Stare numery komiksów ;) czyli wspomnienia

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Stare numery komiksów ;) czyli wspomnienia

Postprzez lamero » N gru 23, 2012 7:47 pm

Wspomniany przez Ciebie numer zapadł mi chyba najsłabiej w pamięci ze wszystkich KD wydanych w okolicach świąt.
Oczywiście bardzo dobrze wspominam "Historię pewnego prezentu", ale z pozostałych historyjek kilka zdań mógłbym powiedzieć chyba jedynie o "Beznadziejnym przypadku". Pewnie jeszcze komiks Vicara przypomniałby mi się, gdyby rzucił okiem na kilka kadrów.
Co do innych świątecznych komiksów, to pisałem kilka dni temu, że w święta na pewno do nich zajrzę, ale "niestety" z pewnych przyczyn nieco wcześniej został mi wręczony jeden z prezentów, którym jest drugi tom wydawanej obecnie kolekcji komiksów Carla Barksa, więc sami rozumiecie... :).

Dodam jeszcze, że numer sprzed 14 lat nie był pierwszym, gdzie komiksem numeru nie był komiks Barksa. Taki numer został wydany już w pierwszym roku istnienia KD:
http://coa.inducks.org/issue.php?c=pl%2FKD+1994-16
Prawdę mówiąc, podejrzewam, że to pomyłka spowodowana tym, że komiks Branki też ma 10 stron :).
lamero

GG: 0

Postprzez Arcer » N gru 23, 2012 7:58 pm

Dla mnie był pierwszym :), nie kupowałem KD w 1994 roku... ale faktycznie, sprawdziłem tylko dla pewności rocznik 1998 więc błąd mógł się tu wkraść.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Pahan » N gru 23, 2012 8:48 pm

Nie wniosę tym postem dużo do tematu, ale... rok 1999 też miał pod omawianym względem pewne szczególne cechy:
- po raz pierwszy numer świąteczny nie był podwójny
- jest to jedyny przypadek, gdy numer świąteczny nie był ostatnim w roku
- no i, oczywiście, po raz pierwszy nie zawierał komiksu Barksa

Takie tam ciekawostki (z drugiej zdałem sobie sprawę dopiero przed chwilą :)).

Natomiast numer 51-52/98 wspominam bardzo miło, bo to moje pierwsze wydanie świąteczne (rok wcześniej załapałem się tylko na przedostatni). "Historia pewnego prezentu" - klasa; też zawsze zastanawiałem się, czemu został wrzucony na koniec numeru. "Świąteczna rywalizacja" podobnie, świetny zimowy gagowiec. Dla mnie perełką jest nie wspomniany wyżej "Ostatni taki bar", czyli Sknerus w branży gastronomicznej. Zawsze bardzo lubiłem tę historyjkę i chyba najczęściej do niej powracałem. Pewnie nie mówiłem o tym zbyt często, ale lubię styl Marsala :roll:.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Arcer » Cz sty 03, 2013 9:30 pm

Arcer napisał(a):Odgrzebałem pudełko z ulubionym rocznikiem Kaczora Donalda, więc wziąłem do ręki kolejny egzemplarz: numer 16/95.
Mała poprawka: właśnie dopadłem ten numer z gadżetem, fantastyczna sprawa :). Właściwie to samo mogę powiedzieć o całym roczniku, bo udało mi się taki namierzyć... To fantastyczna sprawa odświeżyć sobie pamięć po niemal 18 latach :).
Arcer
el moderatoro

Re:

Postprzez kuperkowo » Pn gru 07, 2015 6:01 pm

Arcer napisał(a):a (gdyby przypadkiem znalazł się KTOŚ, kto spisywał tytuły filmów z "Walt Disney Przedstawia" :-P, był tak łaskaw sprawdzić, co nadawano rankiem, 18 marca 1995 roku, byłbym bardzo zobowiązany)

Wprawdzie wtedy jeszcze nie żyłem :) ale jeśli wierzyć tej stronie (http://pl.staratelewizja.wikia.com/wiki/18_marca_1995) to był wtedy emitowany następujący serial: ,,13.30 Walt Disney przedstawia: "Goofie i inni" - "Zwariowana szkoła" (z teletekstem)''.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Arcer » Cz gru 10, 2015 7:49 am

Dzięki za wiadomość, bardzo przydatny adres!
Arcer
el moderatoro

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy