Nowy numer KD

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Nowy numer KD

Postprzez vicar » Pn sty 18, 2016 9:54 pm

Scarpomaniak napisał(a):
vicar napisał(a): Wg mnie za 2-3 lata już go nie będzie, nie dotrwamy więc do numeru 1000.

Powiem tak - nie ma szans na to, żeby pismo umarło w ciągu następnych 2-3 lat. Z czego to wynika? KD był pismem wyjątkowym, jedynym pismem Egmontu, który ukazywał się więcej niż co miesiąc, a ile jest miesięczników?

Czemu uważasz, że nie ma szans na zgon? Jedyne co Egmont zrobił dla KD przez ostatnie 3-4 lata to zmiana formuły z tygodnika na miesięcznik, podniesienie ceny i wprowadzenie gorszego papieru. Moim zdaniem tu zupełnie nie ma pomysłu na pismo i nikt nawet nie stara się go mieć.
vicar

GG: 0

Postprzez kuperkowo » Pn sty 18, 2016 10:49 pm

Ostatnie zmiany w treści w Kaczorze Donaldzie to był numer 2013/01 (dział ,,Od czapki" ,,Puchar za suchar" ,,Kurier Kaczogrodzki " , nawet przez parę numerów ,,Fanklub" ) + zmiana papieru na offset i zamiast rozmieszczenia stron ,,komiksy - figle figlarzy - komiksy " dano na początku łamacza głowy, od czapki potem hurtem komiksy a potem inne działy (po za faktem że aby dojść do komiksów muszę przejść na stronę 9 omijając bzdurne działy zamiast od razu po spisie treści to uważam, że brak przedzielania komiksów figlami figlarzy za dobry pomysł). Mnie tam inne działy nie interesują i osobiście czasem ich nie czytam ale zdaję sobie sprawę że części czytelników mogą one ciekawić. Ogólnie ograniczyłbym działy nie komiksowe w kd . ,,Od czapki" przydałaby się wielką myszka do wymazania (co daje dwie strony więcej komiksów ). Inne działy mogą zostać ale w innej formie. Kurier Kaczogrodzki, Puchar za suchar (choć równie dobrze żarty mogą być w łamaczu głowy ) , Figle Figlarzy - bez zmian. Łamacz Głowy wystarczy jedna strona , prezent nie musi mieć strony opisującej działanie. Widziałbym w KD więcej quizów komiksowych, testy wiedzy o komiksach, artykuły o postaciach , twórcach, filmach Disneya; jak narysować jakąś postać itp. Więcej konkursów typu wygraj jakiś komiks/książkę /film/prenumeratę giganta itp. Tylko nie jedno pytanie ale np jedno wymagające pytanie w trzech numerach pod rząd. Najlepiej brak prezentu a jak już to dobrym pomysłem na gadżet byłyby plakaty z postaciami z komiksów, płyty z kreskówkami , karty z postaciami , kalendarze komiksowe itp. Jestem całym sercem też za dzieleniem długich komiksów na części (zachęca to do kupna kolejnego numeru ). Może paski komiksowe na 1 stronie jak dawniej czy ,,ucz się angielskiego w kd". Zamiast od czapki można by też publikować 1 stronicowe komiksy jak w czeskim magazynie Kacer Donald. Powrót do starego, lepszego papieru (np taki jak był w 2008r. ) . Ciekawsze okładki nie pod gadżet prezentujące jakiś gag. Powrót główki Donalda do loga. Jeszcze co do komiksów to czasem mam wrażenie że redakcja publikuje i publikowała zawsze komiksy do których ma dostęp czyli te na bieżąco publikowane w Danii a to że kiedyś było lepiej to fakt że wtedy komiksy tworzył Vicar, Ferioli czy Paul Halas a teraz Maximino .... Wyjątek to Barks i obawiam się czy jakby nie on to lata 90 byłyby takie super. Nie wiem na ile fenomen kd lat 90 to specyfika tamtych lat i przypadek a rzeczywistego planowanego działania. Choć przykład pana Rutke pokazuje że da radę dawać komiksy spoza puli. Tylko czy redakcja zna się na komiksach ( a powinna bo pani Wielądek jest w Egmoncie od dawna i pracowała już wcześniej przy Gigantach i kd ). Choć czasem redakcja pomija dobre komiksy. Bardzo mnie ciekawi ile stron będzie miał kd miesięcznik i ile będzie kosztował. 48 stron co miesiąc za 9,99 zł mało kto kupi jeśli objętość nie wzrośnie . Żeby im sprzedaż nie spadła bo co po niektórym się nie będzie chciało czekać 4 tygodnie na ledwie 32 strony komiksów. Choć pewnie kd zwiększy trochę nakład. 64 stron za 9,99 zł to najlepsza opcja. Jak ilość stron nie wzrośnie to muszą się pojawić numery ,,podwójne " (ale bez zmian częstotliwości ) po 80 stron 1-2 razy do roku
Ostatnio edytowano Śr mar 23, 2016 8:58 pm przez kuperkowo, łącznie edytowano 1 raz
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Śr mar 23, 2016 9:13 pm

W nowym numerze Kaczora Donalda aż 35 stron komiksów w tym niepublikowany dotąd w Polsce tenpager Barksa. https://coa.inducks.org/issue.php?c=pl/KD+2016-03 Edit: Egmont Polska będzie wydawał komiksy Disneya w Czechach: http://www.komiksydisneya.pl/2016/03/al ... a.html?m=1 Edit 2 : Odnośnie numerów Kaczora Donalda w 2016r.: Polecam przede wszystkim numer 2016-03 (ze względu na naprawdę dobry komiks Ferioliego i niepublikowany dotąd w Polsce tenpager Barksa. I do tego 35 stron komiksów zamiast standardowych 32). W mniejszym stopniu warty zakupu jest numer 2016-02. Pozostałe numery raczej słabawe. Ogólnie na plus ostatnio że niemal co numer jest jakiś krótszy komiks Barksa z Diodakiem lub Babcią Kaczką (tenpagery są rzadko bo i rzadko są w Danii) i kilkanaście numerów wstecz - sporo komiksów Murrego. Sporo duńskich historyjek jednak kuleje. Nie wiem czy to kwestia ,,prostych do bólu " rysunków, małą zaskakującego scenariusza (nie ma tej frajdy że nagle przerywasz czytanie i myślisz ,,O rany! Tego się nie spodziewałem " i patrzysz na poprzedni kadr aby upewnić się czy dana postać naprawdę zrobiła coś lub powiedziała ) . Takie zbyt normalne i za mało zakręcone czy śmieszne jest wiele komiksów. I czasem są trochę losowo wybierane. Ogólnie jednak poziom kd jest względnie stały od 2013r.
kuperkowo

Postprzez vicar » Śr maja 18, 2016 8:33 am

Coś ten wątek podupadł. Przyznam się, że to forum z powodu jakichś podejrzanych wirusów jest zablokowane u mnie w pracy, stąd rzadsze pisywanie ;) KD już jakiś czas jest miesięcznikiem. Szkoda, że nie zwiększyła się liczba stron ani nie poprawił papier... Ale trzeba uczciwie przyznać, że ostatnio publikowane są dobre komiksy: regularnie Barks, oprócz tego co jakiś czas Midthun, Ferioli, Gattino... Szkoda mi jednak najbardziej papieru i ilości stron.
vicar

Postprzez kuperkowo » Śr maja 18, 2016 8:14 pm

Moim zdaniem ciekawym pomysłem byłby powrót do (np. raz do roku na Boże Narodzenie) do numerów dłuższych 64-80 stronicowych nawet jeśli cena by miała o kilka złotych pójść do góry. To byłby jakiś kompromis. Odnośnie numerów Kaczora Donalda w 2016r. : Nie jest źle . Najlepiej zapadły mnie w pamięć 2 numery : 2016-05 oraz 2016/03 . Słabsze były numery 2016/04 i 2016/01. Najnowszy numer 2016/06 jest o tyle ciekawy, że w niemal każdym komiksie wyjątkowo na plus wyróżniają się rysunki (także jeśli chodzi o okładkę).Każdy komiks scenariuszowo jest solidny , jednak trudno mnie nazwać jakiś komiks jako wyjątkowo bardzo dobry czy wyróżniający się (no może poza Barksem). Komiks z Goofim całkiem śmieszny, choć reprint. Jeszcze co do wad to fakt, że brak jednego dnia tygodnia w którym wychodzą nowe numery KD. Raz to jest wtorek , a raz piątek. To trochę dekoncentruje. Co do twórców to rzeczywiście Barks , zwłaszcza krótkie komiksy z Diodakiem czy Babcią Kaczką, choć były też w tym roku 2 tenpagery w tym jeden nie publikowany wcześniej w Polsce (,,Kaczki walczą na lodzie'').
Ostatnio edytowano Śr lip 20, 2016 2:48 pm przez kuperkowo, łącznie edytowano 1 raz
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Pn cze 13, 2016 5:52 pm

Kaczor Donald 2016/04

-Czkawka wielkanocna : Dobry, krótki komiks z ładnymi rysunkami Pujola. Pasuje jako przerywnik. Podobał mnie się wygląd Donalda po przeobrażeniu. Ocena: 6/10

-Jak słoń z koniem: Ostatnio niemal co numer mamy krótkie komiksy Carla Barksa . Szkoda, że nie tenpagery, ale 10 stronicówki Mistrza ostatnio w Danii są publikowane bardzo rzadko. Odnośnie tego konkretnego komiksu, to Carl nie zawodzi, choć mogło być lepiej. Na plus występ Wilka Bardzozłego i scena tłumaczenia języka zwierząt na ,,kaczy'' (znaczy ludzki). Ocena: 7/10

-Chłopcy gokartowcy: Bardziej podobał mnie się komiks ,,Czkawka wielkanocna''. Jak dla mnie nie zapada w pamięć, trochę taki nijaki. Ocena: 5/10

-Skarb Księcia Fiodora: Najsłabszy komiks w numerze. Fabuła rozciągnięta, postać Gogusia wkurzająca. Nuda na kilometr. Ogólnie 2/10.

Ogólnie : słabo

Kaczor Donald 2016/05

-Psie gadanie (Carl Barks) : Jeden z moich ulubionych tenpagerów Barksa mimo , że jest to jega trzecia publikacja w Polsce. Bardzo śmieszny i te dialogi (,,Ile róż walczyło w wojnie dwóch róż'' :) ). Samo złoto. Ocena: 9,5/10

-Wirus atakuje : Całkiem przyzwoity komiks, może minimalnie za długi, ale podobał mnie się bo nie być bardzo schematyczny. Ocena: 7/10.

-Wygraj milion: Zestawienie Granita Forsanta i Sknerusa zwykle gwarantuje dobrą przygodę i tak było i tym razem. Naprawdę się zaskoczyłem jaki komiks był świeży i pomysłowy. Na plus teleturniej i przygotowanie Sknerusa do teleturnieju. Ocena: 8,5/10

Ogólnie : dobrze/bardzo dobrze

Kaczor Donald 2016/06

Planeta snów: Komiks znacznie lepszy moim zdaniem od ,,Jak słoń z koniem''. Naprawdę celna satyra , jeden z lepszych krótkich historyjek Mistrza jakie czytałem. Ocena : 9/10

-Tajemnicza wyspa : Początek bardzo dobry, jednakże większość scen z ,,jaskiniowcami'' rozczarowuje i są po prostu kiepskie. Ponadprzeciętne rysunki. Ocena: 6/10

- Przez dziurę w płocie : Bardzo śmieszny komiks z Goofim. Jestem na tak, choć wątpię, żeby ćwierćfinał Ligi Misiów odbywał się w taki niskich warunkach stadionowych :) . Ocena: 7,5/10

-Szkoła pod żaglami: Ogólnie to mam problem z tym komiksem. Czuję, że potencjał był większy, ale to co uzyskałem nie było złe. Ogólnie morskie przygody są fajne, jest kilka dobrych scen, więc daję 7,5/10.

Ogólnie : dobrze/bardzo dobrze
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Śr lip 20, 2016 10:49 am

Kaczor Donald 2016-08

Kraina małp : Średni komiks, trochę rozciągnięty. Jedyna rzecz ,,in plus'' to igrzyska małp. Po za tym raczej nic specjalnego. Znośne rysunki. Ocena: 5/10
Postój w czasie : Ogólnie nie przepadam za wszelkimi Zagadkami Mikiego, Donalda, Diodaka , więc raczej jestem na nie. Nie potrafię chyba wskazać jakiś komiks tego typu , który by mnie się podobał. Nie będę przyznawał wartości liczbowej.

Paryska gonitwa: Początek kolejnej serii z Młodymi Skautami podróżujących po różnych krajach Europy (poprzednio w 2012r. była seria z wehikułem czasu). Pierwsza historyjka dzieje się w Paryżu. Hyzio,Dyzio i Zyzio mają przechowywać pierwszy egzemplarz Poradnika Młodego Skauta. Na marginesie mówią, cytuję ,,Nawet nie wiedzieliśmy, że jest coś takiego''
Obrazek
Na pewno ? :)
Wracając do samego komiksu to bardziej podoba mnie się druga połowa kiedy trwał pościg za Braćmi Be i ta scena w tunelach. Ogólnie nie było źle ale mógł być o wiele lepszy scenariusz (seria z wehikułem miała na razie lepsze komiksy) Ocena: 6/10

Tajemnica sejfu : Rerpint z Kaczora Donalda 1997-10 i moim zdaniem najlepszy komiks w numerze. Bardzo pomysłowo pomyślane były też wszystkie śmiechowe gadżety typu : gumowy nóż, rubiny, sztuczna ręka, sztuczne pieniądze, zabawkowy pistolet. Po prostu kupa śmiechu. Ocena: 8/10

Ogólnie: Poza ostatnim komiksem (reprintem) jest raczej średnio. Mnie bardziej podobał się poprzedni numer (2016-07) , w którym wszystkie komiksy mnie się podobały i bardziej wam polecam jego zakup niż tego numeru.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Cz sie 18, 2016 11:26 am

Pismo Kaczor Donald od numeru 2016-09 ma nową redaktor naczelną : Anettę Radziszewską .
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » So sie 20, 2016 6:22 pm

Kaczor Donald 2016-09

-Szkocka przygoda: kontynuacja komiksu ,,Paryska gonitwa'' z poprzedniego numeru. Szczerze mówiąc komiks z poprzedniego numeru uważam za mocno średni. Najnowsza historyjka podoba mnie dużo bardziej. Ładne rysunki (Ferioli ! ), ciekawa postać druida i występ Granita Forsanta. Bez jakiś wielkich rewelacji, ale jestem na tak. Jedynie sceny z zamku trochę zbytnio rozciągnięte. Poza tym OK. Ocena: 7/10

-Zasłużone wakacje: Diodak wyraźnie potrzebuje wakacji, jedzie na zasłużony urlop a tam mimo wolnego dalej konstruuje wynalazki. Znamy ten motyw już bardzo dobrze :) Nie za bardzo jak zwykle podobają mnie się rysunki Korhonena (zdecydowanie lepiej wychodzi mu pisanie scenariuszy) to fabuła jest dobra. Zaletą komiksu jest jego długość. Nie ma dłużyzn, nie jest zbytnio rozciągnięty. Interesujący pomysł z firmą ,,Diodak Gadget'' . Ocena: 7/10

-W tym domu straży (Zagadki Mikiego) : Nie przepadam za zagadkami Mikiego, więc mi się nie podobała. Rozwiązanie bardzo proste, aż za bardzo. Ocena: 2/10

-Złoty układ: Bracia Be współpracują z Magiką De Czar (trochę mnie się ,,Ostatnia przygoda'' przypomniała). Pierwsza połowa wciągająca, plan okradnięcia Sknerusa jest pomysłowy. O dziwo Ferraris, który ma według mnie nieregularne rysunki (raz ładne raz brzydkie) , w tym komiksie nawet ładnie wyglądały. Druga część wyraźnie słabsza, tylko powtarzanie utartych schematów, można było to zmieścić w połowie mniejszej licznie stron. Ocena: 6/10

Ogólnie: średnio. Poza ,,Tajemnicą sejfu'' (komiks z poprzedniego numeru) komiksy z tego numeru są trochę lepsze od komiksów z poprzedniego numeru (zwłaszcza komiks z Młodymi Skautami).

Za miesiąc okładka nawiązująca do komikus Midthuna, który był już kilkanaście numerów temu. Okładka bardzo ładna, ale trochę to dziwne i nie na miejscu.
kuperkowo

Postprzez kuperkowo » Pt paź 21, 2016 7:25 pm

Kaczor Donald 2016-11

- Nawiedzony skarbiec : Zacznę od plusów, bo ich jest według mnie mniej niż minusów. Na korzyść komiksu działają dość ładne rysunki Rodriquesa (choć jest pewien błąd w napisie kto jest rysownikiem : jego nazwisko jest napisane nie dwa razy ) , podobał mi się zwłaszcza sposób przedstawienia
Spoiler:
. Po za tym komiks nie podobał mnie się. Nie jest jakoś niedorzeczny czy nielogiczny, ale w mojej ocenie jest raczej stratą czasu. Mało się dzieje, jest niepotrzebnie przedłużony. Jest de facto o niczym.

- Zjeść w Wenencji: Kolejny komiks z serii o poradniku Młodego Skauta i moim zdaniem jest najlepiej prezentujący się komiks w numerze, choć nie jest idealny. Ładne rysunki (Wenecja została przyzwoicie przedstawiona. Bardzo mi się spodobał sposób narysowania i w ogóle samo przebranie ,,długonogiego'' ), trochę humoru
Spoiler:
, scenariusz też całkiem niezły. Seria o podróżach Młodych Skautów w czasie z 2012r. podobała mnie się bardziej od tej , ale oczekiwałbym kolejnych komiksów z tego cyklu w Kaczorze Donaldzie.

- Nowe spodnie i jest modnie : Komiks jest według mnie trochę lepszy od pierwszego komiksu , ale to ciągle jak dla mnie słaba historyjka. Jedynie in plus za pomysł knajpy ,,Żeliwna Chochla''. Naprawdę oryginalny pomysł ( i nie chodzi o nazwę bynajmniej) , ale inne pomysły już uważam za mniej fajne ,a
Spoiler:
. Ogólnie : dość miernie .

Ciekawostka: W poprzednim numerze jako zapowiedź komiksu numeru był kadr z tego komiksu: https://coa.inducks.org/s.php?c=D+99313 a ostatecznie komiks się nie ukazał (może i dobrze, bo byłby to dość świeży reprint) a zamieszczony kadr został użyty w Kurierze Kaczogrodzkim. Trochę dziwna praktyka i nie wprowadzałbym tak w błąd więcej.

Reasumując: Jest źle. Dwa komiksy są znacznie poniżej średniej, a pozostały jeden (ten o Młodych Skautach) co najwyżej dobry. Nie polecam (raczej).
kuperkowo

Postprzez MrDuck » N lis 06, 2016 5:56 pm

Ehhhh, czemu te komiksy nie wydają cyfrowo :/ O wiele bardziej wolałbym czytać je na iPadzie.
MrDuck

Imię: Łukasz

Postprzez kuperkowo » N lis 06, 2016 7:09 pm

Była przez jakiś czas aplikacja ,,Disney Comics" ale dostępna tylko na urzadzenia Apple (IPhone, Ipady itp ) co nie było dobrym pomysłem marketingowym gdyż w Polsce stosunkowo niewiele osób posiada te urządzenia. Co najdziwniejsze na dużo popularniejszym Androidzie tej aplikacji nie było, a szkoda ponewsz z tego co słyszałem był w niej naprawdę niezły dobór komiksów (w tym niepublikowane w Polsce długie komiksy Barksa ). Chętnie bym widział jej powrót tylko tym razem z szerszą dostępnością. W niektórych krajach europejskich istnieją takie aplikacje. Dobrym pomysłem moim zdaniem byłyby też cyfrowe wersje pisma Kaczor Donald.
kuperkowo

Postprzez MrDuck » Pn lis 07, 2016 7:36 am

Dla mnie cyfrowy KD w zupełności wystarczy :) Nie potrzebuję tych wszystkich gadżetów (mam 28 lat więc szanujmy się :D), dla mnie liczy się sam komiks. A nie okłamujmy się - pismo jest bardzo nieurodziwe i zdecydowanie nie na regał ;)
MrDuck

Imię: Łukasz

Postprzez Scarpomaniak » Pn lis 07, 2016 2:31 pm

W wielu krajach Egmontu powstały aplikacje typu "Anders And+", "Micky Maus+", ale też "Anders And & Co" czy "Micky Maus-Magazin" itp., gdyby Egmont traktował nasz rynek poważnie to od roku, dwóch powinniśmy mieć swoją aplikację pt. "Kaczor Donald+" czy "Kaczor Donald" na Androida i AppStore.
Jak działają te aplikacje, które są?
Aplikacje z "plusem" to to taki Netflix, ale z komiksami Disneya. Spory wybór historii (większości z nowych tygodników), ciągle aktualizowany. Nie wiem dokładnie jak to działa, nie wiem jak wygląda z dodawaniem nowych historii, ale abonament miesięczny w Danii kosztuje ok. 22 zł [oczywiście pamiętajmy, że ich zarobki są sporo większe].
Natomiast zwykłe aplikacje umożliwiają zakup poszczególnych numerów, z tego co widziałem w cenach okładkowych.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez kuperkowo » Pt lis 18, 2016 8:11 pm

Kaczor Donald 2016-12

- Złodziej czasu - kolejny komiks z serii o Poradniku Młodego Skauta i szczerze mówiąc jak dla mnie jeden z lepszych. Na uwagę zwraca ładna kreska Arilda Midthuna, pomysł przenoszenia się w czasie do różnych epok (choć wikingowie trochę za łatwo zaakceptowali fakt istnienia takiego wynalazku). Sam scenariusz równie dobry, fajny pomysł z pewną bronią Emila Orła. Plus za ostatni kadr ostatniej strony .

- Czarna robota : Solowe komiksy z Braćmi Be są zwykle takie sobie, tutaj jest trochę wyżej niż średnia .Generalnie zamysł pomysłu mi się podoba, choć postać Buldoga jest ciut przejaskrawiona , ale całościowo jest przyzwoicie. Rysunki Ferrarisa w niektórych komiksach wydają mi się brzydkie, w niektórych ładne. Tutaj są całkiem znośne .

- Wielka sztuka : Sknerus Mckwacz zostaje wykluczony z Klubu Miliarderów . Powodem jest jego brak zamiłowania do sztuki. Ogólnie chyba najlepszy komiks w numerze . Akcja jest wartka, ciekawa. Na szczególną uwagę zasługują ponadprzeciętne rysunki Ferioliego (zwłaszcza obrazy wyglądają bardzo ładnie).

Reasumując numer prezentuje całkiem przyzwoity poziom, jest moim zdaniem zauważalnie lepszy od poprzedniego numeru. Polecam !

Miałbym uwagę jedynie do jednej sprawy, która choć może jest tylko drobiazgiem myślę, że warto podzielić się swoją opinią. Mianowicie mowa o numeracji następnego numeru. Wychodzi on 16 grudnia 2016r. i (tutaj najważniejsze) posiada numerację 2017/01 zamiast wydawało by się oczywistym - 2016/13
Trochę podobna sytuacja była z numerem 2015-01 który wyszedł 31 grudnia 2014r. Tylko tam wydaje mi się to bardziej uzasadnione niż tutaj. Rozumiem argumenty, że przez to że wydanie ma numer 1 przez niektóre osoby będzie chętniej kupione w styczniu i lutym bo będzie się im wydawało, że to numer nowszy i chętniej go kupią. Rozumiem to i jeśli ma to zwiększyć sprzedaż, to czemu nie ? Jednakże uważam to za niepotrzebne, zwłaszcza, że numer wychodzi w połowie miesiąca a nie pod koniec miesiąca. Zawsze w miesięcznikach za numer wydania uważałem określenie miesiąca i jak dla mnie tak powinno pozostać, bo choć podobna praktyka, czyli wydanie na przykład numeru ,,marcowego'' na początku lutego w wielu magazynach jest popularna, nigdy nie byłem jej zwolennikiem.

Scarpomaniak napisał(a):W wielu krajach Egmontu powstały aplikacje typu "Anders And+", "Micky Maus+", ale też "Anders And & Co" czy "Micky Maus-Magazin" itp., gdyby Egmont traktował nasz rynek poważnie to od roku, dwóch powinniśmy mieć swoją aplikację pt. "Kaczor Donald+" czy "Kaczor Donald" na Androida i AppStore.
Jak działają te aplikacje, które są?
Aplikacje z "plusem" to to taki Netflix, ale z komiksami Disneya. Spory wybór historii (większości z nowych tygodników), ciągle aktualizowany. Nie wiem dokładnie jak to działa, nie wiem jak wygląda z dodawaniem nowych historii, ale abonament miesięczny w Danii kosztuje ok. 22 zł [oczywiście pamiętajmy, że ich zarobki są sporo większe].
Natomiast zwykłe aplikacje umożliwiają zakup poszczególnych numerów, z tego co widziałem w cenach okładkowych.

Myślę, że ciekawą opcją byłyby tak zwane ,,paczki'' które zawierałyby po kilka komiksów (zresztą jak była aplikacja na IpHony to chyba był taki sposób ) .Ewentualnie płacenie za pojedyncze komiksy. Jakiś stały miesięczny abonament uważam za mniej korzystną opcję. Nawiasem mówiąc równie dobrze zamiast aplikacji na telefon mogą zrobić stronę www , choć chyba aplikacja na telefonie by miała większą ,,liczbę pobrań''. Odnośnie wydań cyfrowych Kaczora Donalda - super sprawa. Funkcjonuje coś takiego jak e-kiosk , e-wydanie pośród wielu magazynów to czemu nie KD. Zacząłbym jednak od modernizacji zwykłej ,,kioskowej'' prenumeraty Kaczora Donalda. W teorii taka istnieje (https://prenumerata.ruch.com.pl/prenume ... zor-donald ) ale mocno zawyżone ceny i ogólny bałagan pozostawiają wiele do życzenia.
kuperkowo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy