Magazyn na topie 1/2014 - GOOOL

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Magazyn na topie 1/2014 - GOOOL

Postprzez kuperkowo » So cze 07, 2014 12:25 pm

Nie wiem czy wszyscy wiedzą ale Egmont wydał specjalne wydanie Kaczora Donalda związane z Mundialem w Brazylii. Cena 9,99 zł.
Obrazek
Jest to odpowiednik tego numeru http://coa.inducks.org/issue.php?c=de/MSP2014-01#p38 bez komiksu nr 2 czyli ,,Das Geheimnis der Weltmeisterschaft Teil 2: Torangst''.
Nie przeszkadza to jednak znacząco w czytaniu, po za faktem , że pod koniec 1 części lecą dywanem a potem są już w maszynie czasu, ale nie przeszkadza to w czytaniu.
Choć trochę nie widzę sensu dlaczego to skrócili (odgórny nakaz?). Moim zdaniem mogli już zwiększyć cenę do 10,99zł zł ale dać więcej stron komiksu.
Po za tym wydanie jest bardzo fajne. Komiks w numerze jest podzielony na 4 części i nawiązuje do piłki nożnej i mistrzostw świata w piłce nożnej (ogólnie oraz do tych w Brazylii). Rysunki (każdą część rysuje inny rysownik) są w stylu nazwijmy to ,,lekko nowoczesnym'' , ale wyglądają bardzo ładnie moim zdaniem. Ciekawie zwłaszcza wygląda Diodak. W numerze mamy też dość ciekawe i duże łamigłówki oraz terminarz mundialu (grupy oraz mecze fazy play-off).
O czym jest komiks ? Nie chcę zdradzać fabuły, ale powiem, że nasi bohaterowie za pomocą wechikułu czasu przeniosą się do roku 1970.
Oddajmy głos Donaldowi:
Spoiler:

Akcja jest w miarę ciekawa, choć Carioca i Panchito mogli od razu powiedzieć Donaldowi o co chodzi i
Spoiler:

A teraz co do reklamy a raczej jej braku. Uważam za niewłaściwe niemal zupełny brak reklamy tego wydania zarówno w internecie jak i w kaczorze donaldzie (a mamy za to reklamę nowego kd w tym numerze). Jak ktoś ma to kupić jak nawet nie wiem , że coś takiego istnieje. Ja gdyby nie post na komiksydisneya.pl pewnie bym w ogóle nie wiedział o istnieniu tego numeru. Im mniej osób kupi tym mniejszy zysk dla Egmontu. A muszą się spieszyć bo takie wydania rzadko są dłużej niż 2 tygodnie/miesiąc w sprzedaży.
A teraz taka refleksja. W ciągu ostatnich 2 lat wydano trochę wydań specjalnych z komiksami nazwijmy to ,,nowymi'' (Minnie i Daisy , Miki w szortach i Gool) to dlaczego (nawet 1 numer na rok) nie wydać jakieś specjalnego wydania KD z komiksami klasycznymi (coś jak Diodakowy wynalazek) najlepiej z komiksami Barksa i Rosy.
Skoro i tak nie nastawiają się za bardzo na zysk z takimi wydaniami (albo muszą je wydawać bo nakaz odgórny) to myślę, że takie wydanie z komiksami Barksa i Rosy (nawet 48 stronicowe) za przyzwoitą cenę (max. 15 zł) kupi więcej osób niż to wydanie.

PS. Tak reasumując polecam wam kupno tego wydania,
PPS. A co wy o nim sądzicie ?
PPPS. Taka prośba do lisa lub Arcera: Dodajcie na INDUCKS nowy magazyn , aby można go było zindeksować.
Ostatnio edytowano N cze 08, 2014 10:53 am przez kuperkowo, łącznie edytowano 3 razy
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Re: Magazyn na tope - GOOOL

Postprzez lamero » So cze 07, 2014 4:55 pm

Ucieszyłem się, kiedy dowiedziałem się, że i tym razem, z okazji dużej piłkarskiej imprezy zostanie wydane pismo z czterorzędowym komiksem.
O pierwszej wadzie dowiedziałem się jeszcze przed kupnem "Gooola". Chodzi mi o czywiście o fakt, że z głównej historii wycięto aż 12 stron. Oczywiście wiem, że najprawdopodobniej chodzi o obniżenie kosztów, ale jednak jak coś się już robi, to powinno to być zrobione porządnie, a nie byle jak.
Bylejakość uderza także po odpakowaniu pisma z folii (która akurat jest całkiem fajna). Klasyczny już bardzo marny papier (cieniutki, całość jest pofalowana jeszcze przed czytaniem) bardzo mnie nie zdziwił, ale to że okazało się, że Cristiano Ronaldo jest Hiszpanem już jak najbardziej tak (do gazetki dodano grę, w której jest wykorzystany wizerunek Ronaldo i Lewandowskiego, a we wstępie napisano, że możemy sobie rozegrać mecz Polska-Hiszpania).
Kolejną wadą jest brak jakiejkolwiek instrukcji do dodanej gry, a według mnie sposób jej użycia nie jest wcale tak bardzo oczywisty.
Błąd wkradł się także w drabince turniejowej. Nie dość, że można wpisywać sobie wyniki tylko od ćwierćfinałów (jeszcze mogę zrozumieć pominięcie fazy grupowej, ale czemu zrezygnowano z 1/8?), to jeszcze zabrakło rubryki do wpisania jednego z ćwierćfinalistów.
Ogólnie uważam, że to dobrze, że w sprzedaży jest takie okolicznościowe pismo, być może dobrze się sprzeda, ale ze względu na przeciętną jakość raczej nie zachęci ludzi, którzy regularnie nie kupują Kaczora Donalda do zmiany w tej kwestii.
lamero

Postprzez Kwakarianin » So cze 07, 2014 6:32 pm

Popieram przedmówcę ;)
Trzeba jednak przyznać, że inicjatywa słuszna, a mistrzostwa coraz bliżej... ;)
I z dostępnością różnie, ja obszedłem kilka saloników prasowych zanim znalazłem i nabyłem.
"Kwakarium" - darmowy fanzin czytelników i kolekcjonerów komiksów disneyowskich
Kwakarianin

Postprzez kraven123 » So cze 07, 2014 6:50 pm

U mnie z dostępnością "GOOOLa" nie ma problemów. We wszystkich miejscach, w których byłem jest wręcz wyraźna przewaga nad KD, którego leży najwyżej po 2 egzemplarze.
Co do komiksu to oczywiście zgadzam się z przedmówcami. Jeśli Egmont chce wydać okazjonalne wydanie specjalne to niech robi to dobrze, czyli niech komiks będzie w całości i na trochę lepszej jakości papierze. Dla mnie w każdym razie te 2-3 złote nie zrobiłyby różnicy, a sprawiłyby że mamy produkt pełnowartościowy, a nie ochłap z niemieckiego stołu. Takie akcje chyba rzeczywiście nie służą przyciąganiu nowych czytelników.
kraven123

Postprzez Kwakarianin » So cze 07, 2014 7:09 pm

Wiesz, tam gdzie ja znalazłem "Goool"'a to faktycznie było go sporo, a "KD" był tylko jeden egzemplarz. Faktycznie ostatnio jak kupuję "KD" to jest go mało na półkach... Może to kwestia gabarytów dodatków?
Kwakarianin

Postprzez kraven123 » So cze 07, 2014 7:16 pm

Kwakarianin napisał(a): Faktycznie ostatnio jak kupuję "KD" to jest go mało na półkach

Ten rocznicowy był wyjątkiem, bo leżało go całe mnóstwo. W Empiku w mojej okolicy nawet teraz leży 5 sztuk.

A co do wydań specjalnych to ja jestem za kontynuowaniem wydawania serii "Kaczogród". Brakuje u nas takich pozycji dla kaczkofanów wydawanych na lepszej jakości papierze, w twardej oprawie a przez to trochę bardziej ekskluzywnych. Nie obraziłbym się też za wydanie "Don Rosa Library".
kraven123

Postprzez kuperkowo » So cze 07, 2014 7:35 pm

Co do jakości papieru w Gooolu to aż tak źle nie było. Papier był minimalnie gorszy niż w Kaczorze Donaldzie. Był drukowany przez tą samą drukarnię czyli ,,Quad Graphics sp. Z.o.o.''. (jest to polska firma i druk odbywa się w Polsce). Uważam jednak, że okładka mogłaby być trochę twardsza, ale ogólnie papier mnie nie przeszkadzał.
Co do o minusów to największy to chyba brak 1 komiksu i dość słabo przygotowany terminarz (może im się by nie zmieścił, ale mogli dać go w formie plakatu albo bez grup. w No , ale brak jednego ćwierćfinału to duży minus). Bardzo podobały mnie się w numerze łamigłówki , duże, na całą stronę i w formie komiksu.
Moim zdaniem to dobrze, że takie wydania powstają. Wątpię by przez to zwiększyła się sprzedaż KD , ale i tak jest to dobry pomysł. Trochę wadzi brak reklamy tego pisma w kd i internecie (może chcieli to nadrobić dużym nakładem?). Na pewno na plus, że większość magazynu to komiksy. Ciągle uważam, że mogli by wydawać też numery specjalne z komiksami klasycznymi np. Barksa i Rosy. Nawet niekoniecznie jakieś luksusowe wydania w stylu Kaczogrodu tylko coś w stylu ,,Kaczor Donald- wydanie specjalne''.
Liczba stron ok. 64 (48 też może być, ale nie mniej). Cena: max. 15 zł. Rozumiem, że do pism typu Minnie i Daisy czy Miki w szortach dostali materiały i nakaz ich wydania, ale przecież centrala duńska posiada chyba komiksy barksa i rosy w wersji cyfrowej. A skoro i tak nie dbają za bardzo o dużą sprzedaż (brak reklamy choćby) to przecież takie wydanie z komiksami barksa i rosy sprzedałoby się lepiej (zwłaszcza przy dobrej reklamie) ,więc byłoby dla nich bardziej opłacalne. Można o to zapytać w kolejnej turze (obecna się wczoraj skończyła) redakcję na forum alei komiksów.
Co do dostępności kd. Ja kupuję kd zawsze w jednym kiosku i ta zawsze mają. Choć tydzień po wydaniu często są problemy z kupnem. Magazyn na topie ,,Gool'' też tam kupiłem i był chyba jeden egzemplarz (z witryny), choć mogły być gdzieś więcej schowane. W empiku nie bylem , choć kaczory donaldy chyba najlepiej kupować w kioskach ruchu , wydania pocketowe w empiku (giganty są też w niektórych kioskach ruchu oraz w większości salonikach kolportera. megagiga i mamuty też kupimy w salonikach kolportera, choć z mamutami często jest problem).
kuperkowo

Postprzez Kwakarianin » So cze 07, 2014 8:01 pm

Też bym chciał żeby "Kaczogrody" były nadal wydawane, myślę, że to była dobra forma komiksu dla bardziej zaawansowanego użytkownika. Może kiedyś doczekamy się kontynuacji... ;)
Co do samych wydań specjalnych/okolicznościowych to zawsze będę na tak, bo i tak ukazuje się ich niewiele i każda taka inicjatywa jest u mnie na plus.
Kwakarianin

Postprzez Scarpomaniak » N cze 08, 2014 8:29 am

kuperkowo napisał(a):Co do jakości papieru w Gooolu to aż tak źle nie było. Papier był minimalnie gorszy niż w Kaczorze Donaldzie. Był drukowany przez tą samą drukarnię czyli ,,Quad Graphics sp. Z.o.o.''. (jest to polska firma i druk odbywa się w Polsce).

Papier w "Gooolu" jest taki sam jak w KD od 2 lat. Potrzymaj go z kilka miesięcy w szafce i porównaj z dowolnym KD z tego okresu - wyjdzie ci, że to ten sam papier. Obecnie może ci się wydawać, że jest gorszy, ponieważ jest bardziej pognieciony, może był przechowywany w innych warunkach, ale to jest ten sam papier.
kuperkowo napisał(a): Moim zdaniem mogli już zwiększyć cenę do 10,99zł zł ale dać więcej stron komiksu.

Zrozum, że ŻADNA GAZETA NIE KOSZTUJE 10,99. Why? Ponieważ pod względem psychologicznym cena 10,99 jest znacznie, znacznie wyższa niż 9,99 zł (wynika to z tego, że za gazetę kosztującą 10,99 zł trzeba zapłacić albo banknotem 20-złotowym albo do 10-złotowego znaleźć jakąś monetę, a to powodu, że wydaje nam się to znacznie droższe)
kuperkowo napisał(a):takie wydanie z komiksami Barksa i Rosy (nawet 48 stronicowe) za przyzwoitą cenę (max. 15 zł) kupi więcej osób niż to wydanie.

Szczerze mówiąc, to mało znam osób, które wydadzą 15 złotych na 48-stronicowy magazyn na słabym papierze, nawet z komiksami Rosy i Barksa. Według mnie Egmont w tym momencie powinien postawić na tańsze kioskowe wydania (80/96 stron za 15 złotych, co byłoby rozsądną propozycją) albo na wydania kolekcjonerskie (200 stron za ok. 80 złotych).
kuperkowo napisał(a):A teraz co do reklamy a raczej jej braku. Uważam za niewłaściwe niemal zupełny brak reklamy tego wydania zarówno w internecie jak i w kaczorze donaldzie (a mamy za to reklamę nowego kd w tym numerze). Jak ktoś ma to kupić jak nawet nie wiem , że coś takiego istnieje. Ja gdyby nie post na komiksydisneya.pl pewnie bym w ogóle nie wiedział o istnieniu tego numeru. Im mniej osób kupi tym mniejszy zysk dla Egmontu. A muszą się spieszyć bo takie wydania rzadko są dłużej niż 2 tygodnie/miesiąc w sprzedaży.

Prawdopodobnie numer był wydawany na szybko, dlatego mam nadzieję, że reklama tego magazynu pojawi się za 2 tygodnie, w związanym z piłką nożną numerze KD. A poza tym takie wydania często są ok. 2 miesiące w sprzedaży, więc kto miał kupić, ten kupi, jeżeli oczywiście za 2 tygodnie będzie reklama w KD.

PS: No i popraw nazwę tematu.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Re: Magazyn na topie 1/2014 - GOOOL

Postprzez kuperkowo » N cze 08, 2014 10:22 am

Zgadzam się co do tego, że jakość papieru w Goolu jest podobna do tej w Kaczorze Donaldzie.
Sugerujesz, że jakby chcieli dać więcej stron to musieliby zwiększyć cenę, a przez to to by im się nie opłaciło , bo sprzedaż by była słaba a koszty druku za duże ?
Trochę naciągane, bo Egmont już nie raz wydawał 64 strony za 9,99 zł ( choć w sumie to było 10 lat temu).
Co do wydań specjalnych to ja bym był postawił na tańsze wydania kioskowe. Coś ala ,,Kaczor Donald Wydanie Specjalne''.
Kiedyś to było ok.80 stron za 7 zł , ale teraz czasy są inne i jeśli się nie da dać 64-80 stron za 9,99 zł (chyba, że się da?) to można dać tak jak powiedziałeś te max. 15 zł
Skoro taki Gool (48 stron) kosztuje 9,99 zł to takie wydanie z komiksami Rosy czy Barksa (64-90 str, choć może być też 48 str tylko wtedy niższa cena) za więcej niż 15 zł się nie sprzeda. Choć jak będzie odpowiednio grubsze to dużo osób to kupi. Myślę, że albo redakcja może sama wybierać skład albo brać składy z Anders And Extra.
Tam mamy 52 strony i w Danii kosztuje to w przeliczeniu na złotówki ok. 18 zł. Myślę, że w Polsce cena 13,99 zł byłaby optymalna.

A tak a propo:

Czy byłaby możliwość w tym roku o dodanie do któregoś KD w tym roku jako dodatku (jak w KD 2014-01) któregoś z zeszłorocznych lub ubiegłorocznych numeru "Anders And Extra"? Opcjonalnie innego wydania zawierającego komiksy czterorzędowe nie reprinty.
W tym roku już nie planujemy, ale kto wie… Staramy się badać różne możliwości.
Ostatnio edytowano N cze 08, 2014 10:53 am przez kuperkowo, łącznie edytowano 1 raz
kuperkowo

Re: Magazyn na tope 1/2014 - GOOOL

Postprzez kraven123 » N cze 08, 2014 10:35 am

kuperkowo napisał(a):
Co do wydań specjalnych to ja bym był postawił na tańsze wydania kioskowe. Coś ala ,,Kaczor Donald Wydanie Specjalne''.
Kiedyś to było ok.80 stron za 7 zł , ale teraz czasy są inne i jeśli się nie da dać 64-80 stron za 9,99 zł (chyba, że się da?) to można dać tak jak powiedziałeś te max. 15 zł

To co Proponujesz jest całkowicie nieekonomiczne. Po co mam kupować "Wydanie Specjalne" na słabej jakości papierze i w miękkiej okładce, skoro mogę mieć 200 stron w twardej i na kredzie za jakieś 6 dych ze zniżką w księgarni internetowej? Wydanie Specjalne KD będzie zakwalifikowane jako czasopismo. Zniżka nie przysługuje i wydatek 15 złotych nie ma sensu w porównaniu z edycją kolekcjonerską.
kraven123

Re: Magazyn na tope 1/2014 - GOOOL

Postprzez Scarpomaniak » N cze 08, 2014 10:47 am

kuperkowo napisał(a):Trochę naciągane, bo Egmont już nie raz wydawał 64 strony za 9,99 zł ( choć w sumie to było 10 lat temu).

2 lata temu. A 3 lata temu to jeszcze było 9,99 za 80 stron (a nawet 96!), ale są też inne przykłady, że kiedyś było drogo ("Diodakowy wynalazek"). Więc bym się nie zdziwił, gdyby za 2 lata wydano 80-stronicowy magazyn z komiksami Rosy za 10 złotych, ale też bym się nie zdziwił gdyby wydano za 15 złotych.
kuperkowo napisał(a):Tam mamy 52 strony i w Danii kosztuje to w przeliczeniu na złotówki ok. 18 zł. Myślę, że w Polsce cena 13,99 zł byłaby optymalna.

Przepraszam, 56 stron (z okładkami, dane z Danii są bez okładek) za 14 ZŁOTYCH? Zgłupiałeś chyba. Tak jak mówi kraven123. Kolekcjonerskie wydanie 180-200 stron kosztowałoby 80 złotych, dostępne w internecie bez problemu za 60 czy nawet 55 złotych, a byłoby lepiej wydane. I nie byłoby problemów co zrobić, jeżeli nie sprzeda się 10 tysięcy. Lepiej wydać 2, a może 3 tysiące i grono fanów zakupi takie wydanie.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez kuperkowo » N cze 08, 2014 11:00 am

Tańsze wydanie (80-90 stron za 15 zł z możliwością zakupu online) kupi więcej osób bo tańsze, choć takie bardziej ekskluzywne w stylu Komiksów z Kaczogrodu.
Po namyślę to powrót Kzk byłby bardzo dobry rozwiązaniem , aby opublikować komiksy Rosy , które jeszcze w Polsce się nie ukazały.
kuperkowo

Postprzez kraven123 » N cze 08, 2014 11:13 am

kuperkowo napisał(a):Tańsze wydanie (80-90 stron za 15 zł z możliwością zakupu online) kupi więcej osób bo tańsze

Nie wiem w jaki świecie żyjesz. Przecież wyjaśniłem, że wcale nie jest tańsze, a wręcz droższe bo na gorszej jakości papierze, w miękkiej okładce i ze stosunkowo małą ilością stron. Poza tym nie wiem co ma mi dać możliwość zakupu online skoro na czasopismo nie ma zniżki, a na komiks jest.

Mówimy konkretnie o takich wydaniach http://www.amazon.com/Walt-Disneys-Uncl ... sa+library
Jest też podobna seria Barksa.
kraven123

Postprzez kuperkowo » N cze 08, 2014 11:26 am

Rzeczywiście trochę nie pomyślałem i sam najchętniej bym chciał aby wydali jakieś wydanie bardziej luksusowe w twardej okładce.
Takie ok. 150-180 stron za ok. 30-40 zł (taka była cena choćby kaczogrodu). Cena 80 zł to jakaś abstrakcja moim zdaniem. Mogą to być Kaczogrody lub Kzk.
Co do wydania to artykuły to najlepiej by jakieś były , choć nie jest to niezbędne moim zdaniem (albo może być parę stron tylko). Lepiej mieć dużo komiksów jednym wydaniu niż po kilka wydań z pojedynczymi komiksami
Co do zakupu online to jest to korzystne , gdyż w internecie często jest taniej oraz to , że zwiększa to dostępność wydania i zyski dla Egmontu. Ktoś może akurat w momencie premiery nie mieć tyle pieniędzy lub ma daleko do sklepów/wszystkie numery z empików wyprzedano, a tak zamówi sobie do domu i będzie po sprawie.
kuperkowo

Następna strona

Powrót do Komiksy