Seria komiksów "Kaczogród"

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Seria komiksów "Kaczogród"

Postprzez KamilSz96 » Pn sie 15, 2011 6:31 pm

No ok. Jak nie śledzisz tematu od początku, to rzeczywiście może być ciężko, ale na przyszłość: wchodź na DisneyPolska! jakiś raz na 3 dni i poczytaj nowe posty wtedy będziesz na bieżąco. :)
"Urok cichych, spokojnych miejsc, majestat srebrnego księżyca i gwiazd... Gdzie wędrowiec widzi piękno wschodów i zachodów słońca w głuszy, nietkniętej ludzką stopą i kaczą płetwą. Miejsc, które zmienia tylko upływ czasu."
KamilSz96

Imię: Kamil
GG: 0

Postprzez Arcer » Śr sie 17, 2011 5:29 pm

Goguś Kwabotyn napisał(a):329 posty(ów) • Strona 22 z 22 • troszke duzo tych postow a ja nie mam tyle czasu ;//
W przerwie między ratowaniem Ziemi przed uderzeniem asteroidy a powstrzymywaniem krachów na giełdach, znajdź, proszę, odrobinę czasu na przeczytanie tematu, w którym się wypowiadasz.
Tylko co usunąłem ten adres z podpisu i już by się przydał na nowo. :roll:
Arcer
el moderatoro

Postprzez ptt » Cz wrz 15, 2011 12:51 pm

witam:)
mam pytanie. nie ma może tutaj kogoś, kto chciałby sprzedać swoje "Kaczogrody"? :)
bo miałbym chęć zakupienia ich, a jak na razie ciężko znaleźć je w internecie, a co dopiero w sklepach..
ptt

Imię: piotrek
GG: 6458200

Postprzez lamero » Cz wrz 15, 2011 2:32 pm

Akurat 'Kaczogród' Dona Rosy i Marco Roty jest łatwy do kupienia, także w sklepach internetowych, np:
http://merlin.pl/Kaczogrod-Don-Rosa_Egm ... 91809.html
http://merlin.pl/Kaczogrod-Marco-Rota_E ... 60661.html
lamero

Postprzez ptt » Cz wrz 15, 2011 2:43 pm

4. tom Rosy akurat posiadam, a Roty zamierzam zakupić. chodzi mi bardziej o pozostałe tomy.
ptt

Imię: piotrek
GG: 6458200

Postprzez Gęgul » Cz wrz 15, 2011 3:49 pm

Najgorzej jest z Vicarem i Barksem. Tom Romano Scarpy, który miał największy nakład dosyć często pojawia się na Allegro po przystępnych cenach. Z tymi dwoma tomami jest gorzej. Przykład? Parę miesięcy temu ktoś za tom Barksa krzyknął sobie 150 zł i jeszcze bezczelnie napisał, że to odpowiednia cena za tą publikację. Pozostaje tylko czekać na korzystną ofertę i być pierwszym (lub ostatnim przy licytacji), bo jeżeli pojawi się naprawdę dobra oferta, to szybko zniknie lub będzie non-stop podbijana.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Famous » Cz wrz 15, 2011 4:41 pm

Trzeba być wytrwałym i codziennie szukać Kaczogrodów na allegro. Ja raz w kwietniu znalazłem aukcję z KGD Scarpy, Barksa, Vicara i Rosy. Miałem trochę kasy z urodzin, więc nie bałem się licytować wysokich kwot. Historyjka kończy się tym, że Kaczogrody wygrałem ja i zapłaciłem za nie jakieś 120 zł. (plus koszty przesyłki) :P
"Oszczędnością i pracą kaczki się bogacą"
Obrazek
Famous

Imię: Damian

Re:

Postprzez solariskuba » Pt sie 03, 2012 10:10 am

Arcer napisał(a):Nieprędko, zważywszy na to, że jest to 15. tom z serii wydany w Szwecji, a w Polsce wydano jak dotąd pierwsze cztery z nich (vide)

Buuu... Ja chcę wszystkie 25 kaczogrodów w Polsce!!!
solariskuba

Postprzez Scarpomaniak » Pt sie 03, 2012 10:19 am

Kaczogrod jest wydawany nadal w Norwegii, gdzie ukazał się już 43. tom - http://coa.inducks.org/publication.php?c=no/HOF
Lecz dalsze tomy Kaczogrodu nie są możliwe, natomiast trzeci tom nowej serii "Komiksy z Kaczogrodu" można nazwać szóstym Kaczogrodem.
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez solariskuba » Pt sie 03, 2012 10:24 am

Czemu niemożliwe?
solariskuba

Postprzez Scarpomaniak » Pt sie 03, 2012 10:42 am

No nie wiem, zapytajmy redaktorów:
p. Kołodziejczak - Niestety seria się nie sprzedawała.
p. Rutke - Ja już nie pracuję w Egmoncie.
p. Skura - Nie ma szans na nową serię, czy na ponowne wydawanie starej.
p. Wielądek - Kaczogród? Co to?
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Pahan » Pt sie 03, 2012 11:38 am

Scarpomaniak napisał(a):p. Wielądek - Kaczogród? Co to?

To akurat spora przesada. :) Pani Wielądek siedzi w temacie od dawna (śledząc stopki KD, to była w redakcji co najmniej od 1997 roku), i z jej osobą akurat wiążę nadzieję. Może nie od razu na wznowienie "Kaczogrodu" (choćby z powodów, które wymieniłeś), ale z pewnością pani Agnieszka nie jest ignorantką.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Scarpomaniak » Pt sie 03, 2012 11:49 am

Pahan napisał(a):To akurat spora przesada. :) Pani Wielądek siedzi w temacie od dawna (śledząc stopki KD, to była w redakcji co najmniej od 1997 roku), i z jej osobą akurat wiążę nadzieję. Może nie od razu na wznowienie "Kaczogrodu" (choćby z powodów, które wymieniłeś), ale z pewnością pani Agnieszka nie jest ignorantką.

Pani Wielądek może już nie pamiętać o Kaczogrodzie, no chyba jeżeli była w redakcji KD w 2004 roku, a tak - może nie wiedzieć albo nie pamiętać. Trzeba nawiązać kontakt z panią Wielądek - kto podejmuje wyzwanie?
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Postprzez Young_McDuck » Pt sie 03, 2012 12:37 pm

A jak chcesz ten kontakt nawiązać? Bo z p. Rutke jakoś było ciężko z tym. Obawiam się, że trzeba będzie wszystko zacząć od nowa. Odbudować rozmowy fani - redakcja.
Young_McDuck

Postprzez Scarpomaniak » Pt sie 03, 2012 12:55 pm

Ja zaznaczę, że kontakt przez pana Skurę nie uda się, ponieważ jakoś pan Skura (jeżeli nadal pracuję, bo nie wiem), strasznie mało odpowiada i odpowiedzi są strasznie ogólnie. Może znaleźć jakiegoś maila do redakcji Witch, którego redaguje?
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy