DiPol

Tu dzielimy się wrażeniami na temat nowych, a także starych komiksów spod znaku Disneya.

DiPol

Postprzez Gladstone » So gru 04, 2010 2:16 pm

Chciałbym przedstawić pomysł projektu DiPol.

Dawniej na forum sporo kaczkofanów prezentowało swoje prace przedstawiające kaczory, niektórzy tworzyli nawet całkiem dobre komiksy (Rysownik, Fergus). Każdy ma też pewnie jakiś pomysł na komiks, jak by go zrobił lub jaki powinien być. Wielu oczekuje również w komiksach nawiązań, smaczków do innych klasycznych dzieł. Zbliża się też przerwa świąteczna i sporo wolnego czasu. Połączmy to wszystko i zróbmy własny "wymarzony" komiks.

Trzeba wymyślić ogólną fabułę i do niej wspólnymi siłami (co kilka głów to nie jedna) dopisać gagi, wpleść nawiązania, napakować Hidden Mickeyów i szczegółów jak u Rosy. Liczę na kreatywność i wyobraźnię młodszych oraz doświadczenie i wiedzę starszych (którzy na komiksach "zjedli zęby" :D ). Spróbujmy stworzyć jakiś naprawdę dopracowany scenariusz z odniesieniami, smaczkami a później ktoś z forum może spróbuje go narysować. Kto wie, może wyjdzie coś naprawdę fajnego?

W temacie czekam na propozycje fabuły, żeby zachęcić do przedstawiania pomysłów na autora najciekawszej czeka nagroda w postaci 10 KD i 4 Gigantów z 1997.

Inną propozycją (według mnie ciekawszą) jest stworzenie wspólnymi siłami scenariusza (i później komiksu) do niedokończonych historyjek i fabuł Barksa które znajdziecie tu oraz tutaj.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

GG: 0

Re: DiPol

Postprzez rav815 » So gru 04, 2010 5:54 pm

Ciekawy pomysł. Ja chętnie zobaczyłbym komiks w którym wyjaśnili(byśmy) zniknięcie matki Hyzia, Dyzia i Zyzia.
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez Gęgul » So gru 04, 2010 6:26 pm

Mam smykałkę do pisania różnych rzeczy. W razie czego jestem chętny do napisania jakiegoś scenariusza.
Mam też gotowy scenariusz do komiksu o Granicie Forsancie, Wiedźmie Mim i Sknerusie.
To jest twoja chwila prawdy.
Gęgul
Rozkład jazdy dla każdego

Imię: Wiktor

Postprzez Pahan » So gru 04, 2010 6:49 pm

rav815 napisał(a):Ciekawy pomysł. Ja chętnie zobaczyłbym komiks w którym wyjaśnili(byśmy) zniknięcie matki Hyzia, Dyzia i Zyzia.

Ciężko byłoby zrobić w tym temacie historyjkę w duchu disnejowskim, bo tak jak powiedział Rosa - nie miałaby happy endu.
Jeśli by "całkowicie wejść w świat komiksu", to w ostatnim rozdziale ŻiCSM widzimy, że "zniknięcie" rodziców jest dla Siostrzeńców bardzo smutnym wspomnieniem. Można snuć domysły, że chodzi o śmierć. A w takim wypadku nasuwa się (przynajmniej mi) bardzo ponura i tragiczna historia. W konstruowaniu fabuły wykorzystałbym informację (BTW, ktoś zna jej źródło? To wymysł Rosy, czy skądś to wziął?) o tym, że HDZ przyczynili się do wypadku z dynamitem, który przeżył (?) ich ojciec. W tym miejscu chodzi mi po głowie szereg pomysłów na to, co mogło dziać się dalej, jednak w zestawieniu z Disneyem brzmi to tak absurdalnie, że jednak sobie daruję.
Cały komiks kończyłby się wymownym kadrem, w którym zrozpaczona Della pisze pocztówkę do Donalda, którą widzimy w krótkometrażówce "Donald's Nephews".

Ale chętnie posłucham innych propozycji na fabułę takiej historyjki. :)

Więcej można zdziałać w temacie śmierci Sknerusa, o czym parę lat temu pisałem i dalej jestem za takim poprowadzeniem akcji. W tymże komiksie znalazłoby się miejsce na gagi, i masę nawiązań, o których wspominał Gladstone.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez rav815 » So gru 04, 2010 7:00 pm

Pahan napisał(a):Można snuć domysły, że chodzi o śmierć. A w takim wypadku nasuwa się (przynajmniej mi) bardzo ponura i tragiczna historia. W konstruowaniu fabuły wykorzystałbym informację (BTW, ktoś zna jej źródło? To wymysł Rosy, czy skądś to wziął?) o tym, że HDZ przyczynili się do wypadku z dynamitem, który przeżył (?) ich ojciec.

Możesz coś o tym więcej napisać? Pierwszy raz to słyszę a bardzo mnie ten temat interesuje. Można byłoby cały komiks utrzymać w tonie wesołym, tylko końcówkę zrobić tragiczną. :)
rav815
Bo$$ of Beagle Boy$

Postprzez Pahan » So gru 04, 2010 7:24 pm

Widzisz, tak to jest jak się piszę "na pamięć". Kilkuminutowe googlowanie, i okazuje się, że trochę pokręciłem. Ta informacja pojawia się na... pierwszych paskach Taliaferro z Siostrzeńcami. List od Delli brzmi tak:
"Dear Donald:
I am sending your angel nephews Louie, Huey and Dewey, to stay with you while their father is in the hospital. A giant firecracker exploded under his chair. The little darlings are so playful. I hope you enjoy them.
Your cousin,
Della."

Czyli chodziło o fajerwerk, a Siostrzeńcy zostali podesłani Donaldowi na czas pobytu ojca w szpitalu. Co do tego "wymysłu Rosy" - wydawało mi się, że to właśnie on wspomniał o tym wydarzeniu w jakiejś rozmowie z fanami, ale jak widać się myliłem.

Ale nie narusza to zbytnio mojej koncepcji, ponieważ mogło okazać się, że ojciec HDZ z tego szpitala nie wrócił, albo Della skłamała. A propos postaci ojca, to myślę, że powinien to być kaczor wykształcony, jakiś naukowiec/lekarz itp. W końcu niebywała inteligencja kaczorków nie wzięła się znikąd.

rav815 napisał(a):Można byłoby cały komiks utrzymać w tonie wesołym, tylko końcówkę zrobić tragiczną. :)

Hehe :) Niestety, w grę wchodziłoby chyba tylko rozwiązanie odwrotne.
Obrazek
Pahan

GG: 2266241

Postprzez Gladstone » N gru 05, 2010 11:13 am

Cieszę się, że jest odzew, ale może zacznijmy od trochę niższego pułapu? Temat ojca siostrzeńców i śmierci Sknerusa jest bardzo interesujący (osobiście myślę, że mąż Delli mógł zaginąć podczas II wojny światowej, a historia Sknerusa powinna zostać niedopowiedziana) ale może trzymajmy się na początek "Disneyowskiego ducha".

Jeżeli ktoś ma już jakiś pomysł to prosiłbym o przedstawienie go w takiej formie:

Kto występuje: ...
Główny cel: ( opowiedzenie historii z życia Sknerusa, uwypuklenie jakiejś cechy postaci np. szczęścia Gogusia itp)
Fabuła: krótko i ogólnie główny ciąg wydarzeń, puenta, morał(?)

Wtedy będzie można wspólnie (z naciskiem na wspólnie - może trochę ożywiłoby to forum) dodawać gagi, nawiązania.

Przykład:
Sknerus
historia z ŻICZSMK jak zdobył pasiasty rubin od Bazukistańczyków :wink:
Sknerus opowiada siostrzeńcom (Donald może kąśliwie komentować) historię jak zdobył pasiasty rubin. Z Rosji pojechał na stepy szukać bandytów. W końcu ich znalazł ale okazuje się, że rubin jest nagrodą w zawodach sportowych Naaman (jeździectwo, łuk itp). Sknerus startuje ale z marnym skutkiem (można dopisać sporo zabawnych gagów o jego starcie) ale udaje mu się zrobić coś w zamian za co otrzymuje rubin.
DiPol - przeczytaj wydane numery fanzinu i odwiedź jego stronę internetową fanzindipol.pl
Gladstone

Postprzez Retlaw » Pn gru 06, 2010 9:57 am

Wracając do historii kaczorków, myślę że nie koniecznie trzeba to ubrać w tragizm, można wymyślić jakąś fantastyczną historię, w której np. rodzice HDZ musieli zostać w jakiejś tajemniczej krainie żeby pomóc jej mieszkańcom (podtrzymać porządek w e wszechświecie itp.), gdzie siostrzeńcy nie mogli by się uczyć, albo jeszcze inny pomysł z tajemniczym miejscem pracy w którym z jakiegoś powodu nie ma miejsca na chłopców. Taki scenariusz miałby swoje poparcie w zasadności opieki przez Donalda w cywilizowanym świecie. Co do ojca chłopców, to zgadzam się że naukowiec by pasował, a nawet ktoś w stylu Indiany Jonesa, naukowiec - podróżnik.
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Jake McDuck » Pn gru 06, 2010 3:34 pm

Pomysł z tym, że rodzice siostrzeńców mieli by zostać w jakiejś tajemniczej krainie nie pasowałby do opowieści wykreowanych przez Rose czy Barka. Nie przypominam sobie żeby w którymś z tych komiksów była mowa o jakieś zaczarowanej krainie (jedyna kraina jako tako magiczna to Tralla la, ale moim zdaniem rodzice siostrzeńców nie pasowaliby tam). Jeśli chodzi o ojca HDZ to nie uważam, że mógłby nim być jakiś strikte naukowiec. Jeśli zaś popatrzy się na to z drugiej strony to po kimś HDZ musieli odziedziczyć taki zapał do podróży i nauki, uważam więc, że ojcem kaczorków był jakiś prosty człowiek, ale o wielkim rozumie i wiedzy. Uważam, że mógł być podróżnikiem co wyjaśniałoby jako tako czemu nigdy nie został pokazany w żadnym komiksie (był w tym czasie w podróży). Sugestia, że był kimś podobnym do Indiany Jones'a wydaje mi się najbardziej prawdopodobna tylko, że on wykładał również na uczelni, a w moim mniemaniu ojciec siostrzeńców miał wielką chęć do poznawania nowych rzeczy (tak jak HDZ) więc nie miał czasu na skończenie studiów i wykładanie na uczelni czy coś w tym stylu. Podróżował więc po świecie odwiedzając różne państwa i poznawał ich kulturę. Uczył się przez to wielu różnych rzeczy o czym mógł pisać w listach do HDZ przez co budził ich podziw i dlatego tak lubią oni podróże.

Co sądzicie o mojej hipotezie?
Jake McDuck

Imię: Jakub

Postprzez Scarpomaniak » Pn gru 06, 2010 3:51 pm

Ja mam trochę inny pomysł by DiPol był:
polskim disneyowskim fanzinem, Składał by się z:
1 str. - okładka (zrobiona przez jakiegoś polskiego rysownika)
2 str. - wstęp i spis treści
3 str. - Polski Disney, co się przez miesiąc zdarzyło
4 str. - Polski Disney, co się w następnym miesiącu zdarzy/artykuł lub recenzja
5 str. - Wywiad z jakimś autorem lub z kimś związanym z Disneyem (przeprowadzony przez internet lub przetłumaczony z innego języka - za zgodą autora)
6-9 str. - komiks numeru - 1 odc. - (rys. (najlepszy kto by mógł), kol. (ktoś kto potrafi poprawnie korzystać z Gimpa lub Photoshopa) - czyli np. o ojcu Siostrzeńców (byłby napis na okładce)
10 str. - artykuł lub recenzja
11 str. - artykuł lub recenzja
12 str. - O Disneyu na świecie
13 str. - komiksowy gag
14 str. - komiksowy gag
15 str. - artykuł/zapowiedź następnego numeru
16 str. - gag lub okładka
Wszystkie komiksy były by zrobione przez polskich rysowników, przez to nie łamaliśmy praw autorskich, tj. robią to np. inne fanziny w Europie tj. ten niemiecki
Oczywiście jest to moje marzenie, ale zawsze może się spełnić. Co o tym sądzicie?
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Postprzez Angus McKwacz » Pn gru 06, 2010 3:58 pm

Marzenia się spełniają...
Angus McKwacz

Postprzez Kwalutek » Pn gru 06, 2010 4:56 pm

Scarpomaniak napisał(a):Ja mam trochę inny pomysł by DiPol był:
polskim disneyowskim fanzinem,

Ja to uważam za wspaniały pomysł.
Retlaw napisał(a):Wracając do historii kaczorków, myślę że nie koniecznie trzeba to ubrać w tragizm, można wymyślić jakąś fantastyczną historię, w której np. rodzice HDZ musieli zostać w jakiejś tajemniczej krainie żeby pomóc jej mieszkańcom (podtrzymać porządek w e wszechświecie itp.), gdzie siostrzeńcy nie mogli by się uczyć, albo jeszcze inny pomysł z tajemniczym miejscem pracy w którym z jakiegoś powodu nie ma miejsca na chłopców. Taki scenariusz miałby swoje poparcie w zasadności opieki przez Donalda w cywilizowanym świecie. Co do ojca chłopców, to zgadzam się że naukowiec by pasował, a nawet ktoś w stylu Indiany Jonesa, naukowiec - podróżnik.

Mnie się taki pomysł nie podoba. Przenoszenie realnych sytuacji w kosmos przypominają mi scenariusze najsłabszych włoskich komiksów.
Kwalutek

Postprzez Retlaw » Cz gru 09, 2010 11:29 am

Ludzie, pomyślcie, to że Rosa nie nie napisał tego czy tamtego, wcale nie wyklucza że coś takiego mogło nastąpić, jak zostało stwierdzone, nie wiadomo co się stało z rodzicami HDZ, więc wszystkie scenariusze są możliwe, a nie konieczne trzeba to przenosić w "kosmos", albo do krain które wymyślił Rosa, może to natomiast być wioska w Amazonii, albo baza badawcza na antarktydzie. Trochę wyobraźni, nie kopiujmy pomysłów jedynego "boskiego Dona".
this time the magic is real
http://lucasfilm.pl/
http://www.beelive.pl
http://www.studioant.pl - tym się zajmuję :-]
Retlaw

Postprzez Gladstone » So gru 11, 2010 3:11 pm

Kwalutek napisał(a):
Scarpomaniak napisał(a):Ja mam trochę inny pomysł by DiPol był:
polskim disneyowskim fanzinem,

Ja to uważam za wspaniały pomysł.

Popieram, ale czy nie skończy się jak zawsze, po kilku tygodniach, góra miesiącach? Stała data wydawania byłaby zabójcza dla tego projektu. Lepiej zbierać materiały (artykuły, komiksy, scenariusze, wywiady) porządnie dopracować i wydawać nieregularnie kiedy się uzbiera. Więc po prostu kto chce niech napisze coś lub przetłumaczy (zgłaszam się na ochotnika do korekty i poprawiania - jak będziecie mieli gotowe to na PW lub zamieszczajcie w tym temacie).
Tematów jest sporo np. historia komiksów w Polsce, historia KD, podsumowanie komiksowego roku 2010 ( może zestawienie ile było stron i komiksów danego twórcy?) opis czy też recenzja jakiegoś komiksu, może kompilacja postów z DP (np. postów Semmka - nikt nie potrafi tak pisać jak on). Do włączenia się do projektu zachęcam również dział Filmy (wtedy będzie prawdziwy dipol :)) nie musimy skupiać się tylko na komiksach.
Ferie świąteczne i zimowe - myślę, że w pierwszy numer mógłby powstać do lutego może marca.
Scenariusze też można umieszczać w tym temacie - żeby było na czym pracować, bo dyskusja w próżni nad ojcem HDZ do niczego nie prowadzi.
Gladstone

Postprzez Scarpomaniak » So gru 11, 2010 6:47 pm

Mogliśmy dać recenzję Zaplątanych jakiegoś z użytkowników, albo recenzje jakiegoś nowego wydania DVD, a może jakieś Disnejowskiej gry. Tak jak Gladstone mówi, nie będzie terminów tylko tyle czasu by się cały numer nazbierał. Jeżeli byłby ktoś chętny do narysowania/napisania jakiegoś komiksu lub artykułu. Najlepiej jakby chętni napisali do mnie na PW.
Oto testowe logo DiPolu, trochę na postawie loga DP!
dipol.png
dipol.png (6.03 KiB) Przeglądane 7972 razy

Co do I numeru to będzie zawierać takie artykuły:
- wywiad z osobą związana z komiksami Disneya (z kim to tajemnica)
- artykuł "podsumowanie roku 2010" (zrobiony przez mnie)
- artykuł "historia komiksów Disneya w Polsce" (chętny na PW lub w temacie)
- recenzja filmu "Zaplątani (chętny na PW lub w temacie)
oraz jakiś komiks i jeszcze jakieś artykuły
Ostatnio edytowano So gru 11, 2010 7:57 pm przez Scarpomaniak, łącznie edytowano 4 razy
Jeden z ostatnich wojowników na polu popularyzacji komiksów Disneya w Polsce.
Prowadzi bloga Kacza Agencja Informacyjna, w którym informuje o komiksach Disneya wydawanych w Polsce i na świecie.
Ma nadzieję, że nastaną lepsze czasy dla komiksów Disneya.
Scarpomaniak
Pan tłumacz

Imię: Radosław

Następna strona

Powrót do Komiksy