Donald za granicą.

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Donald za granicą.

Postprzez kuperkowo » Wt lip 15, 2014 11:10 am

KamilSz96 napisał(a):We Włoszech wychodzi oczywiście Topolino. Można gdzieś znaleźć tłumaczenie na angielski?

Spróbuj tutaj: http://www.kaskus.co.id/thread/00000000 ... -comics/73

Kaczogród, ty chyba nigdy nie miałeś w ręce żadnego numeru WDC&S wydanego przez Gemstone

A no nie :) I w ogóle żadnego zagranicznego wydania.

A co do komiksów Disneya w USA wydawanych regularnie (pomijam kolekcję) to za ich koniec można uznać rok 2011. Wtedy zaprzestano ostatecznie takich pism jak ,,Uncle Scrooge'' czy ,,Walt Disney Comics and Stories''.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Postprzez KamilSz96 » Cz lis 27, 2014 1:47 pm

Dzisiaj po długim oczekiwaniu doszła do mnie paczka z pierwszym boxem Dona Rosy. Zaskoczyła mnie wielkość. Nie pasuje mi to do żadnego formatu :P Jest nieznacznie wyższy od OHC z Marvela ale sporo szerszy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Scarpomaniak » Cz lis 27, 2014 3:11 pm

Do mnie też kilka dni temu doszła paczka z pakietem z dwoma tomami Rosy (a jakiś tydzień wcześniej "Trail of Unicorn" Barksa), ale pudełko było uszkodzone, tzn. miało kilku centymetrowe wgięcie. Napisałem do Book Depository i w związku z tym uszkodzeniem zwrócili połowę wydanych pieniędzy.

A jaka jest moja opinia o kolekcji? Tak jak widziałem z filmików, jest tylko średnio, kompletny bałagan z kolorowaniami, niektóre duńskie, niektóre amerykańskie, czasem takie mające po 24 lata i wyglądające dość średnio. Np. skrajnym przykładem jest "The Money Pit", który zamiast w kolorowaniu Susan Daigle-Leach, nie został wydany w kolorowaniu z HoF-u, które jest gorsze, ale do przyjęcia, tylko w średnim oryginalnym kolorowaniu. Poza tym reszta tomu jest częściowo w kolorowaniu z HoF-u, częściowo w kolorowaniu amerykańskim, niestety nie zawsze wybór jest dobry, ale powoduje to, że np. Daisy jest raz w różowym stroju, a raz w zielonym. Nie będę już wspominał różnic w stylu kolorowania amerykańskiego czy duńskiego, ponieważ jest ich masa. Jak dla mnie kolejna kolekcja po kolekcji Barksa, która miała być ostateczna, a jest niedopracowana.

A o tym, że artykuły to w 85% HoF to nie będę wspominał.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy