Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Postprzez mentor » Śr lip 16, 2008 10:45 pm

Widać, że pan Rutke bardzo się o nas troszczy i chwała mu za to :) Naprawdę się cieszę z "The Island of The Menehunes". W końcu dłuższa historyjka...

A gdy się dowiedziałem, że redakcja wyda "King Scrooge the First" to najpierw pomyślałem, że to komiks Rosy :) Bo Rosa narysował historyjkę podobną tytułem (nie pamiętam jednak dokładnej nazwy).

No i za tydzień w KD Barks! :)
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Mateusssz » Cz lip 17, 2008 7:45 am

Może chodzi ci o "His Majesty, McDuck"?
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez mentor » Cz lip 17, 2008 5:00 pm

Właśnie :) Tytuł skojarzył mi się z tym komiksem, bo tam Sknerus też był "królem". Dzięki :)
Story in a game is like a story in a - movie. It's got to be there, but it's not important.
~John Carmack
mentor
(dawniej kaczorex)

Postprzez Wojtas » Cz lip 24, 2008 8:46 am

Fergus napisał(a): Aha, "Siewca deszczu" to będzie chyba "The Master Rainmaker" (wczesniej pt. "Deszcz pieniędzy")

Chyba że "Zaklinacz deszczu" z KD 34/1998. Wolałbym chociaż wątpie, że tak będzie.
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Arcer » Cz lip 24, 2008 6:34 pm

Wojtas napisał(a):
Fergus napisał(a): Aha, "Siewca deszczu" to będzie chyba "The Master Rainmaker" (wczesniej pt. "Deszcz pieniędzy")

Chyba że "Zaklinacz deszczu" z KD 34/1998. Wolałbym chociaż wątpie, że tak będzie.
Nazwa jednak wyraźniej sugeruje ten pierwszy komiks. Czas pokaże.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Spooky » Cz lip 31, 2008 11:15 am

Właściwie to nie jest pytanie , a propozycja... Bardzo ciekawa propozycja :D

Czy jest szansa aby w jakimś wydaniu rocznicowym "Kaczora Donalda" (np.: na 15-lecie) do czasopisma została dołączona płyta ze skanami najważniejszych wydań KD (np.: 1 nr, 100 nr, z największym nakładem itp.). Myślę, że wielu fanów, zwłaszcza tych starszych, z radością przyjęłoby taki prezent zamiast zabawki. Poza tym młodsi mogliby zobaczyć jak kiedyś wyglądało ich kochane czasopismo.
Wpadłem na ten pomysł kiedy pewno pismo o grach komputerowych dołączyło na płytce kilka skanów starych wydań.
Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że dołączenie takiej płytki to poważne przedsięwzięcie jednak wydaję mi się, że pismo sprzeda się wtedy bardzo dobrze i każdy będzie zadowolony :).
Bardzo proszę o rozważenie tej propozycji i o odpowiedź.
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Postprzez Mateusssz » Cz lip 31, 2008 11:25 am

Moje jedno pytanko: Czy w Kaczej Poczcie będą jakieś inne prezenty niż Kaczogród Dona Rosy, czy też ich później wcale nie będzie?
Mateusssz

Postprzez Mateusz Kubiak » Cz lip 31, 2008 1:46 pm

O płycie też już myślałem, ale zapomniałem o nią zapytać. Fakt taka płyta przydałaby się, ale raczej nie liczę, że znajdzie się na niej cały rocznik Kaczora Donalda, jeśli już byłoby to około 5 numerów. Myślałem także o tym aby wydano (także w jakąś rocznicę) jakieś wydanie specjalne Kaczora Donalda (jeden numer) przypominający jak wyglądało czasopismo np. 10 lat temu mający na celu "przypominający młodszym czytelnikom jak kiedyś wyglądał wasz Kaczor", a tak dokładniej różniłby się tylko ceną (tego nie da się zmienić). Byłby ten sam "wasz komputer" (wersja z lat 1994-1998), najkrótszy komiks Kaczora Donalda, kartonowy prezent, 10- stronicowy komiks Barksa (nie chodzi mi o reprint), dawny styl "Figli figlarzy" i reszta. Ach to by było coś wspaniałego. :D
Mateusz Kubiak
Ostatni z klanu McKwaczy

Postprzez Mateusssz » Cz lip 31, 2008 2:16 pm

A ja się posunę jeszcze dalej - konkurs z pięknie oprawionymi wszystkimi KD bez gadżetów jako nagroda... Ach, jakby było pięknie... Można by się było zapytać.
Mateusssz

Postprzez Danielburg » Cz lip 31, 2008 2:29 pm

Coś mi się nie wydaje, by redakcja stworzyła takie super kolekcjonerskie
wydania, albumy itd., gdyż trafiłyby do wąskiej grupy miłośników disneyowskiego komiksu. W Polsce jest bardzo mało osób interesujących się
komiksem disneyowskim. Np. u mnie w Empiku Kaczogrody leżały na półkach
może rok, i prawie nikt ich nie kupował... może oprócz mnie :) .
Danielburg

Postprzez Mateusssz » Cz lip 31, 2008 2:32 pm

W sumie wszyscy którzy tak na poważnie interesują się Disneyem są zarejestrowani na tym forum :? Co do tego wydania - to ma być nagroda, np. za rysunek czy za zgadywanie informacji...
Mateusssz

Postprzez Arcer » Cz lip 31, 2008 3:26 pm

Fantastyczny pomysł! Jeden numer całkowicie w wydaniu "old-schoolowym" mocno namieszałby w głowie wielu młodym, stałym czytelnikom. Dokładnie taki w stylu z lat 1995-97, z "waszym komputerem", "Zgadywankami", "Zawsze Śmieszne" i innymi działami w tej koncepcji graficznej.

Stąd moje oficjalne pytanie do redakcji:
Czy możliwe jest wydanie jednego z numerów KD w formie podobnej do tej z lat 1995-97? Mam na myśli ogólny kształt działów, graficzną stronę pisma (okładka w starym stylu - jest jeszcze sporo niewydanych, np. ze skandynawskich wydań tygodnika z połowy lat 90.) i układ tematyczny ("Zawsze śmieszne", "Zgadywanki i zagadki", "Klub detektywa Myszki Miki: Detektywi w akcji"). Myślę, że jeden taki numer eksperymentalny zaskoczyłby czytelników i skłonił do poszukiwań informacji na temat dawnego kształtu pisma. Nie mówię tu już o rezygnacji z gadżetu (który najwyraźniej jest najbardziej stałym elementem pisma :) ), ale o jednorazowym użyciu starego logo pisma i tytułów działów (oraz czcionek z dawnych napisów "extra", "Krzyżówka" itd.).

Zdaję sobie sprawę, że pytanie to jest nieco wyrwane z kontekstu, więc może prześlij też od razu link do całej strony, by p. Rutke mógł zapoznać się z dyskusją na ten temat.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Mateusz Kubiak » Cz lip 31, 2008 3:35 pm

Ciekawe co by tylko dać na ostatnią stronę? Zawsze był tam dział "Za dwa tygodnie", można by tam dać opis następnego zwykłego numeru Kaczora Donalda, lub też fikcyjny opis, ale to chyba raczej odpada.
PS: Cieszę się , że mój pomysł wreszcie się komuś spodobał.
Mateusz Kubiak
Ostatni z klanu McKwaczy

Postprzez Arturro » Cz lip 31, 2008 3:53 pm

Mateusssz napisał(a):A ja się posunę jeszcze dalej - konkurs z pięknie oprawionymi wszystkimi KD bez gadżetów jako nagroda... Ach, jakby było pięknie... Można by się było zapytać.

Według mnie bardzo fajny pomysł, coś w stylu takieg grubego wydania ala encyklopedia sprzed ładnych paru lat podczas zakładania klubów KD. Można by w środku zgromadzić tylko i wyłącznie same komiksy ( np Barksa, Roty, Rosy, Scarpy itd, nawet te wydane na początku istnienia KD). Tylko jest problem z opłacalnością czegos takiego. Redakcja na pewno nie podjęłaby się takiego przedsięwzięcia jakby nie miała w tym zysku. Pomóc mógłby dobrze zorganizowany konkurs który trwałby przypuścmy przez kilka numerów KD. A żeby Redakcja miała z tego zyski mógłby być to konkurs sms :) . W stylu przysyłajcie odpowiedzi sms-ami, większa liczba zgłoszeń- większa szansa na wygraną ( pomysł z smsa-ami tylko i wyłacznie dlatego że redakcja miałaby wtedy z tego zysk i mogłaby ufundować kilka takich ładnie oprawionych "kaczych encyklopedii") Jak wiadomo kazdy dzieciak ma dziś komórke i nie szkoda byłoby mu wydac te 1,22 na smsa. To tak ode mnie, troszke mnie poniosło :D
Arturro

Imię: Artur

Postprzez lis » Cz lip 31, 2008 8:52 pm

Od dawna chodziły mi po głowie te dwa pytania:

1. Czy istnieje szansa wprowadzenia w niedalekiej przyszłości prenumeraty disnejowskich czasopism? Możliwość zakupu KD po obniżonej cenie i/lub szansa na otrzymanie unikalnego gadżetu wydaje się być dobrą formą nagrodzenia najwierniejszych czytelników.

2. Pierwszy przyszłoroczny tom "Giganta" będzie jednocześnie 100. w serii. Czy zostanie to w jakiś sposób uczczone?
Ostatnio edytowano So sie 09, 2008 8:01 am przez lis, łącznie edytowano 1 raz
lis
administrator

GG: 3889388

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy