Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Postprzez Mateusssz » Pn lip 14, 2008 6:53 pm

Moje dwa pytanka:

1. W jakim numerze będzie wydane "Sharpie of Culebra Cut"?
2. Czy jest możliwość reprintu KzK (szczególnie I i III tom) i Sknerusa choćby nawet bez zmian? Nie chodzi mi o wydanie, tylko czy da się to zrobić.

Pewnie drugim pytaniem rozpętam "burzę" wśród użytkowników starszych którzy mają te komiksy a młodszymi, którzy ich nie mają. Zadałem to pytanie, ponieważ na allegro porządny zestaw bez przesyłki kosztuje bagatela 130 zł!
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz
GG: 0

Postprzez Arcer » Pn lip 14, 2008 7:34 pm

Może nie burzę, ale na pewno poruszenie. Skąd taka kwota? Rozumiem, że masz na myśli poszukiwaczy łatwego zarobku, którzy spekulując cenami, sprzedają całe komplety. Ale czy to konieczne? Wystarczy się rozejrzeć po kilku aukcjach i starać się uzbierać komplety stopniowo, a oprócz tego, pytać sprzedawców (szczególnie oferujących komiksy w aukcjach z prymitywnym opisem :lol:) o inne komiksy Disneya - ja w ten sposób zawsze trafiałem na najlepsze rodzynki, o których w treści aukcji nie było ani słowa. Najlepsze jest to, że tacy ignoranci nie wiedzą, ile można żądać za takie komiksy i sprzedają za śmieszne pieniądze. Widać to szczególnie po tym, że w spisach numerów KD przez swoje gapiostwo podają numery świąteczne jako numery z roku kolejnego (np. nr "17-18/95", "40-41/98").
Arcer
el moderatoro

Postprzez Mateusssz » Wt lip 15, 2008 7:50 am

W sumie racja, nie pomyślałem o zapytaniu o nie ;). Ale i tak lepiej mieć pięknie wydrukowany, czyściutki i bez zagięć komiks niż bez spisu treści, kilku rogów i pobrudzony jagodami, trawą, keczupem i ziemią.
Mateusssz

Postprzez Fergus » Wt lip 15, 2008 8:33 am

Ja kupiłem swoje tomy po 12zł/sztuka. Stan idealny, bez zagięć, baz plam :-) Ale to prawda, że fajnie by było gdyby puscili jeszcze raz Życie i Czasy, w ładniejszym wydaniu, może z jakimiś artykulikami...

Co do samego pytania: zadałeś takie samo raptem 3 miesiące temu. Odpowiedź była negatywna.
Tak więc odrzucam.

Chyba czas najwyższy wysłać pytania, a jest ich niewiele, bo tylko...dwa. Poczekam jeszcze kilka godzin, i dziś wieczorem wysyłam.
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez WDCmaniak » Wt lip 15, 2008 9:11 am

"Życie i Czasy Sknerusa McKwacza" to jedna z najlepszych disneyowskich serii. Polskie tłumaczenie (przynajmniej pierwszych 12 rozdziałów) pozostawia bardzo wiele do życzenia, więc IMHO reprint by się przydał.
Tylko dwa pytania. To ja coś dopiszę :D.
1. Czy wszystkie komiksy są kolorowane w Danii?
WDCmaniak

Postprzez Lone Star » Wt lip 15, 2008 10:19 am

Może jak nie będą chcieli zrobić reprintu to zrobimy jakąś petycje ? :D Bo na serio by się przydał.
1. Wiele osób nie ma tego komiksu.
2. Mogliby zrobić jakieś wydanie specjalne za 20 zł i dodać jeszcze np. jakieś notatki o Sknerusie i jego życiu itp.
3. Tak jak wspomniał WDCmaniak polskie tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia.
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez Gigomaniak » Wt lip 15, 2008 6:33 pm

A ja mam takie pytanie związane zresztą z pytaniem Mateusssza:
Czy jest zamiar wydania wszystkich Kaczogrodów wydanych w Danii(w tym tomy Dona Rosy z serią o życiu i czasach Sknerusa)?
Gigomaniak
Gość z PG-ku :D

Postprzez Mateusssz » Wt lip 15, 2008 6:56 pm

Hmm, byle by były odstępy czasowe - jak bym musiał kupować 5 książek każda po 30 zł w ciągu miesiąca to bym poszedł z torbami.
Mateusssz

Postprzez Fergus » Śr lip 16, 2008 11:50 am

Wysłałem to co było i już są odpowiedzi + coś ekstra :D

1. Która wersja "King Scrooge the First" bedzie opublikowana? Z
rysunkami Strobla czy Jippesa (w/g Inducks przerysowal juz ten komiks)?

Odp. Daana Jippesa.

2. W jakim numerze bedzie wydane "Sharpie of Culebra Cut"?

Odp. Dokladnie jeszcze nie wiem. Bedzie to listopad lub grudzien.

3. Czy wszystkie komiksy sa kolorowane w Danii?

Odp. Nie wszystkie.

4. Czy jest zamiar wydania wszystkich Kaczogrodów wydanych w Danii(w tym tomy Dona Rosy z seria o zyciu i czasach Sknerusa)?

Odp. Jak Panstwo zauwazyli, od dluzszego czasu zamrozone jest wydanie HOF Roty. W tej chwili raczej nie ma co dywagowac nt. kolejnych. Natomiast rozwazamy wznowienie "Zycia i czasów...". Uprzedze kolejne pytania - robilibysmy je od podstaw, a wiec bylby tez nowy przeklad.

I jeszcze podaje wykaz ciekawszych komiksów w drugiej polowie lata i na jesieni:
32 - "Siewca deszczu" Barksa (juz kiedys byl, ale chyba wart przypomnienia)
34 - "Barka zwana Arka" (Hark, Hark The Ark) Barksa
35-36 - "Island Of The Menehunes" (32 str. - tez Barks)
37 - "The Big Flying Model" z rysunkami Roty oraz "Camp Councelor" Barksa
38 - "King Scrooge The 1st"
41 - "Brave New World" Roty

-------------------------------------------------------------------------------------

Według mnie bardzo dobre wiadomości - piąty dłuższy komiks Barksa (powyżej 20 stron) i drugi powyżej 30 stron! :D No i jeszcze kilka krótszych (do części z nich Barks napisał tylko scen.) Aha, "Siewca deszczu" to będzie chyba "The Master Rainmaker" (wczesniej pt. "Deszcz pieniędzy") ale są to tylko moje przypuszczenia :roll:

Kolejne odpowiedzi najwcześniej 10 sierpnia. Mamy w końcu wakacje :-)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Postprzez Mateusssz » Śr lip 16, 2008 1:28 pm

Co do pytania czwartego jestem troszkę niezadowolony, ale już dodatkowe informacje są fantastyczne! Nareszcie trochę Wujka Carla! Teraz pewnie twoja ramka "Za niedługo wydane zostaną" troszkę się rozrośnie ;)

EDIT: Muahahaha! Tylko niech szybciej to rozważają, bo nie wiem czy kupić na allegro czy czekać na nowy przekład!
P.S. Ja jakiś jasnowidz jestem czy co :D
Ostatnio edytowano Śr lip 16, 2008 2:50 pm przez Mateusssz, łącznie edytowano 1 raz
Mateusssz

Postprzez Lone Star » Śr lip 16, 2008 2:47 pm

G.Rutke napisał(a):Natomiast rozwazamy wznowienie "Zycia i czasów...".
:D :D :D :D :D :D :D :D :D
Pozdrawiam, Lone Star
“Tajemnicą długiego życia jest czerpanie przyjemności ze swej pracy.” Carl Barks
“Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today.” James Dean
Pierwsza polska strona o Flintstonach
Lone Star
Fan Barksa

Imię: Artur

Postprzez Fergus » Śr lip 16, 2008 2:52 pm

Już się rozrosła :D
BTW Prawidłowa nazwa ramki to: "Już wkrótce" ("Za niedługo wydane zostaną" brzmi według mnie trochę dziwnie, poza tym po co tak przedłużać :-)).
Fergus

Postprzez Gigomaniak » Śr lip 16, 2008 4:11 pm

Ulala... Ale tego będzie :D Tylko czy mi starczy na to wszystko pieniędzy... Oby :)
Gigomaniak
Gość z PG-ku :D

Postprzez Mateusssz » Śr lip 16, 2008 5:39 pm

Moje pytania:
1. Czy jeśli ŻiCSMK zostanie ponownie wydany ,to zostaną wydane razem z nimi "Sharpie of Culebra Cut" i "Więzień Doliny Białej Śmierci?
2. Czy ŻiCSMK będzie wydany w twardej okładce?
3. Kiedy to nastąpi?
4. Czy zostaną także zreprintowane KzK Rosy?
Mateusssz

Postprzez Humperdink » Śr lip 16, 2008 5:46 pm

Moje pytanie:
Czy istnieje możliwość dołączenia dodatkowej książeczki z komiksami w charakterze gratisu do KD? Na przykład ze zbiorem kilku(nastu) krótkich komiksów Gottfredsona lub Taliaferro? Nie chodzi mi o nic wielkiego, kilkanaście, do 30 stron plus może jakiś mały artykuł? Było już kilka takich gratisów i... myślę, że warto rozważyć dodawanie takich prezentów, które nie trafią od razu do kosza.
Powiało grozą?
Humperdink

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy