Kaczki vs. Myszy

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Postprzez Fergus » Pt sty 18, 2008 5:28 pm

Ale są wyjątki. Do komiksu z Mikim także da się napisać świetne scenariusze, przykłady: Scarpy, Gottfredsona, Ericksona. Do historyjek tych scenarszystów (i w dwóch pierwszych wypadkach także rysowników) czasem trudno mi znaleźć historyjki lepsze ;-)

Ale zgodzę się, że większość scenariuszy z Mikim, są czasem nudnawe ;-) I kiepsko wypadają na tle historyjek z kaczkami
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Arcer » Pt sty 18, 2008 6:50 pm

"Klub Detektywa" jest nadal drukowany, od kilku lat pod nazwą "Zagadki Mikiego" (a czasem i Donalda). Owszem, czasami bywają ciekawe, ale zwykle zagadki są bardzo proste.

Jeśli chodzi o postacie i ich zdjęcia (a raczej rysunki), zobacz odpowiedni dział w Inducks. Teraz akurat nie mogę wejść na COA, ale jak już zadziała (dziś lub jutro), po prostu kliknij Postacie -> wg uniwersów -> Mice i tam wybierz podgląd miniaturek. Te postacie z postu Lisa to tylko stworzone przez Gottfredsona, a jest ich przecież znacznie więcej (zwłaszcza Scarpy).

Tak jak Fergus, uważam tych trzech autorów za mistrzów scenariusza komiksu z Mikim. Chociaż dłuższych komiksów F. Gottfredsona czytałem niewiele, były bardzo ciekawe, i choć są dosyć stare, fabuła nadal nie jest zbyt przewidywalna. Za to scenariusze Scarpy i (w szczególności) B. Ericksona to majstersztyki. W tej chwili nie mogę sobie przypomnieć żadnego inne scenarzysty z uniwersum myszy, który mógłby z nimi konkurować. Czlowiek bez Inducksa głupieje :-).
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Slawek777 » Pt lut 22, 2008 7:25 pm

Temat wygasł...... :?

Gdy czytam komiksy z Mikim i postaciami z Myszogrodu w połowie historyjki chcę mi się.....spać....niektóre naprawdę są bardzo jakby to określić hmm....nudne...Lecz niektóre które czytałem są wprost "doskonałe"....czasem lubie oderwać się od Kaczek ale nie jestem zwolennikiem Myszy....

Najlepsze są komiksy z udziałem Fantomena :lol: :)

80% - Kaczki 20% - Myszy :lol:
"Czas to pieniądz...a pieniądz to więcej niż czas." - Edgar Allan Poe
Slawek777
"Czas to pieniądz"

Re: Kaczki vs. Myszy

Postprzez Kwalutek Kwaczak » Wt gru 30, 2008 10:57 am

Zdecydowanie wolę kaczki. Mysze także lubię oprócz większości komiksów Noela van Horna. Tajemnica głuchej głuszy to było zupełne dno.
Chociaż komiksy Gottfredsona są świetne i to głównie dzięki nim chociaż trochę lubię myszy. :mmhead:
"Oszczędnością i pracą kaczki się bogacą"
Kwalutek Kwaczak

Postprzez goldie » Cz sty 08, 2009 4:53 pm

Ja wogle nie lubie komiksów z myszką miki, jest nudna, i nic jej nie brakuje, jest za ,, idealna'' nie wiem jak można lubić taką postać...
Don Rosa pany !!!!!!
goldie

Postprzez Wojtas » Cz sty 08, 2009 5:59 pm

goldie napisał(a):Ja wogle nie lubie komiksów z myszką miki, jest nudna, i nic jej nie brakuje, jest za ,, idealna'' nie wiem jak można lubić taką postać...

Po pierwsze nie ona, tylko on :)
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Kwalutek Kwaczak » Cz sty 08, 2009 6:31 pm

W komiksach Noela van Horna Miki to rzeczywiście chodzący ideał. Ale na przykład w komiksie Prywatni detektywi, Miki dał się nabrać jak głupi.
PS:Myszka Miki pisze się dużą literą.
"Oszczędnością i pracą kaczki się bogacą"
Kwalutek Kwaczak

Postprzez Yua » Pt sty 09, 2009 4:34 pm

Kwalutek Kwaczak napisał(a):W komiksach Noela van Horna Miki to rzeczywiście chodzący ideał.

W większości myszogrodzkich komiksów Miki jest perfekcyjny (idealny?).
Wkurza mnie to,że on zawsze ma niby rację.I dlatego wolę Donalda niż Mikiego, bo Donald nie jest idealny. I taka niby karykatura tych, którzy łatwo ulegają emocjom.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez goldie » Pt sty 09, 2009 6:51 pm

W najnowszym gigancie gdy czytałam komiks z Mikim to mało nie zasnęłam, o jakiś krasnolódkach w studni, o zgrozo!

Ale w MegaGiga ,,Magią i mieczem'' komiks ,, czarodzieje i ich dzieje był super! Mogłabym go czytać w nieskończoność. Uważam, że komiksy z Mikim w roli pierwszoplanowej są nudne, ale w przypadku gdy Donald jest w roli drugoplanowej, są super! :mickey: :donald:
Don Rosa pany !!!!!!
goldie

Postprzez Gęgul » Pt sty 09, 2009 6:57 pm

Zdecydowanie K A C Z K I.
goldie napisał(a):Ale w MegaGiga ,,Magią i mieczem'' komiks ,, czarodzieje i ich dzieje był super! Mogłabym go czytać w nieskończoność. Uważam, że komiksy z Mikim w roli pierwszoplanowej są nudne, ale w przypadku gdy Donald jest w roli drugoplanowej, są super! :mickey: :donald:

Mam tak samo :D
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Rybarota » Śr mar 25, 2009 4:24 pm

Ja też wolę kaczki, ale lubie komiksy w których Miki i Donald mają wspólne przygody np.:Szpiedzy tacy jak my i Przystanek Alaska. ^^
Każde motto jest dobre w zależności od sytuacji.
Bo kto umarł, ten nie żyje...
Rybarota
Twarz Netii

Postprzez Yua » So maja 02, 2009 12:54 pm

W najnowszym gigancie jest komiks Muhammad ze stali. :mike: Niezbyt mi się podoba,jakaś fabuła trochę nudnawa, ale ogółem lubię komiksy z Mikim i Donaldem. Fajny jest taki,że jest jeszcze Goofy i grają w grę planszową. Niezbyt wiele pamiętam,może jeszcze to,że Miki był złodziejem,Donald rycerzem,a Goofy czarodziejem.
ajm sory !
próbowałam wejść na forum, ale moje lenistwo wzięło górę.
Yua
Tamtirda Tym Tirimdomda!

Imię: Zuzanella :)

Postprzez Fergus » So maja 02, 2009 1:13 pm

Chodzi pewnie o "Pogromców potworów". ja też bardzo lubię ten komiks. Jeden z moich ulubionych, gigantowych :-)
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Gigant41 » So lip 04, 2009 8:23 pm

też bardziej lubie kaczora
mikiego tez przeczytam ale wole donalda
aa co do pogramcy potworów to byl fajny też go mam :donald: :D
Obrazek
Gigant41
--==SHAB==--

Imię: Bartek
GG: 13608665

Postprzez fan kaczek » So sie 01, 2009 5:25 pm

Kaczki!Myszy są fajne,ale kaczki są powalające!Jednym słowem : Najlepsze!Niektóre komiksy z myszami jednak są nieźle niezłe :lol: .
Małysz na prezydenta!
fan kaczek
Moje życie. Kaczki i myszy!

Imię: Patryk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy