Komiksowa Warszawa 2014

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Komiksowa Warszawa 2014

Postprzez donald duck665 » So maja 24, 2014 11:36 pm

Na Stadion Narodowy jechałem z myślą, że się spóźniłem. Z pewnych przyczyn nie mogłem przyjechać wcześniej i dotarłem dopiero o 18. Z pobieżnego obejrzenia planu festiwalu wynikało, że wszystkie wydarzenia związane z komiksami disneya już się odbyły. Toteż bardzo się zdziwiłem gdy wchodząc na płytę boiska zobaczyłem Acera, Retlava i kilku innych forumowiczów.
Okazało się, że chociaż było po czasie Panniello nadal rysował dla fanów. Ustawiłem się więc w kolejce i doczekałem się w końcu pierwszego rysunku od twórcy komiksów disneyowskich - nigdy nie miałem do tego szczęścia. Gdy Ferrioli był w Łodzi, nie byłem jeszcze tak zaznajomiony z tematem komiksowym i przyjechałem nie tego dnia - w niedzielę zamiast w sobotę. Kiedy na festiwalu gościł Korhornen po spotkaniu z nim i redakcją KD poszedłem na strefę targową (kiedyś to były dwa oddzielne budynki) i zapomniałem o rysunkach (mam chociaż jego podpis na diplou :D, który dostałem podczas spotkania). Z kolei w zeszłym roku po prostu zbyt późno dopchałem się do stolika z numerkami i dostalem jedynie autograf Rosy.
Wyraz "dzioba" ( :D Acer) jest super, od razu wiadomo co Sknerus myśli o Donaldzie. Swoją droga uważam, że festiwalowe rysunki Korhornena i Panniello są lepsze od rysunków Rosy, który w Łodzi tworzył je jakby od niechcenia (może to wina choroby oka). Miła była też postawa Jacka Drewnowskiego, który powiedział mi, że będę ostatnim, który dostanie rysunek, a później dostały go jeszcze 2 ostatnie osoby za mną, no i oczywiście postawa Panniello, który rysował do ostatniej osoby.
Targi ogólnie były fajne, część niekomiksowa też była zacna i kupiłem trochę rzeczy. Nie byłem niestety na rozmowie z rysownikiem oraz redakcją, mógłby mi ktoś przybliżyć najważniejsze elementy tych spotkań?
Do Berlina mam zamiar się wybrać (jeśli szkoła pozwoli), ponieważ Rosa jest dla mnie najlepszym żyjącym twórcą, w szczególności doskonałym scenarzystą. A jak redakcja coś zorganizuje to i do Łodzi pojadę.
Ps1: Sorry za jakość zdjęcia, ale robione na szybko i post dodaję z telefonu.
Ps2: Real rządzi :)
Załączniki
IMAG0021_1.jpg
Mój rysunek
IMAG0021_1.jpg (209.38 KiB) Przeglądane 4547 razy
donald duck665

GG: 0

Re: Komiksowa Warszawa 2014

Postprzez rysownik » N maja 25, 2014 1:16 pm

Nie byłem niestety na rozmowie z rysownikiem oraz redakcją, mógłby mi ktoś przybliżyć najważniejsze elementy tych spotkań?

Przez pierwszą część spotkania trwała rozmowa z Gianlucą - opowiadał między innymi o tym jak rozpoczął swoją pracę dla Disneya; o tym, że uczęszczał do nieistniejącej już akademii dla rysowników disneyowskich we Włoszech; wyjaśniał kwestie frapujące publiczność (głównie dotyczyły spraw związanych z pracą nad komiksami). Później było kilka minut dla redakcji, dokonali krótkiego podsumowania 20 lat magazynu i powiedzieli też parę ciepłych słów o sobie nawzajem. ;) Rozmowę z rysownikiem prowadził Jacek Drewnowski, asystowała mu pani Wielądek, a na widowni obecny był również Tomasz Kołodziejczak.

Ja wpadłam na Targi tylko na chwilę, wyrzucić ładunek z dodrukowanymi egzemplarzami DiPola. No, ale moja obecność na imprezie nieco przedłużyła się z racji pojawienia się na niej innych członków forum. Udało mi się też załapać na rysunek od Pannielo tuż po zakończeniu warsztatów rysunkowych. Oto Magika w jego wykonaniu.
rysownik

Imię: Agata

Postprzez Arcer » N maja 25, 2014 3:45 pm

Moja Magika jest identyczna, jeden z fanów dostał też taki sam rysunek na arkuszu A3... Różnił się tylko włosami Magiki :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez Retlaw » Pn maja 26, 2014 7:36 am

Tak to wyglądało w wizualnym skrócie:
Obrazek
Obrazek
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Scarpomaniak » Pn maja 26, 2014 10:47 am

Ja natomiast chciałbym zachęcić do zerknięcia na kilka zdjęć, które wykonała Agnieszka Matusiak.
Zdjęcia z uroczystości 20-lecia pisma „Kaczor Donald”.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez miki2001 » Pn maja 26, 2014 2:04 pm

Retlaw, wyskakuje "ZAKAZ HOTLINKOWANIA", wstaw na inny serwis np. ifotos.
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez lamero » Pn maja 26, 2014 4:01 pm

Na urodzinach byłem i ja. Z ich przebiegu jestem zadowolony, wpadłem z zamiarem, żeby jedynie zobaczyć, jak wygląda scena i tort, a zostałem ponad cztery godziny (głównie dzięki spotkaniu forumowiczów). Niestety to, co działo się na scenie (quizy, zabawy dla dzieci) stało na dosyć niskim poziomie (pytania właściwie nie dotyczyły pisma, dzieciaki były pytane o to, kto jest przyjaciółką Donalda oraz do czego nawiązują tytuły różnych numerów Giganta). Zabrakło mi trochę części przeznaczonej dla starszych fanów, na szczęście sytuację poprawiło dosyć ciekawe spotkanie z Gianlucą Panniello oraz naprawdę duże zaangażowanie ze strony Agnieszki Wielądek i Jacka Drewnowskiego. Widać było, że te osoby nie mają pisma w nosie, a na urodziny nie przyszły z przymusu.

Udało mi się załapać na rysunek od Gianluci Panniello. Nie ukrywam, że o tym twórcy właściwie nic nie wiedziałem, ale sprawiał wrażenie bardzo miłego gościa, który lubi to, co robi. Na konferencji powiedział, że zaczyna pracować nad komiksami czterorzędowymi, a Jacek Drewnowski dodał, że być może dzięki temu zobaczymy jakiś komiks Panniello w Kaczorze Donaldzie.
Załączam zdjęcie tortu oraz zdjęcie rysunku towarzyszącej mi Emilki. Chciałem też pokazać Wam mojego Donalda, ale nie mam pod ręką żadnego w miarę dobrego aparatu, a skaner nie skanuje mi tego ołówka, którym rysował Panniello (dziwna sprawa, ale na serio tak jest, wszystko inne się skanuje) :P.
Obrazek Obrazek

PS Na urodzinach wywieszony był taki plakat Dona Rosy:
Obrazek
Ktoś wie z jakiej okazji został narysowany?
lamero

Postprzez Scarpomaniak » Wt maja 27, 2014 7:50 am

lamero napisał(a):Na konferencji powiedział, że zaczyna pracować nad komiksami czterorzędowymi, a Jacek Drewnowski dodał, że być może dzięki temu zobaczymy jakiś komiks Panniello w Kaczorze Donaldzie.

Ciekawe dla kogo? Może coś specjalnego dla Disneya (typu te komiksy "Miki w szortach"), może dla Egmontu (choć Egmont ostatnio nie zatrudnia nowych rysowników), a jeżeli dla Egmontu, to od narysowania komiksu miną 2-3 lata zanim ujrzy światło dzienne, a może dla Sanomy?
A poza tym - czy wiadomo coś nowego od redakcji?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lamero » Wt maja 27, 2014 6:51 pm

Scarpomaniak napisał(a):A poza tym - czy wiadomo coś nowego od redakcji?

Co prawda na spotkaniu z Panniello przedstawiciele redakcji powiedzieli, że można zadawać im pytania, ale z tego co pamiętam, to nikt nie skorzystał z tej możliwości.
Redaktor Agnieszka Wielądek podeszła do grupy forumowiczów i trochę z nami porozmawiała, ale raczej nikt nie miał zamiaru zadawać pytań o jakieś konkretne komiksy, czy też nowe magazyny, bo odpowiedzi są raczej znane. Chodziło o świętowanie urodzin, więc chyba na tym większość się skupiła ;).
lamero

Powrót do Komiksy