich kilka komiksów Scarpy. Czy w Polsce mogły by być wydrukowane jako normalny komiks w numerze niektóre z nich są około 20 stronne czyli takie, które by pasowały do jakiegoś z numerów.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Fergus » Pn mar 23, 2009 4:55 pm

No, tak... ale nie chodziło mi o formę pytania :) W ogóle nie moge go wysłać ponieważ proponujesz (w tym przypadku) wydanie komiksów: The Watery Menace, Topolino e lo scarabeo informatore, Paperino e l'amuleto di Amùndsen. Sorry, nie moge wysyłać żadnych pytań-propozycji.

Grzegorz Rutke napisał(a):Wraz z każdą kolejną porcją pytań otrzymuję coraz więcej sugestii dot. publikacji historyjek. Nie jestem w stanie brać ich pod uwagę ze względu na ich ilość i częstotliwość. Proszę zrobić we własnym gronie plebiscyt na – dajmy na to – 20 najbardziej oczekiwanych komiksów i przesłać je do mnie. Zorientuję się, które z nich możemy dostać z Danii, które z nich będą pasowały do naszych akcji tematycznych, itd. Tym sposobem może uda się kilka z nich opublikować.

Lista zostałą wspólnie ułożona i wysłana tydzień temu.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Postprzez Scarpomaniak » Wt mar 24, 2009 11:27 am

1. Czy w "Kaczorze Donaldzie" mogły by być też włoskie komiksy.
2. Czy zamiast czterech na rok numerów podwójnych mogłoby być pieć-sześć
Teraz te pytanie wg mnie jest dobrze ułożone bo to jest tego samego tybu co pytanie o Murry'ego
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gęgul » Wt mar 24, 2009 11:44 am

Scarpomaniak napisał(a):1. Czy w "Kaczorze Donaldzie" mogły by być też włoskie komiksy.
2. Czy zamiast czterech na rok numerów podwójnych mogłoby być pieć-sześć
Teraz te pytanie wg mnie jest dobrze ułożone bo to jest tego samego tybu co pytanie o Murry'ego

1. Włoskie komiksy są w: "Kaczogród", "Gigant", "MegaGiga", "Gigant Mamut", "Donald i spółka", "Komiksy z Kaczogrodu", "Kaczor Donald" a inne tylko w "Kaczogród" i "Kaczor Donald". Nie za dużo już ich?

2. Według mnie tyle wydań specjalnych wystarczy.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Kwalutek Kwaczak » Wt mar 24, 2009 12:40 pm

Gęgul napisał(a):2. Według mnie tyle wydań specjalnych wystarczy.

Moim zdaniem więcej wydań specjalnych to dobra rzecz. Tylko w numerze podwójnym może być komiks mający 32 strony czy więcej, a w liście Top 20 wysłanej do Pana Redaktora większość komiksów jest właśnie taka długa.
"Oszczędnością i pracą kaczki się bogacą"
Kwalutek Kwaczak

Postprzez Scarpomaniak » Wt mar 24, 2009 2:48 pm

Gęgul ale mi chodziło czteropaskowe komiksy włoskie które, nie mogą zostać upublikowane w Gigancie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Fergus » Pn mar 30, 2009 4:58 pm

1. Czy cos ruszylo sie w sprawie ponownego wydania Zycia i czasów?
Odp. Zostana wydane w grudniu. Beda powiekszone w stosunku do tego wydania, które bylo kiedys (ale jeszcze nie wiemy o które historie). Wciaz nie wiemy tez, czy bedzie to kilka tomików, czy wydanie zbiorcze.

2. Dlaczego czesto miniaturki okladek KD umieszczane w zapowiedzi
nastepnego numeru róznia sie od wlasciwej okladki?
Odp. Poniewaz po wyslaniu do drukarni okazuje sie, ze damy inna lub zmieniona nieco okladke kolejnego. Oczywiscie nie musze dodawac, ze staramy sie unikac takich zmian.

3. Czy niektóre numery pojedyncze moga byc 56 stronnicowe (oczywiscie z
troche wyzsza cena)?
Odp. Nie moga.

4. Czy w najblizszych KD bedzie jakis komiks Murry'ego?
Odp. W tych przygotowywanych obecnie (do 19/09) - nie.

5. Czy zamiast czterech na rok numerów podwójnych mogloby byc piec-szesc?
Odp. Raczej nie. Zreszta harmonogram wydan ustalany jest z bardzo duzym wyprzedzeniem (jeszcze w roku poprzednim).

6. Co z pomyslem o notkach o twórcach?
Odp. Na razie dunski Egmont skupil sie na akcji tematycznej i serii komiksów "Gdzie jest Donald" (u nas KD 20, 21, 22) i odpuscili wspomniana w pytaniu sprawe. Rozwazamy wykorzystanie gotowego materialu o 5 twórcach przygotowanego na wystawe (Ferioli juz byl), ale boje sie popelnic falstart. Potem mogloby sie okazac, ze to przygotowane w Danii góruje nad naszymi stronami chocby iloscia zaprezentowanych materialów graficznych.

I jeszcze informacja co do listy komiksów:

Sciagam materialy do Tralla La do KD 19. Sila rzeczy trzeba bedzie np. w lecie dac Return to Xanadu (to, co prawda spoza listy). Mam tez zaklepane materialy do:
The Guardians Of The Lost Library
The Incredible Shrinking Tightwad
Wymienione historyjki planuje dac jesienia, poniewaz ze wzgledu na Pygmy Indians z KD 16-17, bedzie tez trzeba dac The War of Wendigo. A nie mozemy publikowac tak dlugich historyjek w tak duzym nagromadzeniu.

Pozdrawiam

--------------------------------------------------------------------------------------

Numer MegaGiga "Mikołał i jego przypadki" to było połaczenie dwóch świątecznych numerów duński czy w tym roku mogliście by to zrobić z Mamutem albo wydawać co rok jako specjalny tomik Giganta.

Kolejne pytanie w którym nie wiadomo do końca o co chodzi. Skoro już wysyłacie pytanie to możnaby poświęcić chwilkę, żeby porządnie je ułożyć i sprawdzić dwa razy czy nie ma literówek i błędów ortograficznych. Musi być jasno i konkretne. :roll:
Fergus

Postprzez Mateusssz » Pn mar 30, 2009 5:42 pm

Tak! Fantastyczne odpowiedzi! Szkoda jedynie, że nie będzie Murryego i tych notek - w końcu trochę klasyki każdemu by się przydało. Ciekawi mnie jeszcze, co to jest "Gdzie jest Donald"...
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy