Inducks 2013

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Inducks 2013

Postprzez kuperkowo » Śr gru 31, 2014 12:11 pm

Robiąc indeks Miki Maxa 2013-02 (http://coa.inducks.org/issue.php?c=pl/MX+2013-02) nie mogłem znaleźć kodu do niektórych gier.
Zamieszczę poniżej skany to może ktoś będzie miał więcej szczęścia i potrafi znaleźć te gry w INDUCKS

1. Kto leci w kulki?
http://i57.tinypic.com/23m21ye.jpg

2. Układaneczka (prawdopodobnie podseria: ,,Komiksowa układanka'')
http://i60.tinypic.com/2dlsryq.jpg

3) Babcina pisanka (prawdopodobnie podseria ,,Komiksowa układanka'')
http://i58.tinypic.com/o9iv68.jpg

4) Sadzonki po japońsku
http://i59.tinypic.com/2r53scw.jpg

Jakby ktoś znalazł to w INDUCKS to niech napisze tutaj lub w coazilii.

PS. Następujące gry w moim indeksie : ,,Krzyżówka'' ,,Leśna wirówka'' ,,Wielka podróż'' (to jest akurat gra planszowa) , ,,Panorama'' ,,Ciągówka motoryzacyjna'' ,,Kolorowa kołówka'' ,,Szyfrogram'' oraz ,,Wyszukiwarka pracusia'' są to krzyżówki lub rozsypanki wyrazowe, które nie zawierają nic oprócz tekstu (za wyjątkiem ,,wielkiej podróży'') tzn. nie ma tam żadnych postaci disnejowskich i na 90 % zostało wymyślone przez polską redakcję, więc nie ma co tego szukać na inducks, bo z tego co wiem to inducks krzyżówek raczej nie indeksuje (chyba, że kod typu : ,,Qpl/MX+ 2012-32'').
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Cz sty 01, 2015 10:58 am

kuperkowo napisał(a): Następujące gry w moim indeksie : ,,Krzyżówka'' ,,Leśna wirówka'' ,,Wielka podróż'' (to jest akurat gra planszowa) , ,,Panorama'' ,,Ciągówka motoryzacyjna'' ,,Kolorowa kołówka'' ,,Szyfrogram'' oraz ,,Wyszukiwarka pracusia'' są to krzyżówki lub rozsypanki wyrazowe, które nie zawierają nic oprócz tekstu (za wyjątkiem ,,wielkiej podróży'') tzn. nie ma tam żadnych postaci disnejowskich i na 90 % zostało wymyślone przez polską redakcję, więc nie ma co tego szukać na inducks, bo z tego co wiem to inducks krzyżówek raczej nie indeksuje (chyba, że kod typu : ,,Qpl/MX+ 2012-32'').

To panie kuperkowo, dlaczego pan te krzyżówki umieścił w indeksie. Nie ma sensu umieszczać takich rzeczy w indeksie, ponieważ podam ci przykład. Przyjmijmy, że istnieje magazyn "Krzyżówki", magazyn ten ma 100 stron, w tym 90 stron to krzyżówki (bez postaci Disneya), a 10 stron to dodatkowo komiksy Disneya, czy w takim wypadku należałoby podać w indeksie krzyżówki czy nie? Oczywiście, że nie. Jakby proporcje były na odwrót - też nie. Jak można zindeksować tekst, który nie ma nic wspólnego z postaciami Disneya i nie występują w nim postacie Disneya. Dlatego też poprosiłem Arcera by usunął te pozycje.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez kuperkowo » Cz sty 01, 2015 12:18 pm

Niech będzie panie Scarpomaniaku :) Tylko prosiłbym o nieusuwanie ,,Wielkiej podróży" bo tam są postaci disnejowskie.
kuperkowo

Postprzez Arcer » Cz sty 01, 2015 1:18 pm

Usunięte, proszę mnie więcej nie nabierać z krzyżówkami :).

Dla fanów indeksowania pozostaje nadal sporo do zrobienia, więc zachęcam do zapoznania się z wydaniami, które mogą być niekompletne. W ubiegłym roku dopisywałem gry do indeksów KD z lat 1994-2010, ale parę roczników mam niekompletnych. Stąd moja prośba, by przejrzeć roczniki 2004-2007 (pozostałe powinny być kompletne).
Proszę też o skany stron tam, gdzie nie ma ani kodu, ani też dopisków o podobieństwie do wydań zagranicznych (w wielu miejscach dopisywałem takie notki, by w przyszłości było łatwiej edytować od razu kilka pism spoza Polski).
Mamy bardzo dużo brakujących numerów Miki Maxa, a jak się okazuje, część istniejących indeksów zawiera tylko komiksy. Wyzwanie dla inducks-freaków :), by uzupełnić również gry, skoro obecny stan bazy na to pozwala. Chciałem się tym zająć, ale nie mam wielu numerów, nie chcę też ich kupować z allegro pojedynczo (koszty byłyby szalenie wysokie, nikt nie sprzedaje większej liczby numerów naraz).
Arcer
el moderatoro

Postprzez kuperkowo » Wt lut 17, 2015 11:53 am

W ramach uzupełnienia dodam, że gra ,,Wielka podróż'' (gra jest dwustronicowa) wygląda tak:

- 1 strona
http://i57.tinypic.com/29mlqix.jpg

- 2 strona
http://i61.tinypic.com/a1oabm.jpg

Komuś się może przydać.
kuperkowo

Postprzez Gęgul » Wt kwi 07, 2015 10:31 pm

Dlaczego gdy dodaję opis historyjki, to idzie to jako błąd w Coaziilli? O czymś zapominam, o czym pamiętałem niegdyś? :D
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Pahan » Śr kwi 08, 2015 2:45 pm

A nie było tak zawsze? Opisy, które dodałem można policzyć pewnie na palcach jednej ręki, ale takie miałem pierwsze skojarzenie... :?
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Scarpomaniak » Śr kwi 08, 2015 3:03 pm

Gęgul napisał(a):Dlaczego gdy dodaję opis historyjki, to idzie to jako błąd w Coaziilli? O czymś zapominam, o czym pamiętałem niegdyś? :D

Czy tak nie jest tylko wtedy kiedy poprawiasz opis? Bo tak kiedyś było.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez kuperkowo » Śr kwi 08, 2015 4:00 pm

Ja też tak mam.
kuperkowo

Postprzez Gęgul » Śr kwi 08, 2015 7:20 pm

Nie właśnie, kiedyś dodawałem opisy "nałogowo" do kilku tomików Giganta pod rząd i szły od razu na listę nowododanych opisów historyjek, pojawiając się nazajutrz w indeksie danego numeru. Teraz wszystko idzie do COA, why? :D
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Scarpomaniak » Pt kwi 17, 2015 2:11 pm

Arcer napisał(a):Mamy bardzo dużo brakujących numerów Miki Maxa, a jak się okazuje, część istniejących indeksów zawiera tylko komiksy. Wyzwanie dla inducks-freaków :), by uzupełnić również gry, skoro obecny stan bazy na to pozwala. Chciałem się tym zająć, ale nie mam wielu numerów, nie chcę też ich kupować z allegro pojedynczo (koszty byłyby szalenie wysokie, nikt nie sprzedaje większej liczby numerów naraz).

Oficjalnie mówię, że właśnie wysłałem brakujące indeksy z rocznika 2013, w najbliższym czasie (trudno powiedzieć kiedy, bo MX wykańczają psychicznie i fizycznie) będzie rocznik 2014, a 2015 pojawi się jak zakupię 1. numer, ponieważ jeszcze go nie mam, bo trochę obraziłem się na Egmont, że numer pojawił się wcześniej niż miał i nie znałem daty premiery, ale Egmont uruchomił nową stronę, gdzie jest podana data premiery (20 lutego, a kolejny numer 15 maja).
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy