Gadżet czy Komiks

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Gadżet czy Komiks?

Gadżet
4
5%
Komiks
72
95%

Liczba głosów : 76

Re: Gadżet czy Komiks

Postprzez archie53 » So sie 14, 2010 2:14 pm

Zagłosowałem na komiks, gdybym mógł zagłosowałbym na gadżet. Dlaczego? Na początku swojej działalności KD miało bardzo fajne prezenty :scrooge:, Ale potem zaczęli dodawać plastikowe zabawki. Kumacie o co chodzi :?:
Samodzielnie zepsute służy najlepiej.
archie53

GG: 0

Postprzez KamilSz96 » Wt sie 17, 2010 8:52 am

Mi się podobał tylko jeden prezent w dziejach numerów KD, czyli ten wiatraczek na lato :lol: można się było fajnie ochłodzić. Tylko miał jedną wadę (przynajmniej u mnie) jak wsadziłem baterię na odwrót to wiatraczek już przestał dmuchać nawet po ponownym i poprawnym włożeniu baterii.
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil

Postprzez Retlaw » Wt wrz 21, 2010 1:06 pm

Dobra powysilam się. Moim skromnym zdaniem kilka, lub kilkanaście lat temu, kiedy zabawki były dość drogie, czasopism z takimi gadżetami praktycznie nie było, taki plastikowy upominek był całkiem smacznym kąskiem, wbrew pozorom nie drogim. Dzisiaj do każdej gazety dla dzieci (a nawet dla dorosłych) jest dołączany jakiś badziewny chiński gadżet. Myślę że popularność tego typu przynęt spadła, pomimo iż "władze" Egmontu myślą inaczej, być może jeszcze trafi się dziecko które da się zwabić na ten prezent, ale wczasach kiedy nasz rynek jest zalany "chińszczyzną" atrakcyjność takiego gadżetu spadła. Uważam że powrót do starego typu gadżetów jakimi były np. gry planszowe (które w sklepach kosztują czasem po kilkaset złotych) byłby tańszym i bardziej atrakcyjnym wabikiem.
Co do ceny pisma myślę że nie ma to aż tak wielkiego przełożenia, gdyż ściągając całe kontenery takich zabawek z Chin, które są dołączane do pism w niemalże całej Europie, cena jednego gadżetu to będzie kilka groszy. Czy jeśli KD byłby tańszy nawet o 0.50 zł, komuś zrobiłoby wielką różnicę? Myślę że większy wpływ na cenę komiksu ma drożejące paliwo, co za tym idzie transport, podatki które chcą podnieść na materiały drukowane, koszty utrzymania redakcji. Faktem jest że gdyby ilości KD były większe, te koszty mogłyby się radykalnie zmniejszyć.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Re:

Postprzez solariskuba » Pt sty 25, 2013 12:27 pm

mcrr napisał(a):Kaczor donald za 4.99 :(
Po co oni dodaje te zabaweczki?
Ja niedawno wyniosłem 2 torby z tymi "gadżetami"

Ja tam nie trzymam tych gadżetów, tylko je od razu wywalam. Raz udało mi się opchnąć go młodszej siostrze za 2 zł. Ale potem nie dała się już nabierać na te świństwa. :D
solariskuba

Postprzez kuperkowo » Śr lut 19, 2014 7:25 pm

Jakieś rok temu zdarzyła mi się historia , która dobrze obrazuje to zagadnienie.
Kaczora Donalda zwykle kupuje w kiosku ale akurat wtedy byłem w supermarkecie i tam kupiłem KD (dodam, że był to jedyny produkt który kupowałem). Podszedłem do kasy i zapłaciłem. W tym sklepie jest taka metoda, że kd jest sprzedawany bez folii i dodatków a gadżety można odebrać z paragonem w biurze obsługi klienta.
Ja wtedy specjalnie nie wziąłem paragonu bo gadżety dodawane obecnie do kd mnie nie interesują (leżą sobie w szafce w 90 % nigdy nie otwarte). Już odchodzę z ,,Kaczorem'' od kasy a pani sprzedawczyni mi mówi ,,Zapomniał pan paragonu a jest on konieczny by odebrać w Biurze Obsługi Klienta prezent''. A ja na to : ,,Nie kupuję tego dla gadżetów''. Pani zrobiła wtedy wielkie oczy a ja sobie poszedłem (bez paragonu).
Ja osobiście Kd kupuje już chyba od roku 1 kiosku a giganty i tym podobne w ulubionym saloniku kolportera , więc sprzedawcy mnie trochę znają i raczej nie spotkałem się , że ktoś się zdziwił, że kupuje KD nawet jak byłem w antykwariacie i kupowałem Giganty i ,,Sknerusa'' (raz tylko pani w kiosku na mnie dziwnie popatrzyła).
A więc wybieram zdecydowanie komiks. Obecne gadżety to często chińska tandeta i nie wiem czemu redakcja nie powróci do papierowych dodatków czy choćby szpiegowskich, choć nie wiem jaki redakcja ma wpływ na wybór gadżetów do KD bo być może ograniczony.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy