Gigant

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Gigant

Postprzez Arcer » Śr lut 29, 2012 2:05 pm

Scarpomaniak napisał(a):I więcej nie powiem, komiks "must be" dla czytelnika Giganta, dużo wyjaśnia w skrócie i jest znakomity (opinie moja i niemieckich internautów). Czy ktoś już go ma oprócz mnie?
Możesz to jakoś rozwinąć, ale tak żeby nie zdradzać szczegółów? Zastanawiałem się dziś nad zakupem, ale na razie zrezygnowałem, więc nie wiem o czym mowa.
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Śr lut 29, 2012 3:24 pm

Miało być: "W skrócie: wyjaśnia dużo"
Cały komiks to wspomnienie "Pierwszej misji", wspomnienie jest bardzo ciekawe, chociaż przez pewien czas możemy myśleć, że to na co czekaliśmy ponad 3 lata nie było aż tak super, ale nie, końcówka wszystko zmienia. Polecam ponowne przeczytanie Giganta 129, ponieważ końcówka mocno do niego nawiązuje.
Ogólnie tajemnic mamy mniej, ale urodziła nam się kolejna tajemnica.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Young_McDuck » Cz mar 01, 2012 12:44 pm

To może i ja napiszę coś o nowym Gigancie.
Pierwsza misja ku mojej radości wreszcie niemal całkowicie wyjaśnia, co robił Doubleduck przez 3 dni pierwszej misji. Nie zgadzały mi się jedna, dwie rzeczy, ale to dosyć poboczne. Rysunki całkiem ładne (tylko Gizmo mi się nie podoba). Komiks przez cały czas utrzymuje w lekkim napięciu. Pojawił się nowy sekret. Ocena: 10/10. Zaskoczyłem was?
Ten jeden dzień to fajny komiks ze Sknerusem i Kaczencją, lecz trochę przewidywalny. Ocena: 7,5/10.
Dziwny gość to kolejny dobry komiks w numerze. Zaskakuje on zachowaniem Mikiego. Dzieło jest większości nieprzewidywalne. Ocena: 8/10.

To na razie tyle. Reszta za jakiś krótszy czas.
Young_McDuck

Postprzez Scarpomaniak » So mar 03, 2012 8:55 am

Komiks ocenię później, lecz mam bardzo złą wiadomość.
Druga część "Wizard of Mickey" ukazuje się w Norwegii
Na co my czekamy? Jak już i Niemcy, i Norwegowie dali ten komiks, to jak długo my mamy czekać na ten komiks, poczekamy jeszcze na Finów, Duńczyków, Szwedów i jeszcze kogoś, no, poczekamy, na Czechów, i wtedy Egmont łaskawie nam wydrukuję tą serię.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Young_McDuck » So mar 03, 2012 10:13 am

Scarpomaniak napisał(a):Komiks ocenię później, lecz mam bardzo złą wiadomość.
Druga część "Wizard of Mickey" ukazuje się w Norwegii
Na co my czekamy? Jak już i Niemcy, i Norwegowie dali ten komiks, to jak długo my mamy czekać na ten komiks, poczekamy jeszcze na Finów, Duńczyków, Szwedów i jeszcze kogoś, no, poczekamy, na Czechów, i wtedy Egmont łaskawie nam wydrukuję tą serię.

Chyba w ogóle dobrze, że seria ma kontynuację. Może pojawi się w sierpniu, bo przecież zapowiadali, że będzie w sierpniu 2009 (3 lata opóźnienia). Ważne, żeby wydali w Polsce, kiedy to już inna sprawa. Ale myślę, że będzie po wydaniu w Danii.
Young_McDuck

Postprzez Gladstone » So mar 03, 2012 6:04 pm

A ja się nie martwię, że nie ma u serii której sporo części znajduje się w ścisłej czołówce 100 najsłabszych historyjek według użytkowników INDUCKS, pierwsza część WoM jakoś nie przypadła mi do gustu.
Z kolei nowy Gigant - ktoś ma jakiś pomysł do którego komiksu odwołuje się okładka? Bo pasuje bardziej do poprzedniego numeru niż do aktualnego. Pierwsza historyjka rozjaśnia co niego w kwestii Doubleducka, ale i tak myślę, że cała seria jest mocno naciągana. Na początku stworzono tajemnicę, ale scenarzyści jakoś nie mają chyba pomysłu na jej rozwiązanie (podobne odczucia miałem co do "Zagubionych" (LOSTów)). Komiks coraz mniej przypomina Disneyowskie historie i zawiera "dziwności" typu - wzięty z ulicy kaczor, fajtłapa, pechowiec, leń radzi sobie nadspodziewanie dobrze podczas pierwszej misji jako tajny agent. Muszę jednak przyznać, że rysunki mi się podobają, Lorenzo rysuje (według mnie) lepiej myszy, ale i tu poradził sobie. Reszta komiksów w tomie znudziła mnie - typowa włoska robota + Fecci.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Scarpomaniak » N kwi 01, 2012 9:07 am

Ukazał się nowy Gigant w którym, trzeba powiedzieć, nie ma żadnych super komiksów, lecz jest kilka lepszych, skomentuje te lepsze:
3 najlepsze
O wilkołaku mowa - pierwszy naprawdę dobry komiks z CAP od pewnego czasu, przypomnienie starych komiksów z CAP, jakoś w miarę dobre zakończenie, 8,5/10
Powrót do szkoły - najlepszy komiks w tomie, naprawdę dobre rysunki, dobrze obmyślony scenariusz oraz wzruszające zakończenie, 9/10
Złote serce - ciekawy pomysł Cimina na scenariusz oraz jak zawsze znakomite rysunki Cavazzana, 8,5/10
2 trochę gorsze
Dzień Kuzyna - naprawdę dobry pomysł z świętem, pomysł z prezentami także (szczególnie z tymi dwoma najbardziej wymyślnymi), tylko dlaczego Goguś musi na końcu wygrać! 7,5/10
Złodzieje dyplomowani - ciekawy pomysł z dwoma szajkami złodziei, niespodziewane zakończenie, ale w środku komiks trochę dłużył, 7,5/10
Reszta komiksów w tomie też jest dobra, ale już gorsza od tych komiksów.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gladstone » Cz kwi 26, 2012 5:03 pm

Gigant Poleca 143 (5/20120)

Tunel miłości (Cavazzano) - Giorgio rysuje po prostu pięknie, dodatkowo w tym komiksie większość akcji przebiega w miejscach ciemnych co wymusza sporo czarnych powierzchni, dużo "kreskowania" ale świetnie wywiązał się z tego zadania, do tego dobrze zrobione kolorowanie. Scenariusz oceniam niejednoznacznie: z jednej strony mamy niezłą atmosferę, z drugiej (jak to u Shaw'ów - sporo przemocy). Komiks dobry ale nie wybitny.

Świat Jutra (Casty) - kupiłem tom ze względu właśnie na tą historyjkę. Wartka akcja, humor, tajemnica, nawiązania do klasyki, morał, genialne "klasyczne" rysunki - ten utalentowany artysta wciąż tworzył takie historie (i by były publikowane w Gigancie). Jedyny słaby punkt to kadry od których zaczynają się kolejne części, jakoś wyglądają dziwnie, lepiej byłoby gdyby redakcja dodała tam napisy o kolejnych częściach (z drugiej strony podział na części przy druku w całości nie ma sensu), wygląda to trochę dziwnie.

Lekcja ekonomii (Chierchini - rocznik 1928!) - nie lubię jego rysunków, scenariusze do których tworzy rysunki (Cimino - oklepane poszukiwanie skarbów) były marne, ale ten komiks pozytywnie mnie zaskoczył, jest nawet przyzwoity.

Nocny pomocnik (Soldati) - szybko przeczytałem i jeszcze szybciej zapomniałem, nie lubię tego typu historii.

Wojna technologiczna (Faccini) - uwielbiam jego przezabawne, często absurdalne opowieści, ale ta jest słabsza niż zazwyczaj. Mimo to - więcej takich!

Dziwna woda (Coppola) - właśnie tak powinien wyglądać przeciętny komiks do Giganta - niezły ale bez fajerwerków.

Jezioro pełne ryb (Scarpa) - super, że mamy stary komiks Romano, ale to stare kolorowanie... Fabuła i rysunki bez zarzutu

Na bramce stoję (Andersen) - a to spore rozczarowanie. Lubię komiksy Flemminga (przede wszystkim te nie-CAPowe) ale ten jest wyraźnie słabszy niż np. "Perturbacje z grawitacją" (według mnie genialne) z grudniowego numeru. Odnosiłem wrażenie, że postacie są zbyt duże w porównaniu do kadru, a w dodatku komiks o hokeju wiosną?

Generalnie - numer który trzeba mieć w swojej kolekcji
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez james » Pt maja 18, 2012 10:29 am

Mam takie pytanie - ostatnio kupiłem Giganta Poleca - tom XXXI (Jak kaczka w wodzie) i zauważyłem, że na stronie tytułowej i w spisie treści wszystkie rysunki są pozbawione kolorowania (czarno-białe). Też tak macie? To jakiś defekt całej serii czy tylko tego egzemplarza?
james

Postprzez miki2001 » N maja 20, 2012 10:09 am

U mnie jest tak samo.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez Gonzo » Cz cze 28, 2012 7:10 pm

Witam, poszukuję komiksów z serii Gigant Poleca numery: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 16. Osoby, które byłyby zainteresowane sprzedażą wcześniej wymienionych egzemplarzy proszę o kontakt na forum lub poprzez pocztę elektroniczną. Mój adres e-mail - michalmac3@interia.pl
Gonzo

GG: 9175653

Postprzez solariskuba » Śr sie 01, 2012 7:06 pm

Najlepsze Giganty (według mnie):
I seria(1992-1994), "Nabity w tłok", "Plażowicz wyczynowiec".
Moje Giganty:
I seria: 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.
1997: 1, 2, 3, 4, 6.
1998: 1, 3, 5, 7, 11.
1999: 3, 8
2000: 9
Gigant Poleca: 4, 6, 22, 26-31, 33-36, 54, 59, 66, 74, 83, 84, 89-121, 123-133, 135-146.
Razem około 80 Gigantów.
solariskuba

Postprzez solariskuba » N wrz 30, 2012 2:09 pm

Wreszcie mam już całą 1 serię Giganta. Czyli mam 14 najstarszych Gigantów!
solariskuba

Postprzez kendo » So sty 05, 2013 9:23 pm

Przeglądałem dzisiaj w księgarni 149 tom Gigant poleca i kurcze, znalazłem znakomicie narysowany komiks pt. Dracula. Ktoś czytał, poleca?
Jest tak dobry scenariuszowo, jak graficznie?
Grafika jest totalnie odjechana. Totalnie. :)
http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2945-1P

Np.
1. http://www.paolomarzola.com/blog2/wp-co ... 9712_n.jpg

2. http://www.noe-v.com/images/articles/to ... cula04.jpg

Komiks wyszedł w albumie: http://www.paolomarzola.com/blog2/wp-co ... /H540p.jpg

W mojej opinii Fabio Celoni to masakrator. Gość zarządził.
kendo

Imię: Krzysztof

Postprzez Young_McDuck » N sty 06, 2013 10:23 am

kendo napisał(a):Przeglądałem dzisiaj w księgarni 149 tom Gigant poleca i kurcze, znalazłem znakomicie narysowany komiks pt. Dracula. Ktoś czytał, poleca?
Jest tak dobry scenariuszowo, jak graficznie?
Grafika jest totalnie odjechana. Totalnie. :)

Stanowczo polecam. Scenariusz znakomity, a rysunki przepiękne. Historia "wciąga" czytelnika i nie można się od niej oderwać. Warto kupić tego Giganta dla tego jednego komiksu (co prawda jest jeszcze jeden ciekawy http://coa.inducks.org/story.php?c=I+TL+2927-1P ). A na koniec: "Drakula" jest parodią filmu Wernera Herzoga pt. "Nosferatu wampir" http://www.filmweb.pl/film/Nosferatu+wampir-1979-8199 .
Young_McDuck

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy