DiPol

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

Re: DiPol

Postprzez Arcer » So lut 12, 2011 12:34 pm

Artykuły był naprawdę w porządku i przyjemnie było sobie powtórzyć to, co już czytałem (czyli większość) oraz zapoznać się z nowymi. Przede wszystkim artykuł o "Tralla La" nastawił mnie pozytywnie, będę musiał się postarać, by przeczytać to dzieło (domyślam się, że w ten sposób "Siedem dni w Tybecie" pozwoli mi się nieco lepiej pojąć). Forma wizualna jest dla mnie jak najbardziej w porządku, czcionka i układ bardzo mi się podoba. Więcej takich artykułów proszę! :) Naprawdę świetna lektura - zarówno jako streszczenie po przeczytaniu historyjki, jak i zachęta do zapoznania się z nią.
Arcer
el moderatoro

GG: 0

Postprzez Wojtas » So lut 12, 2011 2:10 pm

Coprawda większość materiału z fanzinu nie była dla mnie nowa, nie zmienia to jednak faktu, że całość prezentuje się świetnie. Czarno-biała okładka, wywiady, artykuł i recenzje - wszystko to składa się na naprawdę doskonaly numer. Jeśli powstały by kolejne (na co z calego serca liczę), jak dla mnie mogłyby zawierać:
- artykuł numeru, na temat jakiegoś znanego komiksu
- wywiad z twórcą/artykuł o nim
- recenzje komiksów bardziej znanych twórców, szczególnie te, ktore nie były publikowane na forum

Chciałbym się rownież zgłosić do korekty artykułów, ewetnualnie od czasu do czasu napisałbym jakąś recenzję.
Wojtas

Imię: Wojtek

Postprzez Gladstone » So lut 12, 2011 3:16 pm

W takim razie myślę, że fanzin może zostać w mniej więcej takiej formie jak numer 0.

Wojtas napisał(a):Jeśli powstały by kolejne (na co z calego serca liczę), jak dla mnie mogłyby zawierać:
- artykuł numeru, na temat jakiegoś znanego komiksu
- wywiad z twórcą/artykuł o nim
- recenzje komiksów bardziej znanych twórców, szczególnie te, ktore nie były publikowane na forum

Chciałbym się również zgłosić do korekty artykułów, ewentualnie od czasu do czasu napisałbym jakąś recenzję.

Myślę, że elementy które wymieniłeś będą stanowić rdzeń kolejnego numeru. Co do korekty - w porządku.
Chcę jeszcze uprzedzić, że kolejny numer nie powstanie "od razu" i będzie trzeba na niego poczekać. Nie chcę ustalać jakichś sztywnych terminów pojawienia się kolejnych numerów - wszystko musi być zrobione dokładnie, bez pośpiechu, ale mogę zapewnić, że kolejny numer powstanie.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez diego » So lut 12, 2011 4:29 pm

Jak dla mnie PDF jest chyba najlepszym rozwiązaniem - jako, że UNCLE SCROOGE POLSKA niezbyt się drukuje... A ten już wydrukowałem (mam nadzieję, że można- jakby co - spalę) i genialnie wygląda, jednak ma zastrzeżenia- po co każdy obrazek zajmuje 1 stronę, wolałbym dwie strony poświęcone rysunkom - wiem, że to kiepski rzykład, wyłożycie mi pewnie sto razy lepsze argumenty, niż ten który mi przychodzi do głowy (czyli. "Egmont itp. mają na to fundusze oraz KWAlifikowanych pracowników, a my jesteśmy amatorami bez pieniędzy :wink: ") na moje: "Egmont itp. lepiej dysponują miejscem na papierze (nawet jeśli my używamy takiego wirtualnego)"...
Dość ciekawie by było, gdyby okładki były by robione przez nas, a ściany byłyby wypełniane napisami DiPol...
A! E! I! O! U! AEIOU! A! E! I! O! U! AEIOU!...
diego

Imię: Kuba

Postprzez Arcer » So lut 12, 2011 5:44 pm

diego napisał(a):Dość ciekawie by było, gdyby okładki były by robione przez nas, a ściany byłyby wypełniane napisami DiPol...

Jeśli masz na myśli marginesy z logo zinu, to jestem przeciwny - teraz jest czytelniej. Pochodzenie okładek jest dla mnie sprawą drugorzędną, byle były na poziomie :).
Arcer
el moderatoro

Postprzez Gladstone » So lut 19, 2011 5:20 pm

Powoli zaczynam wstępne prace nad pierwszym numerem i w związku z tym kilka spraw:
może uda się wykonać to co WDCmaniak wyłożył tutaj w związku z czym:

1. Myślałem nad przygotowaniem dwóch wersji: jedna taka jak poprzednio do czytania, druga do druku zawierałaby tą samą treść, ale byłaby tak przygotowana, żeby na jednej stronie A4 były 4 strony fanzinu tak rozmieszczone, żeby po złożeniu powstało coś w rodzaju zeszytu A5 - oszczędziłoby to papieru przy druku. Męczyć się z dwoma wersjami czy jedną?

2. Myślę, że numer powinien zawierać więcej treści dla osób niezaznajomionych z komiksami, dlatego prośba - piszcie w temacie lub wysyłajcie na PW pytania typu: ile pieniędzy ma Sknerus; dlaczego kaczor zasłania się ręcznikiem przy wychodzeniu z wanny mimo, że na co dzień lata z gołym kuprem; co się stało z rodzicami Siostrzeńców - dlaczego HDZ mieszkają z wujkiem itp. Postaram się na wszystkie pytania odpowiedzieć w artykule w sposób humorystyczny ale wyjaśniający te kwestie. Chyba, że ktoś sam chciałby się tym zająć - nie ma problemu, pomogę przy pisaniu.

Przy okazji - czekam wciąż na loga fanzinu, macie czas do 28 lutego. Kilka minut zabawy w Gimp-ie a można zgarnąć za darmo świetne, klasyczne komiksy (do wyboru z kilkudziesięciu) - taka okazja nieprędko się trafi, będziecie pluć sobie w brodę, że nie spróbowaliście! :wink:
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez niejaki don jm » N lut 20, 2011 6:52 pm

Nie dla kolumn w artykułach typu Tralla La.
niejaki don jm
Byłem hardkorem ;)

Imię: Jacek

Postprzez diego » Pt mar 04, 2011 10:50 am

OK, czyli można drukować? A ja już rozpalałem ogień w kominku... Mam pomysł jak można te kilka ciekawosteczek w FanZinie zamieścić... wziąć obrazek Donalda, Sknerusa, Mikego, Minnie, Siostrzeńców, kogokolwiek i każda postać "mówi" w dymku jedną ciekawostkę, możnaby to traktować jako taki zapychacz wolnej przestrzeni...
diego

Postprzez Doudleduck » Pt mar 04, 2011 12:21 pm

A jak znikną ojciec Hyzia, Dyzia i Zyzia?
Doudleduck

Imię: Kacper

Postprzez Gęgul » Pt mar 04, 2011 2:18 pm

Della, siostra Donalda oddała na "tymczasowe" przechowanie kaczorowi swoich trzech synów - Hyzia, Dyzia i Zyzia, ponieważ zrobili coś swojemu ojcu z udziałem fajerwerków, przez co trafił do szpitala. Co było dalej - nie wiadomo.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Doudleduck » So mar 05, 2011 12:50 pm

Mogło się stać :
1.zgon z przyczyny wybryku synów (chociaż jego synowie nie wyglądają na obwiniających się, a gdyby on zginął czuliby się winni),
2.ucieczka, ze względu na strach przed dowcipami swych dzieci,
3.zaginięcie (a jego żona ruszyła w świat go szukać),
4.zgon z innych przyczyn (gdyby synowie zostali oddanie pod opiekę swojego wujka przed rokiem 1945, mógłby zginąć na wojnie).
Doudleduck

Imię: Kacper

Postprzez Pahan » So mar 05, 2011 2:16 pm

Proszę o zakończenie offtopicu i pisanie na temat.
Pahan

Postprzez Gladstone » N mar 06, 2011 12:34 pm

Zakończyła się ankieta na logo - zwyciężyła propozycja E autorstwa Retlawa. Dziękuję za wszystkie przysłane propozycje i oddane głosy.

Retlaw uznał jednak, że jego kolekcja komiksów jest na tyle bogata, że nie potrzebuje numerów które miały być nagrodą. Dlatego komiksy te przechodzą do puli kolejnego konkursu który będzie w pierwszym numerze DiPola.

P.S. Proszę "szefostwo" o usunięcie tematu z ankietą.
Gladstone

Postprzez Pahan » N mar 06, 2011 3:10 pm

Gladstone napisał(a):P.S. Proszę "szefostwo" o usunięcie tematu z ankietą.

Zrobione!

Pozwolę sobie wkleić tu linki do projektów z w/w tematu, jakby ktoś chciał je jeszcze zobaczyć:
A B C D E F

Głosowałem na E, ale chciałbym wyróżnić także pracę A - koncepcyjnie zupełne przeciwieństwo zwycięskiej, aczkolwiek oryginalna, pomysłowa i... po prostu fajnie się na nią patrzy (można wiedzieć czyjego jest autorstwa? :))
Pahan

Postprzez diego » N mar 06, 2011 5:37 pm

Ależ mojego of course... Zeczywiście trochę "inna"...

A ile już jest materiałów do pierwszego DiPola?
diego

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komiksy