Moje marzenia...

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Moje marzenia...

Postprzez Arcer » Pn wrz 14, 2009 6:45 pm

Fajny pomysł, ale to trochę pójście na łatwiznę z punktu widzenia czytelnika - czy nie jest większą frajdą odnalezienie nawiązań w komiksach wydrukowanych w różnych pismach i różnych odstępach czasu? Wtedy masz świadomość, jak elitarna jest wiedza o tych odniesieniach - niewielka część czytelników komiksów zbiera je przez wiele lat :-)

Choć sama idea przednia :wink:
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Mateusssz » Pn wrz 14, 2009 6:48 pm

A i cena zaproponowana przez ciebie jest dosyć wysoka... Pomysł jednak godny wysłania do redakcji KD.
Mateusssz
Stróż prawa z Pizen Bluff

Imię: Mateusz

Postprzez Pahan » Pn wrz 14, 2009 6:53 pm

Nie wiem czy wiecie, ale mieli już coś w tym klimacie w USA. A pomysł naprawdę zacny. Niestety, nazwa tematu chyba mówi nam wszystko o wejściu tej idei w życie. Ale spróbować nie zaszkodzi. :wink:
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez niejaki don jm » Pn wrz 14, 2009 6:55 pm

Mateusssz napisał(a):A i cena zaproponowana przez ciebie jest dosyć wysoka... Pomysł jednak godny wysłania do redakcji KD.

Jestem realistą. Chcę żeby to było Wydanie przez duże W. Mam tylko nadzieję, że będzie dobrze z dostępnością bo u mnie Mamut jest tylko w jednym punkcie i to z dwumiesięczną obsuwą (oprócz tego świeżynki "Tralla La" i komiksy Barksa i Rosy o Indianach-Karłach przegapiłem, dlatego mój pomysł mi się podoba ;) )

Jeszcze parę rzeczy chciałbym wyjaśnić.

Po pierwsze: "Korona Krzyżowców" i "List z domu" były wydane w jednym tomie. Zabawa była przednia, bo przeczytałem je z zapartym tchem.
Po drugie: 19.99 nie jest kwotą wygórowaną za komiks B5 60 stron w kolorze i twardej oprawie.
Po trzecie: Cubi - redaktor naczelny magazynu o grach komputerowych PLAY napomknął coś swego czasu, że tłoczenie płyt jest droższe niż licencje na nią. A tu mamy jeszcze box (Play daje (dawał?) box tekturowy) z plastiku, worek i masę stron) i sam film.
Po czwarte: W. Van Horn zrobił "sequel" historyjki o turlakach Barksa .Warte odnotowania do WS z "Earth Quack" z Duck Tales na DVD.
Po piąte: Czemu nie czytać wielkich mistrzów przez wiele lat?
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Postprzez Parricida » Cz wrz 17, 2009 6:35 pm

Ja tam marzeń wygórowanych nie mam, jam skromna dziewoja, starczą mi wszystkie komiksy z Fantomenem jakie kiedykolwiek się ukazały XD (jestem blisko spełnienia tego marzenia o.O)

Nie pogardziłabym także komiksami Dona Rosy ale to na dalszy plan schodzi :D
Widać że jestem maniaczką o.O

A może by stworzył temat - spełniamy marzenia? Np. By spełniać te łatwiejsze, np. ktoś chce taki i taki komiks to podać temu komuś link :D
Parricida

Postprzez Kwalutek » Pt wrz 18, 2009 7:17 am

Parricida napisał(a):np. ktoś chce taki i taki komiks to podać temu komuś link :D

To można napisać w Komiksach Online.

Moim marzeniem jest, jakiś nowy dwutygodnik z komiksami czterorzędowymi.

Albo chociaż grubszy KD.
Kwalutek

Postprzez Scarpomaniak » Pt wrz 18, 2009 7:40 pm

A ja chiałbym żeby został wydany komiks "Kacze igrzyska" (tytuł wg Kaczogrodu).
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Gęgul » Pt wrz 18, 2009 7:46 pm

Eh, gdyby Gigant wychodził w 1988 roku...

Choć realnie jest to możliwe, gdyż kiedyś pan Rutke, zapytany przeze mnie o możliwość wydania archiwalnych Gigantów nie wydanych w Polsce nie powiedział ani tak, ani nie. Czyli musieli by zreprintować 91 tom Jumbobogu (268 stron, ale pewnie wycięliby końcową historię i zastąpili inną, 4-stronnicową). Może wyjdzie jakiś MegaGiga o sporcie i "wkleili" by tą historię, jak to było z "Czarodziejami i ich dziejami" w 11 tomie MGG...

Ale cóż, to tylko przypuszczenia. Ale MGG o sporcie faktycznie brakuje.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Scarpomaniak » So wrz 19, 2009 5:50 am

Ja też tak myślałem o MGG, bo o sporcie nie wyszedł nawet w Danii, a więc wszystko możliwe! Nie w Mamucie i Gigancie, bo są dla historii nie drukowanych wcześniej!
PS: Wiecie, że od 1987 do marca 1992 Giganty miały o 8 stron więcej niż teraz, nie wiem czemu potem zmiejszyli o te 8 stron, dodam, że przed 1987 też miały 256 stron!
PS 2: Z Gigant z "Kaczymi igrzyskami" był pierwszym w Danii, który był cały kolorowy, poprzednie był na przemian kolorowe, czyli: 2 strony kolor, 2 strony czarno-białe (tak jak pierwsze Tytusy), chociaż w Niemczech całe kolorowe były rok wcześniej!
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez KamilSz96 » Pt sie 06, 2010 9:19 am

Ja marzę żeby mieć wszystko ze wszystkich krajów świata w małej szafce i żeby Don Rosa był moim dziadkiem, Barks pradziadkiem, Rota wujkiem, Scarpa cio... to znaczy wujkiem z drugiej strony, Vicar wujkiem z trze... bratem Rosy... hmm... po co wymieniam wszystkich po prostu:

Chce mieć wszystko we wszechświecie :twisted:
Aha no i być nieśmiertelnym, żeby przeczytać ∞ komiksów
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez diego » Pn sty 10, 2011 7:46 pm

A ja chciałbym umieć rysować lepsze komiksy niż teraz... I żeby je Egmont wydawał... No i mi za to płacił oczywiście... A teraz poproszę o kiedyś wspomniany dział "Spełniamy marzenia" i to zróbcie... O, o... i chcę mieć fajny podpis i pseudonimek komiksowy (macie czas do piątku :wink: ) , ale to marzenia... w dodatku nie największe...
A! E! I! O! U! AEIOU! A! E! I! O! U! AEIOU!...
diego

Imię: Kuba

Postprzez Sir Kwaksterier » N sty 23, 2011 8:25 am

Chciałbym żeby w 3 tomie KzK znalazły się komiksy "Skarb holendra" (Dalszy ciąg "Stróża prawa Pizen Bluff"), "Skarbnica Wiedzy", "Korona Krzyżowców" i "List z domu". Chciałbym też, żeby dołożyli tam plakat dona pt.: "Drzewo Genealogiczne kaczora Donalda"

P.S

Więcej o moich marzeniach można przeczytać w temacie "Komiksy z Kaczogrodu powracają" (na str. 8 i 9)
Wszedłem na DiPol z drugiego laptopa i pokazała się inf. od Avast, że to forum jest zawirusowane!
Sir Kwaksterier

Re:

Postprzez Doudleduck » N lut 27, 2011 6:01 pm

kszczypka napisał(a):Ja chciałbym miec wszystkie komiksy z Kaczorem Donaldem na świecie w drewnianej szafce z zamkiem na linie papilarne. :twisted: :twisted:

Ale by było fajnie :D.
A, tak i jeszcze czasopismo 2-tygodnik z długim komiksem o Kaczorze Donaldzie :donald: i krótkim o Goofim :goofy: i jeszcze jednym, też krótkim o Donaldzie. :donald:
Doudleduck

Imię: Kacper

Postprzez WDCmaniak » Wt maja 03, 2011 2:51 pm

Moi mili, niedawno zastanawiałem się nad możliwymi zmianami w naszych obecnych wydawnictwach. Poniżej wyniki moich skromnych kontemplacji. Nie są to ideały, ale uważam, iż taka postać miałaby szanse... przetrwać na rynku. Mam nadzieję, że nie posypią się pytania "wdcmaniaku, od kiedy jesteś optymistą?!?!" - z góry ostrzegam, że nie lubię aż tak fantazjować. Wynotowywanie tutaj *wszystkich* zachcianek, kaprysów, wymagań do wydawcy mijałoby się z sensem.

Kaczor Donald - główne pismo -> dwutygodnik, circa 90 stron, nieco większy format... Na kształt francuskiego Picsou Magazine, również pod względem insertu: dawka komiksów klasycznych, możliwość publikowania dłuższych przygodówek, czasem nawet i artykułów. I kilka szczegółów:
    1. śliska okładka, z innego materiału niż reszta numeru. No i przede wszystkim "komiksowa", w przeciwieństwie do PM.
    2. bardziej trwały papier
    3. gadżet - raczej musi pozostać
    4. czasem dodanie adekwatnych do insertu pin-upów ; )
    5. zachowanie oryginalnych formatów: czterorzędówki -> czterorzędówkami; trzyrzędówki -> w formie "dwie oryginalne str. na jedną magazynu, poziomo; paski gazetowe dzienne: 3 na stronę, poziomo; paski gazetowe niedzielne: oryginalny format, poziomo. (połączenie rozwiązań z PM i gladstonowych WDC 601-633)

Gigant/Megagiga/Mamut - dopełniające -> jeden dwutygodnik, circa 180 stron. Format 14x20,5cm (z włoskiego Mega 2000), pozwalający na prezentację komiksów czterorzędowych. Uważam, że pismo miałoby szansę dotrzeć do grupy odbiorców obecnych trzech tytułów pocketowych. Insert - z większym rozrzutem, ale dobierany starannie, bardziej celujący w amerykańskie digesty; może nawet podział na oficjalne, oznakowane "rubryki stałe". Artykuły - w każdym numerze jakiś ładny tekst poświęcony postaci, OFC, okraszony ilustracjami. Okazjonalnie o twórcach.

tytuł numer trzy. Częstotliwość: dunno... Ale "co 6 tygodni" brzmi całkiem racjonalnie : ).
coś, co tygrysy lubią najbardziej. format komiksowy - typu amerykański prestige (16,5x25,4 centimetry), stron 180-200, trochę porządniejszy papier.
Insert: Raczej poświęcony jednemu twórcy :). Wzorowany na włoskim Maestri Disney, niemieckim Die tollsten Geschichten von Donald Duck (Sonderheft), zachowując standardy nakreślone we włoskim Zio Paperone. Czyli
    1. ręczny, dopracowany, idealnie dopasowujący się do komiksów lettering
    2. artykuły, analizy, notki biograficzne twórców
    3. starannie dobrane komiksy, zero pośpiechu, żadnej roboty na "odwal się"; przykłady w zalinkowanych indeksach :p
    4. możliwość podjęcia serii komiksowych (np. "Mythos Island")
Podobne wydania istnieją w innych krajach - klik, tutaj akurat całkiem dobry przykład, holenderski. Znane nam HoFy nie sprawdziłyby się na dłuższą metę w regularnym pisemku. IMHO taka forma ma ciąglę większą szansę przetrwania niż chociażby albumy typu amerykańskiego.

To wszystko, dziękuję. Ktoś ma jakieś sensowne propozycje cen do powyższej wizji :twisted: ?
WDCmaniak

Postprzez drapichrust » Cz sie 25, 2011 7:02 pm

A mnie się marzy...

Najpierw wydanie wszystkich numerów włoskiego Mickey Mouse Mystery Magazine. W sumie jest ich tylko 12, więc przy odrobinie wysiłku... Potem co miesiąc ukazuje się nowy numer PKNA, Egmont, zachwycony wynikami sprzedaży, wydaje wszystkie 50 numerów, a następnie całą serię PK2... Ech. Albo w jeden dzień opanować włoski do perfekcji :)
drapichrust

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy