Donald za granicą.

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Donald za granicą.

Postprzez Scarpomaniak » Pt mar 01, 2013 7:27 am

Obrazek
Oraz ukaże się zestaw z 5. i 11. tomem "Carl Barks Library" kosztujący 50$. Polecam zakupić tylko osobom, które nie mają "Christmas at Shacktown", ponieważ w pakiecie wówczas wyjdzie taniej niż kupienie osobno innych tomów, a tym co zbierają kolekcję takie pudełeczko nie będzie pasować, ponieważ zbiera dwa tomy, które nie są obok siebie.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez Gladstone » So mar 02, 2013 12:01 pm

Jeszcze jedna informacja dotycząca Carl Barks Library: amazon oferuje podgląd kilkunastu stron tomu "Old Castle Secret" (w tym takich, których nie zawiera zapowiedź na stronie Fantagraphics). Z artykulików o historyjkach wynika, że zostanie wydrukowana oryginalna wersję komiksu "Darkest Africa" z 1948 (nigdy nie reprintowana w Stanach, aż do teraz) a nie fatalna wersja Jippes/Vlottes. Uff, kamień spadł mi z serca :)

EDIT: Wydawnictwo Glenat, publikujące we Francji między innymi kolekcję pasków Gottfredsona w kolorze, udostępnia na swojej stronie podgląd kilku plansz tomów 1,3,4,5,6. (Należy wybrać interesujący nas tom po prawej stronie a następnie kliknąć obrazek pod "Planches")
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Young_McDuck » Śr kwi 17, 2013 2:19 pm

Ogłoszono nominowane pozycje do Nagrody Eisnera. Nominację w kategorii "Best Archival Collection/Project—Comic Books" zaliczył drugi tom kolekcji Barksa pt. "Only a Poor Old Man".
Young_McDuck

Postprzez kbk » So kwi 20, 2013 1:21 pm

Hej, zauważyłem że "Lost in the Andes" jest już out of stock zarówno w Bookdepository, jak i Amazonie, a ceny w nielicznych mniejszych sklepach, które jeszcze mają egzemplarze tego tomu, podskoczyły niemiłosiernie. :( Czy jest jeszcze jakaś szansa na dostanie tego tomu w normalnej cenie? Czy macie jakieś info o tym, że nakład się już wyczerpuje? Fantagraphics na swojej stronie cały czas sprzedaje Lost in the Andes, ale tylko dla Amerykańców i Kanadyjczyków... Ciekawe, czy zrobią jakiś dodruk... A co do dalszych tomów kolekcji, które chyba kupię w zamian za tom pierwszy (a właśc. 7.;), to zauważyłem że ceny na Amazonie.com są o wiele niższe od cen na Bookdepository, ale czytałem Wasze wypowiedzi na forum że jak Carl Barks Library, to tylko z Bookdepository, a nie Amazon. Czy Amazon liczy jakoś horrendalnie za przesyłkę do PL?
kbk

Postprzez Scarpomaniak » So kwi 20, 2013 4:58 pm

kbk napisał(a):Hej, zauważyłem że "Lost in the Andes" jest już out of stock zarówno w Bookdepository, jak i Amazonie, a ceny w nielicznych mniejszych sklepach, które jeszcze mają egzemplarze tego tomu, podskoczyły niemiłosiernie. :( Czy jest jeszcze jakaś szansa na dostanie tego tomu w normalnej cenie? Czy macie jakieś info o tym, że nakład się już wyczerpuje? Fantagraphics na swojej stronie cały czas sprzedaje Lost in the Andes, ale tylko dla Amerykańców i Kanadyjczyków... Ciekawe, czy zrobią jakiś dodruk... A co do dalszych tomów kolekcji, które chyba kupię w zamian za tom pierwszy (a właśc. 7.;), to zauważyłem że ceny na Amazonie.com są o wiele niższe od cen na Bookdepository, ale czytałem Wasze wypowiedzi na forum że jak Carl Barks Library, to tylko z Bookdepository, a nie Amazon. Czy Amazon liczy jakoś horrendalnie za przesyłkę do PL?

Odpowiedziałem już na to pytanie na Facebooku:
Niestety w tej chwili nie da się nigdzie kupić go w normalnej cenie. Ale jest przewidziany POPRAWIONY dodruk (inne, lepsze materiały do jednego z komiksów), więc radzę poczekać. Niestety jeszcze nie wiadomo kiedy się on ukaże. Jak będziemy znać, to poinformujemy (przy okazji patrzymy na "Old Castle's Secret", ponieważ przewiduje, że po premierze pojawi się większa zniżka na bookdepository). Normalnie tomy są dodrukowywane od razu, na przykład ja kupiłem 3. tom kolekcji Gottfredsona po 5 miesiącach od premiery i dostałem 2. wydanie (w tym wypadku różniło się tylko dopiskiem w stopce) i domyślam się, że przez to, że w tym tomie mają się pojawić poprawki, jest ta przerwa w dostępności.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Scarpomaniak » Śr maja 29, 2013 11:31 am

Tydzień temu we Włoszech ukazał się 3000. numer "Topolino".
Obrazek
W związku z tym napisałem dość długi artykuł dotyczący tego numeru, na którego przeczytanie zapraszam.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Scarpomaniak » Pt cze 07, 2013 1:55 pm

Obrazek
Na bookdepository.com najnowszy tom kolekcji Barksa (The Old Castle Secret) za 18 dolarów i 31 centów. W przeliczeniu na złotówki jest to około 61-62 złote. Taniej tego tomu się nie da zdobyć.. Kupujcie szybko, ponieważ promocja będzie trwała dzień lub dwa, tak jak ostatnio. Normalnie (przy obecnym, wysokim kursie dolara) trzeba zapłacić przynajmniej 85-90 złotych, potem zdarzają się też przeceny, lecz nie aż tak duże.
Kup teraz!
UWAGA - PROMOCJA SIĘ NADSPODZIEWANIE SZYBKO SKOŃCZYŁA, GDY SIĘ ZNOWU POJAWI, DAM ZNAĆ!
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Arcer » Pt cze 07, 2013 6:35 pm

Czekam z niecierpliwością na te wieści. Przy jakości wydania poprzedniego tomu, który tam zamawiałem (dziękuję za podpowiedź!) z wielką przyjemnością zakupię również i ten. Właściwie przy darmowej wysyłce nawet i obecna cena jest znośna, ale nie zaszkodzi zaczekać :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez lamero » Pt cze 07, 2013 7:19 pm

Też Ci dziękuję Scarpomaniaku za informację o tej promocji.
Poprzedni tom też kupiłem po Twoim poście o obniżce i byłem naprawdę zadowolony, nie tylko ceną, ale głównie wspomnianą przez Arcera jakością.
Obecnie brakuje mi pierwszego tomu kolekcji i teraz już wiem, że po pierwszych promocjach nie warto czekać na następne, bo może się okazać, że wyczerpie się nakład w bookdepository (jak to miało miejsce własnie z tomem z "Lost in the Andes").
Teraz pozostaje czekanie na listonosza ;).
lamero

Postprzez Scarpomaniak » So cze 08, 2013 6:03 am

lamero napisał(a):Też Ci dziękuję Scarpomaniaku za informację o tej promocji.

Ja niestety miałem kupić w tej promocji, lecz znikła zbyt szybko. Będę czekał, ponieważ nie zapłacę za ten tom koło 90 złotych, ponieważ to o jakieś 20 złotych za dużo. Lecz mam dobrą informacje - w ciągu ostatnich miesięcy widziałem i drugą promocje na "Christmas", i promocje na "Old Mana", więc kolejna promocja na ten tom powinna się pojawić.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez miki2001 » So cze 08, 2013 8:16 am

http://multiversum.pl/q/?keywords=disney Dla tych bez karty kredytowej itp. Ceny takie same jak okładkowe :D
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez Young_McDuck » So cze 08, 2013 8:52 am

miki2001 napisał(a):http://multiversum.pl/q/?keywords=disney Dla tych bez karty kredytowej itp. Ceny takie same jak okładkowe :D

Dzięki! Kiedyś szukałem w tym sklepie, ale nie znalazłem (nie wpadłem na użycie szukania zaawansowanego czy wpisania tradycyjnego "Disney")). W każdym razie cieszę się podwójnie, bo Multiversum ma siedzibę w Poznaniu i mogę odebrać osobiście :)
Young_McDuck

Postprzez lamero » So cze 08, 2013 4:32 pm

Scarpomaniak napisał(a):
lamero napisał(a):Też Ci dziękuję Scarpomaniaku za informację o tej promocji.

Ja niestety miałem kupić w tej promocji, lecz znikła zbyt szybko.

Wydaje mi się, że jednak ta promocja nadal jest aktualna, wszedłem na link z Twojego poprzedniego posta i cena to nadal 18.31$.
lamero

Postprzez Scarpomaniak » So cze 08, 2013 4:34 pm

lamero napisał(a):Wydaje mi się, że jednak ta promocja nadal jest aktualna, wszedłem na link z Twojego poprzedniego posta i cena to nadal 18.31$.

JEST, JEST, JEST!
Powróciła. Przez kilka godzin znikła (od 18 wczoraj do teraz), wtedy jak chciałem wczoraj wieczorem zamówić to cena była 24 dolary :( Jak najszybciej zamawiam.
Chyba, Arcer potwierdzi, że przez pewien czas cena powróciła do starej.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez JereManU » So cze 08, 2013 4:45 pm

Dzięki za info, również zamówiłem, bo dzisiaj koło 12 było te kilka dolców drożej.
JereManU

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy