Kryzys Kaczkofaństwa

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: Kryzys Kaczkofaństwa

Postprzez Kwakarianin » Śr lip 09, 2014 5:08 pm

Wyrzucenie komiksów = najgorsza rzecz jaką możesz popełnić

Rzeczywiście, to bolesne ;) Sam kiedyś wyprzedałem swoje zbiory, zostawiając sobie tylko komplet "DiS", co po latach okazało się zbawiennym wręcz wabikiem do odbudowy mojej kolekcji. Oczywiście odbudowa ta nie byłaby również możliwa gdyby nie pewien zbieg okoliczności i spontaniczna decyzja o powrocie do hobby i pasji sprzed lat :)
"Kwakarium" - darmowy fanzin czytelników i kolekcjonerów komiksów disneyowskich
Kwakarianin

GG: 0

Postprzez solariskuba » Pt lip 25, 2014 11:58 pm

Ja szczerze powiedziawszy przeżywałem do tygodnia temu taki mały kryzys. I to wcale nie z powodu niechęci do komiksów tylko:
1. Brak czasu
2. Brak pieniędzy
No tak, jak widzicie, znalazłem trochę czasu i się rozpisałem dziś przed drugą w nocy (:E). Poza tym tydzień temu wyjeżdżałem na wakacje z których wczoraj wróciłem i miałem dobry pretekst - "Mama, kup mi Giganta na drogę" :D Był to pierwszy Gigucio od tomu 167. :) (braki zamierzam uzupełnić na aros.pl) KD mimo wszystko kupowałem regularnie, nie mam najnowszego numeru, a to ze względu na to, że dziś babunia mi kupiła Mega-Giga z okazji imienin. :) Taki wymiennik zamiast KD, ale i tak zawalczę o obecny numer. :) Ostatnio sobie odświeżyłem numery Donalda i Spółki - ach, te wspomnienia. :) Poza tym, aż od grudnia nie kupowałem ŻADNYCH starych komiksów na allegro, które przedtem kupowałem minimum co miesiąc. No ale niedawno się odrodziłem, znalazłem trochę więcej czasu kosztem spania (xD), a na kupowanie mi Kaczorów namawiam rodziców. :) To tyle na razie z mojej strony. ;) Idę spać! :) Dobranoc. ;)
solariskuba

Postprzez Kwakarianin » So lip 26, 2014 5:55 am

Na każdego z nas wpłynęły inne czynniki, które spowodowały, że mieliśmy krótszą lub dłuższą przerwę w kupowaniu i zbieraniu komiksów. Zapewne niektóre z tych czynników są wspólne - zmiana zainteresowań (a może ich poszerzenie) wraz z płynącym czasem i przybywaniem nam lat na karku, fundusze - które w pewnym momencie muszą wystarczać już nie tylko na komiksy. Jak jednak widać - prawdziwej pasji nie da się w sobie zgasić :) I na szczęście możemy sobie pogadać o tych trudniejszych momentach na tym forum :)
Kwakarianin

Postprzez kuperkowo » Pt sie 01, 2014 3:28 pm

Ja nowego numeru nie kupiłem ale to dlatego, że byłem na obozie i dopiero dzisiaj wróciłem, ale na pewno do poniedziałku numer kupię.
Zwykle powodem odstawienia jest wiek i trudności z niezauważalnym zakupem :)
Ale jak dla mnie to ,,kaczory'' mimo wieku zawsze będą do mnie wracać i chyba już nigdy się od nich nie uwolnię:)

PS. Co do pocketów to oczywiście kupuje wszystkie numery , ale jak nie kupię w dniu premiery to jakoś się nie obawiam. A jak KD nie kupię do piątku to zawsze mam takiego stracha, że w kiosku nie będzie i nie będę miał pełnych roczników. Jednak Giganty Gigantami, ale Kaczora Donalda nic nie przebije.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez solariskuba » Pt sie 01, 2014 10:27 pm

Ja mam pewność, że nawet jak pójdę trzy tygodnie po wydaniu do mojego kiosku, to mój KD będzie, bo mam założoną tzw. "teczkę", gdzie mam odkładane po jednym egzemplarzu każdego numeru. ;)
solariskuba

Postprzez kuperkowo » So sie 02, 2014 11:23 am

Mnie w sumie pani w kiosku też już zna , bo od ponad roku kupuje KD w jednym kiosku i jak kiedyś przyszedłem w piątek to mnie odłożyła kd, ale nie wiem czy działało by to aż na tak długi czas :) Tydzień po wydaniu często są już problemy z zakupem nowego KD, dlatego ja wolę kupować kd maksymalnie 2 dni po premierze. Giganty są zawsze dostępne w Empiku, więc nie ma stracha i można jeszcze kupić przez internet.
"I remember it as if it was yesterday.
My papa took me to see the ancestral home of our clan.
The desolate castle on Dismal Downs, abandoned since the 17th century "
kuperkowo

Postprzez Kwakarianin » So sie 16, 2014 6:00 am

Ja kupuję najczęściej w jakimś salonie prasowym, zazwyczaj w pakach KD+Gigant.
Bywa, że czasem chodzę po kilka salonach bo w którymś brakuje albo KD albo Giganta właśnie.
Zawsze wybieram te w najlepszym stanie po uprzednim obejrzeniu ich z każdej strony czy nie ma na nich żadnej skazy ;)
Kwakarianin

Poprzednia strona

Powrót do Komiksy