I.N.D.U.C.K.S. 2012

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

I.N.D.U.C.K.S. 2012

Postprzez solariskuba » Pt wrz 07, 2012 2:20 pm

Czy u was również po zalogowaniu wyskakuje certyfikat o błędzie?
solariskuba

GG: 0

Re: I.N.D.U.C.K.S. 2012

Postprzez Young_McDuck » Pt wrz 07, 2012 2:27 pm

Ja nie mam takowych problemów. W tym przypadku może to być tylko przez jeden dzień przez błąd sieci albo systemu. Aby uniknąć takich sytuacji polecam się po prostu nie wylogowywać (jeżeli komputer na to pozwala). Wtedy zawsze, jak wejdziesz na stronę, jesteś zalogowany.
Young_McDuck

Postprzez solariskuba » Pt wrz 07, 2012 2:31 pm

Ale ja to już mam tydzień i nic się nie zmienia.
solariskuba

Postprzez Arcer » Pt wrz 07, 2012 9:00 pm

Dodaj "s" po http w adresie - strona szyfrowana działa jak należy.
PS. Usuń odstępy pomiędzy okładkami w sygnaturce (jeśli koniecznie musisz mieć tak wielką sygnaturkę :?).
Arcer
el moderatoro

Postprzez solariskuba » So wrz 08, 2012 9:07 am

Ja wpisałem wszystko jedno po drugim.
solariskuba

Postprzez solariskuba » Wt paź 16, 2012 1:26 pm

Inducks mi nie działa. Może ktoś wie czemu?
solariskuba

Postprzez lamero » N paź 28, 2012 3:44 pm

Mam taką małą sugestię dla osoby, która ma możliwość wprowadzenia zmian w polskiej wersji językowej inducksa (nie wiem w sumie, czy jest taka osoba na DP!, jeżeli nie, to po prostu niech mój post zostanie zignorowany).
Chodzi mi o "ilość stron" na stronach ze szczegółami konkretnych komiksów.
Powinno być oczywiście "liczba stron".
Mylenie ilości z liczbą jest dosyć częstym błędem, nawet w prasie i telewizji można się z nim spotkać, ale to chyba nie znaczy, że na inducksie też ma być źle, zwłaszcza, że korzysta z niego sporo młodych osób, które jeszcze nie do końca poprawnie posługują się językiem polskim (nie twierdzę oczywiście, że ja robię to bezbłędnie) i same tego błędu nie wychwycą :).
lamero

Postprzez Arcer » Pn paź 29, 2012 7:31 am

Weźmiemy to pod uwagę przy ewentualnych poprawkach tłumaczenia, ale muszę w tym celu porozmawiać z Humperdinkiem. Ja nie mam dostępu do tych plików, a niestety od czasu powstania wersji polskiej (2007 rok) pojawiło się sporo nowych funkcjonalności.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Doniek » Śr paź 08, 2014 2:11 pm

Trochę czuję się jak ignorant zadając to pytanie, ale trudno: mianowicie chciałbym wiedzieć jak dodawać poszczególne historyjki komiksowe do swojego konta na INDUCKS. Całe numery poszczególnych wydań komiksowych mogę umieścić w "wirtualnej kolekcji", ale jakieś jedno opowiadanie komiksowe już nie. Podobnie jest z postaciami - też nie znajduję nigdzie czegoś w stylu "Dodaj do ulubionych". Byłbym wdzięczny za pomoc.

Nie wiedziałem, w jakim dziale umieścić to pytanie, jeśli namieszałem to sorrki.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez kuperkowo » Śr paź 08, 2014 2:56 pm

Nie da się (chyba) dodać do swojej kolekcji pojedynczego ,,opowiadania komiksowego'' (miałeś na myśli ,,pojedynczy komiks'' oczywiście) bo to trochę nie ma sensu i jest raczej nie wykonalne. Niby jak można posiadać tylko konkretny komiks bez żadnego wydania ? Jak na przykład posiadasz powiedzmy ,,Wielką niedźwiędzicę'' Barksa to posiadasz ją tylko wtedy gdy posiadasz KD 2012 9/10 opcjonalnie wydanie zagraniczne. Innej opcji raczej nie ma, bo wątpię, że masz oryginalne arkusze od Barksa czy jako nagroda w jakimś konkursie oprawiony tylko ten jeden komiks ? Mogłem Cię nie do końca zrozumieć, ale jak dla mnie to nie ma żadnego uzasadnienia.
Oprócz wirtualnej kolekcji istnieją też takie kolekcje: Odbitki, Kolekcja cyfrowa, Podwójne egzemplarze i ,,Dodaj nową kategorię'' (może tutaj coś można spróbować. W sumie nie wiem bo nigdy tego nie próbowałem).
Co do postaci to prawie na pewno nie można dodać jakiejś postaci do ,,Ulubionych''. Można znaleźć komiksy z nią, kiedy po raz pierwszy pojawił się komiks z nią w danym kraju, w ilu komiksach występowała i z jakimi postaciami najczęściej występowała i inne takie bajery, ale do ,,ulubionych'' na 99 % dodać jej nie można.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Arcer » Śr paź 08, 2014 4:23 pm

Właściwie kuperkowo wyjaśnił to zgodnie z prawdą. Dodam, że kiedyś rozważano (w COAzilli) dodanie takiej funkcjonalności, ale ja również nie potrafię znaleźć zastosowania dla zbierania samych historyjek - może poza zbieraniem skanów i tu, owszem, wchodzi w grę posiadanie samych komiksów, ale akurat takie zwykle łatwo odnaleźć na komputerze :). Cały sens utrzymania tej funkcji leży w tym, by uporządkować swoje kolekcje papierowe.
Arcer
el moderatoro

Postprzez Doniek » Pt paź 10, 2014 10:40 pm

kuperkowo napisał(a):To trochę nie ma sensu. Niby jak można posiadać tylko konkretny komiks bez żadnego wydania? Mogłem Cię nie do końca zrozumieć, ale jak dla mnie to nie ma żadnego uzasadnienia.

Dla mnie ma sens. Dodaję do "Ulubionych" komiks danego twórcy jako przeczytany. I dzięki temu wiem z czym już zdążyłem się zapoznać, a co muszę jeszcze nadrobić. I tak np. mam spis przeczytanych komiksów przy nazwiskach Barksa czy Rosy. Natomiast w spisie pojedynczych numerów np. "Kaczora Donalda" jest zbiór komiksów kilku różnych autorów i jeśli chcę znaleźć jakąś historyjkę konkretnego twórcy, które są porozrzucane w różnych numerach, to muszę przegrzebywać całą swoją kolekcję.

kuperkowo napisał(a):Co do postaci to prawie na pewno nie można dodać jakiejś postaci do ,,Ulubionych''.

Też szkoda. Można byłoby tworzyć listę swoich topowych postaci. I info o nich byłoby pod ręką, a nie za każdym razem wpisywać nazwę bohatera w wyszukiwarce. Z kolei istnieje zakładka "Creators watchlist".

A może ja z kolei nie rozumiem idei i funkcjonalności INDUCKSa...
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez kuperkowo » So paź 11, 2014 9:22 am

Nie wiem czy wiesz, ale w INDUCKS w ,,Statystykach'' swojej kolekcji w podstronie ,, Completeness by creator'' możesz wyszukać sobie jakie posiadasz komiksy poszczególnych twórców. Np. klikając na ,,Carla Barksa'' i na ,,posiadane'' wyskakują Ci wszystkie komiksy Barksa jakie znajdują się w twoich numerach papierowych opcjonalnie całych numerach cyfrowych. Jak widzisz tylko w numerach papierowych bo choć można dać kolekcję cyfrową, ale nigdy pojedynczego komiksu tylko całego numeru.

Założeniem INDUCKS jest po pierwsze stworzenie kompletnej bazy wszystkich disnejowskich komiksów z Kaczorem Donaldem i Myszką Miki oraz możliwość skatalogowania swoich kolekcji papierowych przez użytkowników. Nawet jeśli przeczytałeś jakiś komiks np. Rosy a nie masz go w ,,papierze'' to na 99% czytałeś go z nielegalnie pobranych skanów. Inducks działa jednak na licencji Disneya.

Co do ,,creator watchlist'' to często nie mogę go nawet znaleźć (po jakiś aktualizacjach nie zniknął całkowicie?) i szczerze mówiąc nie wiem do czego służy.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Pahan » So paź 11, 2014 3:05 pm

kuperkowo napisał(a):Co do ,,creator watchlist'' to często nie mogę go nawet znaleźć (po jakiś aktualizacjach nie zniknął całkowicie?) i szczerze mówiąc nie wiem do czego służy.

W Creator Watchlist ustawiasz państwo (jedno) oraz twórców. Funkcja wysyła powiadomienia gdy tylko w bazie Inducks pojawi się:
a) nowa praca danego twórcy
b) nowy reprint danego twórcy w wybranym kraju
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez vicar » Wt paź 14, 2014 12:17 pm

Wie ktoś kiedy Trail of Last Unicorn będzie dodany na INDUCKSIE?
vicar

Następna strona

Powrót do Komiksy