Projekt : Kaczor Donald (działy niekomiksowe)

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Projekt : Kaczor Donald (działy niekomiksowe)

Postprzez kuperkowo » So lut 11, 2017 7:46 pm

Widząc temat pewnie ktoś sobie pomyśli : ,,Phi, mnie prawdziwego Disneymaniaka-nie-gadżetomaniaka interesują tylko komiksy, spalić gadżety :) Niemniej jednak mimo, że trzon pisma powinny stanowić dobre komiksy to uważam, że inne działy nie powinny być zaniedbywane i robione bylejak a obecnie w piśmie Kaczor Donald często tak według mnie jest. Krótko teraz ocenię strony niekomiksowe w piśmie i napiszę jak bym je widział. Po spisie treści z automatu atakuje nas najbardziej nielubiany przeze mnie dział ,,Od czapki" , który zawiera często nieśmieszne żarty i kawały, które poziomem nie pasują do miesięcznika komiksowego a przywodzą na myśl żarty z Giga Sportu (i to nie jest komplement ).Osobiście bym usunął ten dział lub gwałtownie zmodyfikował na coś innego. Łamach Głowy w sumie mnie nigdy nie interesował ale wiem, że w sumie musi być i niektórzy go lubią. Figle Figlarzy to też już klasyk , jedynie co bym się przyczepił to czasami niektóre teksty się powtarzają. Kurier Kaczogrodzki jest fajny i nie ma zastrzeżeń. Chętnie bym zobaczył też Fanklub gdzie by czytelnicy mogli przysyłać zdjęcia czy listy . Co nie ma a chciałbym by było? Brakuje mi bardzo jakiś artykułów bardziej związanych z Disneyem/komiksem coś w stylu : postacie Disneya, twórcy, seriale Disneya, filmy Disneya , jak narysować Myszkę Miki, ciekawostki komiksowe , testy wiedzy o komiksach, quizy jaką postacią jesteś itp. Dążyłbym też do minimalnej redukcji liczny stron niekomiksowych na rzecz komiksowych (np poprzez usunięcie działu ,,Od czapki" ). Widzę też dobry trend, że na ostatniej stronie numeru jest kadr z jednego komiksu, który będzie za miesiąc . Co do okładek : wybierałbym te bardziej gagowe niż pod gadżet. A TERAZ MERITUM POSTU ( :) ) : [b]Mam propozycję [/b ] - może byśmy wspólnie stworzyli takie artykuły komiksowe i wysłali je redakcji ? Po pierwsze będzie pewność, że są na pozimie i bez błędów, po drugie kontakt jaki jest (a właściwie nie ma ) z redakcją każdy widzi , a taki gest na pewno byłbym miłą niespodzianką dla redakcji i może by jakoś na to zareagowała i by się kontakt nawiązał. Co o tym sądzicie? Uważacie, że to ma sens ? Macie chęci żeby napisać jakiś artykulik? O czym konkretnie byście chcieli by w piśmie było , o czym te artykuły? Ja ze swojej strony deklaruje się, że mogę te artykuły wysłać (mail redakcji : anetta.radziszewska@egmont.pl ). Szczerze powiem, że sam jeszcze żadnego artykułu nie napisałem, ale chętnie to zrobię.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Re: Projekt : Kaczor Donald (działy niekomiksowe)

Postprzez Axee » Wt lut 14, 2017 1:47 pm

Uważam to za dobry pomysł. Kiedyś KD było inne i lepsze. Wiadomo, że magazyn przystosowany do przedziału wiekowego 5-13 (albo troszkę innego), ale gdy raz kupiłem magazyn, trochę się zawiodłem - to zupełnie inna treść niż ta, z którą można się było spotkać 5-6 lat temu. Ja sam nie mam pomysłu na napisanie takich artykułów, ale tobie życzę powodzenia.
Axee

GG: 0

Powrót do Komiksy