Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Postprzez Mateusssz » Pt sie 01, 2008 11:56 am

Mi też to chodziło po głowie z Gigantami :D

Moje pytanie:
Czy z okazji urodzin czasopisma/jakiejś postaci jest możliwość zaproszenia rysownika (np. Flemming Andersen, Marco Rota, Vicar czy Don Rosa)?
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez Danielburg » Pt sie 01, 2008 1:15 pm

Fajnie by było :) . Rozważają ponowne wydanie ŻiCSMK, więc mogliby go wydać w twardej okładce, z jakimiś tekstami, dodatkowymi historyjkami i zdjęciami Dona i jeszcze zaprosić do Polski samego Dona Rosę, który mógłby
podpisywać to dzieło swoim autografem :) . Albo chociaż z okazji rocznicy mogliby przynajmniej zaprosić Marco Rotę lub Vicara, jeśli to chociaż jest możliwe...
Danielburg

Postprzez Fergus » Śr sie 13, 2008 9:55 am

1. Czy jesli ZiCSMK zostanie ponownie wydany ,to zostana wydane razem z nimi "Sharpie of Culebra Cut" i "Wiezien Doliny Bialej Smierci?
2. Czy ZiCSMK bedzie wydany w twardej okladce?
3. Kiedy to nastapi?
4. Czy zostana takze zreprintowane "Komiksy z Kaczogrodu" Rosy?

Odp. Wspomnialem zaledwie, ze czynimy przymiarki do wydania "Zycia", a Panstwo juz oczekuja konkretnych informacji na temat ksztaltu publikacji. W tym momencie nie jestem w stanie odpowiedziec na zadne z tych pytan.

5. Czy istnieje mozliwosc dolaczenia dodatkowej ksiazeczki z komiksami w charakterze gratisu do KD? Na przyklad ze zbiorem kilku(nastu) krótkich komiksów Gottfredsona lub Taliaferro? Nie chodzi mi o nic wielkiego, kilkanascie, do 30 stron plus moze jakis maly artykul? Bylo juz kilka takich gratisów i... mysle, ze warto rozwazyc dodawanie takich
prezentów, które nie trafia od razu do kosza.

Odp. Nie wykluczamy takiej mozliwosci. Jednak zabawka, która dla Panstwa jest sola w oku bardzo stymuluje sprzedaz. A, jak wspominalem, koszty produkcji KD sa zbyt wysokie, zeby tygodnik mógl funkcjonowac jako pismo niszowe.

6. Czy w Kaczej Poczcie beda jakies inne prezenty niz Kaczogród Dona
Rosy, czy tez ich pózniej wcale nie bedzie?

Odp. Pozostalych Kaczogrodów zostaly nam juz sladowe ilosci, wiec dajemy ten Rosy, bo jego jeszcze troche mamy. Z czasem z cala pewnoscia zastapimy go innym tytulem.

7. Czy istnieje szansa wprowadzenia w niedalekiej przyszlosci
prenumeraty disnejowskich czasopism? Mozliwosc zakupu KD po obnizonej cenie i/lub szansa na otrzymanie unikalnego gadzetu wydaje sie byc dobra forma nagrodzenia najwierniejszych czytelników.

Odp. Nie ma takiej mozliwosci.

8. Pierwszy przyszloroczny tom "Giganta" bedzie jednoczesnie 100. w
serii. Czy zostanie to w jakis sposób uczczone?

Odp. To pytanie winno byc skierowane do redaktor Giganta. A ta akurat jest na urlopie.

9. Czy z okazji urodzin czasopisma/jakiejs postaci jest mozliwosc
zaproszenia rysownika (np. Flemming Andersen, Marco Rota, Vicar czy Don Rosa)?

Odp. Na jubileusz KD prawdopodobnie przyjedzie do Polski jeden z rysowników. Ale raczej zaden z wymienionych przez Pana.

10. Czy mozliwe jest wydanie jednego z numerów KD w formie podobnej do tej z lat 1995-97? Mam na mysli ogólny ksztalt dzialów, graficzna strone pisma (okladka w starym stylu - jest jeszcze sporo niewydanych, np. ze skandynawskich wydan tygodnika z polowy lat 90.) i uklad tematyczny ("Zawsze smieszne", "Zgadywanki i zagadki", "Klub detektywa Myszki Miki: Detektywi w akcji"). Mysle, ze jeden taki numer eksperymentalny zaskoczylby czytelników i sklonil do poszukiwan informacji na temat dawnego ksztaltu pisma. Nie mówie tu juz o rezygnacji z gadzetu (który najwyrazniej jest najbardziej stalym elementem pisma ), ale o jednorazowym uzyciu starego logo pisma i tytulów dzialów (oraz czcionek z dawnych napisów "extra", "Krzyzówka" itd.).

Odp. KD jest pismem licencyjnym i wszelkie powazne zmiany (szata graficzna, zakres tematyczny) musza byc akceptowane przez Disneya. To zbyt zlozony i czasochlonny proces, zeby uruchamiac go w celu wydania numeru wspominkowego.

------------------------------------------------------------------------------------------

PS. Razem z ostatnim pytaniem, podesłałem też link do tego tematu.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Spooky » Śr sie 13, 2008 11:17 am

Szkoda, ze nie ma możliwości ukazania się KD w starej wersji :(. Dlatego prosiłbym o zadania takiego pytania:

Czy jest szansa aby w jakimś wydaniu rocznicowym "Kaczora Donalda" (np.: na 15-lecie) do czasopisma została dołączona płyta ze skanami najważniejszych wydań KD (np.: 1 nr, 100 nr, z największym nakładem itp.). Myślę, że wielu fanów, zwłaszcza tych starszych, z radością przyjęłoby taki prezent zamiast zabawki. Poza tym młodsi mogliby zobaczyć jak kiedyś wyglądało ich kochane czasopismo.
Wpadłem na ten pomysł kiedy pewno pismo o grach komputerowych dołączyło na płytce kilka skanów starych wydań.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że dołączenie takiej płytki to poważne przedsięwzięcie jednak wydaję mi się, że pismo sprzeda się wtedy bardzo dobrze i każdy będzie zadowolony .
Bardzo proszę o rozważenie tej propozycji i o odpowiedź.
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Re: Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Postprzez Mateusssz » Cz sie 14, 2008 6:35 pm

A mi jest smutno, że żaden z lepszych rysowników nie przyjedzie do Polski...
Mateusssz

Postprzez Wojtas » Pt sie 15, 2008 11:24 am

Bez przesady! Jest dużo dobrych rysowników. Zawsze może przyjechać Ferioli, Rodriques albo Jippes...
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Pahan » Pt sie 15, 2008 12:13 pm

A jeśli przyjedzie Bernardo? :wink:

Tak na serio, to jak dla mnie, wszyscy są mile widziani. :)
Pahan

Postprzez Lone Star » Pt sie 15, 2008 2:46 pm

Dobrze że w ogóle ktoś przyjedzie ;)
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez Mateusssz » Pt sie 15, 2008 2:49 pm

Jakby jeszcze Jippes przyjechał to i ja do Wa-wy bym się karnął - ale w innym wypadku nie.
Mateusssz

Postprzez fantomen » N sie 17, 2008 2:41 pm

Wydacie kiedyś jakiś odcinek z serii paperinik new adventures. Było coś takiego wydane parę lat temu w "komiksach z kaczogrodu" ale to tylko jeden numer z kilkudziesięciu.
fantomen

Postprzez Fergus » Wt sie 26, 2008 8:30 am

Dziś chciałem wysłać kolejne pytania, ale jak narazie są tylko 2 :-) (więc jeśli ktoś ma jeszcze jakieś proszę pisać)
Jutro rano wysyłam.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez WDCmaniak » Wt sie 26, 2008 8:57 am

Ja powtórzę pytanie Gigomaniaka. Kiedy planowane jest wydanie "Fireman Mickey" i "The Mail Pilot"?
WDCmaniak

Postprzez Spooky » Wt sie 26, 2008 9:17 am

To ja bym prosił o zadanie jeszcze tych pytań:

1. Czy planujecie jakieś zmiany na waszej stronie internetowej i częstsze jej uaktualnianie (kaczordonald.pl)?
2. Jakie dokładnie przyczyny powodują nieustanny wzrost ceny "Kaczora"?
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Mateusssz » Wt sie 26, 2008 9:23 am

1. Czy jest możliwe jakieś wydanie specjalne ale z komiksami na 4 panele? Np. na święta?
Mateusssz

Postprzez WDCmaniak » Wt sie 26, 2008 9:30 am

Ale komiksy w KD są wydawane w 4 rzędach na stronę... W gigancie są w trzech, mógłbyś sformułować pytanie inaczej?
WDCmaniak

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy