"Mega Giga"

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: "Mega Giga"

Postprzez Scarpomaniak » Pt wrz 02, 2011 5:24 pm

Wg kilku sklepów internetowych, MegaGiga ma się ukazał 5 września i tego się trzymajmy.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław
GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Pt wrz 02, 2011 6:38 pm

Obrazek
Więc już teraz wiemy, jest to duński MegaGiga, ale czy to nie jest LTB Spezial 15 z 6 reprintami z MGG 2? Poczekamy, zobaczymy.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gladstone » So wrz 03, 2011 8:22 am

Cytując regulamin:
Nie pisz dwóch postów "pod sobą"!
Jeśli popełniłeś błąd, bądź zapomniałeś o czymś napisać, skorzystaj z opcji "Edytuj".
(zwłaszcza w przeciągu 1,5 godziny)

kolejny cytat z regulaminu:
Na forum Disney Polska! nie ma nagród za liczbę postów. Podbijanie statystyk nie służy niczemu, przyprawia jedynie o ból głowy moderatorów.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Kamik24 » So wrz 03, 2011 9:56 am

Gladstone napisał(a):Cytując regulamin:
Nie pisz dwóch postów "pod sobą"!
Jeśli popełniłeś błąd, bądź zapomniałeś o czymś napisać, skorzystaj z opcji "Edytuj".
(zwłaszcza w przeciągu 1,5 godziny)

kolejny cytat z regulaminu:
Na forum Disney Polska! nie ma nagród za liczbę postów. Podbijanie statystyk nie służy niczemu, przyprawia jedynie o ból głowy moderatorów.

Istnieje takie coś jak "podbicie wątku", dzięki temu osoby, które wchodziły na stronę przed 20:38, potem mogły zobaczyć, że w tej kategorii pojawiło się coś nowego - a w tym wypadku istotnego. Chyba przesadzasz :roll:

@Down
A czy pan czepialski widzi opcję kasowania? Bo ja nie :wink:
Ostatnio edytowano So wrz 03, 2011 11:49 pm przez Kamik24, łącznie edytowano 1 raz
Kamik24

Imię: Kamil

Postprzez Gladstone » So wrz 03, 2011 10:47 am

Istnieje też coś takiego jak:
opcja Edytuj -> kopiujesz treść starego posta -> usuwasz stary post -> piszesz nowy -> wklejasz starą treść -> dopisujesz EDIT i to co chcesz dodać -> voila!

Mogę zrozumieć niedoświadczonego użytkownika, ale nie osobę która ma ponad 1500 postów. To kolejny objaw "staczania się" działu komiksy - nie, nie przesadzam, w końcu trzeba zareagować.

Kto przeczytał regulamin? Pewnie niewielu. Po co tracić czas, przecież i tak szybko znudzi mi się forum.
Po co wtrącać się w takie błahostki? Przecież to taki drobiazg.

Od takich "drobiazgów" się zaczyna, a ja nie zamierzam bezczynnie się temu przyglądać. Sam problem działu Komiksy, a szerzej środowiska fanowskiego to materiał na dłuższą dyskusję i przemyślenia (o tym na razie cicho sza - zobaczę co się wykluje z moich pomysłów).

@Up: Jezeli twój post jest w temacie ostatni, to możesz go skasować na "X". Jeżeli ktoś napisał już kolejny, kasować posty może moderator lub administrator (wtedy edytujesz post i piszesz np. do usunięcia)
Ostatnio edytowano Wt wrz 06, 2011 6:50 am przez Gladstone, łącznie edytowano 1 raz
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Scarpomaniak » Pn wrz 05, 2011 3:07 pm

Czy ktoś widział nowego MegaGiga? Ja szukałem, ale niestety nigdzie nie znalazłem.
Trzeba powiedzieć, że jest to trzeci w tym roku MegaGiga, który ukaże się z opóźnieniem, następny możliwy termin to (wg mnie) środa.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gęgul » Pn wrz 05, 2011 4:58 pm

Akurat może wyjść i jutro, bo MegaGiga już choć parę razy zakupiłem we wtorek (od czasu ustanowienia dnia wydawania Giganta jako środa).
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Angus McKwacz » Wt wrz 06, 2011 12:42 pm

Wiadomo czy ukazał się nowy MG?
Angus McKwacz

Postprzez Scarpomaniak » Wt wrz 06, 2011 1:53 pm

Byłem tylko w 1 Empiku i w 1 Immedio i w obu tych sklepach nie było.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Angus McKwacz » Wt wrz 06, 2011 4:25 pm

Ja też byłem w sprawdzonym kiosku i (jakżeby inaczej) nie było 32 MG
Angus McKwacz

Postprzez Pahan » Wt wrz 06, 2011 5:58 pm

19:55. Najnowszego Mega-Giga dalej nie ma. :wink:

A tak na serio, to myślę że zamiast zapychać temat wiadomościami "w mieście x jeszcze nie ma", może lepiej napisać gdy już się pojawi, bądź też zaczekać na taką informację od innych?
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Gęgul » Śr wrz 07, 2011 7:48 pm

Pojawił się skład feralnego MegaGiga. TRAGEDIA!

Reprinty to: Ubaw po pachy, Przypadki Sknerusa McKwacza, Kaczor i pirat, Statek widm, Dobry żart rejsu wart, Żółta małpa podwodna, Wieloryby to nie ryby, Skarb kapitana Granta, Nudy na pudy, Na bezkaczej wyspie i Siódme poty.

Około 80% tomiku to całkiem świeże reprinty, w tym historyjki wydane w 2006 roku! Jedynym plusem tomiku, jaki widzę, jest historyjka intreaktywna Cavazzana! Czy Duńczycy nie potrafią stworzyć tomiku bez świeżych powtórek?! Pokazali klasę ostatnio z reprintami w "Dobry, zły i Miki"! Jestem zażenowany i zdegustowany!
Gęgul

Postprzez Angus McKwacz » Śr wrz 07, 2011 8:25 pm

To można określić jednym słowem. TRAGEDIA! tyle świeżych reprintów, to się w głowie nie mieści.
Angus McKwacz

Postprzez Scarpomaniak » Cz wrz 08, 2011 5:54 am

Gęgul napisał(a):Pojawił się skład feralnego MegaGiga. TRAGEDIA!

Reprinty to: Ubaw po pachy, Przypadki Sknerusa McKwacza, Kaczor i pirat, Statek widm, Dobry żart rejsu wart, Żółta małpa podwodna, Wieloryby to nie ryby, Skarb kapitana Granta, Nudy na pudy, Na bezkaczej wyspie i Siódme poty.

Około 80% tomiku to całkiem świeże reprinty, w tym historyjki wydane w 2006 roku! Jedynym plusem tomiku, jaki widzę, jest historyjka intreaktywna Cavazzana! Czy Duńczycy nie potrafią stworzyć tomiku bez świeżych powtórek?! Pokazali klasę ostatnio z reprintami w "Dobry, zły i Miki"! Jestem zażenowany i zdegustowany!

Z reprintami w "Dobry, zły i Miki", jeszcze się zgadzałem, ponieważ wybrali najlepsze duńskie komiksy z Mikim i Fantomenem, a tutaj masa reprintów, tylko trzy nowe komiksy. Na szczęście jest jeden reprint, z którego się cieszę - "Nudy na pudy", ponieważ tego tomu nie mam. Dziewięciu innych reprintów z tego tomu też nie mam, ale się nie cieszę z nich, dlaczego? Ponieważ rozpaczam wraz z innymi osobami, które mają wszystkie reprinty z tego tomu.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Gęgul » Cz wrz 08, 2011 9:16 am

No i tak mam ja :(. Zastanawiam się, czy kupić ten tom, ponieważ jedynymi historyjkami z reprintów, jakich nie mam to "Ubaw po pachy" i "Na bezkaczej wyspie" :(
Gęgul

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy