Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Pytania do redakcji KD (zanim napiszesz - przeczytaj!)

Postprzez Arcer » Wt kwi 08, 2008 6:55 pm

Aby nie robić bałaganu w temacie o komiksach Dona Rosy, wszelkie pytania do redakcji Kaczora Donalda (także o innych rysowników i ich komiksy) proszę zadawać w tym temacie. Omówimy je w tym topiku i dopiero po "ociosaniu" zostaną wysłane do redaktorów prowadzących. Jak wiemy, chodzi o nieprzysparzanie dodatkowej, niepotrzebnej pracy redakcji, bo ta może skutkować obniżeniem poziomu pisma.

Odnośniki do odpowiedzi p. Rutke z pierwszego roku naszej "współpracy" z redakcją ułożone chronologicznie według tematów pytań są zamieszczone w poście Semmko, o tutaj.
Ostatnio edytowano Śr kwi 09, 2008 6:13 am przez Arcer, łącznie edytowano 1 raz
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez lis » Wt kwi 08, 2008 7:21 pm

Oczywiście.

Moje pytania:
1. Poprzednio moje pytanie zostało zignorowane; po części zapewne z powodu nawałnicy maili od moich Kolegów z forum, ale również chyba ze względu na zastosowaną przeze mnie formę pompatycznego apelu, w którym meritum musiało było się niechybnie zakamuflować. Tym razem walę więc prosto z mostu: skoro będzie tyle komiksów Rosy, to czy jest szansa na więcej "barksów"? Tych *naprawdę* długich?

2. Czy do KD muszą być dołączane sztuczne kupy?
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Arcer » Wt kwi 08, 2008 8:44 pm

Tak przy okazji: warto byłoby umowić się z redakcją, by w zamian za spokój z naszej strony (tj. nieprzysyłanie niestworzonej ilości maili) udzielała rzetelnej odpowiedzi na wszystkie pytania, bez nabierania wody w usta, jak to się dzieje z niektórymi pytaniami na nast.pl. Bardzo jestem ciekaw riposty na pytanie o "kupę". A jeszcze bardziej mnie ciekawią dłuzsze komiksy Barksa, bo jak dotąd w Polsce wydano tylko 3 jego komiksy dłuższe niż 10 stron.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Fergus » Wt kwi 08, 2008 8:51 pm

Racja. Też zastanawiam się, czy pytanie o "kupę" nie będzie zignorowane ;-) Za chwilkę wyślę e-maila do P. Grzegorza i wyjaśnię dokładnie w jaki sposób pytania będą zadawane, (tzn. seria pytań w jedym mailu, mniej więcej co dwa, trzy tygodnie, zresztą to zalezy od ilości pytań) a także delikatnie przedstawię nasze "wymagania" :-)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Arcer » Śr kwi 09, 2008 1:45 pm

Pytanie ode mnie:

W odpowiedzi na pytanie któregoś z czytelników napisaliście, że redakcja sama decyduje o tym, jakie okładki dostaną wydawane komiksy (mam na myśli KD). Czy jednak macie w tym całkowicie wolną rękę, czy też musicie wybierać okładki z jakiejś ograniczonej puli? Większość okładek w KD w ostatnich latach pochodzi z niemieckiego Micky Mausa, co więcej, często powtarzają się, nawet już po kilku miesiącach od poprzedniego wydania.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Mateusssz » Śr kwi 09, 2008 5:42 pm

Ja zapytałem o ponownym wydaniu Sknerusów - ale takie I i III KzK oraz Sknerus, Więzień Doliny Białej Śmierci i Sharpie of Culebra Cut :)
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Postprzez Fergus » Pt kwi 11, 2008 7:13 am

Moje pytanie:

W odpowiedzi na jednego z maili napisał Pan, że wyda kilka numerów KD na lepszym piapierze na próbę. Jak na razie został wydany tylko jeden taki egzemplarz: 11/08r. Kolejne numery sa już drukowane na starym, gorszym piapierze. Czy tak już zostanie?
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Postprzez fantomen » Pt kwi 11, 2008 2:07 pm

Czy planujecie jakieś wydania specjalne kd w wakacje?
fantomen

Postprzez Wojtas » Pt kwi 11, 2008 3:30 pm

Ja się spytałem czy opublikują w KD takie komiksy Barksa jak:"Back to Klondike" czy "Christmas on Bear Mountain".
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez esio » Pt kwi 11, 2008 6:09 pm

Wy nie macie "ja się spytałem" w tym temacie, tylko podawac Fergusowi pytania które on jako przedstawiciel forum przedstawi redakcji. Proste zasady, no nie?
użytkownik przechodzi kryzys kaczkofaństwa
esio

Postprzez Mateusssz » Pt kwi 11, 2008 6:18 pm

Oj, chodzi oto, by ktoś się ponownie nie zapytał o to samo, jednak jednym z celów jest tak jak napisałeś by Fergus wysłał cały duży list a nie 40 małych z tym samym pytaniem :)

No chyba, że się mylę :)
Mateusssz

Postprzez Fergus » Pt kwi 11, 2008 6:32 pm

Mateusssz napisał(a):Oj, chodzi oto, by ktoś się ponownie nie zapytał o to samo

A otrzymałeś odpowiedź? Jeśli tak opublikuj ją, bo może inni też będą ciekawi, a po co mają pytać o to samo? Skoro juz jeden z forumowiczów odpowiedź zna...

Jesli nie, pewnie jej już nie dostaniesz (zazwyczaj P. Grzegorz odpowiada w przeciągu 1-2h, a na następny dzień to już max.). Wtedy warto zapytać jeszcze raz, podając treść pytania w tym wątku w odpowiedniej formie.
Fergus

Postprzez Mateusssz » Pt kwi 11, 2008 6:51 pm

No niestety nie odpowiedział :( Mimo, że pytanie było już odpowiednio napisane i na temat to nic... Jeszcze raz napiszę do niego - a co! :)
Mateusssz

Postprzez Fergus » Pt kwi 11, 2008 7:09 pm

Mateusssz napisał(a):Jeszcze raz napiszę do niego - a co! :)

Chyba nie zrozumiałeś sensu zakładania tego wątku. Istnieje on po to, żeby zadawać tutaj pytania do redaktora naczelnego KD Grzegorza Rutke, które potem ja mu prześlę i "opublikuję" tutaj odpowiedź. Wysyłanie jakichkoleiwek prywatnych maili jest bezsensowne, poza tym niszczy tylko dobre imę DP, wobec redakcji. Zobowiązaliśmy się przecież, żeby nie "zadręczać" pojedynaczymi mailami i pytaniami do P. Grzegorza a wysyłać je w jednej partii co pewien dłuższy okres czasu.
Fergus

Postprzez Mateusssz » Pt kwi 11, 2008 7:40 pm

Ah rzeczywiście (ale wpadka) :oops: Całe szczęście, że jeszcze nie wysłałem emaila.
To więc mam prośbę jakbyś mógł zapytać ty ponownie
Mateusssz

Następna strona

Powrót do Komiksy