Nowy numer KD

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Nowy numer KD

Postprzez vicar » Pn mar 16, 2015 5:02 pm

A co sądzicie o nowym "rozkładzie" KD? Wygląda na to, że wszystkie Figle Figlarzy i inne takie rzeczy przewędrowały ze środka numeru na skraje. Trochę mi to przypomina czasy MM, gdzie w tej materii była zupełna dowolność. Ja jednak jestem przeciwny. Przeciwny jestem stronom ze słabszym papierem, a po tych zmianach wychodzi na to, że na stronach z dobrym, śliskim papierem są dodatki okołokomiksowe, a same komiksy są na tym gorszym papierze.
vicar

GG: 0

Postprzez Scarpomaniak » Pn mar 16, 2015 6:37 pm

vicar napisał(a):Ja jednak jestem przeciwny. Przeciwny jestem stronom ze słabszym papierem, a po tych zmianach wychodzi na to, że na stronach z dobrym, śliskim papierem są dodatki okołokomiksowe, a same komiksy są na tym gorszym papierze.

A ja jestem za.
Po pierwsze - papier nie jest zły. Papier jest inny, offsetowy, a nie kredowy, w wielu krajach na takim papierze wychodzą komiksy Disneya (Skandynawia czy np. grubsze komiksy od Gemstone) i jeżeli strony są dobrze wydrukowane to nie wygląda to źle. Na dodatek starsze komiksy lepiej wyglądają na takim papierze niż na super błyszczącej kredzie. Nie mówiąc już, że ten rodzaj papieru mniej się gniecie (bo jest grubszy) co było główną zmorą papieru stosowanego wcześniej.
Po drugie - lepiej że na błyszczącym papierze są wydrukowane inne działy niż komiks. Jeżeli gdzieś potrzebujemy bardzo dobrego nasycenia czerni to nie w komiksach, ale w artykułach, w których czarne plamy i kolory są znacznie szerzej stosowane.
Po trzecie - dobrze, że strony zostały przesunięte, bo trochę dziwnie wyglądały 3 strony komiksu na kredzie, a reszta na offsecie.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Retlaw » N mar 22, 2015 8:56 pm

Mnie też się ten papier podoba, ma taki fajny klimat jak pierwsze Mickey Mausy i Donald Ducki :-]
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Kwakarianin » Cz mar 26, 2015 6:41 am

Rzeczywiście, jest to jakiś powrót do korzeni :)
Podział - działy osobno, komiksy osobno wprowadza bardzo fajny ład.
Choć początkowo z pewną rezerwą podchodziłem do zastosowania innego papieru to przyznaję, że teraz wygląda to bardzo fajnie :)
"Kwakarium" - darmowy fanzin czytelników i kolekcjonerów komiksów disneyowskich
Kwakarianin

Postprzez kuperkowo » Pn mar 30, 2015 3:16 pm

Co do nowej lepszej jakości papieru i trochę grubszych kartkach to moim zdaniem to same plusy. Na początku trochę to nie wyglądało i kolory były zbyt ciemne, szarawe, ale potem się poprawili. Co do kolorystyki to ja się przyzwyczaiłem do tej ,,starej'' (i nie uważam, że obecna zmiana była jakoś konieczna, bo wcale ,,źle nie było'') i szczerze mówiąc wolę stare kolorowania od nowego (porównując z numerami sprzed roku uderza niezwykła barwność kolorów w starszych numerach i to że one jednak trochę jaśniejsze) ale obecne jest jak najbardziej do zaakceptowania.
Co do podziału stron i dania ,,innych'' działów na sam koniec to uważam, że jest to dobry pomysł, bo (może) zwiększy to szansę na dłuższe komiksy. Przeszkadza mi trochę jednakże że komiksy nie są zaraz po spisie treści. Nie dość, że ten bzdurny dział ,,Od czapki'' zajmuje miejsce komiksom to w nowych numerach po nim dają często ,,Łamacza głowy'' czy jakieś reklamy/prezent i komiksy zaczynają się dopiero na 9 stronie. Niby ich ilość jest wciąż taka sama (choć w ostatnich dwóch numerach było to tylko 31-32 strony) ale jak już wszystko na koniec to ,,wszystko'' :) I zmniejszyłbym trochę liczbę artykułów kosztem komiksów.

Kończąc lekko przydługawy wstęp opiszę po krótko dwa najnowsze numery kd (2015-06 i 2015-07).

2015/06
W Polsce jak na razie było tylko 3 długie komiksy Murrego i do tego żaden nie był z WDCS. W tym numerze mamy 24 stronicowy komiks Murrego Między nami piratami. Długie komiksy zwykle są ciekawe fabularnie i tutaj zasadniczo też tak było. Plan Czarnego Piotrusia był całkiem pomysłowy a scena napadu czy jak turyści dobrowolnie oddawali swoje ,,kosztowności'' albo oskarżali Mikiego i Goofiego o podstęp były całkiem dobre. Trzecia część była moim zdaniem trochę zbytnio rozciągnięta, ale ogólnie komiks był dobry. Do długich komiksów Barksa czy Rosy się nie umywa ale był całkiem ok. Ocena: dobry +
W numerze mamy też komiks Vicara z lat 79. Taki standardowy komiks 8 stronicowy. Mnie się podobał. Ocena: dobry

2015/07
W numerze mamy 32 strony komiksów i do tylko dwóch twórców. Aż 3 komiksy Korhonena co daje łącznie 26 stron. Ogólnie to tak: ,,Śniadanko mistrzów'' jest moim zdaniem nudny i nijaki , ,,Na wysokości'' był trochę lepszy bo pomysł że Donald jest pomywaczem okien jest całkiem niezły choć zabrakło jakieś zwrotu akcji, który poprowadził by komiks do przodu i do tego druga połowa komiksu jest znacznie gorsza niż pierwsza (znaczy się od sceny z braćmi be komiks był moim zdaniem nieciekawy). Najciekawszy był moim zdaniem komiks ,,Najnowsze wynalazki'', który był naprawdę niezły.
W numerze mamy jeszcze komiks Ferioliego ,,Śniadanko mistrzów'' i początek wygląda mi jakby komiks miał być reklamą w stylu ,,Śniadanie podstawą żywienia człowieka'' :) Przy całym pretensjonaliźmie komiks był nawet całkiem śmieszny i przyjemny a w końcówce wzięli mnie ,,z zaskoczenia''.
Reasumując ranking komiksów w tym numerze(od najlepszego do najgorszego) wyglądałby jak dla mnie tak: ,,Najnowsze wynalazki''/,,Śniadanko dla mistrzów''/,,Nudne życie bogaczy''/,,Na wysokości''.

Generalnie cały numer jest słaby, bo choć, że dwa komiksy(,,Śniadanko dla mistrzów'' i ,,Najnowsze wynalazki) da się jeszcze jakoś przeczytać, ale tak naprawdę to tylko ,,Najnowsze wynalazki'' są jak dla mnie dobrym komiksem a pozostałe komiksy w numerze są nudne i schematyczne. Chyba na razie najsłabszy numer w tym roku.
Zdecydowanie bardziej polecam kupić numer 2015/06, choć raczej tylko dla komiksu Murrego bo jak dla mnie były już w tym roku lepsze numery czy nawet lepsze dłuższe komiksy.

PS. Czy was też drażnią reklamy, prezenty i artykuły o magazynie ,,Star Wars'' niemal w każdym nowym numerze KD ? Wiem, że Star Warsy to od niedawna też Disney ale te artykuły są niepotrzebne i zabierają tylko miejsca komiksom i mam wrażenie, że redakcja chwyta się wszystkiego co ,,trendy'' by zdobyć nowych fanów.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez vicar » Śr kwi 01, 2015 1:31 pm

Co do najnowszego numeru: Ferioli całkiem fajny, a Korhonen miał ciekawe scenariusze. Jednak na litość, czemu on te rysowania ma takie koślawe? Te postacie, kaczki, ludzie są tak krzywe i niedbałe, że na to się nie da patrzeć! Przecież jak były komiksy z Dońkiem to jakaś to wyglądało. A teraz to Korhonen rysuje okropnie.

Z ciekawostek. Pamiętacie jak w komiksie "Najnowsze wynalazki" kaczki uderzają w pomnik? Na autobusie widać wtedy flagę Finlandii. Co ciekawe posąg bardzo przypomniał mi... Toripolliisi z fińskiego miasta Oulu. Zobaczcie, nawet budynki w otoczeniu wyglądają tak samo :) Zwłaszcza ta hala targowa po lewej stronie policjanta. Ciekawa gratka :)

fotka1 fotk2 fotka3
vicar

Postprzez vicar » Pt kwi 03, 2015 2:00 pm

Przejrzałem komiks dokładniej :) Tutaj macie kulę obok której autobus przejeżdża na stronie pierwszej: kula. A tu Uniwersytet na którym przez rok studiowałem, a z którego odszedł Diodak: uniwerek. To wszystko oczywiście w Oulu :) Super gratka, zwłaszcza jak się było tam samemu :)
vicar

Postprzez kuperkowo » So kwi 04, 2015 2:36 pm

vicar napisał(a):Co do najnowszego numeru: Ferioli całkiem fajny, a Korhonen miał ciekawe scenariusze. Jednak na litość, czemu on te rysowania ma takie koślawe? Te postacie, kaczki, ludzie są tak krzywe i niedbałe, że na to się nie da patrzeć! Przecież jak były komiksy z Dońkiem to jakaś to wyglądało. A teraz to Korhonen rysuje okropnie.

Warto zaznaczyć, że kiedyś Korhonen tylko sporadycznie ilustrował swoje komiksy i pisywał raczej scenariusze. Niemniej jednak jego styl ostatnio się pogorszył i znacznie lepiej wychodzi mu wymyślanie fabuły niż jej rysowanie. Klasyfikuje go to listy twórców za którymi rysunkami za bardzo nie przepadam a mianowicie min.: Korhonen,Ferraris,Noel Van Horn a z włoskich np.: Silva Ziche.
Co do numeru 2015/07 to jak dla mnie numer był słaby. Jedynie komiks ,,Najnowsze wynalazki'' był dobry a reszta jak dla mnie nie były dość ciekawe (Bracia Be porywający Sknerusa i ten zgadza się wejść z nimi w biznes, ci stają się bogaci i nuci ich ,,bogackie'' życie i postanawiają napaść na skarbiec i przypomnieć sobie ,,złodziejski fach'' ? Co za banał !)
Komiks Ferioliego mimo, że nie był zły miał dość banalną końcówkę i to mimo pewnego zwrotu akcji na ostatniej stronie.
kuperkowo

Postprzez vicar » Cz kwi 16, 2015 3:50 pm

Komiks Gulbranssona z najnowszego KD jako żywo przypomina mi tego Barksa: http://coa.inducks.org/story.php?c=W+WDC+178-02

W sumie ta sama historia. Miał być spokój, ale Donald każdy drobny hałas odbiera jako atak, przez co wywołuję wojnę głośności. Na końcu siostrzeńcy uderzają w wielki gong (u Barksa ktoś dmie w głośny róg). Nie pasuje mi wygląd Jonesa, który w ogóle nie przypomina Jonesa z komiksów innych rysowników (choćby Mota na następnej stronie, czy oczywiście Barks).
vicar

Postprzez kuperkowo » Cz kwi 16, 2015 7:59 pm

Co do tego nawiązania do komiksu Barksa to hyba masz rację. Komiks bardzo przypomina wymieniony przez ciebie tenpager Mistrza. Sam się na tym głowiłem i nic nie mogłem wymyślić (podejrzewałem chyba błędnie, że to ,,zrzynka'' z jakiegoś tenpageru barksa z Jonesem). Ciekawe czy to jedyna aluzja do Barksa w tym komiksie (nie wiem czy wam ale mnie ci mnisi trochę przypominają mieszkańców ,,mojej snów doliny'').

Co do numeru to jak dla mnie jest bardzo dobry. Żaden komiks nie jest słaby a co więcej każdy z nich trzyma wysoki poziom i ma całkiem ładne rysunki. Taki numer w stylu lat 200-2007 ale tych lepszych numerów (znaczy się nie ma żadnego rosy czy barksa ale po prostu bardzo dobre duńskie komiksy).
Trudno mnie ocenić każdy komiks osobno, ale napiszę co mnie się podobało lub nie w każdym z komiksów.
W komiksie ,,Siła spokoju'' fajnie było, że ani Donald ani Jones przez większość czasu pobytu w klasztore nie mówili ani słowa na głos tylko wszystko w myślach a mimo to toczyli ,,bitwę''. Jedynie to zakończenie nie było jakieś super hiper ale złe też nie było.

Nie pasuje mi wygląd Jonesa, który w ogóle nie przypomina Jonesa z komiksów innych rysowników

Na tyle nie przypomina, że nawet Inducks nie podaje go w liście postaci dla tego komiksu :) Mnie też to trochę przeszkadza.

W komiksie Moty podobały mnie się rysunki i dość oryginalny scenariusz (Donald wygrywa na loterii. Już samo to jest dość nietypowe) . Do tego miał kilka ciekawych zwrotów akcji i pomysł z robotami był całkiem niezły. I rysunki mimo, że lekko kanciaste/wygięte to na przykład w porównaniu choćby do Noela Van Horna całkiem ładne.
Bardzo mnie na plus zaskoczył również komiks Murrego i bardzo pomysłowe wykorzystanie postaci Goofiego i Super Goofiego. Ten Goofy nie jest taki do końca głupi jak niektórzy uważają :)

Co do zawartości nie komiksowej numeru to dla mnie to nie ma aż tak długiego znaczenia, ale fajnie, że dali ,,Nie przegap'' oraz jak zawsze ,,Kurier Kaczogrodzki''.
Od jakiegoś czasu mamy w KD artykuły o Minecrafcie i/lub Gwiezdnych Wojnach. Nie powiem, że uważam za sensowne artykuły o takiej tematyce zamieszczać w kd ale wszystko jest lepsze od działu ,,Od czapki'' (choć jakby zamiast tego był dwie strony komiksów więcej to byłbym bardziej zadowolony, bo choć w tym numerze mamy 32 strony co jest całkiem dobry wynikiem to zdarza się, że mamy 31 stron komiksów na numer co jest jednak już trochę za niskim jak dla mnie wynikiem).

Mamy jeszcze ankietę odnośnie magazynu (http://91.205.73.205/kd/) . Niby wszystko fajne, ale dlaczego koniecznie jest podawanie swojego adresu zamieszkania i dlaczego nie można po prostu wyrazić swojej opinii o magazynie bez brania udziału w jakiś konkursach z nagrodami (albo żeby to była tylko jedna z kilku możliwości a nie konieczność). Pewnie można by niby wysłać wypełnioną ankietę nie podając adresu zamieszkania i wiem, że niektóre grupy wiekowe to zachęca do wzięcia udziału w ankiecie ale mnie odrzuca.
Ogólnie polecam wam kupno najnowszego numeru kd (2015/08).
kuperkowo

Postprzez Scarpomaniak » Pt kwi 17, 2015 2:05 pm

kuperkowo napisał(a):Od jakiegoś czasu mamy w KD artykuły o Minecrafcie i/lub Gwiezdnych Wojnach. Nie powiem, że uważam za sensowne artykuły o takiej tematyce zamieszczać w kd ale wszystko jest lepsze od działu ,,Od czapki'' (choć jakby zamiast tego był dwie strony komiksów więcej to byłbym bardziej zadowolony, bo choć w tym numerze mamy 32 strony co jest całkiem dobry wynikiem to zdarza się, że mamy 31 stron komiksów na numer co jest jednak już trochę za niskim jak dla mnie wynikiem.

Tylko, że przy obecnym układzie powinno być zawsze przynajmniej 32 strony komiksów. Ponieważ raczej redakcja nie chce drukować artykułów czy reklam na gorszym papierze, ale bym się nie obraził, gdyby raz czy dwa na "kredowych" stronach pojawiła się jakaś 1-stronicówka czy "Zagadka Mikiego". A te 31 to się zdarzyło tylko raz w ostatnim czasie.
Ogólnie jak ostatnio zauważyłem, już się trochę zaczynałem bać, bo ostatnio w KD było strasznie mało reklam (nie licząc reklam pism Egmontu, ale to zupełnie inna bajka), ale otrzymałem informacje, że w 2 kolejnych numerach będzie tyle reklam, że już nie będziemy musieli się bać, a może nawet będziemy niezadowoleni.
kuperkowo napisał(a):Mamy jeszcze ankietę odnośnie magazynu (http://91.205.73.205/kd/) . Niby wszystko fajne, ale dlaczego koniecznie jest podawanie swojego adresu zamieszkania i dlaczego nie można po prostu wyrazić swojej opinii o magazynie bez brania udziału w jakiś konkursach z nagrodami (albo żeby to była tylko jedna z kilku możliwości a nie konieczność). Pewnie można by niby wysłać wypełnioną ankietę nie podając adresu zamieszkania i wiem, że niektóre grupy wiekowe to zachęca do wzięcia udziału w ankiecie ale mnie odrzuca.

Trzeba jakość zachęcić do ankiety. Zupełnie nie rozumiem dlaczego masz takie opory przeciw udostępnianiu swojego adresu, poza tym redakcja przez to chce przeprowadzić bardziej dokładne badanie, ponieważ z takiej ankiety może wywnioskować, gdzie jest najwięcej kaczofanów oraz w zależności od wieku, jakie opcje wybierają. Ale jeżeli nie podasz adresu, nic się nie stanie, tak samo jeżeli nie napiszesz żartu.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez kuperkowo » Śr kwi 22, 2015 3:03 pm

Kaczor Donald 2015/09

- Co przyniesie wiatr (scen i rys. Carl Barks ) - był już w Polsce wydany w KD 1998/22 pod tytułem ,,Na własny rachunek''
- Uwolnić kangurzycę (scen. Pat i Carol McGreal rys. Marco Rota) - 12 stron
- Niezidentyfikowany obiekt latający (scen. Pat i Carol McGreal rys. Francisco Rodriguez Peinado) - 10 stron

Jeszcze nie czytałem numeru ale zapowiada się naprawdę dobry numer (już mogę powiedzieć, że rysunki w każdym z nich są bardzo ładne a komiks Barksa ma nowe kolorowanie). Rzadko w KD są tenpagery Barksa, więc warto pokazać redakcji, że warto i zakupić ten numer (nawet jeśli będzie to tylko przypomnienie sobie komiksu, który już kiedyś czytaliście to i tak warto bo to przecież bardzo dobry komiks, ale do tego są też dwa inne potencjalne bardzo dobre komiksy, trzeba też pamiętać, że bardzo wiele czytelników kd nie ma starych numerów kd i raczej mieć nie będzie i naprawdę przez danie reprintu żaden komiks nam nie ucieknie :) )

Obszerniejsza opinia wkrótce po skończonej lekturze.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Cz kwi 23, 2015 6:48 pm

Czas na zapowiadaną opinię o numerze. Muszę z zadowoleniem stwierdzić, że numer jest naprawdę dobry. Każdy komiks mnie się podobał (w tej kolejności: Barksa,Roty, Rodriqueza), każdy zawierał też bardzo ładne rysunki. Komiks Carla Barksa zawierał nowe kolorowanie (minimalnie gorsze od tego ,,starego''). Nie wiem jak porównanie tłumaczenia pana Wojnarowskie i pana Drewnowskiego, ale obecny tłumacz kd naprawdę się moim zdaniem postarał (tłumaczenie jak dla mnie wyszło ciut lepiej od ,,nowego'' tłumaczenia komiksu barksa ,,Nie(d)oceniony strażak''). Co do samej fabuły komiksu: Nie jest to mój ulubiony tenpager Barksa, ale naprawdę nie ma się do czego przyczepić :) Sknerus chcę sprawdzić który z krewnych (Goguś czy Donald) bardziej nadaje się do przejęcia po śmierci jego interesów lub który po prostu ma większy zmysł biznesowy i powierza im dwie różne firmy. Firma Gogusia oczywiście prosperuje lepiej, ale (nie zdradzając zbytnio fabuły) Donald nie wychodzi wcale na wszystkim źle.
Mimo, że komiks powstał po ,,Spadkobiercy Sknerusa'' (w którym Mistrz ,,potwierdził'', że spadkobiercami majątku Sknerusa nie jest ani Goguś ani Donald tylko Hyzi, Zyzio i Dyzio , ale to nie stanowiło meritum tego komiksu a bardziej skupiał się na prowadzeniu firm przez,,kuzynów'').
I czy tylko mnie się wydaję, że Rosa bazował trochę na tym komiksie tworząc komiks ,,Pieniądz robi pieniądz'' . Są różnice (może nawet i znaczne), ale jakoś tak od razu ten komiks Rosy mnie się przypomniał przy lekturze. Co do pozostałych komiksów w numerze to nie będę się rozpisywał ale były naprawdę dobre.
Jeszcze co do innych działów w numerze to wyszły naprawdę dobrze (nawet dział ,,Od czapki'' czy pomijany często przeze mnie ,,Łamacz Głowy'', który w tym numerze miał naprawdę ciekawe zagadki jak ,,połącz kropki'' czy ,,Figle Figlarzy'' gdzie były całkiem ciekawe ciekawostki). Mam tylko jedne zastrzeżenie co numeru a mianowicie ogromne zatrzęsienie dowcipami w numerze. Mamy je zarówno w dziale ,,Puchar za suchar'' jak (co się nigdy nie zdarza) również powstawiane między zagadkami w ,,Łamaczu Głowy'' (cały ,,Łamacz Głowy'' jest zapełniony niemal po brzegi). Jak dla mnie to trochę przesada. Jak dali kawały w ,,Łamaczu Głowy'' to mogli już sobie darować ,,Puchar za suchar'' i poświęcić te strony na komiksy. Generalnie ja bym dawał w kd o 1-2 strony mniej artykułów kosztem dodatkowych stron komiksów (żeby były 34 strony komiksów na numer).

Generalnie polecam wam kupno kd 2015/09 bo to naprawdę solidny numer.

PS. Znalazłem jeden błąd w numerze : Mianowicie dlaczego w ,,Kurierze Kaczogrodzkim'' Neolita jest nazwana ,,Uuna'' ? Korekta chyba spała albo postać tak dawno już nie była w kd, że tłumacz (a kurier może tłumaczyć mniej doświadczony - Maciej Nowak Keyer) zapomniał sobie jak postać się nazywa ? Nie wiem, ale nie było sensu wymyślenia jakiegoś imienia ,,z księżyca'' bo ta postać ma w naszej ojczyźnie imię i pod takim powinna figurować.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Wt maja 12, 2015 6:34 pm

Kaczor Donald 2015/10

- Drużyna B (scen. Paul Halas rys. Marco Rota - 10 stron)

Komiks całkiem w porządku. Mamy pewny żart, że Donald był kiedyś członkiem ,,Małych Traperów'' , więc teraz pewnie doskonale zna się na przetrwaniu w trudnych warunkach i obozownictwie, więc zostaje jednym z opiekunów ,,dzikiej wycieczki'' klasy Hyzia,Dyzia i Zyzia. Komiks mógł być taki ,,dobry'' i na początku taki był, jednak zakończenie i ta ,,metoda z łukiem'' były mało wiarygodne i trochę nudnawe. Ładne rysunki. Ocena: 6/10

- Odchudzanie przez leniuchowanie (scen. Olaf Moriarty Solstrand rys. Wanda Gattino - 10 stron)

Muszę przyznać, że komiks ma jak dla mnie najbardziej oryginalny i ciekawy zamysł ze wszystkich komiksów w numerze. Mankamentem jest zbyt rozciągnięte jak dla mnie sceny z materacem. Komiks można było spokojnie skrócić o 1-2 strony i wtedy byłby idealny a tak mogę wystawić ocenę 6,5/10

- Skarb albo psikus (scen: Olaf Moriarty Solstrand rys. Ferioli - 6 stron)

Najładniejsze rysunki w numerze i jak dla mnie najlepszy komiks w numerze. Idealna długość stron, interesujące pułapki i świątynia i do tego aż by się chciało na końcu samemu chicało skorzystać z tego parku rozrywki Mckwacza :) Ocena: 7,5/10
.
- Niewielki wyścig (scen. Lars Jensen rys. Andrea Ferraris) - komiks z Superkwękiem

Superkwęk to rzadka postać w KD , więc komiks już na starcie jest na trochę lepszej pozycji. Zamysł, że Donald ,,rękami'' kaczora w masce chcę ,,odegrać się'' na Gogusiu uważam za całkiem trafny. Pomysł z
Spoiler:
trochę przekombinowany i ocena będzie niska bo zamysł dobry, ale wykonanie już gorsze : 4,5/10 . Chyba najsłabszy komiks w numerze.

Na końcu mamy też całkiem fajną jednostronicówkę Jippesa. Oby takich komiksów więcej w kd (może 1 stronicówki Barksa ?)

Po za komiksami na plus reklama filmów Disneya (jak już reklamy to jak dla mnie tylko takie). Ciekawy pomysłem jest, że ostatnio żarty pojawią się w Łamaczu Głowy i Figlach Figlarzy, bo przez to można by zrezygnować (jestem za) z ,,Pucharu za suchar'' kosztem jednej strony komiksów więcej. W tym numerze tak niestety nie mamy i przez to żartów jest aż za dużo. Co do artykułów o Minecrafcie to pozostawię bez komentarza, choć pewnie dla niektórych są ciekawe i ich poziom jest nawet zadowalający. Skrytykuje jednak aż 2 stronicową reklamę Lego Star Wars. Naprawdę musiała być tak długa i nie zmieścili by się w jednej stronie ??

Reasumując: Bardziej polecam wam kupić poprzedni numer kd czy nawet nowego giganta (tego z Moby Dickiem). Numer kd raczej taki mocno średniawy.

PS. Nawiązując do Młodych Traperów aż mnie się przypomniały dwa cytaciki z Rosy, które pozwolę sobie zacytować:
- ,,Wujek Donald był Trewurem?'' ,,O rany! Miałeś własną mandolinę ? ''
- ,,Może zauważę jakiś niezwykły okaz, na przykład tą antylopę szablorogą!'' ,,Eee... To zwykła krowa wujku! '' :)
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » N maja 24, 2015 6:06 pm

Czas na krótką opinię o Kaczorze Donaldzie 2015-11.
W numerze mamy 3 komiksy: ,,Rośpiewany Wiedeń'' , ,,W obcym języku'' oraz ,,Astronom amator''. Pierwszy komiks nie był jakiś fatalny, ale po prostu jak dla mnie temat Eurowizji i do tego w komiksie z Kaczorem Donaldem nie jest zbyt ciekawy a ponadto komiks był mało interesujący.
Drugi komiks w numerze to tymczasem miła niespodzianka. Komiks jest bardzo dobry z ładnymi rysunkami (a Ferraris miewa wahania formy i słabo narysowane komiksy, ale nie tutaj na szczęście) i mnie osobiście ucieszył występ Neolity (lubię tę postać) nawet jeśli epizodyczny. Nie chcę zdradzać fabuły, ale to kawał porządnego komiksu.
Ostatni komiks w numerze też w mojej opinii był całkiem w porządku. Donald próbuje odkryć jakiś nowy obiekt niebieski jednak astronom z niego żaden :) Komiks nie udaje tego czym nie jest i daje nam to czego byśmy się spodziewali. Reasumując mamy jeden bardzo dobry komiks, jeden dobry i jeden słaby.

Jak dla mnie numer na pewno nie jest zły.

PS. Nie ma artykułów o Minecrafcie :)
kuperkowo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy