Moje marzenia...

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Moje marzenia...

Postprzez Angus McKwacz » N lis 20, 2011 8:15 pm

Moje marzenia to:

Stworzenie pisma z komiksami czterorzędowymi. Ilość stron: 100-150. Cena do 10 złotych (jak marzyć to na całego!)
MegaGiga- powrót do 6 numerów rocznie.
Gigant Poleca- powrót okładek Fecchiego
Gigant Mamut- komiksy niezwiązane tematycznie
Angus McKwacz

GG: 0

Postprzez donald duck665 » Śr lis 30, 2011 6:25 pm

Moim marzeniem jest wydanie w Polsce "Rosa Collection". :lol:
donald duck665

Postprzez Doudleduck » Pn sty 02, 2012 3:58 pm

Marzy mi się czasopismo na kształt tego Obrazek
Cena ok.5 zł
58 stron
Doudleduck

Imię: Kacper

Postprzez Young_McDuck » Pn sty 02, 2012 6:38 pm

Marzy mi się wydanie w Polsce jak największej ilości (najlepiej wszystkich) komiksów Barksa i Rosy.
Young_McDuck

Dodruk

Postprzez solariskuba » So sie 04, 2012 5:36 pm

Według mnie wydawnictwo Egmont powinno przygotować taką ofertę:
Chętni mogliby zamówić prenumeratę starych komiksów. Np. co pół roku przychodziłaby paczka z 26 numerami KD (jeden numer: 7zł). Np.: W styczniu przyszłyby komiksy z lat 1994-95, a w lipcu z numerami z lat 1995-96(po 26 numerów). Paczka z takimi samymi numerami przychodziłaby do wielu odborców którzy zamówili i chcieli uzupełnić swoją kolekcję. Dobry pomysł?
solariskuba

Re: Dodruk

Postprzez Spooky » So sie 04, 2012 6:26 pm

Niewykonalny. Koszty druku egzemplarzy dla, w najlepszym wypadku, kilkudziesięciu odbiorców byłyby ogromne. Poza tym, co to za przyjemność czytać stare komiksy wyprodukowane teraz? Poszukiwanie rzadkich egzemplarzy to naprawdę duża przyjemność (nie tylko przy okazji komiksów, ale i książek).
Spooky
Postrach Transwalu

Imię: Albert
GG: 4520377

Re: Dodruk

Postprzez lamero » N sie 05, 2012 12:32 am

Kurczę, przepraszam Cię solariskuba, ale może zacznij trochę zastanawiać się nad tym, co piszesz.
Wchodzę sobie w środku nocy, po całym ciężkim dniu, na forum, patrze, że aż w pięciu nowych tematach coś napisano, myślę sobie, że fajnie, bo w końcu coś się dzieje, a tu taka bieda.
Wydaje mi się, że trochę zbyt szybko decydujesz się pisać o tym, co Ci tylko przyjdzie do głowy.
Weźmy chociażby ten temat, zastanowiłeś się chociaż przez kilka sekund, jaki zysk miałoby mieć wydawnictwo z takiego ponownego druku starych komiksów, które kupiłoby może sto osób, a może nawet mniej?
Wiadomo, że można sobie pofantazjować, ale w jakim celu? Też mogę sobie napisać, że redakcja KD mogłaby do każdego numeru dodawać wybrane komiksy Barksa w dużym formacie, na kredowym papierze i z twardą okładką, ale po co zaczynać taki temat, skoro przedstawione w nim propozycje są nierealne?

Nie chcę Cię zniechęcać do udzielania się na forum, ale jednak dzisiejszego dnia trochę zbyt często udzielasz się nie wnosząc do tematów nic nowego lub zakładając temat zupełnie abstrakcyjny (jak ten).

Info: Trzy powyższe posty przeniesione do "Moich marzeń" z niepotrzebnego, nowego tematu - dop. Pahan
lamero

Postprzez Marrrchevka » Pt sie 10, 2012 11:12 am

Mam wiele marzeń, ale w temacie komiksów chyba tylko dwa: chciałabym, żeby "Kaczor Donald" miał nieco inną formę. Wiem, że to głównie czasopismo dla dzieci i musi się sprzedawać (między innymi dzięki przyciągającym wzrok "gadżetom" :?), ale wolałabym, żeby była to gazeta, którą kupuje się dla komiksów. Czasopismo mogłoby być grubsze, a komiksy dłuższe (albo ich ilość mogłaby być większa). Wolałabym też, żeby cena była niższa, powiedzmy 5 zł, bo przy formie, jaką prezentuje "Kaczor Donald" i cenie 6,99 zł, jego kupno się już po prostu nie opłaca. Całe szczęście, że są "Giganty" i wszelkie czysto "komiksowe" serie :)
Z bardziej utopijnych marzeń (chociaż nie, po chwili namysłu stwierdzam, że to jest jednak bardziej realne w porównaniu z pierwszym), chciałabym mieć pełną kolekcję wydanych w Polsce komiksów o kaczkach. Pomyślałam też, że mogłyby być one lepiej dostępne, ale wycofuję to - poszukiwania archiwalnych numerów to jednak zbyt duża frajda :)
Mniej kija, więcej marchewki!
Marrrchevka

Imię: Ola

Postprzez Arcer » So sie 11, 2012 6:29 pm

Chyba każdy z nas to potwierdzi, i ja również dołączam się do tej opinii - to świetna sprawa! W tym tygodniu udało mi się upolować ostatnie, brakujące numery Donald Duck'a i Mickey Mouse'a - jeszcze nie miałem okazji ich nawet zobaczyć (zamawiam do domu, nie będąc tam), ale jest to jednak pewien przełom. Swoje pierwsze 5 numerów "MM" kupiłem w 2003, może 2004 roku - więc zajęło to trochę czasu. Jak tak podliczyłem, to obecnie brakuje mi mniej niż 5 numerów komiksów wydanych w latach 90..

Ja mam nieco bardziej przyziemne marzenie, ale o dziwo nie mam za bardzo możliwości jego realizacji - chciałbym na bieżąco kupować aktualne numery KD :). Niestety, 48 stron i prezent to niezbyt wystarczająca ilość treści za 7 złotych. Ufam, że za jakiś czas pojawi się pisemko wyłącznie komiksowe, z historyjkami 4-rzędowymi.
Arcer
el moderatoro

Postprzez miki2001 » Wt sie 28, 2012 6:09 am

Mieć wszystkie numery kd (jeszcze tylko z 200) do gigantów też niewiele mi brakuje bo 27 tomów (mam pół pierwszej serii :D )
O megagiga i mamutach to marzyć mam wszystkie :D
Więc marzę żeby u nas wydano UltraHerosów, WoM II, III, IV, V (Tak jest pięć serii a u nas marnie jedna :cry: ), Q-Galaxy, Dr. Mouse ( :D )
Fan Carla Barksa.
Skany Komiksów Disneya
miki2001

Imię: Michał
GG: 33422272

Postprzez kuperkowo » So paź 12, 2013 1:06 pm

A ja bym chciał by KD był tygodnikiem i by w którymś numerze ukazał się jakiś dłuższy (ponad 20 stron) komiks Barksa.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Kwakarianin » Pn cze 09, 2014 4:23 pm

A ja bym sobie marzył aby kiedyś ukazał się wielki, grubaśny katalog z okładkami i dokładnymi opisami komiksów Disneya wydanych na świecie, albo chociaż w Europie, albo chociaż w Polsce :D
"Kwakarium" - darmowy fanzin czytelników i kolekcjonerów komiksów disneyowskich
Kwakarianin

Postprzez Scarpomaniak » Pn cze 09, 2014 4:25 pm

Kwakarianin napisał(a):A ja bym sobie marzył aby kiedyś ukazał się wielki, grubaśny katalog z okładkami i dokładnymi opisami komiksów Disneya wydanych na świecie, albo chociaż w Europie, albo chociaż w Polsce :D

Jest Inducks, takie coś w papierowej formie byłoby według mnie niezbyt potrzebne.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Kwakarianin » Pn cze 09, 2014 4:38 pm

Wiem, że jest INDUCKS, ale ja bym się cieszył też z papierowego tomiszcza ;) najlepiej z rubryczką, czy dany egzemplarz mam na stanie ;) bo póki co musi wystarczyć spis w arkuszu kalkulacyjnym ;)
"Kwakarium" - darmowy fanzin czytelników i kolekcjonerów komiksów disneyowskich
Kwakarianin

Postprzez kuperkowo » Pn cze 09, 2014 4:48 pm

Nie wiem czy wiesz, ale po zalogowaniu się na inducks istnieje coś takiego jak ,,Moja kolekcja''. Możesz tam skatalogować swoją kolekcję komiksów.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy