Petycja do redakcji GP

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Petycja do redakcji GP

Postprzez solariskuba » Pt sty 25, 2013 3:01 pm

Tu piszcie swoje propozycje. Ja swoją przedstawiłem w dziale o najlepszych włoskich komiksach. Piszcie, a potem stworzę z tego petycję i zamieszczę na Facebooku. Zamieszczę na początku lutego. Piszcie do końca stycznia! Może coś wskóramy! Tylko nie piszcie propozycji do redakcji KD!!!
solariskuba

GG: 0

Re: Petycja do redakcji GP

Postprzez Kwalutek » Pt sty 25, 2013 3:19 pm

A mogę wiedzieć po co taka petycja? Nie możemy po prostu zaproponować czegoś w pytaniach do redakcji?
Kwalutek

Postprzez solariskuba » Pt sty 25, 2013 3:21 pm

Byśmy zamieścili na Facebooku i może redakcji i czytelnikom by przypadło coś z tego. Gdyby redakcja przeczytała, że dużo osób to chce to może coś by spróbowała wydać... Może chociaż wehikuł czasu jako dokończenie...
solariskuba

Postprzez Scarpomaniak » Pt sty 25, 2013 3:26 pm

solariskuba napisał(a):Byśmy zamieścili na Facebooku i może redakcji i czytelnikom by przypadło coś z tego. Gdyby redakcja przeczytała, że dużo osób to chce to może coś by spróbowała wydać... Może chociaż wehikuł czasu jako dokończenie...

NIGDZIE nie dokończono "Wehikułu czasu", powstał tylko epilog, który kończy całą serię i był on w Polsce - http://coa.inducks.org/s.php?c=D+2005-356
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez solariskuba » Pt sty 25, 2013 3:28 pm

Ale mogliby dać tamtą resztę komiksów z Wehikułem... Jest ich chyba 6... Wszystko dac w dwóch tomach KzK i gotowe.. :D
solariskuba

Postprzez Kwalutek » Pt sty 25, 2013 3:34 pm

solariskuba napisał(a):Ale mogliby dać tamtą resztę komiksów z Wehikułem... Jest ich chyba 6... Wszystko dac w dwóch tomach KzK i gotowe.. :D

Nie zrobią tego bo się to nie opłaca. Przecież były już próby wskrzeszania KzK i nic z tego nie wyszło.
Kwalutek

Postprzez Scarpomaniak » Pt sty 25, 2013 3:40 pm

Kwalutek napisał(a):
solariskuba napisał(a):Ale mogliby dać tamtą resztę komiksów z Wehikułem... Jest ich chyba 6... Wszystko dac w dwóch tomach KzK i gotowe.. :D

Nie zrobią tego bo się to nie opłaca. Przecież były już próby wskrzeszania KzK i nic z tego nie wyszło.

Pesymizm się robi. KzK byłby opłacalny, gdyby...
- był trochę mniejszy nakład (szczególnie III tomu, lecz inne tak 75%)
- była wyższa cena chociaż o 5 złotych
Wówczas opłacalny by był (przy 160 stronach za 25 złotych).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez lamero » Pt sty 25, 2013 3:45 pm

Eeh, solariskuba, Ty nadal swoje. Ciągle wydaje Ci się, że wydanie jakiegoś pisma to tylko kwestia widzimisię redakcji.
Naprawdę uważasz, że po tym, jak dwa lata temu nieopłacalne okazało się wydanie KzK z komiksami najpopularniejszego w Polsce rysownika (tak mi się wydaje, że Rosa jest najpopularniejszy, Barks nie budzi chyba takich emocji wśród osób mniej zorientowanych w temacie), teraz nagle redakcja uzna, że będzie miało sens wydanie kontynuacji komiksów, których 99% czytelników KD nie pamięta?
Nawet pomijając akurat ten "Wehikuł czasu", to zdaje się, że ciągle nie widzisz, że propozycje jakichś nowych wydań mijają się z celem, skoro fani nie mogą się doprosić nawet podwójnego numeru KD raz na jakiś czas. Zacznijmy od małych rzeczy.

Scarpa, a skąd Ty wiesz, że akurat przy Twoich założeniach KzK byłoby opłacalne? Dysponujesz jakimiś danymi nt. tego ile zainwestowała redakcja, ile się zwróciło, ile zarobili, a ile chcieliby zarobić? Nie sądzę, a wydaje mi się, że gdyby opłacalność KzK była kwestią podwyżki o 5zł i zmniejszenia nakładu, to na pewno znalazłby się ktoś (zapewne lepiej znający się na kwestiach ekonomicznych niż my), kto by to doradził.
lamero

Postprzez Kwalutek » Pt sty 25, 2013 3:46 pm

Scarpomaniak napisał(a):Pesymizm się robi. KzK byłby opłacalny, gdyby...
- był trochę mniejszy nakład (szczególnie III tomu, lecz inne tak 75%)
- była wyższa cena chociaż o 5 złotych
Wówczas opłacalny by był (przy 160 stronach za 25 złotych).

Myślisz, że Egmont o tym nie myślał? KzK jest nieopłacalny ponieważ nie ma w Polsce wystarczająco dużo osób chcących go kupić. Przecież serie tomikowe też są ograniczane bo sprzedaż spada. Możemy co najwyżej liczyć, że za kilka lat się to zmieni.
Kwalutek

Postprzez solariskuba » Pt sty 25, 2013 3:46 pm

Kwalutek napisał(a):

Jeżeli chcesz dotrzeć do celu musisz prosić i jeszcze raz prosić. Bez próśb nic nie wskórasz...
solariskuba

Postprzez Kwalutek » Pt sty 25, 2013 3:47 pm

solariskuba napisał(a):
Kwalutek napisał(a):

Jeżeli chcesz dotrzeć do celu musisz prosić i jeszcze raz prosić. Bez próśb nic nie wskórasz...

"Kochany wydawco wyrzuć trochę pieniędzy w błoto, przecież tak bardzo prosimy!" - o to chodzi?
Kwalutek

Postprzez solariskuba » Pt sty 25, 2013 3:48 pm

lamero napisał(a):Eeh, solariskuba, Ty nadal swoje. Ciągle wydaje Ci się, że wydanie jakiegoś pisma to tylko kwestia widzimisię redakcji.
Naprawdę uważasz, że po tym, jak dwa lata temu nieopłacalne okazało się wydanie KzK z komiksami najpopularniejszego w Polsce rysownika (tak mi się wydaje, że Rosa jest najpopularniejszy, Barks nie budzi chyba takich emocji wśród osób mniej zorientowanych w temacie), teraz nagle redakcja uzna, że będzie miało sens wydanie kontynuacji komiksów, których 99% czytelników KD nie pamięta?
Nawet pomijając akurat ten "Wehikuł czasu", to zdaje się, że ciągle nie widzisz, że propozycje jakichś nowych wydań mijają się z celem, skoro fani nie mogą się doprosić nawet podwójnego numeru KD raz na jakiś czas. Zacznijmy od małych rzeczy.

Scarpa, a skąd Ty wiesz, że akurat przy Twoich założeniach KzK byłoby opłacalne? Dysponujesz jakimiś danymi nt. tego ile zainwestowała redakcja, ile się zwróciło, ile zarobili, a ile chcieliby zarobić? Nie sądzę, a wydaje mi się, że gdyby opłacalność KzK była kwestią podwyżki o 5zł i zmniejszenia nakładu, to na pewno znalazłby się ktoś (zapewne lepiej znający się na kwestiach ekonomicznych niż my), kto by to doradził.

Ale fanów superbohaterów jest więcej dlatego radzę żeby najpierw dać Ultraherosów i Robin Ducka. Wtedy nawet jeżeli ktoś nie lubi Kaczora to kupi i zobaczy co to jest.
solariskuba

Postprzez solariskuba » Pt sty 25, 2013 3:51 pm

Kwalutek napisał(a):"Kochany wydawco wyrzuć trochę pieniędzy w błoto, przecież tak bardzo prosimy!" - o to chodzi?

To się złożymy i za 10 lat damy 10.000 złotych i może jeden numer wydadzą. :D :lol:
solariskuba

Postprzez lamero » Pt sty 25, 2013 4:09 pm

solariskuba napisał(a):Ale fanów superbohaterów jest więcej dlatego radzę żeby najpierw dać Ultraherosów i Robin Ducka. Wtedy nawet jeżeli ktoś nie lubi Kaczora to kupi i zobaczy co to jest.

Ale więcej niż kogo? Niż fanów Dona Rosy, czy ogólnie komiksów klasycznych z kaczkami? Skąd masz takie informacje? Robiłeś jakieś badania statystyczne na wiarygodnej próbie, czy tak Ci się wydaje, bo superbohaterów lubisz Ty i Twoi koledzy?
Wydaje mi się, że trochę zbyt bardzo chcesz wszystko uprościć, rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.
lamero

Postprzez solariskuba » Pt sty 25, 2013 4:17 pm

Już kiedyś tu się chyba pisało o tym. Ja osobiście ciągle słyszę coś o jakimś Spider Manie czy o innych dosłownie wszędzie, a poza tym teraźniejsze dzieci już nie lubią klasyki tylko te nowe łajna. Ja osobiście w moim mieście jeszcze ani razu nie słyszałem słowa o Kaczorze Donaldzie, albo żeby ktoś go kupował. Nawet jak u kogoś jestem to mają wytapetowane pokoje tymi postaciami, a Kaczorem Donaldem nikt...
solariskuba

Następna strona

Powrót do Komiksy