Seria komiksów "Kaczogród"

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Seria komiksów "Kaczogród"

Postprzez Arturro » Śr wrz 28, 2005 7:13 pm

Jak dotąd w Polsce ukazały się trzy komiksy z tej serii. Każdy poświęcony jest innemu twórcy komiksów. Oryginalna nazwa to "Hall of fame". Każdy kosztuje 27 zł i jak dotąd ukazały się tomy z komiksami:
-Vicara
-Romano Scarpy
- samochodowe komiksy Carla Barksa
Piszcie co sądzicie o tych komiksach. Ja osobiście baaaaaardzo :D bym chciał, żeby ukazał się "Kaczogród" o Donie Rosie i z jego komiksami. Co Wy na to?? :wink:
Arturro

Imię: Artur
GG: 0

Postprzez Humperdink » Śr wrz 28, 2005 7:20 pm

Taa... ale z tego co pisałęm do redakcji KD i Tomasza Kołodziejczaka (naprawdę przyzwoity człowiek - odpowiada na wszystkie maile) dowiedziałem się że Egmont nie planuje na razie wydać Kaczogrodu Rosy.

Pan Kołodziejczak napisał mi też że nie zamierzają zaprosić w tym roku żadnego rysownika, ale być może zaproszą w następnym.

I jak już gdzieś pisałem, dowiedziałem się też w następnym Wydaniu Specjalnym KD będzie komiks Dona Rosy!!!!
Humperdink

Postprzez Fergus » Śr wrz 28, 2005 7:34 pm

Bardzo lubię "Kaczogród", ale 27zł to trochę drogo (ale za to jakie wydanie). Co do "Kaczogrodu poświęconego komiksom Dona Rosy, myślę, że taki tom powinien się ukazać, przecież w reklamie "Kaczogrodu" w KD 22,26 2004r. jest jasno napisane: "Najwibitniejsi rysownicy Disneya - Carl Barks, Don Rosa, Romano Scarpa, Vicar - w swoich najlepszych komiksach."
http://www.carlbarks.pl - Moja strona poświęcona Carlowi Barksowi! (Aktualnie w budowie)
Fergus

Imię: Łukasz
GG: 1465562

Postprzez Arturro » Śr wrz 28, 2005 7:40 pm

Szkoda, że nie planują na razie zaproszenia następnego rysownika :cry: . Ale za to super, że następne Wydanie Specjalne KD będzie z komiksem Dona :D :D :D
Arturro

Postprzez Humperdink » Śr wrz 28, 2005 7:42 pm

Mhm... można by im to wytknąć. Za tom z Donem Rosą warto tyle zapłacić.
Ale jeśli komiksy Dona Rosy były by wydane w tym formacie, to nie wiem czy to by dobrze wyglądało... :?

Arturro napisał(a):Ale za to super, że następne Wydanie Specjalne KD będzie z komiksem Dona

Napisali że ten komiks ma być dwudziestostronowy. Ciekawe, który to będzie...
Humperdink

Postprzez Arturro » Śr wrz 28, 2005 7:55 pm

Humperdink napisał(a):Mhm... można by im to wytknąć. Za tom z Donem Rosą warto tyle zapłacić.
Ale jeśli komiksy Dona Rosy były by wydane w tym formacie, to nie wiem czy to by dobrze wyglądało... :?

Arturro napisał(a):Ale za to super, że następne Wydanie Specjalne KD będzie z komiksem Dona

Napisali że ten komiks ma być dwudziestostronowy. Ciekawe, który to będzie...

A może wiesz kiedy ma być wydany ten komiks? :D
Arturro

Postprzez lis » Śr wrz 28, 2005 8:17 pm

Don Rosa narysował dwa dwudziestostronicowe komiksy.
Będzie ten nowszy ;)
lis
administrator

Imię: Mateusz
GG: 3889388

Postprzez Maciek! » Śr wrz 28, 2005 9:18 pm

Znaczy sie "Gyro First Inventione"?
Mam go po Niemiecku, ale co tam! Będzie super! :o
Maciek!
Dr Moderator

Postprzez Humperdink » Śr wrz 28, 2005 9:25 pm

Arturro napisał(a):A może wiesz kiedy ma być wydany ten komiks?

W listopadzie.

lis napisał(a):Don Rosa narysował dwa dwudziestostronicowe komiksy.

Prawdopodobne jest że liczbę stron podali w przybliżeniu...
Humperdink

Postprzez Doniek » Cz wrz 29, 2005 3:17 pm

Rajuśku praktycznie pół tomu z komiksem Dona. To to ja razumiem :D Ale niestety wciąż niewiadomo co będzie z "Kaczogrodem" i rysunkami Mistrza... :( A właśnie może ktoś z was wie gdzie można kupić "Hall of Fame" (wiadomo czyjego autorstwa)? Byłem już na stronie www.amazon.de, ale niestety niemogę dojść jak mozna tam dokonać zakupu.
Fortuna Favet Fortibus
Doniek
Heaven won't take him...

Postprzez Avador » N paź 09, 2005 9:50 am

Serię Kaczogród zakupiłem sobie na gwiazkę pod choinkę - a w sumie pojechałem kupić coś do komputera - jestem ciekaw jak uda się im wcisnąc w ten format komiksy Dona Rosy, spytałem T.Kołodziejczaka czy możliwe jest częstsze umieszczanie komiksów Vicara, Barksa, Dony w Gigantach - odpowiedział że rysownicy ci rysują do innego format - ps: powiedział też że historyjki Vicara były umieszczane już w Gigantach ja nie kojarzę, a mam dosłownie prawie wszystkie giganty, brakuje mi może 6 tomów z 1 serii - ostatnio udało mi się kupić "Władcę Cyborgów" i zamkłem już rysunek Donalda i Siostrzeńców wracających z ryb :P i muszę poszerzyć półkę bo już mi się nie mieszczą te komiksy :)
Avador

Postprzez Sknerus Mckwacz » So paź 22, 2005 1:14 pm

format na dona rosę to nie gigant czy też kaczogród, ale cosik a'la Asterix
Sknerus Mckwacz
Sowizdrzał

Imię: Przemek
GG: 4828934

Postprzez kszczypka » Pt paź 28, 2005 11:05 am

Humperdink napisał(a):Taa... ale z tego co pisałęm do redakcji KD i Tomasza Kołodziejczaka (naprawdę przyzwoity człowiek - odpowiada na wszystkie maile) dowiedziałem się że Egmont nie planuje na razie wydać Kaczogrodu Rosy.

Pan Kołodziejczak napisał mi też że nie zamierzają zaprosić w tym roku żadnego rysownika, ale być może zaproszą w następnym.

I jak już gdzieś pisałem, dowiedziałem się też w następnym Wydaniu Specjalnym KD będzie komiks Dona Rosy!!!!

Jeśli odpisuje, to jak szybko to robi?
Skąpiec w rodzinie to problem, ale przemądrzały skąpiec to prawdziwe przekleństwo-mówi Donald o Sknerusie.
Zapraszam do moich rysunków
kszczypka

Postprzez Humperdink » Pt paź 28, 2005 2:02 pm

Na następny dzień zwykle jest odpowiedź, ale na moje dwa ostatnie maile nie odpowiedział wogóle. :?
Humperdink

Postprzez kszczypka » Pt paź 28, 2005 5:21 pm

Ja też do niego pisałem, nawet dałem do maila swój rysunek Sknerusa, ale mi nie odpowiedział. Ciekawe czym jest zajęty : może pracuje nad nowym wydaniem specjalnym Kaczora Donalda?, kto wie!
Skąpiec w rodzinie to problem, ale przemądrzały skąpiec to prawdziwe przekleństwo-mówi Donald o Sknerusie.
Zapraszam do moich rysunków
kszczypka

Następna strona

Powrót do Komiksy